hamamlıkızık

Bursa kestanesi Meclis gündeminde
olarak bilinen mürekkep hastalığı nedeniyle meydana gelen hızlı kurumayı gündeme getiren Tayan, şunları kaydetti: “Değirmenlikızık, Fidyekızık, Cumalıkızık, Hamamlıkızık ve Derekızık gibi köylerimiz kuruyan kestane ağaçlarının şimdi ormanda sürgün alması karşısında yeniden umutlanmışlardır.
Çalıkuşu Feride'nin köyü elektriğe kavuştu, iki bayramı bir arada yaşadı
Zeyniler, köy olduktan sonra 'Köylere Hizmet Götürme Birliği' kurulması için de Yıldırım ilçesinde Hamamlıkızık ve Cumalıkızıktan sonra üçüncü köy olarak önemli rol üstlenecek. Uludağ'ın eteğinde bulunan Zeyniler, Bursa'ya çok yakın olmasına rağmen bir türlü Bursa'nın imkanlarından yararlanamamanın sıkıntısını yaşıyor.
Dağcılar, 4 mühendisin öldüğü kanyonu ilk defa geçti
Kürekli Kanyonu'nun Derekızık ve Hamamlıkızık yönlerinden sınırlı girişleri var. Şelaleleri, suyun aktığı bölümler kaygan olduğu için düz bir şekilde inemedik. İniş çok zor oldu. Büyük risk taşıyordu; ama arkadaylarımızla birlikte geçmeyi başardık.
Bursa'da meslek edindirme kurslarına kayıtlar başlıyor
Yıl, Yiğitler, Selçukbey, Bağlaraltı, Siteler, Fidyekızık, Hamamlıkızık, Cumalıkızık, Anadolu, Molla Yegan Kültür Merkezi, Barış Manço Kültür Merkezleri’nde hizmet verecek.
Köy olmak isteyen Çalıkuşu Feride’nin Zeyniler’ine meclis üyelerinden çıkarma
Köy olursak köy için Bursa’nın Hamamlıkızık ve Cumalıkızıktan sonra üçüncü köyü olacağız." şeklinde konuştu. Celal Yıldırır, Zeyniler'de şuanda 78 ailede 550 kişinin yaşadığını bildirerek, özellikle yaz aylarında nüfusun daha da arttığını sözlerine ekledi.
Bursa Valisi Şahabettin Harput 'yılın valisi' seçildi
Yönetim Ödülleri 2010 ketagorisinde yapılan değerlendirmeye göre; Kültür ve Tabiat Varlıklarının Korunması Kategorisi’nde, Bursa Valisi Şahabettin Harput; 'Hamamlıkızık Kent Ormanı Projesi' ile 'Yılın Valisi' seçildi.
Kapaklar umut oldu, engellinin yüzünü güldürdü
vatandaşlara akülü sandalye alınması amacıyla başlatılan ‘Altın Kapak Sandalye’ye’ kampanyasına 1 milyon adet kapak bağışında bulunarak destek olan Korusu AŞ’nin Hamamlıkızık’taki tesislerini ziyaret etti.
Bursa’nın zemini mercek altına alınıyor
Hamamlıkızık’taki istasyonun kurulumunu yapan TÜBİTAK MAM Yer ve Deniz Bilimleri Araştırma Enstitüsü Başuzman Araştırıcı Serdar Özalaybey, projeyle Bursa ilini yerel ölçekte tehdit edebilecek aktif fayların araştırıldığını bildirdi
Uludağ'ın beşibirliği kitap oldu
adlandırılan Kızık köylerinin aslında 7 tane olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, "Bayındırkızık ve Dallıkızık kaybolmuş olmasına rağmen 5 köy Cumalıkızık, Hamamlıkızık, Fidyekızık, Değirmenlikızık ve Derekızık halen hayatta.
Yıldırım'da kaçak binalar yıkıldı
Yıl, Hamamlıkızık ve Değirmenönü mahallelerinde ormanlık alanlara yapılan toplam 20 kaçak yapıyı yıktı. Vatandaşların küçük çaplı tepkilerine sebep olan yıkımlarda önemli bir olay yaşanmadı.
Bursa Kent Ormanı, ilkbahara yetiştirilecek
Türkiye'nin en büyük ve en kapsamlı kent ormanının, Hamamlıkızık Küreklidere'de kurulacağını belirten Vali Harput, "Valiliğimiz desteğiyle bu alandaki en zengin ve kapsamlı olarak çok özel bir kent ormanı çalışmaları sürüyor.
Bursa Valisi Harput: Türkiye'nin en büyük kent ormanını kuracağız
Bursa Valisi Şahabettin Harput, Türkiye'nin en büyük ve en kapsamlı kent ormanını, Hamamlıkızık ile Derekızık köyleri arasındaki bulunan Kürekli Şelalesi alanına kurulacağını belirtti. Bursa Valisi Şahabettin Harput, Orman Bölge Müdürü Ali Girgin ve Orman İşletme Müdürü Fuat Şanal ile birlikte Türkiye'nin en güzel kent ormanı olarak düzenlenmesi
Bursa Valisi Harput'tan vatandaşlara, orman yangınlarına karşı işbirliği çağrısı
Bursa Valisi Şahabettin Harput, merkez Yıldırım ilçesine bağlı Zeyniler ve Hamamlıkızık köylerinde incelemelerde bulunarak halkla sohbet etti. Zeyniler köyünde yamaç paraşütü için belirlenen tepede incelemelerde bulunan Vali Harput, "Deniz seviyesinden 755 metre yükseklikte bulunan ve Bursa'yı kuşbakışı
Cumalıkızıklı kadınlar, köyün tanıtımı için dernek kurdu
tarafından da Dünya tarihi açısından büyük önem verilen ve 'Kızık' boylarının yaşadığı köylerden biri Cumalıkızık, Osmanlı'nın kuruluş dönemlerinde Fidyekızık, Hamamlıkızık, Demirmenlikızık, Derekızık ve Bayındırkızık gibi köylerle birlikte kurulmuş bir köy.