harfiyen

"Hayırseverler fakiri doyurduğunda sevinmeyi rehber edinmiş insanlardır"
Kayserili hemşehrilerimiz bunu harfiyen uygulayan, yaptığı hayrı eliyle değil kalbiyle de destekleyen insanlarımızdır. Kalplerine değil ceplerine koydukları için rahatlıkla çıkartıyorlar.
Tolunay Kafkas: İyi oynayıp da kaybetmekten yorulduk
10 kişi kalmamıza rağmen oyuncularım elinden gelen mücadeleyi yaptılar ve söylediklerimizi harfiyen yerine getirdiler. Artık iyi oynayıp da kaybetmekten yorulduk.
50 yılda 3 radar cezası alan kişiye 5 dakika içerisinde 2 radar cezası kesildi
5 dakika arayla aynı arabaya ceza kesilmesinin sürücüleri zor durumda bıraktığını kaydeden Niyazi Doğan, “Ben 50 yıldır araç kullanıyorum ve kurallara harfiyen uyan bir kişi olarak 5 dakikada iki radar cezası yediğimi görünce hayrete düştüm.
Spor Bakanı Kılıç: Hapis cezasının caydırıcı olması için tedbirlerimizi alıyoruz
Seyirden men cezasının harfiyen uygulanabilmesi için kameralı güvenlik ve elektronik bilet sisteminin Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ivedilikle tamamlanması ve hayata geçirilmesi gerekiyor. Ama hapis cezalarının caydırıcı olabilmesi için de alt limitin erteleme limitinin üzerine çıkarılması gerekiyor.
Demirtaş: Öcalan hakem rolü üstlenecek İzleme Kurulu kurulsun istiyor
Abdullah Öcalan şunu söylüyor: Kandil ben ne dediysem harfiyen uyguladı. Şu dakikaya kadar Kandil benim söylediklerim dışında tek bir adım atmamıştır. 'Kendilerine teşekkür ediyorum' demiştir.
"ABD ve Rusya arasında sağlanan kimyasal silah mutabakatı olumlu bir adım "
Rejimin taahhütlerini kısa zamanda ve harfiyen yerine getirmemesi ve mutabakatın akamete uğraması halinde uygulanacak yaptırımlar başından ve açıkça ortaya konulmalıdır. Bu mutabakatın uygulanması Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi tarafından sağlanmalıdır.
'Değişen sınav sistemi dershanelere olan ihtiyacı arttırdı'
Sivas’taki öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı'nın kuralları ve kanunlarına göre harfiyen uyacak ve puanı 100 olan çok nadir olacak. Böyle olunca da ülkemizin en güzel fen ve sosyal bilimler liselerine ne yazık ki hak etmeden (onlar bizim kardeşimiz ama) hak etmeden Güneydoğulu öğrenciler yerleşecek
Bahçeli: Askeri caydırıcılık kartının devreye sokulması en son seçenek olmalı
Bunu yapmak için de Batı’nın planlarına harfiyen uymaya gönüllü teslimiyetçi bir anlayıştan kurtulmak esas olmalıdır." ifadelerine yer verdi.
Bogdan Tanjevic: Güçlü bir takıma karşı kazandık
Savunmada istediklerimizi harfiyen uyguladık. Forma girmesini beklediğim birkaç oyuncum var. Onlar da kısa sürede istediğim seviyeye geleceklerdir." dedi.Genç oyuncu Kenan Sipahi'nin performansıyla ilgili Tanjevic, "Kenan gerçekten yetenekli bir oyuncu.
Özdeş: Şanlıurfaspor maçında kazanacak tutumu sergilemek zorundayız
Bu hedefte plan ve yapılanmaya harfiyen uyuyorum. Bu takımın oyuncu ihtiyacı var ve bunu da doğru planlamak zorundayız. Bunu oyuncularımla da yönetimle de paylaşıyorum.
Avrupa tribünleri, ırkçı eylemlerle sezona başladı
Ayrıca İtalya Futbol Federasyonu Başkanı ve UEFA Asbaşkanı Giancarlo Abete ise, yaptığı açıklamada ırkçılık karşısında UEFA’nın aldığı kararları harfiyen uygulayacaklarını ifade etti. Almanya 2. Lig takımlarında 1860 Münih - FC Ingolstadt karşılaşmasında yaşanan ırkçı tezahürat nedeniyle hakem anonsu yapıldı.
Telefon dolandırıcısına polis oyunu
sürekli telefonla konuşarak telefondaki şahsın söylediklerini harfiyen uygulamaya başladı. Bu sırada takipte bulunan polis ekipleri şahsı para olduğunu sandığı çantayı aldığı sırada kıskıvrak yakaladı.
Bakan Kılıç kriz merkezinde: Endişe edecek durum yok
Başbakanlık Afet ve Durum Yönetimi Merkezi Samsun’daki gelişmeleri harfiyen an ve an takip eder vaziyette. Ayrıca Orman ve Su İşleri Bakanlığımız hem DSİ hem de meteoroloji bölge müdürlükleri üzerinden Samsun yöresindeki gelişmeleri, yağış miktarlarını, alınan alınması gereken önlemleri
Bakan Kılıç: Deplasman yasakları kaldırılsın
Yasaksa yasağın gereklerini harfiyen yerine getireceksiniz." diyerek, şöyle konuştu:"Doping sadece bir kesimin sorunu değil. Tüm kesimlerin kronik sorunudur.
Sporda holiganizme müsaade yok
6222 sayılı kanun harfiyen uygulamada. Bu kanundan geri adım atılması söz konusu değil. Emniyet birimlerimiz bu konuda gereken tertibatı aldı.
Erdoğan: Türk esnafı her zaman yağmacılığın ve şiddetin karşısında olmuştur
Her zaman her yerde Allah'a güvenecek, alimlere dost olacak, dostlara danışacak, söz söylerken, elbise giyerken…Yani esnaf olmanın temel ilkelerine harfiyen uyacak." diye konuştu. Bunun yanında esnaf olmanın, ahi olmanın afetleri de olduğunun altını çizen Erdoğan, "Nedir o?
Hüseyin Çelik: Bahçeli, Ankara’da kuluçkaya oturmuş bir zavallı
Metni veriyorlar kendisini ve kendisi bunları harfiyen okuyor. Eminim ki o metinleri okuyuncaya kadar metinlerde ne yazıldığını bilmiyordur. Bir ülkede siyasi partinin genel başkanı iseniz ve muhatap aldığınız kişi o ülkenin başbakanı ise ama ona yönelttiğiniz ifadelerin ona yönelttiğiniz hakaretlerin nereye vardığını
100 yaşında Kur'an-ı Kerim öğreniyor
Öğretmeye çalıştıklarımızı harfiyen yerine getirmeye çalışıyorlar. İki aylık kurs süresi içerisinde yeteri kadar pratik yapamazlarsa kurs bittikten sonra da camiye gelip ders alacaklarını söylüyorlar.
Palandöken: Ekmek üretim ve satış kurallarına harfiyen uyuluyor
kaydeden Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “1 Temmuz’da yürürlüğe giren yeni ekmek üretim ve satış kurallarına harfiyen uyulmaktadır.” dedi. Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Bendevi Palandöken, “Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile konfederasyonumuz
Futbol maçları için spor savcıları geliyor
müsabakasında yaşanabilecek olaylara ilk müdahaleyi yapacak olan güvenlik mensupları 6222 sayılı yasanın kendilerine yüklediği görev ve sorumlulukları harfiyen yerine getirecek. Sporda şiddet ve düzensizlik konusunda uzmanlaşmış emniyet görevlilerinin stadyum ve salonlarda görev almasının ardından, müsabaka güvenliğini ise İçişleri Bakanlığı’na
Kılıç: Özel güvenlik spor alanlarından çıkarılacak
Bu konuda daha ciddi, kanunları harfiyen uygulayan, intizamı daha kısa sürede sağlayan ve olaylar yaşanmadan önce gerekli tedbirleri alan bir hizmet ifa edebileceği düşüncesindeyiz." diye konuştu.
Erdoğan'dan 'Suriye'ye askeri harekata destek' haberine yalanlama
Sayın Başbakanımız, söz konusu mülakatta, Suriye'ye uçuşa yasak bölge oluşturulmasıyla ilgili bir soruyu harfiyen şu şekilde cevaplamıştır: 'Biz tabi başından itibaren bu işe olumlu bakıyoruz. Şu anda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (bunu masaya yatırırsa; böyle bir kararı Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi alacak olursa biz buna olumlu bakarız ve üzerimize
Vali Mutlu: Fevkalade oruntılı ve dengeli müdahale gerçekleştirdik
emniyet güçlerimiz bulundukları yerlerde kendilerine verilen görevi mükemmel şekilde yerine getirerek Taksim'deki riskli alan geçiş noktasında tedbirleri harfiyen uyguladı." diye konuştu.
Erdoğan’dan esnafa kredi müjdesi: Faiz oranları yüzde 4’e düştü
Söz söylerken elbise giyerken yürürken mahallede alışverişte bu ilkelere harfiyen uyacak. İçki içerse bu ahinin afetidir. Sigara da buna dahildir. Gammazlık kibir haset ahinin felaketedir yalancılık hırsızlık ahinin felaketidir.
Aykut Kocaman: Galatasaray, 7 puanlık farkın kapanmasına izin vermez
Oyuncularımın özverisi, saha içindeki yardımlaşması, 90 dakika boyunca söylediklerimizi harfiyen yerine getirmesi bizi oldukça memnun etti. Onlara teşekkür ediyorum.
Eğitilmiş polis köpekleri K-9'lar gösteri yaptı
Polis köpekleri Bora, Reis ve Lady verilen emirleri harfiyen yerine getirirken, ortaya koydukları performansla suçlulara korku saldı. Yolda yürüyen bir vatandaşın sırtındaki çantayı kapkaççının alıp kaçmasının canlandırıldığı gösteride Macar rottweiler cinsi Reis’in kapkaççıyı yakalayarak polislere
Maden işçileri, 263 maden şehidi için okunan duaya 'amin' dedi
Bu da madencimizin disiplinli çalışmak, verilen işi harfiyen yerine getirmek ve bir birinize sahip çıkmaktır. Yani bir başka iş kolunda olmayacak kadar bu iş güvenliği konusunda titiz davranmanızı istiyoruz” dedi.
Kılıç: Fenerbahçe'nin haklarının korunması yönünde tavrımızı ortaya koyacağız
Suat Kılıç, 6222 sayılı Sporda Şiddetin ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunu hatırlatarak, "Biz 1,5 yıldır bu kanunun harfiyen uygulanması için taraflara çağrıda bulunuyoruz. Ancak 6222 sayılı kanunu, tek başına polisi, savcısı uygulayamaz.
İş güvenliği ve iş sağlığı çat kapı gezen müfettişlerle denetlenecek
İş sağlığı ve güvenliği konusunda belirlenen tedbirlere harfiyen uymalı." bilgisini verdi. İş sağlığı ve güvenliği konusunda Samsun’daki bilinçlenmenin giderek arttığına da değinen İl Müdürü Kılıçarslan, “Yasa çeşitli iş kollarında başladı.
Bakan Kılıç; ''Europol'ün muhatabı TFF'dir
"Geride kalan tek şey 6222 sayılı kanunun hükümlerinin bağımsız yargı tarafından harfiyen uygulanmasıdır. Yargı süreçleri de sürmektedir. Biz bu işin en başından beri konu yargıya intikal etmiştir, yargı bağımsızdır.
Manisaspor-Karşıyaka maçı için geniş güvenlik tedbirleri alınacak
Gelen taraftarların, bu tedbirlere harfiyen uyacağına inanıyoruz. Aşırı alkollü ve biletsiz hiçbir seyirci stada sokulmayacak. Bu seyirciler, daha şehir girişindeki kontrol noktalarından döndürülecektir.
Hüseyin Çelik: Amaç PKK’ya silah bıraktırmaktır, silahların susması değil
Bu mesele Türkiye’nin gündeminden çıkmamıştır, programda yazan şeyler harfiyen hayata geçmiştir. Ama iyi niyetlerimiz, iyi niyet yaklaşımlarımız özellikle Kürt vatandaşlarımızın kendilerini bu ülkenin birinci sınıf hür ve eşit vatandaşları olarak hissetmeleri için geçmişteki bütün yanlışlıkları
Samsun'un 5 tramvayını Çinliler üretecek
CNR Genel Müdürü Yu Weiping ise sözleşmeye, şartnamelere, taahhütlere, bakım, onarım ve yedek parçaların temini ve servis hizmetlerine harfiyen uyacaklarını kaydetti. İhalenin kendilerine verilmesini memnuniyetle karşıladıklarını belirten Dr.
Minibüsçüler otobüs ve raylı sisteme karşı rekabet başlattı
Buna göre şoförler artık yolculara karşı daha kibar davranacak, trafik kurallarına da harfiyen uyacak. Kuralları ihlal eden şoförlere cezai yaptırımlar uygulanacak. Samsun OMÜ ve Kurupelit Minibüsçüler Derneği İkinci Başkanı İsa Güven, güzergahları üzerinde otobüs, hafif raylı sistem ve ekspres otobüslerle ulaşımda rekabet
Bakan Kılıç: Kurumlarımız, fanatizmle mücadele edecek güçte ve kararlılıktadır
“6222 sayılı kanun tüm spor alanlarında saha ve salonlarında harfiyen uygulanmaktadır. Bundan sonraki süreçte çok daha büyük bir özenle uygulanacaktır. Adı geçen yasanın özenli ve dikkatli bir şekilde uygulanmasına yönelik olarak, spor saha ve salonlarındaki deneyimlerimizi paylaşmak üzere Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu
AB’ye inanmayan Norveç’ten AB’ye Nobel ödülü
için çalışan komite başkanı iddiaları reddederek ‘‘Nobel Komitesi’nde kararlar oy birliği prensibine göre alınır ki, AB’nin adaylık sürecinde de bu kurala harfiyen uyuldu." şeklinde cevap verdi. Buna karşın Belçikalı eski gazeteci dikkat çeken bir ayrıntıyı şöyle paylaştı: "Nobel Komitesi’nce Barış Ödülün AB’ye verilmesine karar verildiği günkü toplantıda Komite’nin
Bakan Kılıç: Elektronik bilette kesinlikle süre uzatılmayacak
Futbol alanlarında TFF kanunla kendisine verilen bu görevi harfiyen ve hızlıca yerine getirecektir. Kameralı güvenlik sistemi ve elektronik bilet uygulamasına geçişle ilgili süreç hızla daralıyor ki kanuna göre bu sezon geçilmesi gerekiyordu.
Atatürk Havalimanı'nda Putin hareketliliği
Ateş, aldığı komutlara harfiyen uyarak hem basın araçlarını, hem de çevredeki yeşil alanları karış karış aradı. Araçların motor bölümlerinin içi bile Ateş isimli köpek tarafından arandı.
GAL’i çökerten savcı Cihan’a konuştu: Basın desteğiyle büyük suçlar ortaya çıktı
Özel Yetkili İspanya Milli Mahkemesi’nde, ETA terörüne karşı 30 yıllık mücadelem boyunca hiçbir kanun dışı hareket yapmadım ve kanunları harfiyen uyguladım. Bizim için GAL örgütü, inanması güç bir konu oldu.
Bakan Suat Kılıç, 5 kişinin öldüğü işletmede incelemelerde bulundu
Bu noktada tüm sorumlular üzerlerine düşen görevleri harfiyen yerine getirecektir. Ölenlere Allah’tan rahmet geride kalanlara acil şifalar diliyorum. Bu hadisenin bu işyerinde ve başka işyerlerinde de yaşanmamasını diliyorum.
Alev Alatlı’dan gençlere: Facebook ve Twitter'dan uzak durun
Buna da herkes harfiyen uyuyordu. Amerikalı bizden zeki, akıllı falan değil, tek farkı hedefi var ve çalışıyor, okuyor. Bizde de eksik yön bu.
Yozgat’ta sis nedeniyle görüş mesafesi 15 metreye düştü
Sürücülerimizden trafik kurlarına harfiyen uymalarını istiyoruz." diye konuştu. (CİHAN)
Samsunspor'da 12 maçta 9 beraberlik istifa getirdi
Ben ne dediysem ne çalışmışsak harfiyen hepsini yaptılar. Takımın başına geldiği günden bu zamana kadar başkan bize maddi açıdan bir sıkıntı yaşatmadı. Bunun üzerine alınan beraberliklerden dolayı strese girdim başkanın yüzüne bakamayacak duruma geldim.
Bakan Suat Kılıç: Türk futbolu deplasman yasağı ayıbından kurtulmalı
azaltılmasına yönelik yeni düzenlemeler ve spor savcılarıyla ilgili çalışmalara değinen Bakan Kılıç, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Yönelik Kanun'un harfiyen uygulanması halinde tribünlerde yaşanan olayların bir daha tekrarlanmayacağını söyledi.
İzmir Valisi Kıraç: Kadına şiddetle sonuna kadar mücadele edeceğiz
tür olaylarla sonuna kadar mücadele etmek gerektiğini, bunların eğitimle aşılabileceğini belirten Vali Kıraç, devlet olarak üzerlerine düşen görevleri harfiyen yerine getirdiklerini kaydetti. Buna rağmen şiddet gören kadınların yardım istemesi gerektiğini vurgulayarak, "Bu da öncelikle şiddete maruz kalan hanımefendilerin, sıkıntılarını dile getirmeleriyle olur
Çay üreticisine 147 milyon lira ödendi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, çay parası ödemelerinde kendilerine verdikleri özel talimatları harfiyen uyguladıklarına dikkat çeken Sütlüoğlu, "Yaklaşan mübarek Kurban Bayramı öncesi, Eylül ayında aldığımız 133 bin ton yaş çayın bedeli olan 147 milyon lirayı üretici
TSYD, Ahmet Ağaoğlu'nu kınadı
TSYD mensupları kendilerine tahsis edilen spor alanlarında harfiyen kurallarını yerine göstermeye özen gösteriyorsa bu konda da meslektaşımıza gösterilecek nezaket hassas ve duyarlı olmalıdır... TSYD, bugüne kadar başkanlık görevi sırasında en küçük olaya dahi adı karışmamış Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun bu durumuna anlam verememiş, hatta hayrete düşmüştür
Trabzon'a KÖYDES kapsamında 18 buçuk milyon lira ödenek geldi
Başta YPK kararları olmak üzere, bizlere gönderilen program harfiyen yerine getirilerek, bu kaynakları kullanırsak, hem hukuki, hem de vicdani anlamda rahat oluruz. Biz yıllarca belirli amaca tahsis edilen bu kaynak marifetiyle köylerimizin sorunlarını çözeceğimizi düşünüyorum.
Öğrenci servis şoförleri, kazasız bir yıl için kurban kesti
Ayrıca servis şoförlerimizi trafik kurallarına harfiyen uymaları konusunda gerekli uyarıları da yapıyoruz." diye konuştu. (CİHAN)