hurşit tolon

Zirve davasının tutuklu sanığı: Cezaevinde ölümle tehdit edildim
Duruşmaya, davaya, ikinci iddianameyle ‘terör örgütü yöneticisi' suçlamasıyla dahil edilen sanıklardan emekli orgeneral Hurşit Tolon ile tutuksuz sanıklar İlker Çınar ile Aykut Saka gelmedi. Diğer sanıklar eski Malatya Jandarma Alay Komutanı emekli Albay Mehmet Ülger ve Binbaşı Haydar Yeşil'in yanı sıra astsubay Abdullah Atılgan, uzman çavuşlar Murat
Tolon, Silivri Devlet Hastanesi'nde ameliyat oldu
İSTANBUL - Rahatsızlığı nedeniyle acil olarak Silivri Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Ergenekon davası tutuklu sanığı emekli Orgeneral Hurşit Tolon, geçirdiği ameliyatın ardından cezaevine nakledildi.
Zirve’de Ergenekon, Balyoz ve JİTEM dosyaları istendi
Ağır Ceza Mahkemesi’nin, Ergenekon terör örgütü davasının kısa kararı ile eğer yazılmışsa gerekçeli kararından birer sureti, sanık Hurşit Tolon ile ilgili kısımların ayrıca fiziki olarak gönderilmesi için adı geçen mahkemeye müzekkere yazılmasına karar verdi.
Zirve sanıklarının tutukluluk itirazları reddedildi
MALATYA - Malatya’daki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin davada, aralarında emekli orgeneral Hurşit Tolon’un da bulunduğu 6 sanığın tutukluluğun devamına ilişkin kararlara itirazı Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından reddedildi.
Zirve Yayınevi davasında astsubay Abdullah Atılgan savunma yaptı
tutuklu sanıklardan Emre Günaydın, Salih Gürler, Abuzer Yıldırım, Hamit Çeker, Cuma Özdemir, Hüseyin Yelki, Ruhi Abat, Varol Bülent Aral ve Emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un katılmadığı duruşmada; tutuklu sanıklar eski Malatya İl Jandarma Alay Komutanı Emekli Albay Mehmet Ülger, Binbaşı Haydar Yeşil, jandarma görevlileri Abdullah
Düzeltme - Kozmik oda soruşturma dosyası gizlilik kararı nedeniyle gönderilmedi
Davanın tutuklu sanıklarından Orgeneral Hurşit Tolon ile tutuksuz sanıklar İlker Çınar ile Aykut Saka duruşmaya katılmadı. Duruşmaya Zirve Yayınevi'nde öldürülen Alman Uğur Yüksel’in annesi Hatice Yüksel ve müdahil avukatları, sanık yakınları katıldı.
Kozmik oda belgeleri, Zirve Yayınevi dosyasına eklendi
Davanın tutuklu sanıklarından Orgeneral Hurşit Tolon ile tutuksuz sanıklar İlker Çınar ile Aykut Saka duruşmaya katılmadı. Duruşmaya Zirve Yayınevi'nde öldürülen Alman Uğur Yüksel’in annesi Hatice Yüksel ve müdahil avukatları, sanık yakınları katıldı.
Mahkeme, Cumhuriyet Çalışma Grubu üyeleri hakkında suç duyusuna karar verdi
Kemal Kerinçsiz, Mehmet Fikri Karadağ, Alparslan Arslan, İsmail Sağır, Erhan Timuroğlu, Aykut Metin Şükre, Özkan Kurt, Bedirhan Şinal, Boğaç Kaan Murathan, Hurşit Tolon, Levent Ersöz, Hasan Atilla Uğur, Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, Durmuş Ali Özoğlu, Kemal Aydın, Fatih Hilmioğlu, Mustafa Dönmez, Mustafa Levent Göktaş, Hasan Ataman
Hurşit Tolon'a müebbet hapis
İSTANBUL - Ergenekon davasına bakan mahkeme, emekli Orgeneral Hurşit Tolon'u müebbet hapisle cezalandırdı.İstanbul 13.
Ergenekon davasında sona gelindi
Böylece Emekli orgeneraller İlker Başbuğ, Mehmet Şener Eruygur, Hurşit Tolon, Tuncer Kılınç, Kemal Yavuz, Hasan Iğsız, emekli Tuğgeneraller Veli Küçük ve Levent Ersöz, emekli Albay Arif Doğan, Gazeteciler Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, ATO eski Başkanı Sinan Aygün, eski İstanbul Organize
Ergenekon sanıkları son sözlerini söyledi
Emekli Orgeneral Hurşit Tolon ise üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini ve asılsız suçlamalarla 5 yıldır tutuklu olduğunu söyledi. Tolon, "En adil kararı sizlerin vicdanı verecektir.
Yalçın Küçük'ten basın mensuplarına eleştiri: Hiç biriniz gazeteci değilsiniz
Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 320'nci duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay, Hurşit Tolon, Hasan Iğsız, Veli Küçük, Doğu Perinçek ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 52 tutuklu sanık hazır bulundu.
Veli Küçük'ün reddihakim talebi reddedildi
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, Hurşit Tolon, Levent Ersöz ve Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 21 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.
Ergenekon davasında savunmalar alınıyor
Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Ergenekon davasının 317'nci duruşmasında eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Veli Küçük, Tuncay Özkan ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 53 tutuklu
Teğmen sanıklar Başbuğ'a selam durdu
İstanbul Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Ergenekon davasının 316'ncı duruşmasında eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Veli Küçük, Doğu Perinçek ve Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 55 tutuklu
Ergenekon sanıklarının tutukluluk hallerinin devamına karar verildi
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında yer aldığı 14 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.
Ergenekon davasında, Başbuğ ve Tolon da duruşmaya katıldı
İSTANBUL - Ergenekon davasında, mahkemenin sanıklara savunmalarını yapmaları için son kez uyarıda bulunmasının ardından, İlker Başbuğ ve Hurşit Tolon da duruşmada hazır bulundu. Başbuğ'un sosyal paylaşım sitesindeki hesabı üzerinden dün "Son sözlerimiz alınacak.
ADD’nin fişleme belgeleri BÇG belgeleri ile örtüşüyor
/>İddianamede, İstanbul CMK 250 Madde ile görevli ve yetkili cumhuriyet başsavcılığı vekilliğince yürütülen soruşturmalarda yapılan operasyonlarda Ahmet Hurşit Tolon’dan elde edilen 48 Nolu CD’de bulunan BÇG belgelerindeki “Fişleme Dosyaları” ile Ergenekon soruşturmasında yapılan operasyonda ADD’den ele geçirilen 5 Nolu CD’deki
Gürbüz Çapan: Tek suçum Cumhuriyet gazetesine yardım etmek
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 17 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.
Yurtkuran, örgütsel irtibat suçlamasını reddetti
İSTANBUL - Ergenekon davasının tutuksuz sanığı eski Uludağ Üniversitesi Rektörü Mustafa Abbas Yurtkuran, sanıklardan Şener Eruygur, Hurşit Tolon, Doğu Perinçek ve Levent Ersöz ile aralarında örgütsel irtibat bulunmadığını
Hurşit Tolon: TSK'ya sızılmaz, TSK düşman mevzii değil
İSTANBUL - Ergenekon davasının tutuklu sanığı emekli Orgeneral Hurşit Tolon, mütalaada TSK'ya sızıldığı iddialarının yer aldığını belirterek, "TSK'ya sızılmaz. Çünkü TSK düşman mevzii değildir.
Levent Ersöz, video-konferans ile savunma yapıyor
311'inci duruşmasında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Doğu Perinçek ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 50 tutuklu sanık hazır bulundu.
Perinçek: Bu hükümeti yıkacağız, bunu herkes bilsin
Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 14 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.
Zirve Yayınevi davası 9 Eylül’e ertelendi
Emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un avukatı İlkay Sezer, müvekkilinin Ergenekon davasında da tutuklu yargılandığını, bu dosyadaki tutukluluk halinin İstanbul’daki davayı etkilediğini belirterek tahliye talebinde bulundu.
Başbuğ'un savunması 7 Haziran'da alınacak
Ayrıca devam eden 07 Haziran 2013 tarihli duruşmada ise tutuklu sanıklardan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ile başka suçlardan tutuklu sanık Yalçın Küçük'ün savunmalarının alınması karara bağlandı.
Başbuğ ve Tolon 5 gün yatak istirahati aldı
İSTANBUL - Ergenekon davasında, tutuklu sanıklar İlker Başbuğ ile Hurşit Tolon'un avukatı İlkay Sezer'in mazereti kabul edilmedi. Mahkeme, 5'er gün yatak istirahati alan Başbuğ ve Tolon'un, başka avukatları da olduğu için Sezer'in yokluğunda da savunma yapabileceklerine karar verdi.
Balbay'ın reddihakim talebi gerginliğe neden oldu
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ve İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 23 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.
Gürses: Hrant Dink'in öldürülmesi uluslararası bir operasyondur
Duruşmayı açan Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, 3 Haziran 2013 tarihinden itibaren devam eden duruşmalarda İlker Başbuğ, Hurşit Tolon, Hasan Iğsız, Levent Ersöz, Mustafa Koç, Doğu Perinçek, Yalçın Küçük ve Ergün Poyraz'a savunmalarının alınacağının bildirilmesine ve bu konuda gerekli işlemlerin
Dursun Çiçek: İnternet andıcı yasal bir çalışma
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 17 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.
Alaettin Sevim, komutanlarına sitem etti
Öte yandan avukat İlkay Sezer'in de sanık Hurşit Tolon için aldıkları üç günlük yatak istirahatli olduğuna ilişkin aldıkları sağlık raporunun mahkemeye ulaştığını kaydetti.Savunmasını yapmayan sanıkların savunmalarını sunmaları için önümüzdeki hafta hazır olmalarını isteyen Özese, duruşmaya yarına (31 Mayıs 2013) ertelediklerini
Başbuğ ve Tolon'un savunma günü avukatlarına telefonla bildirildi
- Ergenekon davasında ilk savunmasını da yapmayan ve sadece iki sayfalık bir açıklama okuyan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ve Hurşit Tolon'un 3 Haziran 2013 tarihinde savunma yapması planlandı.
Çubuklu: Başbuğ'a verilen brifingte ben bulunmadım
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 25 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.
İnternet Andıcı davası sanıkları savunma yapıyor
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 24 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.
Zirve tanığı: Kayınbiraderim aracılığıyla bana davadan çekilme baskısı yaptı
Hurşit Tolon, hem Ergenekon’da hem de bu davada yargılanıyor. Tolon, hem Ergenekon’un hem de TUSHAD’ın olmadığını söylüyor. Var dese zaten her şeyi kabul edecek.
Zirve Davası hakimi: Dağdaki çobanla orgeneral hukuk önünde eşit
MALATYA - Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin davada, Mahkeme Başkanı Hayrettin Kısa, emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un avukatı Dilek Helvacı’nın “Orgeneral olan bir insan, sanık İlker Çınar’ın verdiği 14 ifadeyle tutuklu
Tolon, JİTEM’in varlığını hem inkar, hem kabul etti
MALATYA - Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin davada tutuklu sanık Ahmet Hurşit Tolon, Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın olduğunu ancak Siyah ve Beyaz Kuvvetler diye bir komutanlığın bulunmadığını, JİTEM’in de olmadığını söyledi
Zirve Yayınevi Davası'nda Tolon'dan İlker Çınar'a çapraz sorgu
MALATYA - Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin davanın 73. duruşmasında, emekli orgeneral Ahmet Hurşit Tolon, 8 gün boyunca ifade veren sanık İlker Çınar’a sorular yöneltti. Tolon'un, “Sözde Türkiye Ulusal Stratejiler ve Harekat Dairesi'nden (TUSHAD) bahsediyorsun.
Zirve sanığı Çınar: Yayınevi cinayetleri Ergenekon'un projeli bir eylemidir
Davanın bir numaralı sanıklarından emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un, kendisine yönelik iddialarına da değinen Çınar, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni (TSK) yıpratmak için ifade verdiği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını anlatarak, "Türkiye Ulusal Stratejiler ve Harekat Dairesi'nin
Zirve sanığı Çınar: TUSHAD'ın emriyle kağıt üzerinde din değiştirdim
Davanın bir numaralı sanıklarından emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un, kendisine yönelik iddialarına da değinen Çınar, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni (TSK) yıpratmak için ifade verdiği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını anlatarak, “Türkiye Ulusal Stratejiler ve Harekat Dairesi'nin
Hasan Atilla Uğur: Deliller değerlendirilmedi
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneraller Hurşit Tolon ve Hasan Iğsız ile emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 29 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.
Ergenekon sanığından siyah bantlı protesto
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında yer aldığı tutuklu 26 sanık ise duruşmaya katılmadı.
Zirve davası sanığı Çınar: 'Misyonerlere korkutma eylemi yapılacak' denmişti
Çınar, konuştuğu kişinin Hurşit Tolon ya da dönemin 2. Ordu Komutanı Hasan Iğsız olduğunu tahmin ettiğini söyledi. Çalıştaylar ve yapılan kayıtların dezenformasyon ve manipülasyon amaçlı olduğunu söyleyen Çınar, ikinci çalıştay için 12 Şubat 2007'de yeniden Malatya'ya geldiğini, bu kez
Ergenekon davasında Tuncay Özkan savunma yapıyor
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneraller Hurşit Tolon ve Hasan Iğsız, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ile İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 21 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.
Zirve sanığının kurduğu derneği cumhurbaşkanı (Sezer) tebrik etmiş
Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada Çınar, TUSHAD’ın 1993 yılında emekli Orgeneral Ahmet Hurşit Tolon tarafından kurulduğunu söyledi. Kendisinin de 1993 yılında uzman çavuşken TSK’dan ilişiği kesilmiş gibi gösterilerek bu birimde görevlendirildiğini anlatan Çınar, verilen görev çerçevesinde Türkiye’deki
Zirve sanığı Çınar: JİTEM'ci, infaz ettiği kişilerden kulak koleksiyonu yapmış
Emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın, rütbesi albaydan aşağı olanların ‘iyi çocuk’ tanımlamasını anımsatan Çınar, Emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un kendisi için rütbesini küçümseyerek ‘albaydan aşağı rütbelilerle işinin olmayacağını’ ifade etmesini manidar bulduğunun altını çizdi.
Ergenekon davasında sanıkların savunmasına devam ediliyor
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneraller Hurşit Tolon ve Hasan Iğsız, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ile İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 30 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.
Zirve tanığı Çınar: TUSHAD, 1993 yılında Tolon tarafından kuruldu
Yayınevi Davası’nda ifade vermeye devam eden İlker Çınar, Türkiye Ulusal Stratejiler ve Harekat Dairesi'nin (TUSHAD) 1993 yılında emekli Orgeneral Ahmet Hurşit Tolon tarafından kurulduğunu, bu yapının JİTEM ile koordineli çalıştığını iddia etti.
İlker Çınar: TUSHAD, Ergenekon'un silahlı kanadıdır
Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile tutuksuz sanık Aykut Saka dışındaki tutuklu sanıklar, avukatları, müdafi avukatlar ile tanık ve sanık yakınları katıldı.
Ergenekon davasında savunma krizi
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneraller Hurşit Tolon ve Hasan Iğsız, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ile İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 27 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.
Kemal Kerinçsiz, ek iddianame hazırlanması gerektiğini söyledi
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ve İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 29 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.