hassun

Esed, Mevlid Kandili programına katıldı
Vakıflar Bakanlığı tarafından organize edilen Mevlid Kandili programına Esed’in yanı sıra Vakıflar Bakanı Abdüssettar El Seyyid, Suriye Müftüsü Bedreddin Hassun, Şam Müftüsü Abdülfettah El Bezm’in’in yanı sıra halk katıldı.
Esed, bayram namazı kıldı
Suriye televizyonu tarafından yayınlanan görüntülerde bayram namazına Esed ile birlikte Suriye Müftüsü Bedreddin Hassun, vakıflar bakanı ile üst düzey yetkililerin katıldığı görülüyor.Esed'in bayram namazına giderken konvoyuna saldırı yapıldığı iddiaları resmi bir açıklama ile yalanlandı.
El Buti, Selahaddin Eyyübi'nin yanına defnedildi
Suriye Müftüsü Bedreddin Hassun, Şam Müftüsü Abdulfettah El Bizm gibi dini temsilcilerin katıldığı cenaze namazına Ramazan El Buti'nin ailesi, yakınları ve geniş halk kitleleri hazır bulundu. El Buti'nin oğlu Tevfik Buti'nin cenaze namazı kılındığı esnada gözyaşlarını tutamadığı görüldü.
Ramazan El Buti, gözyaşlarıyla uğurlandı
Suriye Müftüsü Bedreddin Hassun, Şam Müftüsü Abdulfettah El Bizm gibi dini temsilcilerin katıldığı cenaze namazına Ramazan El Buti'nin ailesi, yakınları ve geniş halk kitleleri hazır bulundu. Suriye televizyonunun canlı olarak yayınladığı cenaze töreninde binlerce kişi göz yaşı döktü.
CHP Hatay Milletvekili Eryılmaz, Esed’le görüştü
Başkanı Beşar Esed, Muhalefet Partisi Ulusal Kalkınma ve Uzlaşma Partisi Lideri Milli Uzlaşma Bakanı Ali Haydar ile Suriye Devlet Müftüsü Şeyh Bedrettin El Hassun’la sınırda yaşanan olaylar ve iki ülke arasındaki ilişkilerin ayrıntılı bir şekilde ele alındığı bilgisi verildi.
Ambulanslar sınır hattında yaralı taşıyor
Öğlen saatlerinde Suriye’nin Laskiye kentindeki muhalif gösteride ayaklarından kurşunlanan Safed Hassun’un tedavisi de Antakya Devlet Hastanesi'nde sürdürülüyor. İsminin açıklanmasını istemeyen Suriyeliler, bölgede çok sayıda yaralı olduğunu, Suriyeli askerlerin güvenlik önlemi sebebiyle bu yaralıların Türkiye’ye getirilemediğini
Suriye Müftülüğü'nde üst düzey istifa
AMMAN - Suriye Müftüsü Bedreddin Hassun'un Büro Müdürü Abdulcelil El Seyyid, görevinden istifa ederek yönetim karşı bayrak açtı. El Seyyid'in istifası ile ilk defa üst düzey bir din görevlisi istifa ederek Esed yönetimine karşı tutum almış oldu.
Kamalak: Hükümetin Suriye politikasını tasvip etmiyoruz
Mustafa Kamalak daha sonra, oğlunu silahlı bir saldırı sonucu kaybeden Suriye Müftüsü Bedrettin Hassun'u evinde ziyaret etti. Kamalak ve beraberindeki heyet Hassun ile yaklaşık bir saat görüştü.
Suriye müftüsünün oğlu ile bir profesör öldürüldü
ŞAM - Suriye Müftüsü Ahmet Bedreddin Hassun'u oğlu Sariye Hassun ile tarih profesörü Muhammed El Ömer, İdlib - Halep karayolunda dün uğradıkları silahlı saldırı sonucu öldürüldü. Suriye resmi haber ajansı SANA, "silahlı terörist" olarak tanımladığı kişilerin dün öğleden sonra Halep Üniversitesi Tarih Profesörü Muhammed El Ömer ile Suriye Müftüsü
Beşşar Esed: Vatan, ilke ve din üzerinde pazarlık yapılmaz
İftara, Suriye Müftüsü Bedreddin Hassun, Profesör Doktor Muhammed Said Ramazan El Buti, Humus Müftüsü Şeyh Fethullah el Kadı, Hama'daki El Medfen Camisi Vaizi Şeyh Mustafa Abbas, İdlib'den El Tevhid Camisi İmamı Şeyh Muhammed Dellal gibi çok sayıda din
TBMM Başkanı Şahin, Suriye Diyanet İşleri Başkanı Hassun’u kabul etti
ANKARA - Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mehmet Ali Şahin, Suriye Diyanet İşleri Başkanı Dr. Ahmed Bedreddin Hassun’u kabul etti.
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Suriye Diyanet İşleri Başkanı Hassun ile biraraya geldi
ANKARA - Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Suriye Diyanet İşleri Başkanı Ahmed Bedreddin Hassun ile bir araya geldi. Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Ortadoğu’da yaşananlarla ilgili, ‘Kimsenin hiç bir zarara uğramadan iradelerinin en güzel şekilde tecelli etmesini niyaz etmekten başka bir
Cihan Haber Ajansı Gündemi
00)Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile Ankara’da bulunan Suriye Diyanet İşleri Başkanı Ahmed Bedreddin Hassun ortak basın toplantısı yapacaklar. İki ülkenin Diyanet İşleri Başkanı birlikte TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’i makamında ziyaret edecekler.
Suriye Diyanet İşleri Başkanı Ankara’ya geliyor
ANKARA - Suriye Diyanet İşleri Başkanı Dr. Ahmed Bedreddin Hassun, resmi temaslarda bulunmak üzere Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in davetlisi olarak beraberindeki heyetle yarın Ankara’ya geliyor.
Suriye Diyanet İşleri Başkanı, cuma günü Kocatepe'de vaaz verecek
ANKARA - Suriye Diyanet İşleri Başkanı Dr. Ahmed Bedreddin Hassun, resmi temaslarda bulunmak üzere Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in davetlisi olarak yarın Ankara'ya gelecek.
Suriye lideri Esad'a Hicri Yılbaşı kutlama mesajı yağdı
Suriye Müftüsü ve Fetva Yüksek Konseyi Başkanı Dr Ahmet Bedrettin Hassun ise Esad'a gönderdiği mektupta, Hicri ve Miladi yeni yıl başları münasebetiyle Esad'a iyi dileklerde bulundu. Müftü Hassun, Suriye'nin dayanışma, ulus sevgisi ve kardeşlikte model bir ülke olmasına ek olarak iyi dileklerde bulundu.
Bardakoğlu, Şam'daki tarihi Emevi Camisi'nde Arapça vaaz verdi
Suriye Müftüsü Bedreddin Hassun'nun daveti üzerine Suriye'de bulunan Diyanet İşleri Başkan Ali Bardakoğlu, Şam'daki tarihî Emevi Camisi'nde okunan Cuma hutbesinin ardından cemaate Arapça vaaz verdi.
Bardakoğlu, Tarihi Emevi Camisin'de Arapça vaaz verdi
Suriye Müftüsü Bedreddin Hassun'nun daveti üzerine Suriye'de bulunan Diyanet İşleri Başkan Ali Bardakoğlu Cuma hutbesinin ardından cemaate Arapça vaaz verdi. Sözlerine, "Türkiye'deki kardeşlerinizden sizlere selam getirdim" diyerek başlayan Bardakoğlu, Türkiye Suriye ilişkileri ile ilgili olarak "Su yatağını buldu" dedi.
Bardakoğlu, Beşşar Esad tarafından kabul edildi
Suriye Müftüsü Bedreddin Hassun'un daveti üzerine Şam'da bulunan Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad tarafından kabul edildi. Yapılan görüşmede iki ülke arasında din işleri alanında işbirliği konusu değerlendirildi.
Türkiye ve Suriye diyanet işlerinde de işbirliğine gidiyor
Suriye Müftüsü Bedreddin Hassun'un davetlisi olarak Suriye'de bulunan Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Başbakan Naji Otri ile görüşmesinin ardından Suriye Vakıflar Bakanı Muhammed Abdussettar El Seyyid ve Şam Üniversitesi Rektörü Vail Mualla
Bardakoğlu, Suriye Başbakanı Utri tarafından kabul edildi
Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Suriye Müftüsü Bedreddin Hassun'un daveti üzerine geldiği Suriye'de Başbakan Muhammed Naji Utri tarafından kabul edildi. Yapılan görüşmede iki ülke arasındaki ilişkiler ve diyanet işleri arasında yapılacak çalışmalar ele alındı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu Suriye Müftüsü Bedreddin Hassun'un daveti üzerine Suriye'ye geldi. Bardakoğlu'nun temasları takip ediliyor. Şam AVRASYA FEED
Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu Suriye'de
Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Suriye Müftüsü Bedreddin Hassun'un daveti üzerine akşam saatlerinde Şam'a geldi. Bardakoğlu'nun 2 gün sürecek olan Şam ziyaretinde bir dizi görüşmelerde bulunacak.