hasan çakırmelikoğlu

Çakırmelikoğlu: Teşviğin sona ermesi, ekonomik istikrara sekte vurur
GİRESUN - Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, 5084 Sayılı Teşvik Yasası’nın sona ermesi durumunda Giresun’un yatırımcı cazip bir bölge olmaktan çıkacağını, bunun da başta işsizlik olmak
GTSO Başkanı Çakırmelikoğlu'ndan istihdamı artırma önerileri
GİRESUN - Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu,"Giresun ve bölgesinde tekstil başta olmak üzere işgücü yoğun fındık ve çay tesislerinde istihdam olanakları yeni işgücü dikkate alınarak
GTSO, yeni teşvik uygulamasıyla ilgili sektörel talepleri, raporlaştırdı
GİRESUN - Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, yeni teşvik uygulamasıyla ilgili sektörel talepleri belirleyerek, bir rapor hazırladıklarını, bu raporu da ilgili bakanlıklar ile bölge milletvekillerine
Vali Şahin: Demiryolu projesinde lobilerin değil, coğrafyanın dediği olur
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu da çalıştayda bir konuşma yaptı. Çakırmelikoğlu, demiryolu projesinin başta Giresun olmak üzere bölge için hayati önem taşıdığına işaret etti.
GTSO'dan demir yolu mektubu
GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu imzalı mektupta, projenin Giresun ve Ordu için önemine vurgu yapıldı. "Demir yolu projesi Gümüşhane Torul ayrımından sonra biri Tirebolu ilçemize, diğeri ise Trabzon’a olmak üzere iki kola ayrılmış ve bu ayrımlardan Trabzon iline ve Trabzon
Trabzon Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu'na, GTSO'dan tepki
GİRESUN - Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Erzincan-Gümüşhane-Giresun ve Trabzon Demiryolu Projesi’yle ilgili açıklamalarda bulunan Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na tepki gösterdi
Çakırmelikoğlu: Fındığa devlet desteği şart, yoksa 2012'de üretici mağdur olacak
GİRESUN - Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, fındığa devlet desteği sağlanmaması durumunda 2012 yılında üreticinin çeşitli mağduriyetler yaşayacağını söyledi.
Akın Çorap'tan Giresun istihdamına destek
GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Uzmanlaştırılmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi (UMEM) kapsamında açılan kursta, 50 kursiyerin 6 ay süreyle uygulamalı eğitim göreceklerini söyledi.
KOBİ'lere proje daveti
GİRESUN - Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresunlu KOBİ’leri 'Tarıma Dayalı Sanayi Mali Destek Programı'ndan yararlanmaya davet etti. Çakırmelikoğlu, yaptığı açıklamada, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından 'Tarıma Dayalı Sanayi Mali Destek Programı' kapsamında tarıma yönelik projelere
GTSO, fındıkta desteklemenin sürmesini istedi
GİRESUN - Giresun Sanayi ve Ticaret Odası (GTSO) Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin fındıkta destek kapsamına alınması ve milli bir fındık politikası oluşturulması gerektiğini söyledi.
GTSO, iş kapısı oldu
GİRESUN - Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, oda olarak ekonomik ve sosyal yapısına uygun projeler ile kente önemli katkılar sağladıklarını söyledi.
Giresun'da vasıflı eleman ihtiyacı gideriliyor
GİRESUN - Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, düzenledikleri meslek edindirme kurslarıyla Giresun’da vasıflı yetişmiş eleman ihtiyacının giderilmesinde önemli bir görevi yerine getirdiklerini
Giresunspor için umut ışığı
Başkan Vekili Nurettin Canikli, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Eski Milletvekili Rasim Zaimoğlu, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresunspor Kayyum Başkanı Dr.
Çevre Düzeni Planı'na itiraz
GİRESUN - Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, "Çevre düzeni planının bu haliyle ilimize sağladığı önemli kazanımlar yoktur. Hatta olanların bile ihmal veya göz ardı edildiğini planın incelenmesiyle görmekteyiz.
TSE Giresun Şubesi'nin kapatılması kararına tepkiler
GİRESUN - Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, "Türk Standartları Enstitüsü Giresun Temsilciliği'nin kapatılmasını kabul etmemiz mümkün değildir.” dedi. Çakırmelikoğlu, yaptığı açıklamada, Giresun’da birçok çalışmaya imza atan ve işletmelere sağladığı imkanlar ile önemli bir görevi üstlenen TSE Giresun Temsilciliği’nin
Giresun Adası'nın turizme kazandırılması için bir dizi karar alındı
Toplantıda konuşan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun Ada'sının, yöre turizmi açından Giresun'u diğer Karadeniz illeri arasında bir adım öne çıkmasına sebep olduğunu kaydetti.
Çakırmelikoğlu: Tarım,sanayi ve istihdam politikaları revize edilmeli
GİRESUN - Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, "Ulaşım ağı öncelikli olmak üzere ilimiz ve bölgemizin geleceği adına tarım,sanayi ve istihdam politikalarının revize edilmesi gerekmektedir.
34. Uluslararası Aksu Festivali gelenekler uygulamaya kondu
CHP Giresun Milletvekili Eşref Karaibrahim, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, AK Parti Giresun İl Başkanı Sabri Öztürk, GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden, bazı siyasi partilerin temsilcileri, milletvekili adayları, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile vatandaşlar
Çakırmelikoğlu:Turizme dönük çalışmalar ilimizin geleceği açısından önemli
GİRESUN - Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, "Yayla ve doğa turizmi başta olmak üzere kültür turizmine dönük çalışmalar ilimiz ve bölgemizin geleceği açısından önemlidir.
Vali Şahin: Giresun turizmden hak ettiği payı alacak
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu da toplantıda yaptığı konuşmada, Giresun için turizmin önemine vurgu yaptı. "Fındıktan sonra Giresun’un en büyük geçim kaynağı turizmdir.
Giresun Valisi Şahin, siyasi parti temsilcileri bir araya geldi
siyasi parti il ve ilçe başkanlarının yanı sıra, Vali Yardımcısı Cengizhan Aksoy, Belediye Başkan Vekili Ahmet Yusufağaoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ve Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Karadere katıldı.
Giresun'da yapılan icat ve çalışmalar yerinde değerlendirilecek
GİRESUN - Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, ilde yapılan icat ve çalışmaların Giresun’da değerlendirilmesi için başlatılan girişimlerin meyvelerini vermeye başladığını belirtti.
Giresun'da turizmin geliştirilmesi ulaşımın gelişmesine bağlı
GİRESUN - Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun’da turizmin gelişmesinin havaalanı, demiryolunun Giresun’dan geçirilmesi ve Eğribel Tüneli’nin yapımına bağlı olduğunu söyledi.
Giresun Valisi Yaman'ın veda ziyaretleri
Yaman, GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ile görüşürken, oda tarafından Yaman’a veda yemeği düzenlendi. Yemekte Giresun’a yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı Yaman’a, Çakırmelikoğlu bir şilt verdi.
GTSO, ekmek fiyatlarındaki karmaşaya son verecek
GİRESUN - Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, oda olarak Giresun'da ekmek fiyatlarında yaşanan karmaşanın önüne geçmek için çalışmalar yaptıklarını söyledi.
GTSO Başkanı Çakırmelikoğlu: Problemlerimizi bürokrasinin desteği ile çözeceğiz
GİRESUN - Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, iş dünyasının problemlerinin çözümü noktasında Vali Mustafa Yaman’dan önemli destekler gördüklerini söyledi.
Giresun'da girişimcilik eğitimine katılanlara sertifikaları verildi
Mustafa Yaman, Giresun Belediye Başkan Vekili Hayati Tökez, Cumhuriyet Başsavcısı Radi Akyol, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ile oda yönetim kurulu üyeleri ve eğitime katılan kursiyerler katıldı.
Bolulu Hasan Usta 141. şubesini Giresun’da açtı
Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimi Durmuş Karaçalı, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Kara, GİMDER Başkanı Fikret Öztürk, Hekim Süt Genel Müdürü Murat Bayrak, Bolulu Hasan Usta’nın sahibi Hasan Nazmi Gürgönül
''Giresun Alışveriş Günleri'' etkinliği başladı
Etkinliğin başlaması sebebiyle düzenlenen törende konuşan GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun'da odaya üye 28 ayakkabı ve giyecek mağazasının alışveriş günlerine iştirak ettiğini söyledi.
Giresun'da, 'Alışveriş Günleri' 14 Ocak'ta başlıyor
GİRESUN - Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, ''Giresun Alışveriş Günleri'' etkinliğinin düzenleneceğini söyledi. Hasan Çakırmelikoğlu, düzenlediği basın toplantısında, Giresun'da odaya üye 28 ayakkabı ve giyecek mağazasının katılacağı ''Giresun Alışveriş Günleri'' etkinliğinin 14–17
Giresun TSO Başkanı Çakırmelikoğlu: K yetki belgesi süresi uzatılmalı
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, kamyonet sürücülerinin aldığı K yetki belgesi süresinin uzatılmasını istedi. Çakırmelikoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 'K' yetki belgesi alma süresinin 31 Aralık tarihinde sona ereceğini hatırlattı.
GTSO Başkanı Çakırmelikoğlu: Ekonominin büyümesi ve istihdam için üretim çok önemli
GİRESUN (CİHAN)- Giresun Ticaret ve Sanayi odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, "Bir ülkenin ekonomisinin büyümesi ve istihdamın artması için üretmek çok önemlidir." dedi. Hasan Çakırmelikoğlu, GTSO Genç Girişimciler Kurulu ile İhracatı Geliştirme ve Etüd Merkezi'nce ortak düzenlenen "İran Ülke Masası ve İhracata Yönelik Devlet
AB destekli projeyle 200 gence istihdam sağlanacak
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, "Gençlik İstihdamı İçin Sürekli Eğitim ve Mükemmeliyet Projesi" ile 200 işsiz gence istihdam sağlamayı hedeflediklerini söyledi.
Giresun Valisi, Giresunspor yöneticileri, teknik heyeti ve futbolcularına yemek verdi
restaurantta verilen yemeğe, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresunspor Kulübü Başkanı Osman Çırak, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresunspor'un bazı yöneticileri, teknik heyet ve futbolcular ile davetliler katıldı.
GTSO Başkanı Çakırmelikoğlu: Referandum, demokrasi ve ekonominin gelişimine ivme kazandırdı
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, anayasa değişikliğinin Türk demokrasisi ve ekonomisinin gelişimine ivme kazandırdığını söyledi. 12 Eylül referandumunda halkın iradesini demokrasiden yana kullandığını ifade eden Çakırmelikoğlu, sonucun olumlu sonuçlar doğuracağına inandığını kaydetti.
Çakırmelikoğlu: Doğu Karadeniz Turizm Mastır Planı'nın kabul edilmesi mümkün değil
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Doğu Karadeniz Turizm Mastır Planı'nın mevcut haliyle kabul edilmesi mümkün olmadığını söyledi. Çakırmelikoğlu, Daha önce Doğu Karadeniz Turizm Mastır Planı'nında Giresun ile ilgili eksiklikleri ve düzeltilmesi gereken hususları kamuoyuna açıkladıklarını hatırlata Çakırmelikoğlu
GTSO'dan, Giresunspor'a ziyaret
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Giresunspor kulübünü ziyaret etti. GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, kendisinin ve GTSO'nun her zaman Giresunspor'un yanında olduğunu söyledi.
GTSO Başkanı Çakırmelikoğlu: Yerel bürokrasi, istihdam projelerimizi olumsuz etkiliyor
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, kalifiye eleman yetiştirmek için hazırladıkları projeleri hayata geçirmede yerel bürokrasiyi aşamadıklarını söyledi.
GTSO'dan KOSGEB Müdür Vekili Tüysüz'e ziyaret
Ziyarette konuşan GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun'da KOSGEB Müdürlüğü oluşturulmasına ciddi anlamda ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekti. KOSGEB Müdürlüğü'nün kurulmasını istediklerini vurgulayan Çakırmelikoğlu, "GTSO olarak ilçe ilçe dolaşıyoruz.
Milletvekilleri Giresun'un sorunlarını ele aldı
Ankara'da, gerçekleştirilen toplantıya, GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, oda yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Milletvekilleri Ali Temür ve Hacı Hasan Sönmez ile CHP Milletvekili Eşref Karaibrahim ve MHP Milletvekili Murat Özkan'ın katıldı
Görele'de orta ve küçük işletmelere yönelik konferans düzenlendi
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ise il dışında yaşayan işadamlarının doğdukları toprakları unutmamaları çağrısında bulundu. Çakırmelikoğlu, 'İlçeler ile buluşuyoruz' toplantısındaki asıl amacın KOSGEB'in yeni kredi avantajlarını anlatmak, üyelerin de bu kredilerden en üst düzeyde faydalanmalarını
GTSO'dan Eynesil'de toplantı
Toplantıya, Eynesil Kaymakamı Bahri Tiryaki, Eynesil Belediye Başkanı Çoşkun Somuncuoğlu, GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, yönetim ve meclis üyeleri ile GTSO'nun Eynesilli üyeleri katıldı.
GTSO meclis toplantısı
Meclis toplantısının kapanışında konuşan GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, GTSO üyelerin sorunlarını dinlemek ve çözüm yollarında yardımcı olabilmek adına ilçelerde toplantılar düzenlediklerini söyledi.
GTSO Yönetim Kurulu'dan, Trabzon Ulaştırma Bölge Müdürü Aydın'a ziyaret
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Trabzon Ulaştırma Bölge Müdürü Nurettin Aydın'ı makamında ziyaret etti. Çakırmelikoğlu ziyarette yaptığı konuşmada, demiryolu ile OR-Gİ Havalimanı projelerinin Giresun'un hayati önem taşıyan yatırımları olduğuna dikkat çekti.
GTSO Yönetim Kurulu'ndan, GESOB Başkanı Kara'ya ziyaret
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Giresun Esnaf ve Sanatkarları Birliği (GESOB) Başkanı Ali Kara'yı makamında ziyaret etti.
Giresun Valisi Yaman'a iş adamlarından onur ödülü
Törene, Giresun Emniyet Müdürü Cemal Levent, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun İl Genel Meclis Başkanı Osman Öden, Giresun İl Özel İdare Genel Sekreteri Cumhur Melikoğlu, GİŞHAD Yönetim Kurulu ve üyeleri katıldı.
Yargıtay tarafından memuriyetten men cezası verilen valiye Giresunlu işadamları sahip çıktı
Törene, Giresun Emniyet Müdürü Cemal Levent, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun İl Genel Meclis Başkanı Osman Öden, Giresun İl Özel İdare Genel Sekreteri Cumhur Melikoğlu, GİŞHAD Yönetim Kurulu ve üyeleri katıldı.
GTSO Başkanı Çakırmelikoğlu: Odamızın gücünü çözüm noktasında kullanalım
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, tekstil sektöründe önemli sorunlar olduğunu belirterek, "Odamızın gücünü çözüm noktasında kullanalım. Ben tekstil sektörü sorunlarını çözmek için her zaman sizlerle kapı kapı dolaşmaya hazırım.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası OR-Gİ Havaalanı'nın yapılmasını istiyor
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, OR-Gİ Havaalanı'nın bölgenin kalkınmasında önemli katkılar sağlayacağını belirtti.Çakırmelikoğlu, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun OR-Gİ Havaalanı'nın yapımından dolayı rahatsızlık duyduğu yönündeki açıklamasının kendilerini üzdüğünü