hassasiyete

Bursaspor, borcunu ödemeyen kişilerin üyeliğini düşürecek
/>Üyelerimize bu konuda ayrıca internet sitemizden duyuru yapılmış ve GSM numaralarına mesaj da gönderilmiş olup, tüm iletişim yolları ile üyelerimiz bu konuda hassasiyete davet edilmektedir. Banka yoluyla ödeme yapacak olan üyelerimizin açıklama kısmına isim soyisim ve üye numaralarını belirtmeleri, ayrıca bankamatikten ödeme yapacak olan üyelerimizin ödeme yaptıktan
"Doğumdaki mahremiyet ihlali çocuk sayısını azaltıyor"
Hakan Çoker, doğum sırasında kadınların mahremiyeti büyük önem verdiğini belirterek, bu hassasiyete bütün hastanelerin ve sağlık çalışanların dikkat etmesi gerektiğini belirtti. Op. Dr. Hakan Çoker, doğumdaki mahremiyetin sezaryen doğum tercihini artırdığını ifade ederek, "Sezaryen doğum kadındaki doğum sayısını azalttığı gibi, mahremiyet noktasında
BDP, kadınların adaylık başvurusunu 30 Ekim’e uzattı
ANKARA - BDP’den, gerek yerel gerekse de genel seçimlerde kadının demokratik ve eşit yaşama katılımı konusunda özel bir hassasiyete sahip olduğu belirtilerek, kadın kotası uygulanan yerlerde yarın dolacak son başvuru tarihinin
Bağış: İnşallah 5 Kasım’da 22. faslı Brüksel’de açacağız
Son AB İlerleme Raporunu geçmiş senelere kıyasla çok daha dengeli, çok daha objektif bir rapor olarak yorumlayan Bağış, Komisyonun gösterdiği hassasiyete teşekkür etti. Bayramda yayınlanması konusunda AB yetkililerin çabaladığını fakat değiştiremediklerini ifade eden Bağış, raporun bu kadar pozitif çıkmasında Ripert’in de katkısı olduğunu
İZKA’dan aldığı destekle üretiminin yüzde 95’ini ihraç ediyor
Çeşitli sektörler için yüksek hassasiyete sahip teknolojik kalıplar ürettiklerini belirten Gülbaş, İZKA'dan aldıkları maddi destek ve yönlendirmelerle önemli yatırımlara imza attıklarını kaydetti. Beşok Kalıp'ın güçlü bir ar-ge yapısına sahip olduğunu ve parçaların kalite kontrolünü 'Dinamik Kalite Kontrol Sistemi' ile yaptığını aktardı.
Bakan Çelik, Magarsus Antik Kenti'nde incelemelerde bulundu
Adanalı ve Karataşlıların bölgedeki antik ve kültürel mirasa sahip çıkılması konusunda gösterdiği hassasiyete dikkat çeken Çelik, “Sayın Valimiz Magarsus Antik Kenti’ne sahip çıkılması için çok yoğun talep geldiğini söyledi.
Kültür Bakanlığı’ndan Japon Büyükelçiliği’ne taziye ziyareti
Kapadokya Bölgesi’nin özellikle kültür turizmi açısından son derece önemli olduğuna dikkati çeken Özaslan, bölge halkının bu konuda büyük bir hassasiyete sahip olduğunun ve olaya karşı reaksiyon gösterdiklerinin altını çizdi.
Almanya'da Türk STK’ların seçim ittifakı tarihi bir olay
VIKZ olarak her zaman seçime katılım çağrısı yaptık ama bu sefer hep birlikte insanımıza belki daha güçlü bir ses vererek bu hassasiyete dikkat çekmek istedik." diye konuştu.
'Piyasada satılan diş beyazlatma ürünlerine dikkat'
Piyasada satılan ilaçların bilinçsiz kullanımının dişlerde aşırı hassasiyete, aşınmaya ve diş etlerinin zarar görmesine neden olabildiğini ifade eden Uysal, “Bu tedavilerin belli süreçlerde dikkatli bir şekilde yapılması gerekiyor.
Erdoğan: Mısır'daki saldırıları tel'in ediyor, lanetliyorum (3)
Tüm tarafları hassasiyete davet ediyorum. Oyuna bakın; Müslüman kardeşler kiliseleri koruma altına alıyor, malum uluslar arası medya, hani Gezi medyası vardı ya, aynı orada ne varsa burada da onlar var.
GTO Başkanı Bartık: Kamil Ocak Stadı’nın yıkılmasını istemiyoruz
bölgesine yapılmasına karar verilen yeni stadyumun beraberinde birçok sorunu da getireceğine dikkat çeken Bartık, bu konuda kamuoyunun ortak gösterdiği hassasiyete duyarsız kalınmamasını istedi. Bartık, “Gaziantep’e yeni yapılacak stada karşılık TOKİ’ye devredilen Kamil Ocak Stadı’nın yerine AVM veya ticari alan yapılması bu bölgede ve çevresindeki mevcut nüfus yoğunluğuna
Başbakanlık, Uludereli ailelerle görüşmeye ilişkin iddiaları yalanladı
zeminde gerçekleşen bu görüşmede, ailelerin olayla ilgili düşüncelerini ve taleplerini dile getirdikleri, Başbakan'ın da bu hadiseye gösterdikleri ilgi ve hassasiyete dikkati çekerek, hükümet olarak attıkları adımları anlattığı kaydedildi.
Diyanet İşleri Başkanlığı'dan kurban tebliği
Vekaletle kurban kesim organizasyonu yapan kuruluşlara kurban kesimi için vekalet veren vatandaşın vekaletini dini hassasiyete uygun bir şekilde vermesini sağlayacak ve ‘kesimsiz kurban’ ibadetinin olmadığı hususunda bilgilendirme yapılacak.
Soğuk içeceklerin dişleri sızlatması diş hassasiyeti işareti
Hassasiyet giderici macunlar, florlu diş bakım ürünleri düzenli kullanıldığında hassasiyete iyi gelebilir. Fazla asit içeren yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır.
Vali Erden: Dünya’da birkaç etkin dil var, bunlardan bir tanesi de Türkçedir
Organizasyona gösterilen hassasiyete teşekkür eden Erden, ”Güzel bir organizasyondu, hassas davranıldı, arızasız icra edildi, İnsanlığın, Anadolu insanının sevgisine ihtiyacı var. Dil vasıtadır. Asıl söylemek istediğimiz; barışın kardeşliğin huzurun yeryüzüne hakim olmasıdır.
‘Soğuk içecekler ve dondurma dişleri sızlatır’
Karaduman, hatalı dolguların ya da diş çürüklerinin, dişlerde aşınmalar ve çatlaklar da hassasiyete neden olabileceğini belirtti. Böyle durumlarda diş hekimlerinin dolgu yapabileceğini veya başka bir tedavi uygulayabileceğini dile getiren Karaduman, “Kimidurumlarda hassasiyet giderici özel vernikler
Çağlayan: Ne olur faiz lobisinin tezgahına gelmeyelim
dönüştürmek için önemli gayretler sarf ettiklerini anlatan Çağlayan, son günlerde gençler ve vatandaşlara tarafından çevre duyarlılığı nedeniyle gösterdikleri hassasiyete katıldıklarını ve yanlarında olduklarını söyledi.
Zirve davası sanığı Çınar: 'Misyonerlere korkutma eylemi yapılacak' denmişti
karşıtı bir toplumsal hassasiyetin olduğu' şeklinde üstlerine rapor verdiğini dile getirerek, “Mehmet Ülger, verdiği brifingde Malatya'daki oluşturulan hassasiyete cinayetlere zemin hazırlamış oluyordu.
Burgaz patlaması yeniden canlandırıldı
Patlama anı yüksek hassasiyete sahip kameralar tarafından kaydedildi. Tatbikat alanında açıklama yapan Ulusal Soruşturma Servisi Müdürü Botko Naydenov, canlandırmanın başarılı geçtiğini ve patlamayla alakalı tahminlerinin doğru çıktığını
BAKİAD’dan Emniyet Müdürü Altınok’a plaketli kutlama
Bartın’ın asayiş ve huzurunun temini için gösterilen hassasiyete teşekkür eden BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt, “Bartınımız 81 il içinde en huzurlu kentler arasında olabiliyorsa bu emniyet teşkilatımızın, kolluk kuvvetlerimizin gece gündüz demeden özverili çalışmaları sayesinde
Yer yarıldı da yerin dibine girdi
Yüksek hassasiyete sahip cihazlar, çukurda hayat emaresine rastlamadı.İtfaiye yetkilisi Brian Rogers, çevredeki binaların boşaltıldığını açıkladı. (CİHAN)
Bahçeli: Sınırlarımızdan kimin girip çıktığı iyi kontrol edilmeli
zihniyetin şimdi kalkıp İmralı seferine çıkmak için kapı aşındıran ve ısrar eden BDP’ye yönelik olarak; ‘dağdaki teröristlerle kucaklaşan adaya gidemez, hassasiyete darbe vuran aracı olamaz, uygun görülenlere görüşme izni verilir’ demesi abesle iştigaldir.
Bakanlıktan, biber eylem planı açıklaması
2012 yılında ihraç edilen biberin binde ikisinde kalıntıya rastlanmış olup, bu oran yüksek hassasiyete sahip AB ülkeleri gıda kriterlerinin altındadır. Ayrıca ihraç edilen ürünlerde kalıntıya rastlandığında bu ürünler Türkiye’ye iade edilmemekte ithalatçı ülke tarafından imhası sağlanmaktadır.
BDP'li Sırrı Sakık: Kürt sorunu biterse derin devlet tarihin çöplüğüne gömülür
Kürtler şu sınavdan geçecek mi; şu hassasiyete dikkat edecek mi? Ya Kürtler bu ülkenin öğrencileri değil ki her gün sınava tabi tutulsun." şeklinde konuştu.
TSE Bölge Koordinatörü Ulaş: Helal gıda konusunda insanlar bilinçlendi
'Helal Gıda Sertifikası'nın üzerinde duran Ulaş, bu ürünlerin Türkiye başta olmak üzere bu hassasiyete sahip tüm Müslümanlarca talep edildiğini ifade etti. Ulaş, “Helal gıda konusunda insanlar artık bilinçlendiler.
'Abdullah Öcalan’la görüşülüyor olması terörist başı olmadığı anlamına gelmez'
Herkes bu süreçte kendi diline hakim olmak ve bu sürecin gerektirdiği hassasiyete uygun bir üslubu kullanmak zorunda. BDP Eş Başkanı'nın konuşması kesinlikle bu hassasiyetten uzak bir konuşmadır. Bunun detaylarını günlük politika malzemesi yapmak bile bunu sabote etmeye yöneliktir.
'Anayasa ve İmralı görüşmeleri hassas konular, biri diğerini engellememeli '
Bu hassasiyete de iyi bakmamız gerekiyor.” şeklinde konuştu. “TERÖR MESELESİ İLE İLGİLİ BİR ATIF ANAYASA’YA YAPILIR, ÇENGEL ATILMAYA ÇALIŞILIRSA…” Başka bir gazetecinin, Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk’ün açıklamalarını hatırlatarak, “Çözüm, Anayasa’da düğümleniyormuş gibi gözüküyor.
AK Parti'li Erdem: Tabelalarda ve kurum isimlerinde ciddi çalışmalar yapılacak
Erdem de buna destek vererek, bunun sadece anayasa ile sınırlı kalmaması gerektiğini, kanun çalışmalarında da bu hassasiyete önem verilmesi gerektiğini söyledi. Erdem ile Türkiye Yazarlar Birliği heyeti yapılacak çalışmalarda ortak hareket etme kararı aldı.
Sağlık-Sen: Lisans tamamlama hakkı bütün sağlık çalışanlarına verilmeli
Sağlık-Sen’in, özellikle lisans tamamlama konusuna gösterdiği hassasiyete teşekkür eden Bakan Akdağ, konu ile ilgili çalışmaların sürdürüldüğünü belirterek, yakın zamanda bütün sağlık çalışanlarına lisans tamamlama hakkı verileceğini ifade etti.
STK’lar, Suriyeli savaş mağdurları için bir araya geldi
Halkımızın, bu bölgede artan hassasiyete ilgi göstermesi gerekiyor." şeklinde konuştu. (CİHAN)
Afyon’da termal oteller helal turizmle yurt dışı payını artırmak istiyor
Özellikle İslam ülkelerinden gelecek olan turistlerin, tatilini yapacağı otelde verilen hizmetten yiyeceği gıdaya kadar, İslami hassasiyete uygunluk noktasında güvence talebi var. Müslümanlar da artık İslami kurallara göre tatil yapmak istiyor.
Mühendislerden, Başkan Korkut’a 'hassasiyet' ziyareti
İmar Müdürü'nün görevden alınması üzerine Mühendisler Odası Yönetim Kurulu başkanı ve üyeleri Korkut'a ziyaret ederek, göstermiş olduğu hassasiyete teşekkür etti. Oda Başkanı Ferhat Bingöl, örnek bir davranışla karşılaştıklarını dile getirerek, “Bir meslektaşımızın işlerini takip için bulunduğu İmar Müdürlüğünde bazı personel ile aralarında
"Depodaki mühimmata yapılan yanlış bir işlem patlama zincirini başlatabilir"
mühimmatsa, ikinci durumdaki bir mühimmatsa ve bugüne kadar da güneydoğuda muhafaza edilen bir mühimmat ise bu mühimmatın el bombası olması hasebiyle yüksek hassasiyete sahip olduğunu ifade edebiliriz.
Emir Sarıgül: Şampiyonlar Ligi kupasını getireceğiz
Bir kez daha sesleniyorum; maçlardan önce yöneticilerimizin yaptıkları açıklamalarda çok daha fazla zerafete, hassasiyete önem vermeliyiz. Erzurum'da maçtan sonra yaşanan manzara bundan sonra tüm Türkiye'de yaşanır.
Enerji Bakanı: Yerli kömürü çıkarmak için çevreye duyarlı yol arıyoruz
Dağıtım şirketleri ile ilgili hassasiyete dikkat ediyorum. Doğalgazda yüzde 40-50'lerde yapılaşmasını sağlayan şirketimizin çalışmalarının devam etmesini sağlayacağız. Bu yapıyı tebrik ediyorum.
‘Projelerde engellilerin hassasiyeti gözönüne alınıyor’
Engellilerimizin önündeki engelleri kaldırarak yaşamlarını kolaylaştırmaları adına bu hassasiyete dikkat ediyoruz. Hiç kimse engelli olmayacağını düşünmesin.
Prof. Kadayıfçı: Sütle ilgili sonuçlar normal, sadece yetkililer hazırlıksızdı
Buradaki durum, Türkiye genelinde öğrencilere dağıtılan sütler sonucu oluşan hassasiyete yetkililerin önceden hazırlıklı olmamasıdır." dedi. Süt içimi ile ilişkili yaşananların birçok spekülasyonlara neden olduğunu belirten Prof.
Çiçek: Hiçbir güç TBMM’nin üstünde değildir
Sanırım bu hassasiyete dün kadar bugün de ihtiyaç vardır. Milletimizin birliği, bütünlüğü söz konusu olduğunda kendimizden ve partimizin çıkarlarından feragat etmemiz gerekmektedir. Zira hepimiz aynı gemide bulunmaktayız.
Türkler ‘sapık’ yaftasından kurtuldu; büyükelçi Uganda medyasına teşekkür etti
Söz konusu yanlış imajın düzeltilmesi için Uganda medyasının gösterdiği hassasiyete CİHAN vasıtasıyla teşekkür eden Büyükelçi Ulueren, Türkiye’yi ve Türk vatandaşlarını töhmet altında bırakan olayın izlerinin silindiğini dile getirdi.
Ekmeleddin İhsanoğlu: 3 dinin mabedleri İslam şehirlerinde bir arada yaşamıştır
Herkes bu hassasiyete saygılı olmalıdır. Çünkü; böyle yanlış bir güzergaha girilmesi tüm bölgeyi etkileyecektir.-Şu anda Şii ağırlıklı yönetimleri olan üç ülkenin (İran, Irak, Lübnan) bu konudaki tavırları mezhep çatışması kanaatini güçlendiriyor.
İhsanoğlu: Annan Planı erimeye başladı, bundan sonraki safha daha kanlı olacak
Herkes bu hassasiyete saygılı olmalıdır. Böyle bir yanlış güzergaha girersek bütün bölgeyi etkileyecektir.” diye konuştu.
Başbakan Erdoğan: Muhatabımız terör örgütünden emir almayan siyasetçiler
Belgeler var… Gösterilen tüm hassasiyete rağmen birçok şehrimizde cam çerçeve kırılıyor, esnaf taşlanıyor, dükkanlar yağmalanıyor, belediye otobüsleri yakılıp yıkılıyor, polisler yaralanıyor, hatta bir polisimiz maalesef bu arada şehit oluyor.
Vali Harput: Kentsel düzenlemede Bursa için özel bir yasa hazırlığındayız
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Şahabettin Harput, deprem konusunda insanların binalardaki teknik hassasiyete özen göstermesi gerektiğinin söyledi. İnsanların depremlerle birlikte yaşamayı öğrenmesi gerektiğini belirten Vali Harput, "Binaların güçlenmesi ve tehlikeli binaların yıkılması için elimizden gelen katkıyı sunacağız
Tekelioğlu'ndan AB delegasyonuna: Terörün finans kaynaklarını engelleyin
Bunu önleme konusunda göstereceğiniz hassasiyete şimdiden teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. (CİHAN)
Hisarcıklıoğlu'ndan Fransa'ya: Ekonomik ilişkiler zarar görebilir
Sizden beklentimiz hükümeti ve yasama organlarını oluşabilecek hassasiyete karşı uyarmanızdır.” dedi. Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili ise Fransa’daki yasama süreci hakkında bilgi verdi. Fransa ve Türkiye’nin çok sıkı ekonomik ilişkilere sahip olduğunu ifade eden Bili, bu ilişkilerin bozulmasını istemediklerini belirtti.
Sağlık Müdürü Dokucu: Hekimler 'damgalama' yapıyor
Başta sağlık çalışanları olmak üzere toplumun tüm katmanlarında bu hassasiyete dikkat çekmek gerektiğinin altını çizen Dokucu, “Bu işin belirli bir bilinçle tedavi edilebilir yanlarının olduğunu, toplumun diğer katmanlarının içerisinde karışıp iş, eğitim, sosyal hayatta görevler alabileceklerini
Başkan Yazıcı: Asla şampiyonluğun arkasına yaslanmadık
Ancak bizim gibi düşünmeyen ve aynı hassasiyete sahip olmadan ölçüsüz ve insafsızca yorum ve yaklaşımda bulunanlara da şunu söylemek istiyoruz. Şampiyonluk bir unvandır, sopa değil.
Dışişleri'nden Almanya'ya: Aşırı gruplarla karşı her türlü önlemi alın
olması, gerek ülkemizin gerek Almanya’da yaşayan insanlarımızın aşırı sağcı, ırkçı ve yabancı düşmanı eğilim ve eylemlere karşı hassasiyetlerinde ve bu hassasiyete dayalı olarak bugüne kadar yaptıkları uyarılarda ne kadar haklı olduklarını göstermektedir.
Dışişleri: Neo-Nazilere karşı hassasiyetin haklılığı ortaya çıktı
olması) Gerek ülkemizin gerek Almanya’da yaşayan insanlarımızın aşırı sağcı, ırkçı ve yabancı düşmanı eğilim ve eylemlere karşı hassasiyetlerinde ve bu hassasiyete dayalı olarak bugüne kadar yaptıkları uyarılarda ne kadar haklı olduklarını göstermektedir.
Belçikalı belediye başkanından ‘Kürdistan’ özrü
Önümüzdeki dönemde bu konudaki hassasiyete olabildiğince dikkat edeceğim. Sizinle yaptığım görüşmede Türk kökenli Anverslilerin kendilerini tehdit altında hissettiklerini not ettim. Polisimle birlikte gerekli tedbirler için azami gayret sarf edeceğim.