hassasiyetine

Trabzonspor Kulübü'nden Aziz Yıldırım'a tepki
Hangi takım seyircisi olursa olsun gerçek futbol seyircilerinin konu hakkındaki hassasiyetine teşekkür eder, temiz futbol adına ahlak ve adalet duygumuzdan asla taviz vermeden yolumuza devam edeceğimizi kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz.
Ege NKM çocuklara özel bal serisini İzmir Fuarı'nda tanıtıyor
Güvenli gıda konusunda duyarlı olan Türk tüketicisinin hassasiyetine uygun olarak hazırlıyoruz. Ege Bal olarak kaliteli ve sağlıklı üretim olan misyonumuzu Türk halkına sunuyoruz.” şeklinde konuştu. Markalarının iç ve dış pazarlarında bilinirliğini arttırmak için çalışmalar yaptıklarını da anlatan Kalpaklıoğlu, fuarda çiçek, çam, ginseng, kekik, tarçın
Bakan Şahin’den kadına hakarete sert tepki
kıza bir taciz, istismar yapıldıysa burada kamu vicdanı adına karar veren kişilerin çok daha hassas olması, milletin adına bu kararı verirken milletin hassasiyetine daha çok dikkat etmesi gerekiyor.” diye konuştu.
İnsan ve Hayat, ’alternatif eğitimi’ büyütecine aldı
Ayrıca İslamiyet’in eğitim ve öğretim hassasiyetine vurgu yapılıyor.Makaleye ek olarak İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ekrem Demir ile Bilgi Üniversitesi Program Direktörü Yrd.
Erdoğan Şırnak'ta: Hepimiz Nuh'un gemisinden çıkmış nesillerin devamıyız
Haritada Türkiye'nin yerini gösteremeyecek olan sözde ünlü şahısların, mektubun içeriğine bakmadan mektubun içindeki kelimelerin kavramların hassasiyetine bakamadan, Türkiye'deki olayların iç yüzünü hiç anlamadan böyle bir mektuba imza atmalarını esefle karşılıyoruz.
Görmez uyardı: İftar sofraları israf sofralarına dönüşmemeli
Özellikle son yıllarda kamuoyunun hassasiyetine duyarlı kalarak medyanın, dini konulan anlamsız tartışma ve gerilim konusu yapmaktan özenle kaçınmaya dikkat etmesinin takdire şayan olduğunu vurgulayan Görmez, “Ancak hala bazı istisnaların olduğu da bir gerçektir
Soğuk içeceklerin dişleri sızlatması diş hassasiyeti işareti
Asitli yiyecek ve içeceklerin sıklıkla tüketilmesi de diş hassasiyetine neden olabilir. Dişin ağız içinde görünür kısmı “mine” denilen koruyucu bir diş tabakasıyla çevrilidir. Hemen altında bulunan “dentin”, mikroskobik olarak görünebilen kanalcıklardan oluşmaktadır.
Dr. Menteş: Güneş gözlüğü camı yüzde 100 UV filtreli ve kaliteli olmalı
Camın koyuluk miktarı, kişinin ışık hassasiyetine göre seçilmelidir. Özellikle numaralı gözlük kullanan kişiler, güneş gözlüğü almadan önce mutlaka bir hekime başvurmalıdır.” diye konuştu.
Bakan Eroğlu: İstanbul'a 5 milyon fidan dikeceğiz
İSTANBUL - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye'de son dönemde öne çıkan doğa sevgisi hassasiyetine karşı bir öneride bulunarak "Gelin Türkiye'deki boş alanları hep birlikte yeşillendirelim" dedi.
Akil İnsanlar, Tatvan'da vatandaşları dinledi
Sürecin hassasiyetine dikkat çeken vatandaşlar ayrıca Akil İnsanlar heyetine koruculuk sistemiyle ilgili endişelerini de aktardı. Çözüm süreciyle birlikte koruculuk sisteminin de kaldırılması gerektiğini savunan vatandaşlar, ayrıca bölgedeki işsizlik sorununun da çözüm süreciyle birlikte bir an önce
Akil İnsanlar, Bitlis’te vatandaşları dinledi
Sürecin hassasiyetine dikkat çeken vatandaşlar ayrıca Akil İnsanlar heyetine koruculuk sistemiyle ilgili endişelerini de aktardı. Çözüm süreciyle birlikte koruculuk sisteminin de kaldırılması gerektiğini savunan vatandaşlar, ayrıca bölgedeki işsizlik sorununun da çözüm süreciyle birlikte bir an önce
Çevreciler, Kelebekler Vadisi'nde yapılacak şenliğin iptal edilmesini istedi
Akdeniz Üniversitesi'nden bir akademisyenin de dilekçe ile konunun hassasiyetine dikkat çektiği gelen bilgiler arasında. İlgili dilekçede ismi açıklanmayan akademisyen, Kaplan Kelebeği başta olmak üzere 80'den fazla kelebek türünün bu bölgede yaşadığı hatırlatılıyor.
Akil İnsanlar: Biz sadece diyalog grubuyuz
Grup üyesi Şemsi Bayraktar, sürecin hassasiyetine değinerek, bu süreçte dış konjonktürün çok önemli olduğunu söyledi. Köşeye sıkışan PKK'nın, taviz vermek zorunda kaldığını dile getiren Bayraktar, Amerika'nın Irak'ı işgal etmesi ile PKK'nın yeniden oluştuğunu aktardı.
Belçika, Türkiye’den Suriye sınırında hassasiyet talep etti
Öte yandan konunun hassasiyetine binaen Belçika’da da bir takım tedbirler yürürlüğe kondu. Buna göre 16 yaşın altındaki Belçikalı gençlerin Türkiye’ye seyahatlerine sınırlandırma getirilirken, Anvers ve Mechelen gibi Fas asıllı toplumun yoğun
Bozdağ: Şartlı cümleler ne kadar çok kurulursa o kadar yanlış yapılır
Ancak onlar bizim insanlarımızın bu konudaki hassasiyetine saygı göstermiyorlar. Yargı yoluyla bu konudaki çalışmayı sürdürüyoruz. Umarız yakında Yunus'la ilgili de olumlu bir netice alırız.
Özel bakım merkezleri için komisyon kuruluyor, kurumlar 3 ayda bir denetlenecek
Özel bakım merkezlerinde bakım altında bulunan engellilere, insan hassasiyetine yaraşır şekilde hizmet sunulmasının esas olduğu belirtilen genelgede, bakanlık tarafından oluşturulan komisyonlar tarafından yapılan denetimlerde engellilere yönelik bakım hizmetlerde gerekli hassasiyetin gösterilmediğinin
Görmez: 2013 yılı Kutlu Doğum teması: Hz. Peygamber ve İnsan Onuru
İnsanın onuruna izzetine hassasiyetine değer vermek konusunda zaaflar çok yoğun olarak başladı. Varlığı insanlık için bir onur olan Sevgili Peygamberimizin özellikle insana verdiği değeri insanın onuruna izzetine haysiyetine verdiği değeri yeniden bütün
Malatya'daki sığınmacılara para, kömür ve tekerlekli sandalye yardımı
valiliğimiz koordinasyonunda kamu kurum ve kuruluşları ile 7 Aralık tarihinde, sivil toplum kuruluşları ile 14 Aralık tarihinde toplantı yapılmış, konunun hassasiyetine binaen çalışmalarımız sürdürülmektedir.
"Kabe'deki Osmanlı Revakları’nı Türk şirketi restore ediyor"
Koru, Suudi Arabistan yönetiminin revaklar ile ilgili Türkiye’nin hassasiyetine çok önem verdiğini söyledi. Aşkabat’ta Türk basınına konuşan Bakan Yardımcısı Koru, türkmenistan ziyareti öncesi Bahreyn’e ve Suudi Arabistan’a gittiğini ve bu vesileyle Mekke’de Harem-i Şerifi ziyaret
"Fenerbahçe şikayet etmez gereğini yapar"
haklarının hiçe sayılarak linç edilmelerine varan bu tasarruflar, başkanımız ve camiamız tarafından sıklıkla dile getirilmiş, tarafımızdan her fırsatta konunun hassasiyetine önemle dikkat çekilmiştir.
Topuk dikenini fazla kilo ve yüksek topuklu ayakkabılar tetikliyor
Dalganın şiddetine ve hastanın hassasiyetine göre bu süre değişebiliyor. Haftada bir defa ve üç dört hafta boyunca devam eden tedavi, büyük oranda başarı sağlıyor. Hasta profili geniş olan cihazı küçük çocuklar, hamileler, kemik erimesi olanlar, kalp pili kullananlar ve çok yaşlılarda kullanmıyoruz.
Kimse Yok Mu, Bangladeş-Myanmar sınırında kurban eti dağıtıyor
Bölgedeki hassasiyetine dikkat çeken Yıldırım, yörede yardım faaliyetlerinde bulunmamanın zor olduğunu aktardı. Zorluklara rağmen kurban eti ulaştırabildiklerini söyleyen Yıldırım, "Anadolu halkı olarak burdaki kardeşlerimizin her zaman yanındayız.
Validen partilere uyarı: Güvenlik güçleriyle vatandaşı karşı karşıya getirmeyin
Lütfen bu nazik süreç içerisinde Hatay’ın hassasiyetine, kendine özgü dengelerine hassasiyet gösterelim ve saygı duyalım. Lütfen hepimiz sorumluluğumuzla paralel davranalım, sorumluluğumuza uygun bir davranış ve söylem geliştirelim, ve nihayet hepimiz soğukkanlı olalım, sağduyulu olalım” diyerek
Bakanlıktan, ilçe milli eğitim müdürlüklerine internet sayfası uyarısı
Bu ilçelerin isimlerini açıklayan Bilgi İşlem Grup Başkanlığı’nın hassasiyetine destek veren Ceylan, internet sayfasının güncellenmesi konusunda aynı durumun bakanlık sitesi içinde geçerli olduğunu hatırlattı.
Beyaz et sektörünün yüzde 25’ini karşılayan Bolu'da kümes sorunu yaşanıyor
Bolu’nun avantajlı bir il olduğuna değinen Ercoşkun değişen bakanlığın çevre hassasiyetine verdiği önemi değerlendirdi. Tavuk kümeslerinin 20 yıllık bir sorun olduğunu söyleyen Ercoşkun, bu sorunun geçen yıl doruğa ulaştığını belirtti.
AB Çevre ödülleri sahiplerini buldu
Halkın tercihlerinin önemsenmesi halinde çevreye duyarlı bir yönetim şekli gelişeceğini anlatan Bağış, “Halkın hassasiyetine önem verirseniz yatırımı savunmaya değil, çevreye, sağlığa, eğitime yaparsınız” dedi.
Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi hazırlandı
Siber Güvenlik Stratejisi Belgesi’nde ülkenin kritik altyapılarının hassasiyetine saldırılara karşı önleyici tedbirlerin alınması gerektiğine dikkat çekilirken ayrıca siber saldırılara karşı yasal bir çerçeve oluşturmak, konuyla ilgili uluslararası ve kurumsal işbirliklerini geliştirmek, kamu
Dişlerdeki hassasiyete dikkat
Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Periodontoloji Uzmanı Burcu Çetinkaya, çoğu zaman ağızda hissedilen diş hassasiyetine dikkat çekti. Sıcak, soğuk, şeker gibi yiyeceklerin tüketimi sonucunda dişlerde oluşan ani tepki ya da sızlamaları diş hassasiyeti olarak tanımladıklarını belirten Çetinkaya, halk arasında
Mardin’e 75 milyon dolarlık yatırım
Bu yatırım bölgenin hassasiyetine rağmen güçlü bir yatırımdır. Bizler Mardinliyiz ve burası bizim memleketimiz, biz buraya yatırım yapalım ki başkaları da gelip yatırım yapsın. Devletten herhangi bir teşvik almadık, yeni çıkan teşvik yasasından daha önce yatırım yaptığımız için faydalanmadık.
Kozmetik ve temizlik sektörüne de helal sertifikası geliyor
Yüzde 99’u Müslüman bir ülkenin ve 2,5 milyarlık bir İslam coğrafyasındaki Müslüman nüfusun bu hassasiyetine herkesin saygı duyması gerekiyor. Bu saygıdan dolayı TSE, SMIIC bünyesinde hasırlanan standart kapsamında belgelendirmeye başlamıştır.
Erdoğan'dan BDP'ye: Bunlar ceset avcısı
Ben milletimin hassasiyetine özellikle burada ifademle yaklaşmak istiyorum. Biz terör örgütünü istismarını, BDP’nin de istismarını anlarız. Onların zaten iradeleri yok, ipleri terör örgütünün elinde.
Sağlık Bakanı Akdağ: Veriler süt şekerine hassasiyeti gösteriyor (2)
Bizdeki şu andaki veriler, genel anlamıyla süt hassasiyetine, süt şekerine karşı hazımsızlığa işaret ediyor. 7 milyon kutu süt dağıtılmış. Bunların içerisinde çok az miktarda sütün bir şekilde bir bulaş olması ihtimali olamaz mı?
Deniz kirliliğine anında müdahale edilecek
Planların uygulaması ile şunlar amaçlanıyor: "Olayın boyutuna ve hassasiyetine göre gerekli imkan ve kabiliyetlerin zamanında sevk ve idaresi. Müdahale sistemi unsurları arasında koordinasyon ve işbirliğinin sağlanması yoluyla kamu ve özel müdahale imkanlarının etkin kullanılması.
Fenerbahçe'den Yıldırım Demirören açıklaması
Kulübümüzün, böylesi bir konuda Yönetim Kurulumuzun kararı olmadan herhangi bir platformda görüş belirtmesi, kulübümüzün bu konudaki ciddiyeti ve hassasiyetine yakışmaz. Hal böyle iken; bu konuda yapılan haberlerin gerçekle bağdaşmadığını, kamuoyuna önemle duyururuz.
Nilüfer Belediye Meclisi’nden otoyola yeni güzergah önerisi
AK Parti Grup Sözcüsü Mustafa Altın ise konunun hassasiyetine dikkat çekerken, “Belediye meclisi olarak alacağımız karar tavsiye niteliği taşır. Devlet elbette ki gerekli incelemelerde bulunduktan sonra güzergah konusundaki kararı vermiştir.
Azra bebeğin ismi okul yatakhanesine verildi
Biz de okul yönetimi olarak öğrencilerimizin bu hassasiyetine ortak olduk." diye konuştu. Ayrıca Çağıl, okul koridoru, kalorifer dairesi gibi yerlere de 'Aşçı Nevim Abla Sokak', kaloriferci için 'Üşütme beni Sokak', temizlik elemanları için 'Tertemiz Sokak' gibi isimlerin
Bursaspor: Hakem hataları arttı, şampiyonluğumuz rahatsızlık oluşturdu
1 Mayıs 2010'dan itibaren tam 45 haftadır lehine penaltı verilmeyen kulübün ülke futbol gündeminin hassasiyetine karşı sergilediği olgun duruşun doğru algılanamadığının kaydedildiği açıklamada, Bursaspor camiasının her türlü haksızlığa karşı demokratik tepkisini gösterme yetisine
Velilerden kayıt parası alan okullar, eğitim denetmenlerin takibinde (Özel)
Ankara Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, denetçilerle bir araya gelerek Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in konu hakkındaki hassasiyetine vurgu yaptı. 207 denetmenle Ankara’daki okulların 24 saat gözetim altında tutulacağını vurgulayan Aydoğan, eğitim denetçilerinin görevleri sırasında hem açıklık ilkesini hem de
Çin’den ABD’ye: Tayvan’a silah satışına son ver
Yang Jiechi görüşmede, ABD'nin, Çin'in hassasiyetine saygı göstermesi gerektiğini belirterek, Tayvan'a silah satışına son verilmesini ve bu yanlış uygulamanın yarattığı olumsuz etkinin giderilmesini istedi.
Çin, uluslararası toplumdan “Doğu Türkistan” anlayışı bekliyor
PEKİN - Çin, uluslararası topluma bir çağrıda bulunarak Çin'in "Doğu Türkistan" sorunuyla ilgili hassasiyetine saygı gösterilmesini istedi.Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ma Zhaoxu, Çin'in küresel terörle mücadele işbirliğine aktif bir şekilde katıldığını hatırlattı ve terörle mücadelede çifte standart
Karaman’dan Afrika’ya yardım kampanyası
Karamanlıların geçen yıl Pakistan’a yardım kampanyasındaki hassasiyetine dikkatleri çeken Kahraman, “Afrika'da açlıktan, sefaletten hayatta kalma mücadelesi veren insanlara sahip çıkacak kimse yok. O yüzden ülkemiz dünya ülkelerine örnek olacak yardımlarda bulunmak üzere kampanyalar başlattı.
Erbaa’da kan bağışı
Dursun Bektaş, “Erbaa halkının kan verme konusundaki hassasiyetine dikkat çekti. Yoğun bir talep olduğunu belirten Dr. Bektaş, "Ramazan ayında kan bağışında azalma olmakta. Biz de Ramazan ayı gelmeden çalışmalara hız verdik.
Vefa Küçük: Yöneticilerimizin beraat edeceğine kalben inanıyorum
Bu arada Küçük, Aziz Yıldırım'ın avukatı Faik Işık'ı da kulübün manevi hassasiyetine uygun darvanmadığını da dile getirerek, "Haksızlığa uğradığımızı söylememize rağmen başkanımızın avukatlığını yapan arkadaş kulübün manevi hassasiyetini sarsan ve başkanı zor durumda bırakacak beyanlarda bulunuyor
Biçerdöverlerde yangın söndürme cihazı ve ilk yardım çantası bulundurulacak
Ankara Valiliği, belirlenen tertip ve tedbirlere tüm ilgililerin hassasiyetine uymalarını, tedbirlerin tatbik ve icrasına muhalefet eden veya müşkilat gösterenler veya riayet etmeyenler hakkında 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 66.
3 boyutlu bilgisayarlı tasarım kursuna ilgi sürüyor
Ayrı cnc takım tezgahlarında parça işlemek için daha önce elle yazdıkları kodları bilgisayar ortamında daha otomatik, düzgün ve hassasiyetine uygun olarak elde edebiliyorlar. Daha hızlı ve doğru imalat süreçlerini kontrol edebiliyorlar.
Uzmanlar uyarıyor: Sahte güneş gözlüğü göze zarar veriyor
Güneş gözlüklerinin cam renginin duman ve kahverengi olmasına dikkat edilmeli ve camın koyuluk miktarı kişinin ışık hassasiyetine göre seçilmelidir. Cam rengi camın her yerinde aynı olmalıdır.
Isparta'da çevre ve görüntü kirliliğine 'CHP'ye rağmen' geçit verilmeyecek
CHP, ÇEVRE VE GÜRÜLTÜ HASSASİYETİNE DESTEK VERMEDİ CHP İl Başkanı Yusuf Erdoğan, diğer siyasi partilerin aldığı ortak karara karşı çıkarak, bu etkinliklerin devamından yana olduklarını söyledi.
‘Orta Asya’daki su sorununa üçüncü ülkeler müdahil olmamalı’
Konunun hassasiyetine dikkat çeken Tabasaran, “ Bölgedeki bazı ülkelerin enerjisi tamamen elektrik enerjisine dayanıyor. Yani evlerinizi elektrik enerjisiyle ısıtıyorsanız, başka enerji kaynaklarını kullanmıyorsanız, kışın suyu bırakıp elektrik enerjisi üretmek mecburiyetindesiniz.
Zonguldak'ta yılın annesine 'hüzünlü' ödül
Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan'ın eşi Saime Toptan, derneğin hassasiyetine teşekkür ederek, "Burası maden şehri. Zonguldak çok şehit verdi.
Isparta Barosu, avukatların çalışma şartlarının kolaylaştırılmasını istedi
Yargı çalışanlarının özlük hakları ile zorunlu müdafilik ve vekillik ücretleri, görevin hassasiyetine ve onuruna uygun hale getirilmeli. Yargıç-savcı, katip-mübaşir açığı giderilmelidir.