huzur derneği

Bahar şenliğinde sünnet çocukları kıyasıya yarıştı
ZONGULDAK - Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Huzur Derneği'nin her yıl haziran ayında düzenlediği “Bahar Şenliği ve Sünnet Şöleninin 6. 'sı yoğun katılım ile gerçekleştirildi.
Ereğli’nin tarihi kültürü otantik sergide yaşatılıyor
ZONGULDAK - Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Huzur Derneği tarafından köylerden toplanarak sergilenen köy eşyaları ilgi görüyor. Sergiyi ilçe merkezinden olduğu kadar köylerden gelen yediden yetmişe yer yaştan insan büyük bir ilgiyle geziyor.
Batı Karadeniz kültürüne Huzur Derneği katkısı
ZONGULDAK - Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Huzur Derneği yönetimi İçişleri Bakanlığı’nca hazırlanan 'Batı Karadeniz Kültürünü Koruma' adlı proje yarışmasına katıldı. Dernek yönetimi 500 proje içerisinden ilk 27'ye kalmayı başardı.
Huzur Derneği, kan bağışı kampanyalarını sürdürüyor
ZONGULDAK - Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Huzur Derneği, her yıl düzenlediği geleneksel kan bağışı kampanyalarını sürdürüyor. Dernek Başkanı Ramazan Adıyaman, 2011 yılının ikinci kampanyasına destek veren vatandaşlara teşekkür etti.
Huzur Derneği, köyleri bahar şenliğinde bir araya getirdi
ZONGULDAK - Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde her sene düzenlediği bahar şenliği ile köylüleri bir araya getiren Huzur Derneği, şenliğin 6.sını Soğanlı suyunda gerçekleştirdi.
Kışla İlköğretim Okulu, Huzur Derneği ile fidan dikti
ZONGULDAK - Zonguldak Ereğli Kışla Mahmut İlköğretim Okulu ve Huzur Derneği, Ketenciler Köyü Çağrallı Mahallesi'nde fidan dikimi gerçekleştirdi. Programa, Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay da katıldı.
Kutlu Doğum Haftası'nda kan bağışı kampanyası düzenlendi
ZONGULDAK - Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Kutlu Doğum Haftası nedeni ile Abdi İpekçi Sergi Salonunda kan bağışı kampanyası düzenlendi. Müftülük, Huzur Derneği ve Kızılay İşbirliği ile düzenlenen kampanyada Ereğli halkına lokma tatlısı ve hurma da ikram edildi.
Ova köyüne 300 servi fidanı dikildi
ZONGULDAK - Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Huzur Derneği tarafından başlatılan fidan dikimi projesi Ova köyünde sürdü. Dernek yöneticileri, Ova köyüne 300 adet servi fidanı dikti.
Keşkek Köyü'ne dikilen fidanların açılışı yapıldı
ZONGULDAK - Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Huzur Derneği tarafından Kandilli'ye bağlı Keşkek Köyü'nde dikimi gerçekleştirilen 630 adet servi fidanının açılışı gerçekleştirildi. Huzur Derneği tarafından Sosyal Sorumluluk projesi içerisinde başlatılan Köylerdeki mezarlıkları ağaçlandırma çalışmaları çerçevesinde Keşkek köyünde başlatılan ve 630 fidanın
Huzur Derneği üyeleri Aydınlar Köyü'nde fidan dikti
ZONGULDAK - Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Huzur Derneği tarafından organize edilen fidan dikimi Aydınlar Köyü Kocabelen Mahallesi'nde devam etti. Dernek yönetimi ve köy halkı toplam 250 adet fidan dikimi gerçekleştirdi.
Huzur Derneği'nin kan bağışı kampanyasında 106 ünite kan toplandı
ZONGULDAK - Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Huzur Derneği ve Kızılay'ın işbirliğiyle düzenlenen kan bağışı kampanyasında 106 ünite kan toplandı. Huzur Derneği Başkanı Abidin Ocak, kampanyaya destek veren vatandaşlara teşekkür etti.
Bal kabağı tatlısı öğrencilere burs olacak
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Huzur Derneği, ihtiyaç sahibi öğrencilere burs vermek amacı ile bal kabağı tatlısı yaptı. Gönüllü ailelerin imece usulü yaptığı tatlıların satışından elde edilecek gelir, ihtiyaç sahibi üniversiteli öğrencilere burs olarak verilecek.
Huzur Derneği basın mensuplarını maklubede buluşturdu
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Huzur Derneği, basın mensuplarına maklube ikram etti. Ereğli'de sosyal ve kültürel faaliyetleri ile ön plana çıkan Huzur Derneği yönetimi, dernek binasında bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Ballıca köyü Hoballar mahallesinden örnek dayanışma
Geçtiğimiz aylarda Huzur Derneği tarafından yapılan ağaçlandırma çalışmalarının tamamlanmasının ardından, bu kez de köy halkı ağaçlandırma çalışmalarının tamamlandığı mezarlık alanının çevre düzenlemesini yaptı.
Huzur Derneği hemşehrilerini bahar şenliğinde buluşturdu
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Huzur Derneği tarafından geleneksel hale getirilen "İlkbahar Şenliği'nin beşincisi yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Huzur Derneği Başkanı Abidin Ocak, etkinliğin amacının köyler arası birlik ve beraberliği sağlamak olduğunu söyledi.
İlkbahar Şenliği için çalışmalar sürüyor
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Huzur Derneği, geleneksel hale getirdiği İlkbahar Piknik Şenliği'nin 5.'sini 12 Haziran günü gerçekleştirecek.
Huzur Derneği üyeleri 3 bin 738 fidan dikti
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde iki derneğin birleşmesi sonucu kurulan Huzur Derneği, kurulduğundan bu yana belirlenen köylerde 3 bin 738 adet fidan dikimi gerçekleştirdi. Ereğli Köyler Arası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Çevre Dostları Derneği'nin birleşimi ile kurulan Huzur Derneği'nin hedefi 2010 yılında 4 bin fidan dikimini
Huzur Derneği Ruşanlar'a 130 adet fidan dikti
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde faaliyetleri ile takdir toplayan Huzur Derneği, fidan dikim çalışmasına Ruşanlar köyünden devam etti. 130 adet servi fidanının dikimini gerçekleştiren Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Ocak, çalışmaların kendilerine talep geldikçe devam edeceğini söyledi.
103 madenci için mevlid-i şerif okutuldu
Ereğli Müftülüğü, Huzur Derneği ve madenci yakınlarının organizasyonuyla Sefa Camii'nde düzenlenen programa Genel Maden İşçileri Sendikası Armutçuk ve Kozlu Şube başkanları, Gökçebey Belediye Başkanı Bekir Çolak da katıldı.
Huzur Derneği kan bağışı kampanyası düzenledi
Kızılay Kan Merkezi uzmanlarından Senem Özertuğrul ise Huzur Derneği tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına gösterilen ilginin oldukça fazla olduğunu söyledi. Kampanyanın bugüne kadar düzenlenen en çok ilgi gören bağış kampanyası olduğunu söyleyen Özertuğrul, gelen talepleri yerin dar olması nedeni ile karşılayamadıklarını dile
Sarıkamış Huzur Derneği toplantısı yapıldı
Kars Sarıkamış Huzur Derneği üyeleri, Emniyet Müdürlüğü Lokali'nde toplandı. Toplantıda Dernek Muhasibi Faruk Yavuz, çalışmalar, icraatlar ve bütçe harcamaları konusunda bilgi vererek gelir-gider tablosunu sundu.
Işıklı köyünde 350 fidan dikildi
Zonguldak'ın Ereğli Huzur Derneği, Aydınlar köyünden sonra Işıklı köyünde de ağaçlandırma çalışmalarına başladı. Ereğli'de Köyler Arası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Çevre Dostları Derneği'nin birleşimi ile kurulan Huzur Derneği, ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor
Köy derneği ile çevre derneğinin birleşmesinden 'Huzur' doğdu
Her iki dernek yönetiminin aldığı ortak kararla birleşen derneklerin yeni ismi ise Huzur Derneği oldu. Ereğli'de kuruldukları 2002 yılından bu yana gerek sosyal gerekse de yardım etkinlikleri ile isimlerinden sıkça söz ettiren iki dernek, tek bir isim altında birleşti.