hizmetliler

Bu ilçede hademe, öğrenci, müdür kitap okudu Türkiye ortalamasını geçti
SAKARYA - Sakarya’nın Geyve ilçesinde düzenlenen kitap okuma kampanyasına sadece öğrenciler değil, okulda görev yapan okul müdürü, öğretmen, öğrenci ve hizmetliler de katıldı. Okuma seferberliğinde bir yılda kişi başına 10 kitap okundu.
Özbekistan’da bu yıl 5 bin 200 kişi hacca gidecek
Özbek hacılara kutsal topraklarda aşçılar, hizmetliler ve doktorlardan oluşan çok sayıda ek görevli de eşlik edecek. Hazırlık çalışmalarını tamamlayan Özbek hacıları, yolculuk öncesinde görevliler tarafından bilgilendirildi.
Adana’da kuyumcu soyguncuları 5 kişiyi vurdu
daha önce bir olaydan dolayı kapatılan ve isim değiştirerek yeniden faaliyet göstermeye başlayan Hacettepeliler Tıp Merkezi’ndeki güvenlik görevlileri ve hizmetliler basın mensuplarına saldırdı. Polis, kaçan soyguncuları yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.
Karaçam: Hizmetli sağlık çalışanları memur kadrosuna alınsın
ERZURUM - Türk Sağlık Sen Erzurum Şube Başkanı Kenan Karaçam, kamudaki sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan hizmetlilerin memur kadrosuna alınması gerektiğini söyledi.Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Kenan Karaçam, İl Sağlık Müdürlüğü hizmet binası önünde öğle paydosu vakti Kamu Sen'e bağlı diğer sendika şube başkan ve üyelerinin
Diplomalarını, bakanlığın demir korkuluğuna astılar
Eylem sırasında hizmetliler ellerinde süpürge ve üniversite diplomaları ile taleplerini dile getirdi. Grup, eylemin ardından diplomalarını bakanlığın demir korkuluklarına asıp olaysız bir şekilde dağıldı.
Başbakandan 'hizmetlilere memurluk' istedi
ANKARA - Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak tüm hizmetlilere memur kadrosu verilmesini istedi. Önder Kahveci, uzun yıllardır kamuda hizmetliler tarafından yapılan işlerin tamamı taşeron şirketlere devredildiği, hizmetlilerinde memurlukla ilgili görevlerde
Eğitim Bir Sen: Okullarda öğretmenler için de kılık-kıyafet serbest oldu
çalışanların kılık-kıyafetiyle ilgili iç düzenlemenin kaldırıldığını belirterek, "Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 'Üniversite öğrencileri, öğretmenler, hizmetliler, idari görevliler, okul idarecileri yönetmelikte yer alan 'başı açık olacak' kapsamına dahil değildir' açıklamasıyla Bakanlığın tavrını ortaya koymuştur.
28 Şubat'ın 'Sivil Batı Çalışma Grubu' ortaya çıktı
Bürokrat, doktor, hemşire, hasta bakıcı ve hizmetliler tek tek fişleyen oluşum, emniyet, MİT ve askerle işbirliği yapmış. Gazeteci-Yazar Aslan Değirmenci'nin "28 Şubat'ın İstihbarat Ağı" adlı kitabı, Çıra Yayınlarından çıktı.
Yağmurla birlikte sağlık ocağını su bastı, yol çöktü
Yağmurun durmasıyla birlikte sağlık merkezinde görevli doktor ve hizmetliler ellerine aldıkları süpürge ve küreklerle suyu tahliye etmeye çalıştı. Sağlık merkezinin sorumlusu olan ve elindeki paspasla suyu tahliye etmeye çalışan Doktor Mesut Ergun, “Biranda bastıran yağmur kanalizasyon suyunu sağlık merkezinin içine
'Şiddete maruz kalan sağlık çalışanı hiçbir şey yapmıyor'
9’unu memurlar ve hizmetliler oluşturdu. Araştırmada sağlık çalışanlarının şiddete maruz kalması konusunda da çarpıcı sonuçlar çıktı. Buna göre, çalışanların yaklaşık yüzde 62’si şiddete maruz kaldığını belirtiyor.
Öğretmene dayağın altından, husumet çıktı
Araya hizmetliler girdi. Daha sonra büyütmedim ve olayın kapandığını düşündüm. Bir gün sonra karakoldan aradılar. Hakkımda öğrenciyi zorla derse sokmak ve veliye saldırmaktan şikayet varmış.
İdil Kaymakamı İmamoğlu: Yurt kapatılmadı
ŞIRNAK - Şırnak İdil Kaymakamı Mustafa İmamoğlu, dün bazı basın yayın organlarında çıkan 'Hizmetliler işten atıldı, kızlar köyüne döndü' şeklindeki haberin gerçeği yansıtmadığını ve yurdun kapatılmadığını belirtti.
Efsane öğretmen yine unutulmadı
Daha okula hizmetliler bile gelmemiş olurdu. 30 Ağustos İlkokulu'nda 18 yıl 4 gün müdürlük yaptım. Sabah okula en erken ben gider, her gün sınıfları dolaşırdım.
Anaokulu öğrencileri çam fidanı dikerek arkadaşlarına örnek oldu
Öğretmen ve hizmetliler yardımıyla çam fidesi diken minikler, fidan dikimi sonrasında tek tek fidanları suladı. Fidan dikimi sonrası minikler şehit öğretmen İlyas Acar Anaokulu bahçesinde öğretmenleri eşliğinde hep beraber doyasıya oynadı.
Silopi’de işten çıkartılan hizmetliler eylem yaptı
Hizmetliler işten çıkartılmalarını protesto etmek maksadıyla Sanat Sokağı'nda toplandı. Burada bir basın açıklaması yapan hizmetlilere Eğitim-Sen Silopi ilçe temsilciliği de destek verdi.
Başkan Yazıcı: Bursaspor olarak ikinci pardonu yaşadık (2)
Lütfen olayları gözünüzde canlandırın, futbolcular üst katta maça hazırlanıyor, alt katta mali polisler hizmetliler dahil personelin özel çekmecelerini bile incelemeye alıyor. Göreve geldiğimiz günden bu yana Türkiye'de hiçbir kurumun, kulübün yaşamadığı kadar denetleme, inceleme geçirdik.
Milli Eğitim Müdürü Yılmaz, öğrencilerle kitap okudu
Bu saat diliminde öğretmen nezaretinde bütün öğrencilerimiz, ayrıca tüm idareciler, memurlar, yardımcı hizmetliler, herkes kitap okuyacaktır.” dedi. Kitap okumanın, insanın hayatındaki ve düşünce dünyasındaki değişimleri nasıl etkilediğini herkesin bildiğini ifade eden Yılmaz, ”Bir zaman sonra hayatımızı, sosyal
Okullarda hijyen yeni açılan kurslarla sağlanacak
Ereğli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu'nda ilköğretim okullarında görev yapan hizmetlilere yönelik hijyen kursu açıldı. Ereğli Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu merkezinde yeni dönem kurslarında 26 konu başlığı altında 200'ün üzerinde kursiyer kurs almaya devam ediyor.
Memur-Sen Ünye Şube Başkanı Coşkan: Hizmet kolu çalışanları da 'eğitim çalışanı' sayılmalı
Bu ödüllendirme oranı memur ve hizmetliler için de binde 20 olarak belirlenmeli." diye konuştu. Coşkan şöyle devam etti: "Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı merkez ve taşra teşkilâtında eğitim-öğretim hizmetleri sınıfı dışındaki hizmet sınıflarında 657 Sayılı Devlet
Oyun parkının taşlarını müdür ve öğretmenler döşedi
Refik Halit Kertmen İlköğretim Okulu'nda bulunan oyun parkının taşlarını okul Müdürü Yılmaz Kaçmaz, öğretmenler, hizmetliler ve veliler birlikte döşedi. Oylum Mahallesi'nde bulunan okulun, 2006 yılından bu yana hizmet veren oyun parkının zamanla oyuncakların kırıldığını ve zeminin toprak olması nedeniyle kışın oynanamaz
Nevşehir'de hizmetli açığı giderildi
İhale sonrasında hizmetliler okulların açılacağı 20 Eylül 2010 Pazartesi günü görevlerine başlayacak. Nevşehir merkezde il özel idare kanalı ile hizmet satın alınan ve okullarda görev yapan eleman sayısı 51 kişi olacak.
Tek sigortayla tam aile fertleri güvence altına alınacak
Ailem Paketi içerisindeki bir diğer teminat olan Aile Sorumluluk Teminatı eşler, çocuklar, birlikte yaşanılan ve bakmakla yükümlü olunan kişiler, hizmetliler ve hatta sahip olunan evcil hayvanlar tarafından üçüncü şahıslara verilebilecek haklı ve haksız talepleri teminat altına alıyor.
Beşiktaş eski yöneticisi Aydın: Yönetim tribünlere oynuyor
Bunu bilebile göz ardı edemezdim çünkü içeride hocalar, hizmetliler, yatan çocuklar yani 24 saat faal bir yer söz konusuydu. Bunu acilen icraya bildirdim ve Şan Ökten Tesisleri'ni boşalttık doğruyu yaptım.
Kimse Yok Mu, başarılı öğrencileri Ankara gezisiyle ödüllendiriyor
Çocukların, geçen günlerde açtıkları Baran İyilik Merkezi'nde eğitim çalışmalarına da devam ettiğini vurgulayan Sarıkaya, gönüllü öğretmenler ve gönüllü hizmetliler vasıtasıyla SBS hazırlık ve takviye için fen, matematik, Türkçe gibi dersler verildiğini kaydetti.
"Taciz iddialarıyla gündeme gelen Adana Fen Lisesi Müdürü neden korunuyor"
ile gündeme gelen Okul Müdürü Sait Karadağ ise okuldaki temizlik görevlisinin kadrolu olduğunu ve temizlik yapmadığını vurgulayarak, "Maalesef kadrolu hizmetliler okullarda çalışmıyor. Ben de çalışması için birkaç kez uyardım ve tutanak tuttum.
Ercişli öğretmenlerden 'örnek' proje
Projeyle okul müdürü, müdür yardımcıları, öğretmenler, memurlar, hizmetliler aşçı ve diğer destek personeli ayda bir kitap okuyacak. Pay YİBO Müdürü Abdulvahit Çelik, okul gelişimini sağlamak için proje ekibi oluşturduklarını belirterek, ''Bu projede asıl amaç: kurum çalışanlarının okuma konusunda öğrencilere
Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci: Sağlık Bakanlığı'ndaki hizmetliler memur kadrosuna alınsın
Kahveci, bu kurumlarda çalışan hizmetlilerin ise memur gibi çalıştırılıp sorumluluk verildiğini anlattı. Sağlık Bakanlığı ile hizmetlerin bir kereye mahsus kadroya geçirilmesi için ön protokol yapıldığını, ancak bunun hayata geçirilemediğine dikkat çeken Kahveci, "Hizmetlilerin
Müfettişler Derneği Başkanı Ceylan: Okullardaki servis ve temizlik görevlileri de itinayla seçilmeli
kaçan başka bir detayın da hatırlanmasını isteyerek, okul çalışanlarının niteliği açısından önemli hususun, okul-aile birliklerinin çalıştırdığı yardımcı hizmetliler, okul servislerinin şoför ve görevlileri, okulun temizlik işlerini ihaleye vermesi durumunda okulda temizlik için görev verilen şirket çalışanların nitelikleri
MEB'de çalışan yardımcı hizmetlilere memurluk sınavı
Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışan yardımcı hizmetliler için düzenlenen görevde yükselme sınavı başvuruları başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul ve kurumlarda yardımcı hizmetler sınıfında çalışan ve başvuru şartlarını taşıyan personelden sınava girmek isteyen adaylar 1
Büro Memur-Sen Denizli Şube Başkanı Çetin: Adliye çalışanları arasında ayrımcılık yapılıyor
Zabıt kâtipleri, mübaşirler, santral memurları, emanet memurları, hizmetliler, şoförler, bilgisayar işletmenleri, VHKİ ve diğer çalışanlar olmadan adliyenin işleri yürütülemez. Bu adliye çalışanları da düşünülmelidir.
Adliye çalışanları ücret adaletsizliğinden yakındı
Adliyelerde çalışan ve adliyelerin olmazsa olmazı zabıt kâtipleri, mübaşirler, santral memurları, emanet memurları, hizmetliler, şoförler, bilgisayar işletmenleri ve diğer çalışanlar olmazsa adliyelerin işi yürütülemez.
Eğitim Bir Sen, 'Sorunlar ve Çözüm Önerileri' şura çalışmalarına başladı
Şeker, şu bilgileri verdi: "Şura çalışmaları; kadınlar, hizmetliler, memur, teknisyenler ve şefler, öğretmenler, okul yöneticileri , müfettişler ve şube müdürleri, üniversite idari personel ve üniversite akademik personel komisyonu olarak 8 ayrı komisyon çalışmasıyla desteklenecektir
Domuz gribi nedeniyle okullar dezenfekte ediliyor
Erzurum il genelindeki bütün okul ve dersaneler, domuz gribiyle mücadale kapsamında özel ilaçlama ekipleri ve okul hizmetlilerince dezenfekte edildi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın, domuz gribiyle mücadele nedeniyle eğitime ara verdiği bugün ilk ve orta dereceli okullar ile dersaneler dezenfekte edildi.
Öğretmenlere göre okullardaki fiziki altyapı yetersiz (Özel)
Okullarda bulunan mevcut hizmetliler de yeterince verimli çalıştırılamamaktadır. Anadolu'nun birçok yerinde temizlik konusunda durum bütünüyle içinden çıkılmaz bir haldedir. Bu nedenle, bakanlık okulların temizlik sorununu çözmek için yeterli miktarda hizmetli alımına gitmeli ve bu konuda alınacak başka tedbirler noktasında acil bir çözüm planı
Okullarda görev yapacak geçici 30 hizmetli kadrosu için 704 kişi başvurdu
Alınacak hizmetliler asgarî 3-6 ay çalıştırılacak. Hizmetlilere asgari ücret maaşı verilecek. Öğretmen evi önünde toplanan hizmetli adayları girişte izdiham olmaması için bazı görevlilerce uyarıldı.
72 bin öğrenci 50 milyon sayfa kitap okuyacak
Geçen yıl 27 milyon 87 bin sayfa okuyan yaklaşık 70 bin öğrenciyle öğretmenler ve hizmetliler, bu yıl kendi rekorlarını kırmak için harekete geçti. "Okuyan Okullar Projesi" kapsamında ders programlarına günlük 15 dakika kitap okuma saati ayırdıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Latif Susuz, "Bizce Türkiye'nin
Tavas'ta hizmetliler noter kurasıyla belirlendi
Tavas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İş-Kur tarafından düzenlenen kursa başvuranlar arasından, okullarda çalışacak hizmetlileri kurayla belirledi. Belediye Düğün Salonu'nda halka açık yapılan kura çekimine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, İş-Kur temsilcileri, kursiyer adaylar ve diğer vatandaşlar katıldı.
Çevreci okulda temizlik seferberliği
Burdur Suna Uzal İlköğretim Okulu'nda idareci ve hizmetliler temizlik seferberliği başlattı. Burdur'da başarılarıyla adından sıkça söz ettiren okuldaki temizlik çalışmalarına Müdür Nuri Düden, Müdür Yardımcısı Mehmet Kutlu, hizmetliler Salih ve Makbule Topçu
Avanos'ta örnek öğretmenler harç karıyor, duvar örüyor
Nevşehir'in Avanos ilçesinde bulunan Alaeddin İlköğretim Okulu'nda görev yapan idareci, öğretmen ve hizmetliler aralarında gönüllü tamir timi kurarak, okulun eksiklerini gideriyor. Okulun öncelikle ihtiyaç duyduğu depo yapımı için çalışan Okul Müdürü Nuh Koç önderliğinde oluşturulan ve Müdür Yardımcısı Yusuf Günaydın, sınıf öğretmenleri İsmet
Sözleşmeli sağlık çalışanları haklarına kavuşuyor
Kahveci, ziyarette ayrıca hizmetlilere VHKİ kadrolarının verilmesi ile ilgili görüştüklerini kaydederek, Bakan Akdağ'ın hizmetliler unvan değişikliği sınavına girerek Ekim ayına VHKİ kadrolarına kavuşacakları bilgisini verdiğini söyledi.
Ulucanlar Göz Hastanesi'nde yapılan araştırmaya göre, ankete katılanların yüzde 32'si yangın ihbar telefonunu bilmiyor...
personelinin yangın konusundaki bilgi düzeylerini saptamak amacıyla yapılan ankete katılanların yüzde 33'ünü doktorlar, yüzde 19'unu hemşireler, yüzde 14'ünü ise hizmetliler oluşturdu. Ankete katılanların yüzde 64.
Sağlık Bakanlığı, hizmetlilerin veri hazırlama kontrol işletmenliği kadrosuna geçişi için talimat verdi
kadrosuna geçişi ile ilgili Bakanlığın çalışma başlatmasına rağmen bazı çevrelerin bu konuda spekülasyona devam ettiğini dile getiren Kaçar, "Sağlık-Sen olarak hizmetlilerin memur kadrosuna değil, daha üst imkanlara sahip VHKİ kadrosuna geçişi için uğraş verdik ve bu teklifimizin Bakanlık nezdinde kabul gördüğünü aylar öncesinden
ÖSYM'nin parasını çaldılar
Hırsızlık olayı sabah okula gelen hizmetliler tarafından fark edildi. Okula gelen polis ve kriminal ekipleri girilen odalarda teknik çalışma yaptı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tat: "Her mahalleye taziye çadırları kurarak 816 kişiye iş imkanı sağlayacağız"
Orta çalışacak olan aşçı, hizmetliler, hoca en az 7-8 kişi çalışacak. 8 kişi alsak şehir genelinde en az 816 kişiye iş imkânı sağlamış olacağız. Bunun adı da istihdam oluyor.