hamaset

DES hükümeti uyardı: Vatandaşın mutfak savaşı unutuldu
Sadaka vermekle, ulufe dağıtmakla, komik zamlarla, hamaset ve riyayla, etnik ve dini ayrıştırmalarla 'kimsesizlerin kimsesi' olunmaz; sadece kapitalizmin, emperyalizmin, ideolojik merkezlerin taşeronu olunur.
Amerikalı Prof. Alexander: Hizmet sosyal bir barış hareketidir
Gençlerin kendilerinden hamaset değil onları temsili olarak hayata geçirmiş insanlara ihtiyaçları olduğunu ifade eden Alexander şunları söyledi: “Bir birine yabancılaşmış iki kardeşi bu hareket, bir kardeş diğer kardeşinin gözünde kendi aksini
Bayraktar, kentsel dönüşümün başlamadığı tek il olan Bayburt’a ekip gönderdi
Yoksa hamaset yaparak popülist politikalar yaparak vatandaşa yanlış şeyler söyleyerek belden aşağıya vurarak bir yere varılamaz. Basından da rica ediyorum.
Bekir Bozdağ: Biz, nutuk ve hamaset milliyetçisi değiliz
döneminde yurt dışındaki vatandaş, soydaş ve akraba topluluklara dair yapılan çalışmalarımızın, kurulan köprülerin sadece kısa bir özetidir… Biz, nutuk ve hamaset milliyetçisi değiliz. Bizim milliyetçilik anlayışımız; milletimizin dinine, diline, tarihine, kültürüne, sanatına ve bizi biz yapan her tür değerine hem Türkiye’de hem de dünyanın neresinde olursa
Cumhurbaşkanı Gül: Gün dayanışma günüdür -2
Hamasetle Suriye meselesine yanaşmaması lazım. Sadece hamaset kullanmıştır. Türkiye’nin bu zor şartlarda kalan insanlara yaptıkları yardımlara katkılara semboliktir.
Meclis Kütüphanesi nadide eserlere de ev sahipliği yapıyor
Öyle bir ahd-ı hamaset ki vücud-ı devletiAkibet te’yid edip mazlumları aldı murad(Kutlu varlığı öyle bir cesaret yemini haline geldi ki, sonunda mazlumları kuvvetlendirip onların muradını (hakkını) aldı)
Hüseyin Çelik: Akil insanlar heyeti bir örneklemdir
Biz de popülizm yapabiliriz, hamaset yapabiliriz; ama sadece hamasetle bir yere varamazsınız. Eğer biz bu meseleyi çözersek, ki şu anda Türkiye'de büyük bir ümit var, iyimserlik var. Biz romantik iyimserlerden değiliz, bu işin kolay olmadığının da farkındayız.
Bahçeli: Anlaşılan İsrail, kaz gelecek yerden tavuğu esirgememiş
Başbakan Erdoğan hamaset nutuklarıyla vakit geçirmiş, onuru yara alan Türk milletinin müsterih olması için hiçbir derinlikli ve sonuç alıcı yöntem geliştirememiştir. Biz başından beridir, İsrail tarafından özür ve tazminat meselesinin yerine getirilmesinden bahsettik, bu görüşümüzden de bir an olsun ayrılmadık.
DSP Genel Başkanı Türker: Silahların susması mesajı sevindirici
saatten sonra kimsenin ölmemesi ve şehit verilmemesinin sevindirici olduğuna dikkat çeken DSP Genel Başkanı Masum Türker, şöyle devam etti: "Burada oturup hamaset yapabilir, başkalarının dediği gibi 'bebek katili' diyebiliriz.
Erzurum’un kurtuluşunun 95. yılı kutlandı
Vatan ve millet kavramları Erzurumlular için asla bir hamaset örneği olmamıştır; vatan ve millet konusu Erzurumlular için bir iman meselesidir, büyük bir mefkuredir. Bu ruhun bir tezahürü olarak Erzurumluların, kurtuluştan bir yıl sonra, şehrin enkazı üzerinde, Erzurum Kongresi'ni toplayarak, parçalanmak ve yok edilmek istenen vatanın
Türk mermerciler: Blok satışına ek fon, sektörü bitirir (Özel)
" diye de bir efsanenin dolaştığını anlatan Maden İşleri Genel Müdürü Mehmet Hamdi Yıldırım, bunların derinlemesine düşünülmeyen hamaset içeren konuşmalar olduğunu ifade etti. Yıldırım, "Bunu teknik olarak ele alırsak, bugün burada da gördük.
Sosyal güvenlik sisteminin sorunlarını çözecek kanun Meclis’e gönderildi
Kimsenin sosyal güvenlik alanında hamaset beklememesi gerektiğini ve sosyal güvenlik alanında hamasetin gelecek adına felaket olacağın anlatan Çelik, “Sosyal Güvenlik reformu 4 yıldır yürürlükte. 2008’den bugüne çok şey değişti.
İZEGDER Başkanı Dönmez: Öğretmenlik peygamberlik mesleğidir
Yetkililer ise hamaset ifade eden sözlerle öğretmenliği yüceltir. Bu sadece bir gün sürer ve 25 Kasım'da her şey bitmiştir. Oysa bir ülkenin geleceğinin mimarı öğretmenlerdir.
Milli Eğitim Bakanı Dinçer: 450 bin öğrenci Kur'an-ı Kerim dersini seçti
Biz her ilde üniversite açtığımızda 'hamaset yapıyor' diyenlerin bu manzara karşısında dünyanın eğitim alanındaki gelişmelerini pek takip etmediklerini ortaya çıkarttı." ifadelerini kullandı.
Erdoğan'dan Bahçeli'nin 2023 açıklamasına sert cevap
Onların konuşmasında sadece retorik, hamaset ve tutarsız laf kalabalıkları var." teklifinde bulundu. Kampta yerel seçimler, cumhurbaşkanlığı seçimleri ve genel seçimler için ana hatlarıyla projeler geliştirdiklerini söyleyen Erdoğan, "Cumhuriyetçiliğin istirmarcısı
Bozdağ: CHP ve BDP yerel seçimlerin öne alınmasından rahatsız
Bol bol hamaset nutukları çeken bir parti. Türkiye'nin büyük bir kısmında yine yok. BDP'de yine öyle. Birkaç ilde olan bir parti.
TBMM Başkanı Çiçek: Tarihimizi gerçekten öğrenmemiz gerekiyor
Çünkü biz sadece belli zaferleri ile övünen hamaset ya da senaryoları itibari ile işin magazin kısmıyla uğraşıyoruz. Esas öğrenmemiz gereken, üzerine kafa yormamız gereken konuların maalesef üzerinde durmuyoruz.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak: Başbakan zamları geri alsın
Elektrik ve doğal gaz zamlarını yazılı bir açıklama ile değerlendiren Öztrak, Başbakanın veda konuşmasında yandaşı hamaset, milleti ise zam yağmuru ile ağlattığını savundu. "Veda konuşmasında milletin gündemine ve sorunlarına ilişkin tek bir çözümü ağzına almayan Başbakan, en iyi bildiği işi yaparak yandaşı hamasetle, milleti ise zam yağmuruyla
Fotoğraf ustaları tecrübelerini sanatseverlerle paylaştı
Savaş muhabirliği bizim gibi toplumlarda biraz hamaset, kendini olduğundan daha büyük göstermek için kullanılan bir tanımlamadır. O yüzden ben savaş muhabiri değilim, foto muhabiriyim.
BDP'li Kurt'tan Demirtaş ve Zana'nın sözlerine destek
Gençlerin, başkalarının çocuklarının, yoksullarının çocuklarının üzerine hamaset nutukları atmak kolaydır. Ama attığınız hamaset nutku o acıyı yaşadığınızı hissettirmez topluma." ifadesini kullandı.
Başbakan Erdoğan: Bahçeli'yi İmralı'ya götürmek lazım
Erdoğan, MHP'nin inkarcı hareket ettiği için ortaya bir politika koyamadığını, hamaset ve reddiyecilikle bir tutum sergilediğini kaydetti. MHP Genel Başkanı'nın "Öcalan İmralı'da mı yaşıyor" diye sorduğunu anlatan Erdoğan, eleştirilerini şöyle devam ettirdi: "Peki yaşadığını bizzat görürsen ne yapacaksın
Milli Eğitim Bakanı Dinçer: Kaç gün başım önde gezdim
ANKARA - Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, öğretmenlere, "Hamaset yapmamı istiyorlar. Asla size gerçekleşmeyecek bir vaatte, siyasi söylemde (velev ki o hoşunuza gidecek bile olsa) yapmak istemiyorum ve yapmayacağım.
Bahçeli: ÖYM’lerin muhafazası sağlanmalı
Sahte diklenmelere, hamaset nutuklarına ve istismarcı heveslere kapımız sonuna kadar kapalıdır. Başbakan ve hükümeti ağzıyla kuş tutsa itibar edecek durumumuz kalmamıştır.
Prof. Aydın: Necip Fazıl, milletimizin en önemli sembol şahsiyetlerindendir
Seyit Aydın, "Necip Fazıl, edebiyatın her türünde olduğu kadar, hitabetteki etkileyici ustalığı ile de büyük kitleleri şuurlandırmayı bilmiş, hamaset ve siyaset söylemleri dışında, kendine özgü üslubuyla davasını anlatmıştır.
Milli bayramların kutlama değişikliğine eğitimcilerden destek
Bayram ve törenlerimiz şekil yerine öze, hamaset yerine işin ruhuna hitap eden çağdaş ve sivil kutlamalar haline gelecek. Bayramlarımız, bürokrat ve kamu görevlileriyle doldurulmuş statlar yerine okullara, cadde ve sokaklara inen ve halkla iç içe kutlanan yeni bir döneme giriyoruz.
Genç Siviller Danıştay’a şort, spor atlet ve ponpon gönderdi
Gençlerin kendi bayramlarının öznesi olmasını değil, insan anatomisine zararlı kuleler yaptırmayı, rap rap uygun adım yürütmeyi, ellerindeki renkli kartonlarla hamaset dolu kareografilerin oluşmasında birer önemsiz nesne olmalarını uygun görmüştür.
Demokrat Eğitimciler'den Danıştay’ın 19 Mayıs kararına tepki
Bayram ve törenlerde şekil yerine öze, hamaset yerine işin ruhuna hitap eden çağdaş ve sivil kutlamaların yapılmasını istiyoruz. Bayramlar bürokrat ve kamu görevlileriyle doldurulmuş statlar yerine okullara, cadde ve sokaklara inmeli halkla iç içe kutlanmalıdır.
Demokrat Eğitimciler: 19 Mayıs törenleri bayram değil eziyet
gönderdiği genelge ile ilgili Avcı, “Nitelikli ve çağdaş eğitimin önündeki engellerden birisi de eğitim yılının başından sonuna kadar serpiştirilmiş, sözden ve hamasetten öteye geçemeyen şekilci törenlerdir.
Prof. Güzel: Türkçe, İngilizce'nin esiri oldu
Bu yüzden övünçlerimizi, hamaset duygularımızı içimizde tutup Türkçe ile bilgi üretme yolları aramalıyız. Bugün dünyada üretilen bilimsel bilginin çok büyük bölümü İngilizce'dir.
Vali Kara: Birçok dua Aşure Günü kabul olmuştur
Diğer sayfada ise hamaset vardır, iftihar ve nuranilik vardır. İnsanlığın ve hakikatin tecellisi vardır, hakperestliğin meydana çıkışı vardır. Kerbela, karanlıkla-aydınlığın, hakla-batılın savaşıdır ve elbette hak galip gelmiştir.
Başbakan Erdoğan'dan muhalefete: İktidara vurarak bir şey elde edemezsiniz (2)
" diyen Erdoğan, "Gün slogan atma zamanı değil, hamaset zamanı hiç değil, nemalanmak günü hiç değil." diye konuştu. Böyle günlerde sabır ve metaneti koruyan, soğukkanlı hareket eden bir millet olduklarına dikkat çeken Erdoğan, toplumsal huzur ve kardeşliğe yönelen tehditlere karşı bir
Fırat Üniversitesi'nden, dev pankartla 'sükunet ve birliktelik' çağrısı
Bugün hamaset günü değildir. Bugün bir olma birlik olma günüdür.” şeklinde konuştu. Birliktelik konusunda Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünü hatırlatan Kılıç, “Diyarbakırlı, Vanlı, Erzurumlu, Trabzonlu, İstanbullu, Trakyalı, doğulusu batılısı hep bu
Başbakan’dan muhalefete: Samimiyetle kucaklaşmak zorundayız
Medyayı da duyarlı olmaya devam eden Erdoğan, “Bugün suçlamak, eleştirmek, hamaset, istismar, tahrik tohumları ekmek yerine birlikte hareket etmeliyiz. Dik durma, bu milletin asaletini bir kez daha sergileme günüdür.
Sena Kaleli: Çok güzel sözler üretip hamaset yapmanın ilerisine geçebilmeliyiz
Bursa Milletvekili Sena Kaleli, ‘olayları manipüle edip ve kurgularken’ vatandaşın sorunlarının azalmadığını belirterek, “Biz de çok güzel sözler üretip hamaset yapmanın ilerisine geçebilmeliyiz.” dedi. CHP Bursa İl Teşkilatı, Kültür Park içerisinde bulunan Orman Çay Bahçesi’nde düzenlenen bayramlaşma töreninde bir araya geldi.
Hasip Kaplan: 'Bıçak kemiğe dayandı' söylemi, hukuka göre katliam çağrısıdır
Kullandığı tehdit argümanı, demokratik siyaset içinde olanları hedef gösteren sorumsuzca bir hamaset içeriyor, imam bunu yaparsa cemaat şaşar. Başbakan basiretli bir lider edasıyla; sorunun şiddetle değil, barışçıl demokratik yollardan Meclis'te çözülebileceği çağrısı yapabilirdi.
Canikli: 28 projemiz hayata geçtiğinde Giresun marka şehir olacak
Oy avcılığı için halkımıza hamaset yapmıyoruz. Gerçekten planlanmış, kaynağı bulunmuş, yeri tespit edilmiş ve devlet projesi haline gelmiş yatırımları önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğimizin sözünü veriyoruz.
'Terör, toplumun geleceğini sömüren bir canavardır'
Halkın kirli senaryolara karşı uyanık olması ve bu tür girişimlere prim vermemesi gerektiğini belirten Yurdakul, "Aynı zamanda seçim ortamlarında içi boş hamaset nutuklarından ziyade ülkeyi sivilleştirecek ve istikrarı devam ettirecek uygulamalara destek vermek gerekiyor.
Bakan çelik: Siyasetteki hamaset ekonomiye zarar verir
Siyasette hamaset, ekonomide felaketi getirir. Ekonomide felaket istenmiyorsa, siyasetteki hamasetten kaçınılması gerekiyor. Bunu da bu dönemde iktidarımız ortaya koydu.
Başbakan Erdoğan, Türk Edebiyat Vakfı binasını hizmete açtı
Tarihi kuru kuruya bir hamaset olarak görmeyip belgeye bilgiye dayandıran bir hassasiyet içindeydi.” diye konuştu. Tarihi eserlere büyük önem verdiklerini kaydeden Erdoğan, dünyanın her tarafındaki eserleri bulup dünya kültür mirasına kazandırdıklarını ifade etti.
KOBİDER: Türkiye darbe tartışmaları ile zaman geçirmemeli
gayretlere girmesini öneren Nurettin Özgenç, şöyle devam etti: “Son zamanlar da hangi televizyon kanalına veya gazeteye baksak darbe haberleri, tartışmaları ve hamaset edebiyatı var. Üçüncü dünya ülkeleri dışında diğer pek çok ülke ilimle uğraşıyor.
CHP'den, yolsuzluk iddiasıyla Kayseri Büyükşehir Belediyesi hakkında suç duyurusu
Demagoji ve hamaset yapmaya tenezzül etmeyin. Siyasetin dürüst olmak, ahlaklı olmak, siyaseten namuslu olmak konularında inandırıcı olmak istiyorsanız, gelin bu işe Kayseri’den başlayalım. Bu süreci hep birlikte başlatalım.
KOBİDER Başkanı Özgenç: Türkiye, artık başörtüsü fobisinden kurtulmalı
Özgenç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Seçim meydanlarında hamaset nutukları atarak, sorunu yok saymak veya hafife almak, 'biz çözeriz' deyip başörtüsü kavramını töresel, yöresel gibi ayrımlaştırmalara tabi tutmak, sorunun çözümü yerine çözümsüzlük üretmektir.
MHP Adana İl Başkanı Erdoğan: Ülkücüler Adana'da dik duruşundan taviz vermemiştir
Erdoğan, referandum sonuçlarının hamaset, bencillik veya kişisel saplantılarla değil somut ve bilimsel, objektif temellerde değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti. Erdoğan, Adana'nın Sarıçam ilçesinin referandumun en iyi laboratuvarı olduğunu vurgulayarak, "Sarıçam ilçemizde sadece iki parti vardır.
Tavas'ın yeni kaymakamı Gürel
İlçede yapılacak işler içinde hamaset destanlarından kaçınmanın önemine değinen Gürel, yapılacak işlerin önce iyi analiz edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi. 1968 yılında Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde dünyaya gelen Gürel, 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.
İsrail mahkemesi, Türk iş adamının hesaplarına el koydu
Pazar günü, yargıcın kararına göre hareket edeceklerini ifade eden Yılmaz, hamaset ile alınan karara İsrail hükümetinin müdahalesini beklediklerini ve Pazartesi günü ise karara göre İsrail Büyükelçisi Gabby Levy'yi ziyaret edeceklerini vurguladı.
BDP Genel Başkanı Demirtaş: Başbakan'ın konuşması BDP'nin kapatılması yönünde resmen talimat
Başbakan, 'anaların gözyaşı dinecek' derken topluma karşı hamaset yapıyor, arkadan da türlü fırıldaklar çeviriyor. Başbakan'ın çantasında çözüme dair tek cümle yok. Gelinen noktada 'ben demokratikleşecektim, birileri engelledi' deniliyor.
Cumhurbaşkanı Gül: Bu saatten sonra Türk-İsrail ilişkileri hiçbir zaman eskisi gibi olmaz
Ben uzaktan konuşarak herhangi bir şekilde hamaset yapmıyorum. Bu söylediğim lafların bütün İsrailliler tarafından ve bu konuyla ilgilenen başta ABD'deki yetkililer olmak üzere herkes tarafından çok iyi değerlendirilmesi gerekir.
Bakan Akdağ: CHP'nin iktidar olduğu her dönem sefalet ve yolsuzluk dönemi olmuştur
Birilerinin beylik ve hamaset kokan laflar yerine, yarın iktidar talibiyseler eğer, AK Parti'nin yaptıklarını nasıl ileriye götürebileceklerini ifade etmelerini bekliyoruz." diye konuştu.
"Derviş Eroğlu bilerek veya bilmeyerek Ergenekon tarafından kullanıldı" (Özel)
Ergenekon örgütünün en büyük beslenme kaynaklarından birinin de Kıbrıs olduğunu öne süren Sonay Adem, "Hamaset edebiyatını sürekli besleyen ve milliyetçi çevreleri de diri tutmaya çalışanlar 'Kıbrıs'ı sattırmayız, Kıbrıs bizimdir' gibi yaklaşımları gündemde tutarak siyaseti
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kapusuz: Kılıçdaroğlu söylediklerine kendisi de inanmıyor
Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, burada yaptığı konuşmada, AK Parti'nin siyasette husumete ve hamasete değil, rekabete ihtiyacı olduğunu bildiğini kaydetti. Kapusuz, siyasetin rekabetten daha çok hamaset ve husumete yönelik bir gayret içerisinde yürütülmek istendiğini söyledi.