halit advan

Altaç: 2013’teki Nevruz Türkiye’nin geleceğine etki edecek
Daha önceki İl Başkanı Halit Advan’ın ‘Dindar Kürtler BDP’ye oy veriyor’ ifadesi hakkında ne düşündüğü sorulan Altaç, şöyle konuştu: “Dindar Kürtlerin veya farklı Kürtler, halkımızı bir bütün olarak değerlendiriyoruz.
AK Parti’den istifa eden Advan: Yanlış anlaşıldım
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıklayan Halit Advan, partinin genel merkezi dahil hiç kimseye kırgın olmadığını belirterek, yanlış anlaşıldığını söyledi.
AK Partili vekiller, Uludere olayının yargı boyutunun tamamlanmasını istedi
Hüseyin Çelik, başka bir soru üzerine, istifa eden eski AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan'ın toplantıda gündeme gelmediğini, toplantıya Diyarbakır il başkanvekilinin katıldığını ifade etti.
Eker: AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Advan istifa ettirilmedi, istifasını sundu
DİYARBAKIR - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan'ın istifaya zorlanmadığı, kendisinin istifa ettiğini söyledi. Başkanın istifasını verdiğinin doğru olduğunu belirten Eker, gerekli işlemi parti merkezinin yapacağını dile getirdi.
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı istifa etti
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, Ankara’da yapılan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nın ardından istifa etti. Advan’ın istifası bugün AK Parti MKYK’da ele alınarak karara bağlanacak.
Advan: Yeni anayasanın önündeki en büyük engel PKK
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, yeni anayasanın önündeki en büyük engelin terör örgütü PKK'nın topluma yönelttiği silah olduğunu söyledi. Advan, "Türkiye bir seçime doğru ilerliyor.
Devletin zirvesi şehitleri, Diyarbakır’dan uğurladı
Yılmaz, kuvvet komutanları, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Siirt Valisi Ahmet Aydın, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven ile askerler ile şehit yakınları katıldı.
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Advan: Anadilde savunma hakkı çözüme katkı sağlar
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, anadilde savunma hakkının yasalaşmasının sorunlarının çözümüne katkı sağlayacağını söyledi. Diyarbakır’daki STK temsilcileri AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı’nda cezaevlerindeki ölüm oruçlarını
Akın: Sorunların çözümü için elimden geleni yapacağım
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, AK Parti MKYK üyesi Prof. Dr. Mehmet Akın, il başkan yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri Teknopark’ta bir araya geldi. Prof. Dr. Mehmet Akın, ülkenin kanayan yarası olan Kürt sorununun demokratik yollarla çözümü için elinden geleni yapacağını kaydetti.
AK Parti'li Advan: Yerel seçimleri bir dava olarak görüyorum
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, yerel seçimleri bir dava olarak gördüklerini ve bu davayı kaybetmeyeceklerini söyledi. Advan, “Bizim için önemli olan bir dava.
Diyarbakırlı şehit Kürtçe ağıtlarla toprağa verildi
Milletvekili Mehmet Hamzaoğulları, Galip Ensarioğlu, Mine Lök Beyaz ve Oya Eronat, Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, askeri erkan, şehidin meslektaşları ile ailesi ve yakınları katıldı.
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Advan: Hedefimiz belediyeleri kazanmak
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, yerel seçimlere parti teşkilatı olarak güçlü bir şekilde hazırlandıklarını belirtti. Advan,”Seçimlerden seçime değil, her gün halkla kaynaşmayı halkın sıkıntılarını tespit edip çözüm üretme gayreti sergiliyoruz.
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı: Bölgede partimizin bayrağını yükseltiyoruz
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde partilerinin bayrağını yükseltmek gayreti içinde olduklarını söyledi. AK Parti Nusaybin İlçe Teşkilatı Advan’ı ziyaret etti.
Terör örgütü PKK, eski AK Parti ilçe başkanını kaçırdı
AK Parti'li Çelikkanat’ın kaçırılmasına ilk tepkiyi AK Parti Diyarbakır Başkanı Halit Advan gösterdi. Terör örgütü PKK’ya göre BDP dışındaki herkesin düşman olduğunu anlatan Advan, bu tutumun yanlış olduğunu söyledi.
AK Parti ihtiyaç sahiplerine 10 ton piliç dağıttı
Piliç dağıtımlarına katılan Diyarbakır AK Parti İl Başkanı Halit Advan, “Teşkilatımızın titiz çalışması sonucu mağdur aileler tespit edildi. Bunlar için gelen 10 ton tavuk etini dağıtmaya başladık.
Advan: BDP, Diyarbakır halkına verdiği sözü yerine getirmiyor
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)’nin Diyarbakır halkına verdiği sözleri yerine getirmediğini söyledi. Advan, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’in, seçimlerde şehrin trafik sorununu çözmek için 10 çok katlı otopark sözü verdiğini hatırlatarak, “Neredeyse
Kan davası 8 yıl sonra bitti, sürgün hayatı sona erdi
Ömer İler’in yanı sıra AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Oya Eronat, Bismil Kaymakamı Harun Başıbüyük, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, Tepe Belediye Başkanı Ahmet Çelebi, Bismil Müftüsü Hanifi Ballı, Bismil AK Parti İlçe Başkanı Zeki Kartal ve Kahraman ailesinin fertleri katıldı.
Bakan Eker: Terör örgütü halkın aç kalmasını istiyor
Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan’la birlikte taş ocağına gelen Bakan Eker, ocağın sahibi AK Parti Silvan İlçe Başkanı Nedim Kılıçaslan ve taş ocağında çalışan işçilere geçmiş olsun dileğinde bulundu.
AK Partili Advan: Kürt varlığı bizim dönemimizde kabul gördü
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'na yeniden seçilen Halit Advan, “İnkar edilen, varlığı kabul edilmeyen kart ve kurt diye istihza edilen Kürt dili ve Kürt varlığı kabul edilmiş, milli birlik ve kardeşlik projesi
Diyarbakırlılar Kültür Şöleni’nde bütün renklerle bir araya geldi
Hamzaoğulları,Mine Lök Beyaz, Oya Eronat ve Cuma İçten, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Diyarbakır vali yardımcıları, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, Diyarbakır'ın merkez ilçe kaymakamları, DİGİAD Başkanı Aladdin Korkutata'nın yanı sıra çok sayıda kurum amiri ve sivil toplum kuruluşunun temsilcisi katıldı.
Diyarbakırlılar dünya çocuklarını bağrına bastı
Hamzaoğulları,Mine Lök Beyaz, Oya Eronat ve Cuma İçten, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Diyarbakır vali yardımcıları, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, Diyarbakır’ın merkez ilçe kaymakamları, DİGİAD Başkanı Aladdin Korkutata’nın yanı sıra çok sayıda kurum amiri ve sivil toplum kuruluşunun temsilcisi katıldı.
Meryem Ana Kilisesi'nde Hz. İsa’nın göğe yükselişi ayinle kutlandı
Pentikus Bayramı adı verilen ayine AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Arslan, Dünya Süryaniler Birliği Başkanı Johny Messo, Adıyaman Metropoliti Melki Ürek ve çok sayıda Süryani katıldı.
AK Partili Advan: Adam kaçırmak Kürt sorununun çözümüne katkı sağlamaz
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır Başkanı Halit Advan, partisinin Kulp İlçe Başkanı Veysel Çelik’in Muş-Kulp kara yolunda silahlı örgüt tarafından kaçırıldığını belirterek, adam kaçırmanın Kürt sorunun çözümüne katkı sağlamadığını
Bakan Eker: Diyarbakır'da engellilere 1 milyon 400 bin TL ödeme yaptık
ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, AK Parti milletvekilleri Mehmet Süleyman Hamzaoğulları ve Oya Eronat ile AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan da katıldı.
Bakan Şahin, Diyarbakır’daki STK'larla bir araya geldi
Haşim Usta Lokantası’ndaki toplantıya Bakan Şahin’in yanı sıra Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan ve AK Parti yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, Diyarbakır bedensel ve zihinsel engelliler derneklerinin temsilcileri, şehit ve gazi derneklerinin temsilcileri
Advan: Bediüzzaman Kürt meselesinde akılcı bir teşhiste bulunmuştu
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, Bediüzzaman Said Nursi’nin 100 yıl önce Kürt meselesiyle ilgili akılcı bir teşhiste bulunduğunu söyledi. Halit Advan, Bediüzzaman Said Nursi’nin 52.
Advan: Yeni anayasa taleplerine bombayla karşılık verildi
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, il başkanlığına yapılan saldırıyla ilgili olarak, “Bugün bize yapılan saldırıyla hoşgörü ve yeni anayasa talebimize karşılık verildi.” dedi. Parti binasına yönelik olarak bugün gerçekleştirilen bombalı saldırıyı kınayan Halit Advan, barış, kardeşlik ve dayanışmayı esas aldıklarını söyledi
AK Parti Diyarbakır Bağlar ilçe binası hizmete girdi
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan ve ilçe başkanlarının katıldığı törenle, AK Parti Bağlar ilçe binasının açılışı gerçekleşti. Modern bir görünüme kavuşan ilçe başkanlığı vatandaşlara daha hızlı hizmet verilmesi için ayrı ayrı odalar şeklinde tasarlandı.
AK Partili Advan: Uyuşturucu ile mücadele partimizin politikası
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Av. Halit Advan, uyuşturucu ile mücadelenin partilerinin politikası olduğunu söyledi. Advan, parti tüzüğünde yer alan bu mücadele kapsamında Diyarbakır’da 'Uyuşturucu Madde ile Mücadele Komisyonu'nun çalışmasını rapor haline getirdiğini dile getirdi.
AK Partili Advan: Siyasi faaliyetlerimizi sürdürme hakkına saygı gösterilmeli
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, "Anlayış olarak herkesin serbestçe siyaset yapmasını savunuyoruz. Bizim de siyasi faaliyetlerimizi sürdürme hakkımıza saygı gösterilmesini bekliyoruz.
AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'na ses bombalı saldırı
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, Diyarbakır’da AK Parti’yi kendilerine rakip görenlerin, halkın menfaatine yapılan çalışmalara tahammül edemediğini söyledi. Advan, “Bizim gibi siyasi partiler, Diyarbakır’daki çalışmalarımıza tahammül edemiyor.
Büro-Sen: Mübaşirler genel idare hizmeti kapsamına alınmalı
mübaşirlerin yargı hizmetlerinin etkinleştirilmesi çalışmaları kapsamında genel idare hizmetleri kapsamına alınmaları için AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan’la görüştü. Görüşmede Alaş, tasarıdan çıkarılan bu kanun tasarısının mübaşirleri mağdur ettiği ve üzdüğünü belirterek, “Bu mağduriyetimizin bir an önce giderilmesi için 84.
AK Partili heyet Çin'de temaslarını sürdürüyor
Antalya İl Başkanı Mustafa Köse başkanlığındaki heyette, Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu, Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuru, Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk, Van İl Başkanı Abdullah Aras
Advan: Yardımlarda partili ayrımına karşıyız
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, depremzedelere yapılan yardımlar konusunda partili ayrımına karşı olduklarını belirterek, "Özellikle Diyarbakır’a gelen depremzedelere yardım konusunda elimizden
AK Parti Diyarbakır teşkilatı Aksu’yu ziyaret etti
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Av. Halit Advan başkanlığındaki bir heyet, partinin Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu’yu ziyaret etti. AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Advan’ın öncülük ettiği ziyarete partinin Diyarbakır İl Yerel Yönetimler Başkanı M.
Diyarbakır'daki AK Partili belediyeler, batıdaki belediyelerle kardeş oldu
Toplantıya Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, İl Başkanı Halit Advan, Başkan yardımcıları Aziz Odabaşı ve M. Nesim Sevinç, Çermik Belediye Başkanı Mehmet Akdağ, Çüngüş Belediye Başkanı Mehmet Geçitli, Bismil Anbar Belediye Başkanı Fehmi Kardeşoğlu, Bağlar Karacadağ Belediye Başkanı
Advan: Hükümetimiz Diyarbakır trafiğine 1 milyar liralık yatırım yapıyor
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, hükümetin şehrin trafiğinin rahatlaması için 1 milyar liray yakın ödenekle projelerin yapımını sürdüğünü söyledi. Diyarbakır’ın modern, çağdaş, yaşanılabilir bir kent olabilmesi için o kentin bütün sorunlarının halledilmesi gerektiğini anlatan Advan, bunun için şehre pozitif ayrımcılık
Advan, sivil ve demokratik anayasa için hiçbir engel yok
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, "Sivil anayasanın yapılması için hiçbir engel bulunmuyor. Her nereden tahrik gelirse gelsin demokratikleşmeye doğru yol alınması gerekiyor.
AK Parti Diyarbakır Kadın Kolları'nda görev değişimi
AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıya İl Başkanı Halit Advan, Kadın Kolları eski Başkanı Özlem Demir, meclis üyeleri ve Kadın Kolları yöneticileri katıldı. AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı görevini uzun süre devam ettiren Özlem Demir’e çiçek veren Yağmur, Diyarbakır’a daha iyi hizmet etmek için canla başla çalışacaklarını vurguladı
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Advan: Elazığ olayları bir provokasyon
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, Elazığ’da yapılan dostluk maçında çıkan olayların 'Engenekonvari bir provokasyon' olduğunu söyledi. Advan, “Sporun özünde olduğu gibi barış ve kardeşliği önemli katkılar sunması gerekirken bir takım provokatörler bunu kirli amaçlarına alet etmek istediler.
Gönül Köprüsü'nden geleneksel Ramazan eğlencesi
Köprüsü Derneği’nin dün geceki iftar yemeğine Gıda ve Tarım Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan ile AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, AK Parti Diyarbakır eski Milletvekili Kutbettin Arzu da katıldı.
AK Parti İl BAşkanı Advan: Yemin boykotu, Kürt siyasetine zarar vermektedir
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, “Son zamanlarda kamuoyunun da yakından takip ettiği ‘Yemin boykotu krizi’nin başta BDP olmak üzere Kürt sivil siyasetine zarar verdiğini söyledi.
AK Partili Advan: YSK kararı bir siyasi mühendisliktir
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Av. Halit Advan, Yüksek Seçim Kurulu’nun Hatip Dicle ile ilgili verdiği kararın bir siyasi mühendislik olduğunu söyledi. Advan, “YSK kararı AK Parti'ye yaramış olsa da doğru değildir.
Bakan Eker: Sandık hilesi yaptılar
/> Basın toplantısına milletvekilliği kesinleşen Galip Ensarioğlu, Cuma İçten, Süleyman Hamzaoğulları, Mine Lök Beyaz ile AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, AK Parti Diyarbakır eski Milletvekili Kutbettin Arzu, AK Parti Kayapınar İlçe Başkanı Cevdet Yılmaz ile Kayapınar İlçe Başkanı Yunus Oruç katıldı.
Başbakan Erdoğan: Diyarbakır huzur, en çok da kardeşlik demektir
Mehdi Eker, Diyarbakır Milletvekilleri İhsan Arslan, Kutbettin Arzu, Abdurahman Kurt, Ali İhsan Merdanoğlu, Osman Aslan, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan ve AK Parti Diyarbakır milletvekili adaylarıyla birlikte platforma çıktı.
AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığına bombalı saldırı yapıldı
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Avukat Halit Advan, kendilerine atılan ses bombasının kirli savaşın bir parçası olarak gördüklerini dile getirdi. İsim vermeden BDP’yi kasteden Advan, “Bu kirli savaşın devam etmesini isteyenler yaptığı bir şeydir, çok iyi biliyoruz.
Tarım Bakanı Eker: Tahriklere kapılmayacağız
/>Bakan Eker, Diyarbakır Milletvekili Kutbettin Arzu, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, Muharrem Kurt ve Mustafa Elgörmüş ve AK Parti İl Başkanı Halit Advan ile birlikte Yenişehir İlçe Başkanı Serdar Budak’ı ziyaret etti.
AK Parti Diyarbakır milletvekili adayları muhtarları dinledi
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, milletvekili adaylarıyla birlikte Ergani’deki köy ve mahalle muhtarlarını dinledi. AK Parti Diyarbakır milletvekili adayları Galip Ensarioğlu, Mustafa Elgörmüş, Mine Lök Beyaz, Oya Eronat, Eyüp Küçükçakmak ve Cuma İçten İl Başkanı Halid Advan ile
AK Parti İl Başkanı Advan: Gücümüzü halktan alan bir misyon partisiyiz
DİYARBAKIR - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Av. Halit Advan, partisinin Diyarbakır milletvekili aday listesinin nitelikli isimlerden oluştuğunu belirterek, “Biz gücümüzü halktan alan bir misyon partisiyiz.
Diyarbakır'da AK Partili kadınlara kanser semineri
AK Parti Diyarbakır il binasında gerçekleştirilen seminere AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Demir, İl Başkan yardımcısı Ahmet Akyıl ve kadın kolları üyesi kadınlar katıldı.