halsiz

Veterinerlerden önemli uyarı: Hastalıklı hayvanı kurban kesmeyin
Kesilecek hayvanın yaşına, sağlıklı olmasına, zayıf, halsiz ve iştahsız olmamasına özen gösterilmesini isteyen Sağlam, kesim işlemlerinin de kesimhanelerde işin uzmanları tarafında gerçekleştirilmesinin son derece önem taşıdığını kaydetti.
Kalp ameliyatı sonrası hasta sigara içilen ortamda bulunmamalı
Hasta ameliyat sonrası bazen kendini yorgun, halsiz ve kötü hisseden hastanın iyileşme sürecinde bu şikayetleri zamanla ortadan kayboluyor. Kalp ve Damar Cerrahı Çetin, bypass sonrası hastaların iyileşme dönemi ve dikkat etmesi gereken noktalar hakkında bilgi verdi.
Aşırı ısrar edilen ikramları doyumluk değil, tadımlık tüketin
Bayram telaşesi içerisinde halsiz düşmemek adına ve misafirliklerde servis edilen ikramlardan daha az tüketmek için hafif bir kahvaltıyı lütfen atlamayın. Kahvaltıda yumurta, peynir, bol yeşillik ve domatese, tam buğday ekmeğine yer verilmesi uygun olur.
Tedavi edilen dağ ceylanı doğaya bırakıldı
Yaşar Ergün, bir haftalık tedavi süreciyle ilgili olarak şunları aktardı: “Ceylan, kanındaki alyuvarlarda bulunan parazit sebebiyle hasta ve halsiz düşmüş olarak kliniğimize getirildi. İlk dört gün serumla damar içinden besledik.
Kızılay Başkanı: Kan vermek orucu bozmuyor
“Vatandaşlarımız halsiz düşeceklerine inansalar bile iftar ile sahur arasında rahatlıkla kan verebilirler.” diyen Akar, “Kan insandan insana organ nakli mahiyetinde bir ilaçtır.
'İftarda hızlı yemek mide kanseri riskini arttırıyor'
Kan şekerinizin birden yükselmesi, yemek sonunda sizi halsiz bırakacağı gibi şeker hastalığını davet etmiş olursunuz. Yavaş yiyerek besinleri ağzınızda daha uzun süre tutabilir ve dildeki tat tomurcukları sayesinde besinin tadını daha iyi algılarsınız.
İftarda az yemek kan şekerinin yükselmesini önlüyor
Sahur yemeğinin asla atlanmaması gerektiğine değinen Şenlikoğlu, sahura kalkılmaması halinde gün içerisinde vücut yorgun ve halsiz düşeceğini ifade ederek şunları söyledi: "Sahurun atlanması zayıflama sağlamayacağı gibi metabolizma hızında yavaşlama oluşturacağı ve şeker düşmesine neden olacağı
Aşırı sıvı kaybı böbrek yetmezliği ve bilinç kaybı yapabilir
İSTANBUL - Liv Hospital Nefroloji ve Hipertansiyon Uzmanı Prof. Dr. Tekin Akpolat, artan sıvı kaybının halsizlik, baş dönmesi, tansiyon düşüklüğü, böbrek yetmezliği hatta bilinç kaybı bile yapabileceğini söyledi.
KOAH hastalarını nefes aldıracak rehabilitasyon yöntemi
Yeterli oksijen alabilme gayreti solunum kaslarını aşırı yorarak kişiyi halsiz ve güçsüz bırakır. Kronik solunum sıkıntısı hastanın günlük aktivitesini azaltmakta, genel egzersiz kapasitesi düşürmekte ve günlük yaşamında bağımlılık yaratmaktadır.
Uzm. Dr. İşeri: Yaz ishali önemsenmezse öldürür
Bahadır İşeri, “İshal 24 saatten uzun sürdüyse, beraberinde kusma varsa, ateşine hakim olamıyorsak, hasta halsiz ve bitkinse, cilt ve ağız kuruluğu varsa, göz küreleri çökmüşse o zaman hiç vakit kaybetmeden en yakın acil servise başvurmak gerekiyor.
Talasemi hastası genç: Sağlığıma kavuşarak aileme bakmak istiyorum
Çok yorgun oluyorum, halsiz düşüyorum, rengim soluyor. Diğer insanların yarısı kadar gelişiyorum. Herkes gibi sağlıklı olmak istiyorum.
İlkbahar halsizlik oluşturabilir
KARS - İlkbaharın gelmesiyle yaşanan hava değişikliği kimi insanlarda halsizlik sebebi olabiliyor. Uzmanlar, kendini sürekli halsiz hisseden ve uykulu halinden bir türlü kurtulamayanların yapacağı birkaç değişiklikle zinde kalabileceklerini söyledi.
Köylüler, buldukları hasta dağ keçisini veterinere yetiştirdi
Köylülerin keçiyi halsiz halde getirdiğini ifade eden veteriner Koray Gülsoy, dağ keçisinin 40 dereceyi bulan ateşi olduğunu ve ağzında yaraların olduğunu belirtti. Keçinin yürümekte zorlandığını bildiren Gülsoy, hayvandan kan aldıklarını kaydetti.
Köylüler, hasta kurdu veterinere götürdü
TUNCELİ - Tunceli’de köylüler tarafından halsiz bir şekilde bulunan kurt, veterinere getirilerek tedavi edildi.Tunceli merkeze bağlı Çiçekli köyünde bir kurdu hareketsiz bir şekilde bulan vatandaşlar, Orman ve Su İşleri Tunceli Şube Müdürlüğü'ne haber verdi.
Uyku hastalığına yakalanan 2 Sudanlı çocuk Türkiye'de tedavi edilecek
00'da gelen çocukların halsiz olduğu gözlendi. Konuklara Kimse Yok Mu Yurtdışı Yardımlar Sorumlusu Orhan Erdoğan eşlik etti. Sudanlı çocuklara uygulanacak tedavi hakkında konuşan Erdoğan, "Yardımlar sırasında Sağlık Bakanlığı Müsteşarıyla tanıştık.
3 kıta, 4 ülkeden vatandaşlar aynı günde böbrek nakli oldu
Yaklaşık 4 yıl önce sürekli ateşinin çıkması, kendisini halsiz hissetmesi ve kilo kaybetmesi nedeniyle grip olduğunu düşünerek hastaneye gitmiş. Yapılan tetkiklerde üre ve kreatinin yüksek çıkması sonucu böbrek yetmezliği teşhisi konulmuş ve 6 ay sonra da diyalize alınmış.
Restoranlarda en çok portakal suyu talep ediliyor
Şahin, mevsim değişikliklerinde vücudu halsiz bırakmamak için düzenli olarak taze meyve veya taze sıkılmış portakal suyu gibi içecekleri tüketilmesini önerdi. Vatandaşlarda bu bilincin oluştuğuna işaret eden Şahin, “Özellikle içecek taleplerinde portakal suyu ilk sırada yer alıyor.
Gaz sızıntısı 3 kişilik aileyi zehirledi
Nilgül Kabak'ın halsiz ve kapıyı açacak gücü olmadığını söylemesinin üzerine itfaiyeden yardım istendi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, içerden kilitli olan kapıyı balyozla kırıp içeri girdi.
Eskişehirsporlu Ediz'in ölüm nedeni doğal kalp krizi çıktı
ÖLMEDEN ÖNCE ARKADAŞINA HALSİZ OLDUĞUNU SÖYLEYİP, BACAKLARINA MASAJ YAPTIRMIŞÖte yandan, genç oyuncunun olay günü yanında bulunan kız arkadaşı E.A.'nında, emniyet güçlerine verdiği ifadesinde, genç oyuncunun son üç gündür kendisini sık sık yorgun hissettiğini söylediğini, olay günü de bacaklarının çok ağrıdığını, halsiz
Üçgün hastalığı besicileri tedirgin ediyor
Üç ineğinin de ardı ardına iki gün içinde hastalandığını anlatan Osman Borucu, ne yapacaklarını bilemediklerini, ateşleri yükselen ve halsiz kalan ineklerini sabah akşam soğuk su ile yıkadıklarını söyledi.
Ediz için kalp krizi adeta önceden geliyorum demiş
güçlerine verdiği ifadesinde, genç oyuncunun son üç gündür kendisini sık sık yorgun hissettiğini söylediğini, olay günü de bacaklarının çok ağrıdığını, halsiz olduğunu belirterek, bacaklarına masaj yaptırdığını anlattı.
Beşiktaş yeni sezon hazırlıklarına devam ediyor
Yaklaşık 2 saat süren çalışmada kendini halsiz hissettiğini söyleyen Hilbert, antrenmanı tamamlamadan salonda dinlenmeye geçti.Akşam yapılan çalışmada siyah-beyazlılar bir süre beşe iki çalışırken, daha sonra farklı bir çalışma yaparak yarım sahada 3 kaleli maçla günü tamamladı.
Çocukların oyun mekanı kum havuzları bakteri dolu
Bağırsak paraziti bulunan çocukların yorgun ve halsiz olacağını dile getiren Akyol, şunları kaydetti: “Genellikle gözlerinin altında halkalar olur ve iyi gelişemezler. Kıl kurdu geceleri anüs bölgesinde şiddetli kaşıntıya neden olur.
"Evlenmeden önce mutlaka talesemi testi yaptırın"
Hastaneye geldiğinde rengi soluk, bitkin, halsiz ve huzursuz olan çocuklar oyuncaklara bile ilgi göstermez iken, kan verildikten sonra hareketli ve cıvıl cıvıl oynamaya başlıyor. Bu mutluluğu görme güneşte solmuş bir çiçeğin sulandıktan sonra canlanması gibidir.
Baharda halsizlik, alerjik ve enfeksiyon hastalıkları artıyor
Halsizlik, eklem ağrıları, alerjik hastalıklar ile enfeksiyon türü hastalıklar bahar aylarında sık görülüyor. Uzmanlar uyarılara kulak asıldığı taktirde mevsim geçişlerinin hasta olmadan atlatılabileceğini belirtiyor.
Obezite hastaları, özel birimle zayıflayacak
Hastaların bir çoğu düşük kalorili perhizlerden dolayı yorgun ve halsiz kalıyor. Ayrıca birçok obezite hastası bu sebepten dolayı psikolojik problemler yaşadığı için perhizlerini yarıda bırakıyor ve daha fazla kilo almaya başlıyor.
Demirkazık'ta şiddettli kış nedeniyle Dağ Keçisi kampa sığındı
Açlıktan ve aşırı soğuktan halsiz düşen Dağ Keçisi'nin yanına vardıklarında, açlıktan dolayı çok zayıfladığını, yoğun kış şartlarına dayanamadığı için de dağdan köye indiğini gördüler. Dağ Keçisi'ni Demirkazık Kamp Merkezi'ne getirip önce besleyen, ardından da ısınmasını sağlayan kamp sorumlusu ve köylüler, sonra milli parklar görevlisi Sadettin Taşyalak'a
Otomobile kapatılan Pitbull, halsiz düştü
Halsiz düşen köpek, bekçilik yapan sahibi tarafından otomobilden çıkarıldı. Merkez Osmangazi ilçesi Ankara Yolu üzerinde eski hal karşısında bulunan bir inşaatın yıkım alanında park halindeki bir otomobilde bırakılan köpek yoldan geçen vatandaşlar tarafından fark edildi.
Yeşil kartı iptal edilen hasta yardım bekliyor
Hayırseverlerin yardımıyla geçinmeye çalıştıklarını söyleyen 3 çocuk babası Cantekin, şöyle devam etti: "Ağrılarım yüzünden halsiz düşüyorum, doktor bu durumda çalışamayacağımı söyledi. Çalışmazsam ailece aç kalırız.
Bursa’dan gelen 46 yaşındaki kalp Bayır’ı hayata döndürdü
Ocak ayında da sürekli halsiz olduğu için kalbine pil takıldı. Yaklaşık 2,5 ay önce de buraya Antalya’ya geldik. Bursa’dan gelen kalplede ağabeyim tekrardan hayata döndü.
Sakız cinsi koyun beşiz doğurdu
Anneleri doğum nedeniyle halsiz düşmüş durumda. Yavrularını doyurmakta oldukça zorlandığı için kuzulara biberonla süt veriyorum." dedi. Kuzuların üçünün sırtında kalp işareti olduğunu söyleyen Giray, "Allah’ın bir hikmeti olmalı.
Beşiktaş'ta sakat futbolcuların son durumu açıklandı
Devre arasında ise halsiz olduğunu, kendisini iyi hissetmediğini söyledi ve oyundan çıktı. Yüksek ateşi olduğundan ötürü geceyi tedbir amaçlı olarak Acıbadem Fulya Hastanesi'nde gecirecek.
Eşinin bağışladığı böbrekle hayata tutundu
Muammer Abrak’a bir yıl önce halsizlik, yürüyememe ve nefes darlığı şikayetleriyle gittiği hastanede, böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. Diyaliz tedavisi görmeye başlayan Abrak’ın ciğerlerinde leke saptanmasıyla Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH)’ na da yakalandığı tespit edildi.
Sokakta kalan yaşlı adama polis sahip çıktı
KIRŞEHİR - Kırşehir’de sokakta yaşadığı belirtilen 70 yaşındaki Hilmi Çetiner'e polis sahip çıktı. Bitkin ve halsiz halde bulunan Çetiner’in önce karnı doyuruldu, daha sonra huzur evine yerleştirildi.
Strese karşı beslenmek de önemli
Özellikle mevsim değişikliklerinin beslenme üzerine olumsuz etki yaptığını belirten Ok, ‘’Mevsimler değişirken kendimizi genellikle yorgun, halsiz ve isteksiz hissederiz. Yazın bitmesi, fiziksel aktivitelerimizin azalması, havaların soğuması gibi nedenler iştahımızı etkileyebilir.
Denktaş'ın tedavisi olumlu sonuç veriyor
günü olduğunu ifade ederek, geçen Cuma yeni yerine alındığını hatırlattı ve şuurunun açık olduğunu, konuşmalara tepki verdiğini ancak aşırı halsiz olduğunu kaydetti.İç Hastalıklar Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.
Bayramı Somalili kardeşleriyle geçiriyorlar
Açlık ve susuzluğa bağlı zayıflıktan halsiz düşen Hova’ya serum takılarak ilaç tedavisine başlandı. Kızılay Somali Delegasyonu Operasyon Sorumlusu Serdar Günay da bayramı Mogadişu’da geçiriyor.
Somali'de yardımlar silahların gölgesinde dağıtılıyor
Açlıktan halsiz düşmüş binlerce insanın içinden bir kısmını seçmek zorunda kalan görevliler, “Keşke çok olsa da hepsine verebilsek” diye yakınmaktan kendilerini alamıyorlar. Diyanet işleri personel Müdür Yardımcısı Mehmet Şükrü Eroğlu, Diyanet Vakfı’nın Somali’deki yardım faaliyetlerini organize ediyor.
Somali’de yardımlar silahların gölgesinde dağıtılıyor
Açlıktan halsiz düşmüş binlerce insanın içinden bir kısmını seçmek zorunda kalan görevliler, “Keşke çok olsa da hepsine verebilsek” diye yakınmaktan kendilerini alamıyorlar. Diyanet işleri personel Müdür Yardımcısı Mehmet Şükrü Eroğlu, Diyanet Vakfı’nın Somali’deki yardım faaliyetlerini organize ediyor.
Görmez: Yapılan yardımlar merhamet ve şefkat kıtlığımızı tedavi ediyor
Görmez, aşevi ve ekmek fırınlarıyla halsiz durumda olan Somali halkının daha rahat yemeğe kavuşacağının altını çizdi. Somali’ye yapılan yardım kampanyalarının birkaç açıdan önemine değinen Görmez, "Başka bir kıtadaki açlığı telafi ederken, aynı zamanda insanlığın aç gözlülüğünü de ortadan
"Bebeklerin ateşi ortama göre değişir, ateşi olan bebek ılık suyla yıkanmalı"
çocuğunuzun ateşi 40 derece ve yukarı, hasta veya açıklayamadığınız hastalık belirtileri taşıyorsa, bir şey içmek istemiyor, durmadan ağlıyor veya çok halsiz ve hasta görünüyorsa doktora başvurulmalı.
Şanlıurfalıların beklediği anguslar geldi
Bu arada bir haftadır gemide bekletilen angusların halsiz olduğu görüldü. (CİHAN)
Hamileler, yaz sıcaklarına dikkat etmeli
Bu durumun hamileleri halsiz düşüreceğini de hatırlatan Op. Dr. Hikmet Karabacak, mide bulantısı ve kusma gibi rahatsızlıkların da yaşanabileceğini ifade etti.Dr. Karabacak ayrıca, sıcak havalarda dışarı çıkan hamile bayanlarda nefes darlığı görülme riskinin de fazla olduğunu ve kalp atışlarındaki artışların bebeği olumsuz
Gebelikte kansızlık büyük risk
Anne halsiz ve yorgun düşer, bebeğini de yeterince besleyemez. Bu kez bebeğin büyüme ve gelişmesi tam olmaz ve sağlıksız doğar. Dünya Sağlık Örgütü, kana rengini veren hemoglobin maddesinin düzeyinin 11 gr/dl altında olduğu durumları anemi olarak tanımlamaktadır.
Çocuklara ishale karşı patates yedirin, ayran ve çay içirin
Daha sonra ağızda kuruma, halsizlik, karın cildinin hamur kıvamına gelmesi gibi çocuğun susuzluğunun derecesine göre artan şikayetler görülür. Burada ishalden ziyade kusmadan korkarız.
Küçük Furkan tedavi için yardım bekliyor
Halsiz ve vitaminsiz kalmış dediler ve iki gün hastanede kaldık. Hastanede kaldığımız süre içerisinde Furkan’da kusma ve denge bozuklukları başladı. Çocuk doktoru Beyin cerrahisine sevk etti.
Bahar sendromu baş dönmesini tetikliyor
Özcan Akan, çeşitli hastalıkların belirtisi olan baş dönmesinin (vertigo) insanların kendisini halsiz ve bitkin hissettiği bahar sendromu (yorgunluğu) ile birleştiğinde yatmaya mecbur bırakabileceğini söyledi.
7 yaşındaki çocuğun vücudu metalleri mıknatıs gibi çekiyor
metal yapıştırdıktan sonra sağlık durumunda değişikliklerin olduğunu dile getiren Almaz Ramazanov, “Metalleri 15 dakikadan fazla vücudunda tutuğunda, oğlum halsiz oluyor ve hemen yatıyor” dedi. (CİHAN)
Karaciğer nakliyle hayata dönen Esra'nın ailesi, 450 bin liralık tazminat davası açtı
Bu sefer ben çok halsiz kalmıştım. Çocuk neredeyse konuşamıyordu. Yine serum taktılar ikimize. 'Bizi başka bir hastaneye gönderin' dedim.
Kanadı kırılan atmaca tedavi edildikten sonra doğal hayata bırakıldı
Barınaktaki ilk muayenesinde sağ kanadının kırıldığı, yaralı ve halsiz olduğu tespit edilen atmacanın tedavisi 2 ay sürdü.Hayvan barınağında yapılan tıbbi yardım ve müdahale ile 2 ay sonra normal sağlığına kavuşan atmaca doğal hayata bırakıldı.