hasan başiş

Muğla İl Müftüsü Başiş: Kadir Gecesi'ne ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz
MUĞLA - Muğla İl Müftüsü Hasan Başiş, Kadir Gecesi'nin insanlık için kurtuluş reçetesi olan Kur'an'ın indirilmeye başladığı, esenliğin bütün dünyayı kuşattığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gece olduğunu söyledi
Muğla'da Kutlu Doğum Haftası için çeşitli faaliyetler düzenlenecek
İl Müftüsü Hasan Başiş, Muğla Öğretmenevi'nde düzenlediği basın toplantısında faaliyetler hakkında bilgi verdi. 14-20 Nisan Kutlu Doğum Haftası'nda, Hz.
Muğla’da 148 yıllık Mevlevi Kütüphanesi hizmete açıldı
Şeyh Camisi’nde öğle namazından önce düzenlenen açılış törenine AK Parti milletvekilleri Ali Boğa ve Yüksel Özden, Vali Fatih Şahin, İl Müftüsü Hasan Başiş, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof.
Muğla’daki Şahidi Camisi'nde 82 yıl sonra sema gösterisi düzenlendi
Törene Muğla Vali Yardımcısı Mestan Yayman, İl Müftüsü Hasan Başiş, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Fevzi Kurşun, MÜ Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, rektör yardımcıları, öğretim elemanları, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve üyeleriyle öğrenciler katıldı.
Cemaate camide kahvaltı verildi
daha sonra ise İl Müftüsü Hasan Başiş, cemaatle yaklaşık bir saat sohbet etti.Müftü Başiş, “Bugün Mekke ve Medine’de camilerde, mescitlerde kahvaltılar, iftarlar veriliyor. Ülkemizde neden olmasın?
Bin yıllık İkiz Türbe ayağa kaldırılıyor
Özel İdare Genel Sekreteri Sebahattin Avcı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, Muğla Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu Başkanı Abuzer Kızıl, İl Müftüsü Hasan Başiş, Milas Müze Müdürü Ali Sinan Özbey ve Bezin Kalesi Kazı Başkanı Prof.
Hükümlü ve tutuklular el sanatları sergisi açtı
resim ve el sanatları sergisine Vali Yardımcısı Ali Kamil Başar, Belediye Başkanı Osman Gürün, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, İl Müftüsü Hasan Başiş, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Akbaş, 1.
Muğla’da Kur’an–ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması 7. bölge finali yapıldı
Milletvekili Ali Boğa, MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Grup Başkanı Mustafa Yavuz, İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, İl Müftüsü Hasan Başiş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Türkiye İş Kurumu İl Müdürü İlyas Sarıyerli, Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Cavit Okur, öğretmenler ve çok
Muğla’da kutsal emanetlere büyük ilgi
İl Müftüsü Hasan Başiş, 14–20 Nisan tarihlerinin Hz. Muhammed (sav)'in doğumu nedeniyle Kutlu Doğum Haftası olarak kutlandığını hatırlattı. Başiş, "Peygamber sevgisi etrafında toplumumuzu bütünleştirmek amacıyla kutlanan haftanın 2012 yılı ana teması, 'Hz.
Muğla’da Kutsal Emanetler sergilenecek
Muğla Öğretmenevi'nde Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir basın toplantısı düzenleyen İl Müftüsü Hasan Başiş, halkın katılımını arttırmak adına 18 STK’nin desteğiyle program hazırladıklarını söyledi.
Büyükşehirlere akademisyen müftü dönemi 'resmen' başladı
Diyanet İşleri Başkanlığı'nda açık bulunan Adana İl Müftülüğü'ne Arif Gökçe, Muğla İl Müftülüğüne Hasan Başiş, Nevşehir İl Müftülüğü'ne, Kayseri İl Müftü Yardımcısı Yakup Öztürk, Samsun İl Müftülüğü'ne Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.
Eski Kars Müftüsü Başiş: Şehitlerimiz şu an cennetteler
Programda eski Kars Müftüsü Hasan Başiş’in şehitler için yaptığı dua katılımcıları duygulandırdı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunması ile başlayan program, açılan oruçların ardından İl Müftüsü İlyas Gümüş’ün yaptığı dua ile devam etti.
Tayini çıkan İl Müftüsü Hasan Başiş, Karslılarla iftar yemeğinde vedalaştı
İl Müftüsü Hasan Başiş'in, Medine'ye Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanlığına atanması sebebiyle iftar ve veda gecesi programı düzenlendi. Kars Öğretmenevi'nde düzenlenen iftar yemeğine Kars Valisi Ahmet Kara, Kars Belediyesi Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, İl Müftüsü hasan Başiş, Cumhuriyet Başsavcısı Adem
Müftülük personeli piknikte stres attı
Kars Müftüsü Hasan Başiş ve Kağızman Müftüsü Cemal Işık'ın organize ettiği pikniğe, ilçe müftüleri ile Kağızman ve Digor müftülük personelinin tamamı katıldı. Birlik ve beraberlik içerisinde geçen piknikte din görevlileri stres attı.
Kars'ta Kur'an kursu öğrencileri yarıştı
Birinci gelen grubun ödülü İl Müftüsü Hasan Başiş, ikinci ve üçüncü gelen grupların ödülleri ilçe müftüleri tarafından verildi. Yarışmaya katılan diğer gruplara da kitap ve kalem hediye edildi.
Karslı şehit, Kürtçe ağıtlarla son yolculuğuna uğurlandı
Burada İstiklal Alanı'nda şehit er için bir tören düzenlenirken İl Müftüsü Hasan Başiş tarafından cenaze namazı kıldırıldı. Cenaze daha sonra konvoy ile Çengili köyüne yola çıkarıldı. Yolda kalp hastası baba Rasim Oral'ın rahatsızlanması üzerine konvoy durdurularak sağlık ekipleri Oral'a müdahale etti.
(DÜZELTME) Şehit er için Kağızman'da tören düzenlendi
Esat Güven, Tabur Komutanı Piyade Yarbay Rasim Serdar Karabinalı, Emniyet Müdürü Adem Haktanıyan, Cumhuriyet Savcısı Seyit Şahin, Kars Müftüsü Hasan Başiş, İlçe Müftüsü Cemal Işık, şehit erin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Şehit er için Kağızman'da tören düzenlendi
Piyade Yarbay Rasim Serdar Karabinalı, DTP'li Belediye Başkanı Mehmet Alkan, Emniyet Müdürü Adem Haktanıyan, Cumhuriyet Savcısı Seyit Şahin, Kars Müftüsü Hasan Başiş, İlçe Müftüsü Cemal Işık, şehit erin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kars'ta Kutlu Doğum kitap fuarı açıldı
Kitap fuarını ziyaret eden İl Müftüsü Hasan Başiş, fuarda bulunan kitapçıları tek tek inceleyerek, kitap okumanın önemine değindi. Başiş, "Bu kitap fuarını açmamızdaki amacımız Kars halkına ve ziyaretçilere buradaki bulunan kitapları tanıtmak.
Vehbi Vakkasoğlu: Bugünün Çanakkalesi, son kalesi kardeşlik ve ailedir
Eğitimci yazar Vehbi Vakkasoğlu'nun konuşmacı olarak katıldığı konferansta Kars Müftüsü Hasan Başiş, İlçe Müftüsü Necdet Arman ve vatandaşlar hazır bulundu. Konferansın açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Necdet Arman yaptıktan sonra Vakkasoğlu kürsüye geldi.
Kars Müftüsü Başiş: Kapımız herkese açık
Kars'ın yeni Müftüsü Hasan Başiş, "Kars'a hizmet etmeye geldik, kapımız tüm halka açıktır." dedi. Kars'ta 2009'un Şubat ayı itibariyle göreve başlayan Müftü Hasan Başiş, Kars'ı ve halkını çok iyi bulduğunu ifade ederek, "Kars'a ilk defa geldim.
Papaz Evi, müftülüğe devredildi
Devranılan evi, Kars'ın tanıtımı için kullanacaklarını ifade eden İl Müftüsü Hasan Başiş ise, "Buranın müftülüğe devredilmesinden çok memnun oldum. Burası bir kültür evi, bir kütüphane olacak.