hizmet

Başbakan Erdoğan Berlin'de
Haberde ayrıca 2004 yılında Erdoğan'ın Hizmet’e yakın kişilerle mücadeleyi öngören bir metni de imzaladığına dikkat çekildi."ERDOĞAN DURUMU KÖTÜLEŞTİRMEK İÇİN HER ŞEYİ YAPIYOR"
Kahramanlı: Hedefimiz Süper Lig
Kongre öncesinde Vali başka olmak üzere kent dinamikleri ve kente hizmet etmek için göreve talip olan adaylarla parti ayrımı yapmaksızın bir araya geldik. Nitekim hepsi de koşulsuz şartsız takımın arkasında olacaklarını taahhüt ettiler.
GSM firmaları poliçe bildirim tarihlerini bildiremeyecek
SAKARYA - Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (SATSO) sigorta aracılık hizmeti ile iştigal eden üyeleri temsil eden 16. Meslek Komitesi, bir GSM operatörünün sigorta poliçe bitim tarihini ücret karşılığında bilgilendirme uygulamasını itiraz ederek durdurdu.
Kafkas: Ligin en az gol yiyen takımlarından biriyiz
Karabükspor'a çok büyük hizmetleri olacak. Oynayan oynamayan hepsi değerli. Beykan önemli oyunculardan birisi olacak. Bugün gol atması çok önemli değil, önemli olan oyun anlayışını değiştirmemiz çok önemli.
Orman: Atılım yapmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmamalıdır
Kulübümüze hizmet etmekten başka beklentisi olmayan bizlerin tek isteği, Beşiktaş’ın aydınlık yarınlarıdır. Siz büyük Beşiktaşlılar’ın desteği ile kulübümüz hedeflerine, çok daha güzel günlere ulaşacaktır.
Çimen: Elektrik ve doğalgaza zam düşünmüyoruz
“Bir şehrin gündemini yakalamadan hizmet etmek, o şehrin sorunlarını anlamak ve çözüm getirmek mümkün değil.” diyen Çimen, son bir yıldır bazı özel sebepler ve işleri nedeniyle Sivas’a gelemediğini, fırsat bulmuşken dostlarıyla bir araya geldiğini anlattı.
Ok atmaya kalkan Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, zor anlar yaşadı
Daha sonra yanındakilerle birlikte 19 Mayıs Stadyumu yanında yapımı tamamlanarak hizmet vermeye başlayan Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’ne geldi. Burada Okçuluk Spor Merkezi'nde sporcularla sohbet eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, sporcuların ısrarı üzerine ok atışı gerçekleştirdi.
ANFED: Hizmet insanlarına iftiralar had safhada gönüller yıkılıyor, kırılıyor
ANKARA - Anadolu İş Adamları Federasyonu (ANFED) Başkanı Rahmi Bıyık, Hizmet mensuplarına iftiraların had safhada olduğunu, bu konuda diyecek söz bulamadığını belirterek, "Söylenen sözleri tekrar dillendirmek istemiyorum
Türkiye-Polonya ilişkilerinin 600. yılında ilk ticari imza atıldı
Hizmet ve kalite anlamında üst sınıf oda demek. Hedefimiz, yedi yıldızlı bir oda olmak. İnşallah yeni binamız ve yapacağımız bütün faaliyetlerle bunu başaracağız.
Ok atmaya kalkan Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, zor anlar yaşadı
Daha sonra yanındakilerle birlikte 19 Mayıs Stadyumu yanında yapımı tamamlanarak hizmet vermeye başlayan Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’ne geldi. Burada Okçuluk Spor Merkezi'nde sporcularla sohbet eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, sporcuların ısrarı üzerine ok atışı gerçekleştirdi.
Palandöken’den ‘internetten alışveriş’ uyarısı
Belirli ürünler satan e-ticaret siteleri ve işini geliştirmek isteyen KOBİ'ler, müşterisine daha iyi hizmet vermek isteyen esnaf hızla e-ticaret dünyasına giriyorlar. Ama önemli bir problem sahte e-ticaret sitelerinin de çoğalmasıdır.
Ali Palabıyık: Korkulan değil sevilen hakem olmak istiyorum
Ülkemi yurtdışında da temsil ederek en iyi şekilde hizmet vermek istiyorum. Aslında her hakemin de hedefi budur diyebiliriz. Tabii ki FIFA kokartı takabilmek için bütün şartları yerine getirmem ve yönettiğim maçlarda iyi performans göstermem gerekiyor.
Erman Kılıç: Mücadeleyi asla bırakmam
Sivasspor’da görev aldığım uzun yıllar boyunca takıma iyi hizmet ettiğimi düşünüyorum.Ancak takımdan ayrıldıktan sonra Sivasspor taraftarından tepki aldın. Bunun sebebi neydi sence?
Emektar, Paşalimanı romörkörü satılacak
Boğazlarda kılavuz tekne olarak yıllarca hizmet veren Paşalimanı romörkörü için son teklif verme tarihi 20 Şubat 2014 olarak belirlendi.Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ihale ilanında; teklifler kapalı zarfla, görüşmeler yapılarak pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek.
Arap uzmanlar: Erdoğan ve AK Parti Arap alemindeki eski parlak dönemini kaybetti
Cihan Haber Ajansı'na konuşan Arap uzmanlardan Abdulvehhab Bedirhan, Türk hükümetinin bazı müttefiklerini; bunların en başında da Hizmet Hareketi’ni küstürmesinin, önümüzdeki seçimlerde aynı başarıyı yakalayamamasına sebebiyet vereceğini vurguladı.
İspanyol gazeteci: Montesquieu’nun ruhu Türkiye’ye hiç uğramamış
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Hizmet Hareketi ve yabancıları suçlamasını değerlendiren İspanyol gazeteci, “Bir parti ne zaman evde problem yaşasa, dışarıdan komplo teorileri arar. Ve seçim süreci yaklaştıkça aşırıya kaçan demeçler verir” ifadelerini kullandı.
Terim: Transfer iddiaları doğal ama tamamen Milli Takım'a odaklandım
"ÜLKEME HİZMET ETMEK İSTİYORUM"İtalyan basınında yeniden İtalya'ya döneceği yönünde haberler olduğu hatırlatılan Terim, "İtalya'da çalıştığım dönemde ben hep ikinci evim gibi dedim, bugün de değişen bir şey yok aynı
Körüstan: Bursaspor'un yıllık 10-12 milyon dolar parası olacak
Gerçekten Bursaspor'a hizmet etmiş, çok değerli bir yönetim kurulunuz var. Bu rakamları açıklarken, sizin verdiğiniz bilançodan çıkardık. 14 milyon diyorsunuz, bizde de var.
"Hizmette sınır yok’ haberine Ukrayna’dan yalanlama
KİEV - Türkiye’de bazı gazetelerde “Hizmette sınır yok!” başlığıyla yayınlanan habere konu olan şahıslardan, Ayhan Özdemir ve Nazım Öztürkçü haberin düzmece olduğu söyledi. Cihan Haber Ajansı (Cihan) muhabirine söz konusu haber ile ilgili açıklamada bulunan Ayhan Özdemir, yazılanların gerçeği yansıtmadığını ifade etti.
Belediye uçak ve helikopterden sonra araç, icabında şoför kiralayacak
BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren BURULAŞ, deniz otobüsü, deniz uçağı ve helitaksinin ardından araç kiralama işine de girdi. Şirket, isteyene sürücü hizmeti de verecek.
Rixos Rusya’da ilk otelini açıyor
MOSKOVA - Lüks otelciliğin en önemli markalarından Rixos, Rusya’daki ilk otelini Soçi’de açmaya hazırlanıyor. 2014 Kış Olimpiyatları öncesi hizmete girecek olan Krasnaya Polyana Sochi, Rixos’un Rusya’daki ilk oteli olacak.
'Yabancı yatırımcı Türkiye'ye geliş noktasında tereddüt etmeye başladı'
MTSO Başkanı Koşmaz, “TSK’ya güven de daha önce kumpas olarak açıklanan olaylardan dolayı yeteri kadar yıpratılmıştır ama bütün bunlar yetmiyormuş gibi hizmet ve hükümet arasındaki sürtüşme hala devam ediyor.
Obama: İran müzakereleri güvene değil, doğruluğu kanıtlanabilir eylemlere dayalı
Amerikan askerlerinin bu yıl sonunda evlerine döneceğini ifade eden Obama, “İlk Başkan olduğum dönemde yaklaşık 180 bin Amerikalı Irak ve Afganistan’da hizmet ediyordu. Bugün tüm askerlerimiz Irak’tan ayrıldı.
Lovelet Outlet çalışanları, Başkan Yılmaz ile kucaklaşmayı bekliyor
Karadeniz Bölgesi’nin tek outlet merkezi olan Samsun’un Canik ilçesindeki Lovelet Alışveriş Merkezi, 75 bin metrekare alanda hizmet vermeyi sürdürüyor. 50 milyon Euro yatırımla kurulumu gerçekleşen ve bin kişiyi istihdam eden Lovelet AVM, alışveriş sektöründe kaliteli ürünlerini en uygun fiyata sunmaya devam ediyor.
Enflasyon kısa vadede yüzde 5'in üzerinde seyredecek (2)
Sanayi sektöründe istihdam zayıf seyrini sürdürürken, tarım dışı istihdamdaki artış inşaat ve hizmet sektörlerinden kaynaklanmıştır. İşgücü piyasalarına ilişkin öncü göstergeler istihdamın Kasım ve Aralık aylarında ılımlı artış gösterebileceği sinyalini vermektedir.
Enflasyon kısa vadede yüzde 5'in üzerinde seyredecek (1)
Aralık ayında hizmet fiyatları yüzde 0,39 oranında artmış ve grup yıllık enflasyonu yüzde 7,98 olmuştur. Para Politikası Kurulu (Kurul), yıl genelinde enerji enflasyonundaki olumlu seyre karşın ücret artışları ve iç talepteki toparlanmanın hizmet enflasyonunun yüksek seyrinde
Cunda Adası'na yapılması planlanan RES Burhaniye'ye kurulacak
İhtiyaç durumuna göre Özel İdare'nin malları, kullanacak kuruma geçecek ve hangi kurum hangi hizmeti verecekse ona göre paylaştırılacak. Turhan, Vali Yardımcısı Mehmet Kamil Sağlam başkanlığındaki komisyonun çalışmalarını büyük ölçüde tamamladığını, Özel İdare gayrimenkullerinde ciddi bir tasfiye süreci olduğunu
Şimşek: Günübirlik piyasa hareketleri kalıcı tahribat yaratmayacak
30 Mart’ta halkımız siyasi istikrardan, hizmet ve yatırımdan gelişmeden kalkınmadan yana tavır koyacaktır. Biz, Türkiye’yi ve dünyayı yakından takip ediyoruz.
‘Camiayı hedefe koyarak yolsuzluk operasyonunu yok sayma çabaları sonuç vermez’
İZMİR - 17 Aralık 2013'teki üç ayrı rüşvet ve yolsuzluk operasyonundan sonra Hizmet Hareketi’ne karşı yürütülen iftira ve karalama kampanyasına tepkiler devam ediyor. İzmir İş Dünyasını Geliştirme Derneği (İZGE), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı, ötekileştirici üslup ve incitici açıklamalarından vazgeçmeye çağırdı.
Bakan Müezzinoğlu: Hastanelerimizdeki 90 bin yatağı 4 yılda yenileyeceğiz
organizasyona Müezzinoğlu’nun yanı sıra Ankara Sanayi Odası Başkanı Salih Bezci, Sağlık Bakanı Yardımcısı Agah Kafkas ile birlikte İvedik ve OSTİM’dde hizmet veren medikal sektör temsilcileri katıldı.
Çarşamba Ziraat Odası: Doğru gübreleme için toprağı tahlil ettirin
Buralardaki üreticilerden gelen örnekler 6 yıldır hizmet veren toprak analizi laboratuvarında inceleniyor ve doğru gübrelemenin nasıl yapılması gerektiği üreticiye aktarılıyor.Çarşamba Ziraat Odası Başkanı İsmail Güngör, üreticinin eylül, mayıs ayları dönemi arasında toprak numunesi getirdiğini belirterek, “2013 yılında 2 bin 238 toprak
Fethullah Gülen Hocaefendi, BBC röportajında net mesajlar verdi
-AK Parti hükümeti, Hizmet hareketiyle bağlantılı polislere ve savcılara yönelik bir tasfiye hareketi yürüttüğünü ifade ediyor. Bu sizi endişelendiriyor mu?
Hizmet ve perakende sektöründe güven endeksi azaldı
ANKARA - Mevsim etkilerinden arındırılmış hizmet sektörü ve perakende ticaret sektörü güven endeksleri, yılın ilk ayında azaldı. İnşaat sektörü güven endeksi ise 4,6 arttı.
HypoVereinsbank 300 şubesini kapatacak
MÜNİH - Almanya’da bankacılık ve finans hizmetleri veren HypoVereinsbank’ın 600 şubesinin yaklaşık yarısını kapatacağı haber verildi. Medyada yer alan haberlere göre İtalyan UniCredit şirketine ait banka, müşteri hizmetlerinde köklü bir değişikliğe gitmeyi hedefliyor.
Bank Asya sermaye yeterlilik rasyosu en güçlü 5 banka arasında yer alacak
Halen 281 şube, 5 bin 100 çalışan, yaklaşık bin ATM ile 4,5 milyona yakın müşteriye hizmet veren Türkiye’nin en büyük katılım bankası Bank Asya, sermaye artırımı ve iştirak satışına ilişkin yaptığı açıklamada; Sermaye Yeterliliği Standart Rasyosu (SYSR)
Yeni otel yapılanmaları kaliteyi düşürüyor
Otellerden şehir esnafına kadar her alanda turizme hizmet edebilecek kapasitede ve yeterlilikte personelin çalıştırılması şart. Bu doğrultuda Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Meslek Yüksek Okulu (MYO) yönetimiyle temaslar arttırılmalı, desteklenmeli ve turizm alanında
Sberbank: Yatırım açısından Rusya birinci, Türkiye ikinci cazip ülke
Rusya’nın en büyük bankası Sberbank, 200 binin üzerinde personelle 110 milyon bireysel, 1 milyon da ticari müşteriye hizmet veriyor.Haziran 2012’de Sberbank, Denizbank hisselerinin yüzde 99,85'ini Dexia'dan satın almıştı.
MAKSİFED: Ülkemiz kritik günler yaşıyor, milletimiz bunu görmeli
Bizler faiz veya lobicilik ile değil, üreterek ve istihdam yaratarak ülkemize hizmet etmekteyiz, çünkü bizler ülkemizin milli sermayesiyiz. Sizleri ise AK olarak tanıdık ancak ne yazık ki Truva Atı çıktınız.
Hak-İş Başkanı: Taşeron sistemiyle 17. yüzyılın köle tüccarlığı yeniden hortladı
Arslan, "Biz Hak-İş ve Hizmet-İş olarak kölelik sistemiyle eş değer bir hale gelen, kabul edilemez bulduğumuz alt işverenlik uygulamasını, teşvik eden politikaların, derhal terk edilmesini istiyoruz.
‘İtibarsızlaştırma kampanyasını kınıyoruz,mesnetsiz iddiaları iade ediyoruz‘
Kuruluş amaçlarımızdan en önemlisimüteşebbislerimizin farklı ve yeni dış pazarlara açılmalarını desteklemek suretiyle Türk iş dünyasına hizmet etmektir. TUSKON’un organize ettiği Ticaret Köprüsü etkinliklerinde 8 yılda 30 milyar dolarlık iş bağlantısı yapıldığı tahmin edilmektedir.
Aziz Yıldırım: Yayın havuzundan çıkacağız
Ben bir Fenerbahçeli olarak hizmete hazırım. Bu hizmet için yönetimde olmam gerekmez. Fenerbahçe'de ilk iş altyapıyı iyi kurmaktır. Fenerbahçe'yi bu iyi günlere taşıyan yönetim kurulunu tebrik ederim.
Sporcu sağlığı, doping ve zararlıları paneli yapıldı
İSTANBUL - "Obezite, Sağlıklı Beslenme, Sporcu Sağlığı, Doping ve Zararlıları" konusunda İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Vücut Geliştirme ve Fitness İl Temsilciliği tarafından başlatılan proje çerçevesinde
Büyükşehir’den amatör spor kulüplerine ve sporcularına dev destek
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin amatör spora çeşitli imkansızlıklar içinde hizmet veren 1000’e yakın spor kulübüne her yıl düzenli olarak malzeme desteği sağlama projesine bu yıl da devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında İstanbul’da faaliyet gösteren amatör spor
Basketbolda 3. Lig'e çıkan Bostanlıspor hedef 2. Lig
Lig’de bir pilot takım kazandırabilmek olduğunu belirten Ergüven, ''Karşıyaka gençliğine hizmet ederken desteklerin artarak devam etmesi bizim en büyük gücümüz.'' diyerek sözlerini sonlandırdı.
Washington Post’tan sert makale: Erdoğan’ın taktikleri yeni değil
Yazıda Başbakan’ın hedefindeki son ‘güç merkezi’nin ise Hizmet Hareketi olduğu belirtiliyor: "Medya, iş dünyası liderleri ve sivil toplum; şimdi ise Gülen Hareketi: Güçlü, siyasi açıdan etkili topluluk… Başbakan hukuk kurallarını yıkmak suretiyle krizden (gerçek veya suni)
Kargo şirketleri internet üzerinden satılan eşyaları Rusya'ya taşımayı durdurdu
Birlikten yapılan açıklamada, yeni kuralların müşterilerin ECA üyesi şirketlerden bekledikleri hizmet kalitesini alamamalarına yol açtığı ifade edildi.Rusya hükümeti, 2011 yılında internet üzerinden yapılan alışverişleri kontrol altına alabilmek için çalışma başlatmıştı.
AB Bakanı Çavuşoğlu'ndan demokrasi vurgusu
5 yıldızlı borsa, üyelerine uluslararası standartta hizmet veriyor." şeklinde konuştu. Antalya'nın Türkiye için bir kent olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, şunları söyledi: "12 milyon turist ağırlıyorsunuz ve 10 milyar dolar Türkiye'ye döviz girdisi sağlıyorsunuz
İŞKUR, 40 üniversiteye daha irtibat noktası açacak
ANKARA - Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Nusret Yazıcı, 2014 yılında 40 üniversitede daha irtibat noktası açarak öğrencilere danışmanlık hizmeti vereceklerini söyledi.İŞKUR Genel Müdürü Yazıcı, yaptığı yazılı açıklamada 57 üniversitenin ardından 40 üniversiteye de irtibat noktası açacaklarını duyurdu.
Engelli sporculardan başkana teşekkür
Başkanı Faruk Şahin ile Yönetim Kurulu Üyeleri Barbaros Ceranise, Melikgazi Belediyesi’nin her zaman sporun ve sporcunun yanında olduğunu yapmış olduğu hizmet ve yatırımlar ile bu tescillediğini ifade ederek, “Melikgazi Belediyesi salon sporların adeta merkezi ilimizdeki her türlü spor etkinliklerinde Melikgazi’nin mutlaka
Almanya'da e-posta skandalı
Hange, olayın boyutlarının araştırılması ve test sayfasının hazırlanarak e-mailleri çalışan kişilere hizmet verebilecek hale gelmesinin zaman aldığını söyledi. Bu nedenle halkı geç bilgilendirdiklerini kaydetti.