hamaney

DÜZELTME - İran'la imza düğümü Ruhani ile görüşmede çözüldü
TAHRAN - Sayın abonemiz, "İran'la imza düğümü Hamaney görüşmesinde çözüldü" başlıklı haberi düzelterek " İran'la imza düğümü Ruhani ile görüşmede çözüldü" başlığıyla yeniden yayınlıyoruz:Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugünkü İran ziyaretinde imzalanması planlanan fakat sonraya bırakılan en önemli anlaşma ile ilgili sürpriz bir gelişme yaşandı
Hamaney: Anlaşmalar ciddiyetle hayata geçirilmeli
TAHRAN - İran'ın ruhani lideri Ayetullah Ali Hamaney, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Tahran ziyaretinde imzalanan anlaşmaların hayata geçirilmesi konusunu iki tarafın da ciddiyetle ele alması gerektiğini söyledi.
İran'la imza düğümü Hamaney görüşmesinde çözüldü
Başbakan Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yle uzun süren görüşmesinin ardından dini lider Ayetullah Ali Hamaney'le bir araya geldi. Bu ziyaret sırasında, iki ülke arasında yüksek düzeyli işbirliği konseyi kurulmasına ilişkin ortak siyasi bildiri imzalandı.
Erdoğan Ruhani ile görüştü
Bugün İran Dışişleri Bakanlığı'na bağlı bir enstitüde konuşma yapacak olan Erdoğan, din lider Ali Hamaney'le görüştükten sonra Türkiye'ye dönecek. (CİHAN)
Erdoğan'ın enstitüdeki konuşması iptal edildi
Daha sonra da dini lider Ayetullah Ali Hamaney'le görüşmeye geçecekti. Program sarkınca, enstitüdeki konuşma iptal edildi. Erdoğan'ın Hamaney'le görüştükten sonra Türkiye'ye hareket etmesi bekleniyor.
Başbakan Erdoğan İran'da
Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri’nin davetlisi olarak İran'ı ziyaret eden Erdoğan; Ayetullah Seyyid Ali Hamaney ve Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile görüşecek. Erdoğan, İran Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Siyasi ve Uluslararası Çalışmalar Enstitüsü’nde Türkiye-İran ilişkileri hakkında bir konuşma da yapacak.
Başbakan Erdoğan İran'a geliyor
Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri’nin davetlesi olarak İran'ı ziyaret edecek olan Erdoğan; Ayetullah Seyyid Ali Hamaney ve Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile görüşecek. Erdoğan, İran Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Siyasi ve Uluslararası Çalışmalar Enstitüsü’nde Türkiye-İran ilişkileri hakkında bir konuşma da yapacak.
Netanyahu: Ruhani, kuzu postunda kurttur
İsrail başbakanı, her iki liderin de 'diktatör' ve 'gerçek güç' olarak nitelendirdiği Ayetullah Ali Hamaney'e hizmet ettiğini söyledi. (CİHAN)
Ruhani: Nükleer silah peşinde değiliz
Ruhani’ye özellikle İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney’in devlet idaresindeki rolü soruldu. Hamaney’in nükleer program dahil devleti ilgilendiren önemli konularda söz sahibi olduğu iddia ediliyor.
Hamaney: ABD, Suriye'ye müdahaleden zarar görür
TAHRAN - İran'ın ruhani lideri Ayetullah Ali Hamaney, Amerikan yönetimini Suriye'ye askeri müdahale için kimyasal silah iddialarını bahane ettiğini söyledi. Bilgeler Meclisi toplantısında konuşan Hamaney, "Amerika, Suriye'de bir hata yaptığı ve kesinlikle zarar görecek.
İran'da Ramazan Bayramı yarın başlıyor
İran'da Ramazan Bayramı, ülkenin ruhani lideri Ayetullah Ali Hamaney'in başkent Tahran'da kıldıracağı bayram namazı ile başlayacak. Bu arada Hamaney'in bayram dolayısıyla bazı mahkumları cezalarını kısmen ya da tamamen affettiği açıklandı.
Ruhani, cumhurbaşkanlığı görevini resmen devraldı(Haber-Analiz)
Haşimi Rafsancani ve Muhammed Hatemi dönemlerinde Ulusal Danışmanlık görevlerini de yürüten Hasan Ruhani, aynı zamanda İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Yüksek Ulusal Güvenlik Konseyi'nde temsilciliğini de yaptı.
İran'da halk cumhurbaşkanlığı seçimi için sandık başında
Tüm İranlılara seçim için çağrıda bulunan ancak herhangi bir tercih belirtmeyen dini lider Ayetullah Ali Hamaney sabahın erken saatlerinde oyunu kullandı.Seçimler sonucu hiçbir adayın yüzde 50.
Netanyahu: İran seçimleri hiçbir şeyi değiştirmeyecek
Ülkenin dini lideri Ali Hamaney seçimlere katılımın yükse olması için bir mesaj yayınladı. (CİHAN)
Celili: Türkiye'nin güvenliği, İran'ın güvenliğidir
Celili, İran’ın dini lideri Ali Hamaney’e de yakın bir isim olarak biliniyor.Celili adaylığını açıklamış olmasına rağmen, başvurusunun İran Anayasa Koruyucu Konseyi tarafından kabul edilmesi gerekiyor.
İsrail: Kimyasal silahlar Esed'in kontrolünden çıkarsa müdahale ederiz
İran'ın ruhani lideri Ayetullah Ali Hamaney'in uluslararası ilişkiler danışmanı Ali Ekber Velayeti; Suriye'ye yönelik herhangi bir saldırıyı kendilerine yapılmış sayacaklarını söylemişti. (CİHAN)
İran: Suriye'ye yönelik saldırıyı kendimize yapılmış sayarız
İSTANBUL - İran'ın ruhani lideri Ayetullah Ali Hamaney'in uluslararası ilişkiler danışmanı Ali Ekber Velayeti; Suriye’ye yönelik herhangi bir saldırıyı kendilerine yapılmış sayacaklarını söyledi. Ali Ekber Velayeti, İran'ın Mehr haber ajansında yer alan açıklamasında, Suriye'nin Batılı bir plan kapsamında direniş eksenini baltalamak için hedef alındığını
Davutoğlu: İran'da kontrolsüz çok ses var
Hamaney, Ahmedinejad, Salihi böyle diyor. Türk-İran ilişkileri köklü ilişkiler. İki ülke birbirinin gücü ve kapasitesini iyi biliyor" dedi.
Foreign Policy: Putin dünyanın en etkili adamı
Başbakanı Angela Merkel, ABD Başkanı Barack Obama, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, İMF Başkanı Christine Lagard ve Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdulaziz.
Putin dünyanın en güçlü üçüncü ismi, listede Türkiye yok
petrol rezervlerinin yüzde 20’sini elinde bulunduran Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz el Suud 7’inci olurken, İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney 20’inci güçlü isim olarak değerlendirildi.
Ahmedinejad'ın hapishanedeki danışmanını ziyaret talebi reddedildi
Gelecek yaz yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yeniden aday olma hakkı bulunmayan Ahmedinejad, geçtiğimiz yıl ruhani lider Ayetullah Ali Hamaney'le ters düşmüştü. (CİHAN)
NYT: ABD ve İran nükleer krizi yüz yüze görüşecek
Ancak yetkililer raporun uygulamaya konulabilmesi için İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’in bunu onaylaması gerektiğini ifade ediyor. Aksi halde rapor başarısızlığa uğrayabilir.
Ahmedinejad'ın basın danışmanı cezaevine konuldu
Mahmud Ahmedinejad'ın ruhani lider Ayetullah Ali Hamaney ile geçtiğimiz yıl istihbarat şefi tercihi yüzünden ters düşmesinden bu yana cumhurbaşkanın yakın adamlarından çok sayıda kişi tutuklanmıştı. (CİHAN)
Berdimuhamedov: Dünya'daki sorunlar müzakere yoluyla çözülmeli
Berdimuhamedov, günübirlik Tahran ziyareti kapsamında İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ve İslam Kalkınma Bankası Başkanı Muhammed Ali ile ikili görüşmelerde bulundu.
Adalet Platformu’ndan İran’a uyarı mektubu
İran Başkonsolosluğu önünden uzaklaştırılan Adem Çevik, Türk Ocağı Caddesi üzerinde ‘İran liderleri Hamaney’i ve Ahmedi Nejat’ı Uyarıyoruz! Suriye dikdatörü katil Esed’i ve Katliamlarını desteklemeyin’ yazılı pankart açarak basın açıklaması yaptı.
BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Ayetullah Hamaney'le görüşecek
Yarın Bağlantısızlar Zirvesi'ne katılacak olan Ban Ki-mun, bugün İran'ın ruhani lideri Ayetullah Ali Hamaney ve Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'la bir araya gelecek. (CİHAN)
Hindistan, Suriye meselesinde taraf olmak istemiyor (Haber-İzlenim)
Başbakan Manmohan Singh toplantılar öncesi İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ve dini lideri Ayatullah Ali Hamaney ile biraraya gelecek. Bu görüşmelerde Hindistan İran’dan bu talebin geleceğinden emin.
Rusya’dan Putin yerine muhalif Navalni, Time’ın listesine girdi
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan girerken, dünyadan ABD Başkanı Barack Obama, rakibi Mitt Romney, Almanya Şansölyesi Angela Merkel, İran dini lideri Ali Hamaney gibi isimler var. (CİHAN)
Celili: Tehdit ve baskı dilini kullanmadıkları için görüşmeler olumlu geçti
P5+1 ülkelerinin, Ayetullah Ali Hamaney’in, nükleer silah geliştirmeyi yasaklayan fetvasını memnuniyetle karşıladığını dile getiren Celili, bunun müzakereler için fırsat ve hareket alanı oluşturduğu görüşünü aktardı.
Turkcell, Güney Afrika’nın birinci gündemi oldu
MTN’nin İran temsilcisi Chris Kilowan kaynaklı bilgilere göre dini lider Ayetullah Ali Hamaney ve Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinecad’ı temsilen üst düzey yetkililer teslim edilmeyen silahlar için Güney Afrika’yı ziyaret etmiş.
İranlı yetkili: Nükleer görüşmeler İstanbul yerine Şam’da yapılsın
Bizzat ülkenin dini lideri Ali Hamaney tarafından atanan Uzlaştırma Konseyi başkanı, ülkenin en etkin kurumlarından biri olarak değerlendiriliyor. Önceki gün Tahran’da Konsey üyelerine konuşan Rızai, Türkiye’nin ne gibi yükümlülüklerini yerine getirmediğine değinmedi.
"Uluslararası operasyonları doğrudan Ayetullah Ali Hameney kontrol ediyor"
Kudüs Tugayı'nın, İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in komutasında olduğu öne sürülüyor. Haberde, ismini açıklamak istemeyen bir istihbarat görevlisinin şu ifadelerine yer verildi: "Birim 400, son birkaç ay içerisinde, Türkiye'deki İsrail, Musevi ve
“Türkiye’deki hedeflere saldırı planlayan İranlı terör birimi belirlendi”
Quds Tugayı’nın İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’in komutasında olduğu öne sürülüyor. Haberde, ismini açıklamak istemeyen bir istihbarat görevlisinin şu ifadelerine yer verildi: “Birim 400, son birkaç ay içerisinde, Türkiye’deki İsrail, Musevi ve
Erdoğan: İran, Suriye konusunda Türkiye ile birlikte hareket etmek istiyor
ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İran ziyareti sırasında görüştüğü Ayetullah Ali Hamaney'in, Suriye konusunda Türkiye ve İran'ın dayanışma içerisinde olmasını talep ettiğini söyledi. Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev'in de Güney Kore'deki görüşmelerinde İran, Rusya ve Türkiye'nin Suriye ile birlikte hareket etmesi konusunda isteği olduğunu
Hamaney: Bölgedeki gelişmeler İslam ve Müslümanlardan yana
TAHRAN - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İran ziyaretinde İran dini lideri Ayetullah Ali Hameney ile görüştü. Hamaney’in görüşmede Ortadoğu bölgesindeki gelişmeleri İslam ve Müslümanlardan yana olarak değerlendirdiği belirtildi.
Gözler, Erdoğan-Ahmedinejad görüşmesinde
Erdoğan, burada dini lider Ayetullah Ali Hamaney tarafından kabul edilecek. Başbakan Erdoğan, bu görüşmenin ardından Türkiye'ye dönecek.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İran’daki temaslarının son gününde Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ve dini lider Ayetullah Ali Hamaney’le görüşecek. Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un da aralarında bulunduğu ‘İnternet Andıcı’ davası sanıklarının yargılanmasına İstanbul 13.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İran’daki temaslarının son gününde Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ve dini lider Ayetullah Ali Hamaney’le görüşecek. Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un da aralarında bulunduğu ‘İnternet Andıcı’ davası sanıklarının yargılanmasına İstanbul 13.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İran’daki temaslarının son gününde Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ve dini lider Ayetullah Ali Hamaney’le görüşecek. Avrupa Parlamentosu, Türkiye hakkında hazırlanan ilerleme raporunu oylayacak.
Erdoğan-Ahmedinejad görüşmesi yarına ertelendi
Başbakanın ayrın ayrıca Meşhed'e giderek İran dini lideri Ayetullah Hamaney ile de görüşmesi bekleniyordu. (CİHAN)
Başbakan Erdoğan Tahran'da
Daha sonra İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ile buluşacak olan Erdoğan, yarın Meşhet’te İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney tarafından kabul edilecek. Ahmedinejad, Erdoğan'ın onuruna akşam yemeği verecek.
Başbakan Erdoğan İran’a geliyor
Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ile bir araya gelecek Başbakan Erdoğan, 29 Mart’ta ziyaretinin son gününde Tahran dışında Meşet’te İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney tarafından kabul edilecek. Bu arada Başbakan Erdoğan'ın İran basınına özel demeç vermesi bekleniyor.
Başbakan Erdoğan ‘Nükleer Güvenlik Zirvesi’ için Güney Kore’ye gitti (2)
ziyaret gerçekleştireceklerini belirten Erdoğan şöyle devam etti: “İran’da Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Muhammed Rıza Rahimi, dini rehber Ayetullah Hamaney, Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ve İslami Danışma Meclisi Başkanı Ali Larijani ile görüşmelerde bulunmayı öngörüyorum.
İran’da muhalefetsiz seçim
TAHRAN - İranlılar bugün reform yanlısı grupların katılmadığı ve yarışın dini lider Ayetullah Ali Hamaney’in takipçileri ile Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad yanlıları arasında geçen genel seçimler için oy kullanmak
İran'ın iddiası : Suriye'de Esed rejimi düşmeyecek
İran'ın ruhani lideri Ayetullah Ali Hamaney'in danışmanı Ali Ekber Velayeti, ABD ve Batı'nın Suriye'deki ayaklanmaya verdikleri desteğe rağmen, Esed rejiminin düşmeyeceğini savundu. Eski Dışişleri Bakanı Velayeti, Fars haber ajansında yer alan açıklamasında, Suriye yönetimini düşürmeye yönelik girişimlerin bir sonuç vermeyeceğini ifade ederek;
Ahmedinejad: Yakında nükleer alanda çok önemli gelişmeleri açıklayacağız
İran bayrakları ve Ruhani Lider Ayetullah Ali Hamaney'in posterlerini taşıyan binlerce kişi ise "Amerika'ya ölüm, İsrail'e ölüm" sloganları attı. (CİHAN)
Büyüteç, Suriye'de yaşananları masaya yatırdı
Ahmedinejad’ın Hamaney’den önce Türkiye tarafından tebrik edilmesi beni bir vatandaş olarak rencide etti. İran muhalefeti korkunç bir şekilde bastırılırken Türkiye ses çıkarmadı ama o yanlıştan Arap isyanlarını çok iyi okuyarak döndü.
Suriye’de kaçırılan İranlıların görüntüleri yayınlandı
(Ayetullah) Ali Hamaney’den, İran hükümetine, gaddar Suriye rejimine desteği kesmesi talimatı vermesini istiyoruz.” ifadelerine yer verildi.
İran’dan Türkiye’deki radar üssünü vurma tehdidi
” diyen Hacızade, “Başkomutan İslami İnkılap Rehberi Ayetullah Hamaney’in emri ile düşman tehditlerine karşı tehdit ile cevap vereceğiz. Düşmanın şeytanlıkları ile savaşmak üzere planlar hazırlandı.
İran Dışişleri Bakanı Çankaya Köşkü’nde
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun da bulunduğu kabulde, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ve Dini Lider Hamaney başta olmak üzere, İranlı yöneticilerin selam ve iyi dileklerini ileten Salihi, İran halkı adına, Hakkari’de gerçekleştirilen terör saldırılarıyla ilgili olarak