halter federasyonu

Kaymakam Demiröz: Tarihi korkaklar değil, cesur yürekler yazar
HATAY - Hatay'ın Payas ilçesinde, Türkiye Halter Federasyonu (THF) tarafından Büyükler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası düzenlendi. Açılış programında bir konuşma yapan Payas Kaymakamı İrfan Demliröz, "Biliyoruz ki halter, Türk spor ailesi içerisinde, Avrupa’da, dünyada olimpiyat şampiyonlukları yaşatmış
100 sporcuya doping cezası verildi
Halter Federasyonu tarafından incelemede ise, 56 sporcunun ceza aldığını 5 antrenörün disiplin kuruluna sevk edildiğini ifade etti. Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu’nun temmuz ve eylül aylarında verdiği iki soru önergesini yanıtlayan eski Bakan Suat Kılıç
Halterin geleceği Antalya'da ele alındı
ANTALYA - Türkiye Halter Federasyonu faaliyet proğramında yer alan "Antrenör, il temsilcisi ve kulüp yöneticisi" semineri Antalya'da organize edildi. 200'e yakın iştirakçinin katılımı ile gerçekleşen seminerin açılışında bir konuşma yapan Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, halter branşına gereken önemi fazlasıyla
Emrah Çalışkan 56 kiloda Türkiye 2. oldu
Halter Federasyonu'nun 2013 yılı son müsabakası olan Büyükler Kulüpler Türkiye Şampiyonası Antalya'nın Alanya ilçesi Atatürk Spor Salonu'nda yapıldı. Büyükler Kulüpler Türkiye Şampiyonası'na 24 il 44 kulüpten 91 bayan, 222 erkek olmak üzere toplam 313 sporcu katıldı.
Büyükler Halter Şampiyonası'nda Ankara Büyükşehir Belediyesi şampiyon
ANTALYA - Antalya'nın Alanya ilçesinde Türkiye Halter Federasyonu (THF) tarafından düzenlenen Büyükler Halter Şampiyonası sona erdi. 3 gün süren müsabakalar sonucunda erkeklerde Ankara Büyükşehir Belediye Spor Kulübü ile bayanlarda Konya Koyulu Sebil Spor Kulübü şampiyon oldu.
THF Büyük Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası Alanya'da başladı
ANTALYA - Türkiye Halter Federasyonu'nun (THF) düzenlediği Büyükler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası Antalya'nın Alanya ilçesinde başladı. Atatürk Spor Salonunda düzenlenen şampiyonaya 24 ilden 44 kulüpte mücadele eden 222 erkek, 91 bayan sporcu olmak üzere toplamda 313 sporcu katıldı.
Kazakistan, Asya Halter Şampiyonasına ev sahipliği yapacak
Kazakistan Halter Federasyonu Başkanı Kayrat Turlukhanov, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada organizasyonun son derece başarılı geçeceğine inandığını belirtti. Turlukhanov, şampiyonada Kazakistan takımının hazır olduğunu ve büyük başarılara imza atacağını söyledi.
Halter Yıldız Kulüpler Türkiye Şampiyonası Merzifon'da başladı
Gülle, Merzifon Belediye Başkanı Mehmet Kadri Aydınlı, Merzifon Kaymakamı Mehmet Fatih Geyim,Dünya ve Olimpiyat Eski Halter şampiyonu Halil Mutlu,Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdin Acar,siyasi parti ilçe başkanları daire müdürleri ve spor sever vatandaşlar katıldı.
Sakarya Türk Telekom Spor Kulübü'nde Sema Acartürk sevinci
Türkiye Halter Federasyonu organizasyonunda gerçekleşen ve 24 ilden 161 sporcunun katıldığı şampiyonada, Sakarya Türk Telekom Spor Kulübü'nün sporcusu Sema Acartürk, kategorisinde en yakın rakibine toplamda 39 kilo fark atarak koparmada
Turda İstanbul-İstanbul etabını Argos Shimano'dan Marcel Kittel kazandı
Bu arada yarış cereyan ederken Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Spor Genel Müdür Yardımcısı ve Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu Basın Tır’ına gelerek yerli ve yabancı medya mensupları ile kısa bir görüşme yaptılar.
Taşkent’teki halter zirvesinden umut çıktı
TAŞKENT - Yıldızlar Dünya Şampiyonası için Özbekistan’da bulunan Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, IWF Başkanı Tamash Ajan ile bir araya geldi. IWF Asbaşkanı Hasan Akkuş’un da hazır bulunduğu bu önemli görüşme, umut verdi.
Halter'in yeni başkanı Tamer Taşpınar oldu
ANKARA - Halter Federasyonu’nun Olağanüstü Genel Kurulu Ankara’da yapıldı. 254 delegeden 241’inin katılımı ile gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurul’da 149 delegenin oyunu alan Tamer Taşpınar federasyonun başkanlık koltuğuna oturdu
Halter Federasyonu Başkan adayı Nuhut: Halter oyuncak haline getirildi
ANKARA - Halter Federasyonu Başkan adayı Kenan Nuhut, halterin oyuncak haline getirildiğini ve üzerinde bürokratik oyunlar oynandığını söyledi. Halter Federasyonu yönetiminde yaşanan istifanın ardından yeni başkan 9 Mart Cumartesi günü yapılması kararlaştırılan olağanüstü genel kurulda belli olacak.
Bakan Kılıç: Milli haltercilerin dopingli çıkmasını garip bir durum
Konuyla ilgili Halter Federasyonu’nun açıklama yapmasını bekliyoruz. Gerekirse bu numunelerin dünyada farklı laboratuarlarda yeniden incelemeye tabi tutulmasını arzu ediyoruz.’’ şeklinde konuştu.
Halterde 21 sporcuda dopinge rastlandı
Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş'u istifaya götüren doping olayının ardından bir doping skandalı daha patlak verdi. İkinci doping şokunda 23 yaş altı Halter Milli Takımı’nda 16 sporcuda yasaklı maddeye rastlandı.
Ağrılı küçük halterciler Türkiye şampiyonasında derece aldı
AĞRI - Türkiye Halter Federasyonu'nun 2013 yılı ilk faaliyeti olan Minikler Türkiye Halter Şampiyonası, 7–10 Şubat arasında Antalya'da yapıldı. Şampiyonaya, 6 kız ve 80 erkek halterci katıldı.
Halter Federasyonları Kongresi Azerbaycan’da yapılacak
BAKÜ - Uluslararası Halter Federasyonu’nun olağan kongresi Azerbaycan'ın başkenti Bakü’de yapılacak. Azerbaycan resmi haber ajansı Azertac’ın haberine göre kongre 12- 13 Aralık günlerinde gerçekleştirilecek.
Halterde, Halil Mutlu'yu geçen Hasan Akkuş 3. kez başkan seçildi
ANKARA - Türkiye Halter Federasyonu 3. Olağan ve Mali Genel Kurulu Ankara’da yapıldı. 242 delegenin katılımı ile gerçekleşen genel kurulda Hasan Akkuş ile Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu milli halterci Halil Mutlu başkanlık için yarıştı.
Halter Federasyonu 3. olağan genel kurulu Ankara'da yapılıyor
ANKARA - Türkiye Halter Federasyonu 3. Olağan Genel ve Mali Genel Kurulu Ankara'da yapılıyor. Genel kurulda başkan adayları Hasan Akkuş ile Halil Mutlu oylarını kullandılar.
Ümit Durak: Halterin büyük yarını için adayım
ANKARA - Halter Federasyonu’nda 31 Ekim’de yapılacak olağan genel kurulu öncesinde başkanlık yarışı iyice kızışıyor. Mevcut yönetimden Ümit Durak, Halter Federasyonu As Başkanlığı'ndan 2 gün önce istifa ederek resmen aday olduğunu açıkladı.
Halter Federasyonu Başkanı Akkuş: Hedefimiz olimpiyatlarda altın madalya
NEVŞEHİR - Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, hedeflerinin 27 Temmuz- 12 Ağustos 2012 tarihleri arasında İngiltere’nin başkenti Londra’da yapılacak Yaz Olimpiyat Oyunları’nda bayanlar ve erkeklerde madalyalar kazanmak
Türkiye Yıldızlar Ferdi Halter Şampiyonası başladı
Türkiye Halter Federasyonu tarafından Nevşehir’de 2009 yılında düzenlenen şampiyonadan sonra ikinci kez organize edilen Türkiye Yıldızlar Ferdi Halter Ferdi Şampiyonası başladı. 5-8 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek şampiyonaya, erkeklerde 8 sıklette 223 sporcu, bayanlarda ise 7 sıklette 52 sporcu katılıyor.
Yıldızlar Ferdi Türkiye Şampiyonası, Nevşehir’de yapılacak
Türkiye Halter Federasyonu tarafından Nevşehir’de organize edilen ve Damat İbrahim Paşa Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak olan Yıldızlar Ferdi Türkiye Şampiyonası’na erkeklerde 8 sıklette 223 sporcu, bayanlarda ise 7 sıklette 52 sporcu katılıyor
Halter şampiyonasının 2. gününde madalya yok
başkenti Paris’teki dünya şampiyonası sonrasında doping numunesi pozitif çıkan olimpiyat ve dünya şampiyonu Milli Halterci Nurcan Taylan’ın Uluslar arası Halter Federasyonu (IWF) tarafından duruşması Guatemala’da yapıldı.
Turkcell’in desteklediği halterciler Avrupa'ya damgasını vurdu
Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, “Olimpiyat vizesi alamayan ülkeler için son sınav niteliği taşıyan şampiyonada Avrupa’nın en iyi haltercilerini izleme fırsatı bulduk." diyerek şu ifadeleri kullandı:
Avrupa halterine Türk damgası
Şampiyona öncesinde yapılan EWF seçimlerinde Avrupa Halter Federasyonu Genel Sekreteri görevine getirilen Hasan Akkuş,organizasyonun her açıdan başarılı geçtiğini belirtti. Erkek ve kadın milli takımlarımızın toplam 20 madalya kazanması Türk halterini Avrupa’da söz sahibi yaptı.
Halter Federasyonu Başkanı Akkuş: Halterin merkezi Ankara’da
ANTALYA - Avrupa Halter Federasyonu (EWF) Genel Sekreterliğine seçilen Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, Türkiye’nin her alanda yıldızının parladığını söyledi. Avrupa halterinin yönetim ofisinin Ankara’da olacağını dile getiren Akkuş, “Genel sekreterliğin ayrı bir önemi var.
Halil Mutlu son anda çekildi
Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, şampiyonanın tüm ekipler için olimpiyat öncesi büyük bir sınav olacağını söyledi. Avrupa Halter Şampiyonası’nın ilk gününde kadınlar 48 kilo ve erkekler 56 kiloda sporcular podyuma çıkacak.
Avrupa Halter Şampiyonası’nda milliler madalya avına çıkıyor
Türkiye Halter Federasyonu’nun Ana Sponsoru Turkcell, 9 - 15 Nisan’da Antalya Kepez Arena Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek Avrupa Büyükler Halter Şampiyonası’nın da ana sponsoru oldu. Türkiye’nin ev sahipliği yapacağı şampiyona, halterde olimpiyat kotası almak için son organizasyon olması sebebiyle kritik önem taşıyor.
Halterde Türkiye şampiyonları ödüllendirildi
KIRIKKALE - Türkiye Halter Federasyonu Başkanlığı’nca düzenlenen Yıldız Kulüpler Halter Türkiye Şampiyonası’nda Kırıkkaleli sporcular Türkiye şampiyonu oldu. Yıldız Kulüpler Halter Şampiyonası’nda Kırıkkale’yi Gazi Teknik Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri 69 kilogramda Kuddusi Nalbantoruç, 77 kilogramda Yunus Emre
"Zaman 25 yıldır tavrını milli iraden yana koydu"
Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş: Çeyrek asır kutlu olsun. Zaman basına yeni bir soluk getirdi. Ben spor adamıyım. Amatör spora her zaman destek veriyorsunuz, halterin her zaman yanında oldunuz.
Akkuş: Nurcan Taylan’ın ömür boyu men cezası alması söz konusu
ANKARA - Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, süreç sonunda olumsuz sonuç çıkması halinde Nurcan Taylan’ın ömür boyu men cezası almasının söz konusu olduğunu söyledi. Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi'nde basın toplantısı düzenleyen Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş Nurcan Taylan ile ilgili açıklamada bulundu
Halter Grand Prix’sine ‘Geleceğe Koşanlar’damgasını vurdu
İSTANBUL - Halter Federasyonu tarafından ilk kez düzenlenen ve Turkcell’in sponsorluğunda yapılan Grand Prix’ye Türkiye’nin kadın ve erkeklerde en iyi 95 haltercisi katıldı. Antalya’da 4 gün süren turnuvada 'Turkcell Geleceğe Koşanlar’ projesi sporcularından Ayşegül Çoban altın, Hacer Demirel gümüş, Hatice Demirel ise bronz madalya kazanırken
Spor Genel Müdürü Baykan: Üst düzey hizmet üreteceğiz
Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş da, spora çok büyük önem verdiklerini ifade ederek, “Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, 2020 olimpiyatları için adaylığımızı açıkladı. Spor çok önemli. Spor, kitleleri bir araya getirecek en kolay yol.
Vanlı halterci Şevket kardeş Türkiye şampiyonu oldu
Zor şartlarda Türkiye şampiyonasına hazırlandığını, bu konuda kendisine yardımda bulunan Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, Çorum valisi Nurullah Çakır, Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Halter Federasyonu Genel Sekreteri Zeki Öztürk, Çorum Bölgesi
Halterciler, Paris'ten rekorlarla dönmek istiyor
Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, şampiyonaya genç bir takımla katılacaklarını belirterek, ''Hedefimiz, bu dünya şampiyonasında rekorlar kırarak yurda dönmek'' dedi. Akkuş, geçen yıl Antalya'da yapılan dünya şampiyonasında takım halinde üçüncü olduklarını anımsatarak, bu yıl da aynı başarıyı Paris'te tekrarlamak istediklerini vurguladı
Genç halterciler Avrupa’da madalyaları topladı
Halter Federasyonu Başkanı Dr. Hasan Akkuş da konuyla ilgili açıklamasında, halterde elde edilen başarının planlı çalışmayla mümkün olduğunu belirterek, şunları söyledi: “23 yaş altı ve genç millilerimizin Avrupa Şampiyonası’nda gösterdikleri performanstan dolayı tebrik ediyorum.
Halterde Zeki Tuncer Avrupa 3.’sü oldu
'sü olan sporcu Zeki Tuncer’in madalyasını Halter Federasyonu Başkanı Dr. Hasan Akkuş verdi. (CİHAN)
İstanbul’da büyük buluşma
Osman Develioğlu, İstanbul BB Gençlik Spor Müdürü Osman Avcı, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahın, Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Mustafa Veysel
Türkiye derecesi yapan halterci Peru’ya gidecek
GAZİANTEP - Türkiye Halter Federasyonu Başkanlığı'nın 2011 yılı faaliyet programında yer alan Büyük Erkekler ve Büyük Bayanlar Kulüpler arası Türkiye Şampiyonası’nda Gaziantepli 5 halterci dereceye girmeyi başardı.
Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları İcra Kurulu toplandı
Demirel, Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyuboğlu, Hentbol Federasyonu A Milli Bayan Takımı sorumlusu Fatih Sarıoğlu, Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş katıldı.
Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası yarın başlıyor
Antalya ve Türkiye ile ilgili sinevizyon gösterisinin ardından delegasyona sunumu yapan Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, şampiyona ile ilgili tüm hazırlıkların büyük ölçüde tamamlandığını belirterek, ''Antalya'da kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz.
Halterin Avrupa macerası başlıyor
Rekortmen sporcular Nurcan Taylan, Aylin Daşdelen gibi isimlerin bulunduğu milli takımın en iyi dereceyi elde edeceğini ifade eden Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, ''Takım olarak ilk üç içinde olmak arzusundayız.
Gaziantep Bayan Halter Takımı Türkiye birincisi oldu
Türkiye Halter Federasyonu Başkanlığı’nın 2011 yılı faaliyet programında yer alan ve Mart ayı içerisinde Kahramanmaraş’ta yapılan Yıldızlar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası’nda Bayanlar kategorisinde 19 takım arasında Gaziantep Halter
Cihan Haber Ajansı Gündemi
00) Halter Federasyonu'nun mali genel kurulu, Ankara İçkale Otel'de yapılacak. (10.30) Bursaspor, hafta sonunda deplasmanda oynayacağı Konyaspor maçı hazırlıklarını yapacağı antrenmanla sürdürecek.
Büyük ferdiler ve masterler Türkiye Halter şampiyonası Alanya'da devam ediyor
2010 yılı son faaliyetini Alanya'da gerçekleştirdiklerini belirten Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Hasan Karakuş, "Çok güzel yarışmalar oluyor. Antalya'da yapılan dünya şampiyonasında çok güzel başarılarımız oldu.
Gaziantepli halterci Avrupa üçüncüsü oldu
Türkiye Halter Federasyonu Başkanlığı'nın 2010 – 2011 yılı faaliyet programında yer alan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nde düzenlenen Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nde üstün bir performans göstererek kürsüye çıkan Çoban, Gaziantep'e
Geleceğe Koşanlar sporcusu 2 dalda Avrupa şampiyonu oldu
Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, ''Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve Halter Federasyonu ile işbirliği içinde yürüttüğümüz Geleceğe Koşanlar projesini de, ülkemizi uluslar arası arenada başarıyla temsil edecek genç sporcular yetiştirebilme gayesiyle
Büyükler Dünya 2010 Halter Şampiyonası Antalya'da başladı
Antalya'da EXPO Center'da düzenlenen Büyükler Dünya 2010 Halter Şampiyonası'nın açılış seremonisine TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Uluslararası Halter Federasyonu (IWF) Başkanı Tamas Ajan, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, Basın İlan Kurumu Müdürü Mehmet Atalay katıldı.
Milli halterci Nurcan Taylan: Dünya Şampiyonası'nda Türk halkından dualar bekliyorum
Toplantıya Halter Federasyonu Genel Sekreteri Zeki Öztürk, Antalya Expo Center Yetkilileri, Organizasyon Sorumlusu Mehmet Zeki Erkan, Milli Takımlar Teknik Direktörü Talat Ünlü, Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu Nurcan Taylan, Olimpiyat 2'ncisi