huzurevindeki

Protokol bayramlaşmadan sonra huzurevini ziyaret etti
ÇANAKKALE - Çanakkale'de protokol önce bayramlaştı, sonra huzurevindeki yaşlıları ziyaret etti.Halkın rağbet etmediği bayramlaşma Türkan Saylan Sosyal Tesisleri'nde yapıldı.
Kursiyerlerden huzurevindeki yaşlılara saç ve cilt bakımı
Eğitimci Suna Baydeniz, 10 kursiyer ile birlikte huzurevindeki yaşlıları ziyaret etti. Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri, teorik olarak öğrendikleri kuaförlük mesleğinin inceliklerini uygulama imkanı bulurken, huzurevi sakinlerini de yaptıkları hizmetlerle mutlu ettiler.
Anneler Günü'nde Sakal-ı Şerif açıldı
Huzurevindeki yaşlılarımızla, büyüklerimizle, değerli annelerimizle beraber, asırlık annelerimizle beraber, hep birlikteyiz.'' şeklinde konuştu.
Türkiye’de en çok koruyucu aile Kayseri’de
Huzurevindeki kapasitemiz dolu değildir. Şiddet gören kadınlarımıza yönelik 50 kişi kapasiteli kadın konuk evimiz hizmet vermektedir. İl genelinde eşi vefat etmiş 2 bin 912 kadınımıza aylık 250 lira yardım veriliyor.
Evlatlarının bakmadığı yaşlı adama devlet sahip çıktı
Huzurevindeki yetkililerin kendisine çok yardımcı olduğunu vurgulayan Alakaş, “Huzurevi çok güzel bir yermiş. Beni doktora götürdüler, muayene ettirdiler.
BUGİAD, huzurevinde kalan öğretmenleri unutmadı
BUGİAD Genel Sekreteri Mustafa Tahmaz ise 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde asıl unutulmaması gerekenlerin huzurevindeki öğretmenler olduğuna dikkat çekerken, “Bir insanın öğretmenini sevmesi ve öğretmenin de öğrencilerini sevgi ve şefkatle kucaklayabilmesi oldukça önemli.
Atina-Pire Başkonsolosu Altuntaş’ın huzurevi ziyareti, Rumları duygulandırdı
Huzurevindeki yemekhane ve çamaşırhane gibi bölümleri de gezen Altuntaş, Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) ziyarete ilişkin bir değerlendirme yaptı. “Biz bugün ilk defa Türkiye İstanbul’dan gelen 43 vatandaşımızın bulunduğu huzurevini ziyaret ettik.
Iraklı hasta ve savaş mağdurlarına bayram ziyareti
Huzurevindeki vatandaşlar da Başkan Uzun’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, Ramazan’ın renkli yaşandığı ilçedeki sokak iftarlarının birçok insanı bir araya getiren güzel bir organizasyon olduğunu da ifade ettiler.
Onların bayramı torunları oldu
Fırsatını bulan herkesin huzurevindeki yaşlıları, kimsesiz çocukları ziyaret etmesini isteyen Özkul, “Sevdiklerimizle kavuşma günü olan bayramların, herkes için kavuşma anı olmasını ümit ediyorum.
Bakan Arınç'tan huzurevi ve çocuk yuvasına bayram ziyareti
BURSA - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, huzurevindeki yaşlıları ve yuvadaki çocukları ziyaret ederek bayramlarını kutladı.Ramazan Bayramı münasebeti ile seçim bölgesi Bursa’da bulunan Bülent Arınç, Valilikte bayramlaşmanın ardından geçtiği huzurevi ve çocuk yuvasında yaşlılardan dua
Vali Demir, orucunu huzurevi sakinleriyle açtı
Huzurevi sakinleri de, Vali Demir’e düzenlenen iftar yemeği için teşekkür ederek, huzurevindeki sunulan imkanlardan ve devletin kendilerine sunduğu hizmetlerden memnun olduklarını söylediler. (CİHAN)
Hizmet gönüllüleri yaşlı bakım sertifikalarını aldı
Tören, konuşmalar ve sertifikaların verilmesinin ardından, huzurevindeki yaşlılarla birlikte canlı müzik eşliğinde eğlenceyle sona erdi. (CİHAN)
Kimsesiz çocukların ziyareti, huzurevi sakinlerini ağlattı
Çocuklar ise bu özel günde huzurevindeki anneleri unutmak istemediklerini belirtti. (CİHAN)
Başbakan Yardımcısı Arınç'ın eşi, huzurevini ziyaret etti
BURSA - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın eşi Münevver Arınç, Bursa'da ziyaret ettiği huzurevindeki kadınların Anneler Günü'nü kutladı. Münevver Arınç, "Ben de bir anneyim, anneanneyim, bütün annelerin Anneler Günü'nü kutluyorum.
Başkan Akkaya, huzurevindeki annelerin gününü kutladı
Akkaya çifti, huzurevindeki bütün bayanlara hediye verdi. (CİHAN)
Huzurevi sakini engellilere 'Engelsiz Hayata Yol Ver' projesi
Bor Kaymakamı Muammer Balcı ve Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, proje kapsamında huzurevindeki engelli bireylerin becerilerinin geliştirilmesini amaçlayan kursu ziyaret etti. Kurs çalışmaları hakkında bilgi veren kurs öğretmeni Narin İmlan, proje ile özürlülere el becerilerinin geliştirilmesi ve yaşantılarına güzel uygulamalarla katkı sağlamayı
Sevgililer Günü'nü huzurevinde kutladılar
BURSA - Bursa'da, 14 Şubat Sevgililer Günü'nü huzurevinde kutlayan yaşlılar, sanat müziği konseriyle eğlendi. 10 yıldır huzurevindeki özel odalarında kalan 56 yıllık evli Hakem çifti, "Biz, 56 yıldır hiç ayrılmadık; ama gençler en küçük sıkıntıda boşanmayı tercih ediyor, birbirinizi
Huzurevi sakinleri hem eğleniyor hem üretiyor
Sergide satılacak ürünlerden elde edilen gelirin bir kısmını, yaşlılarımız harçlık yapıyor bir kısmını da huzurevindeki sosyal etkinlikler için kullanılıyor." ifadelerini kullandı.
Kılıçdaroğlu: Bağımsız mahkemelerde yargılanmak istiyorum
Daha sonra kucağına aldığı bir çocuğu seven Kılıçdaroğlu, huzurevindeki yaşlıları ziyaret ettikten sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı. Fezlekeye üçüncü yargı paketinde af getirildiği yönündeki soruya cevap veren Kılıçdaroğlu, "Benim fezleke ile ilgili hiçbir af talebim olmaz.
Bakan Ergin ve Vali Lekesiz huzurevini ziyaret etti
Huzurevindeki ziyarete; Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Adem Yazar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Başoğlu, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal ve eşleri katıldı.
Minikler huzurevinde yaşlıların elini öpüp dua aldı
Huzurevindeki yaşlıların elini öperek bayram hediyesi veren minik ziyaretçiler, büyüklerini hem neşelendirdi, hem duygulandırdı. Çocuklarla kucaklaşarak sohbet eden yaşlılar, küçükler tarafından hatırlanmanın mutluluğunu yaşadı.
Dünün gençleri bugünün gençleriyle buluştu
ADIYAMAN - Adıyaman Gençlik Merkezi üyeleri, huzurevindeki yaşlıları ziyaret etti ve onları düzenledikleri eğlence programına götürdü. Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün '1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü' sebebiyle 'Dünün Gençleri Bugünün Gençleriyle Buluşuyor' sloganı adı altında hayata geçirdiği etkinlik
Down sendromlu çocuk Bakan Şahin’i neşelendirdi, halaya ortak etti
Son olarak çocuklarla bayramlaşan Şahin, buradan huzurevindeki yaşlıları ziyarete geçti. Huzurevindeki ziyaretinde bir konuşma yapan Şahin, Ramazan Bayramı’nın önemine vurgu yaparak, “Bizi biz yapan değerlerde, özellikle dini bayramlarımızda büyüklerimizin ellerinden
Öğrenciler, huzurevi sakinleri için ‘Manevi Torunlar' projesi başlattı
SAKARYA - Sakarya’nın Erenler ilçesinde lise öğrencileri, huzurevindeki yaşlılara yönelik ‘Manevi Torunlar' projesi başlattı. Erenler Lisesi Müdürü Adnan Gürbüz, gazetecilere yaptığı açıklamada, proje gereği her öğrencinin büyükbaba ya da büyükanne yerine koyacağı bir huzurevi sakiniyle özel
Denizli, Hollanda’nın Almelo şehrinde tanıtılıyor
Huzurevindeki yaşlılar, bu sayede neşeli vakit geçirecek. Ayrıca belediyemiz halk dansları topluluğu da gösteri sunacak.” dedi. Almelo Belediyesi İdari İşler Amiri Esther Houpst da Denizli’den gelen misafirlerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyetini dile getirdi.
AK Partili kadınlar yaşlıları hediyelerle sevindirdi
Tunçbilek, kadın kolları olarak sadece huzurevindeki yaşlıları değil, mahallerde bulunan yaşlıları da ziyaret ederek sıkıntılarını ve dertlerini dinlediklerini kaydetti. AK Parti'li kadınlar yaşlıların ellerini öperek bir sohbet ettikten sonra yaşlılara çeşitli hediyeler vererek huzurevinden ayrıldı.
Yozgat Valisi Şentürk: Yaşlılarımız bizlerin en değerli varlıklarıdır
Huzurevindeki Programa Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Vali Yardımcısı Nurullah Aktaş, Belediye Başkanı Yusuf Başer, İl Jandarma Komutanı Albay Engin Ünalan, İl Emniyet Müdürü Bekir Akarsu, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne
Huzurevi sakinleri moral buldu
Vali Şahabettin Harput tarafından Altınceylan’da verilen yemeğe katılan huzurevi sakinleri, huzurevindeki etkinliklerde de şiir, şarkı, anı ve fıkralarıyla birebir rol alarak eğlenceli anlar yaşadı. ‘Yaşlılara Saygı Haftası’ sebebiyle huzurevinde bir de sergi açıldı.
Polatlı’da Yaşlılar Haftası kutlaması
Huzurevindeki kutlama sazlı sözlü eğlenceyle sona erdi. (CİHAN)
Huzurevinde kalan yaşlıların ‘Hababam sınıfı’ gerçeğini aratmadı
halk oyunlarına, çeşitli el sanatları kurslarının yanı sıra gezi turlarına kadar birçok sosyal faaliyette bulunduklarına dikkat çeken Kama, yaşlıların huzurevindeki günlerini dolu dolu geçirdiklerini kaydetti.
İlahiyatçı vekil huzurevi açılışında konuştu: Çok zengin gömdük, yanlarında sadece kefen vardı
Bursa Valisi Şahabettin Harput da huzurevindeki yaşlıların huzur içerisinde yaşamaları için her türlü detayın düşünüldüğünü söyledi. Devlet Bakanı Faruk Çelik de gençlerin yaşlılara davranış biçimini eleştirdi.
Huzurevi sakinleri genç kız gibi el işi yapıyor
Bir kısmı da huzurevindeki sosyal etkinler için kullanılıyor.” dedi.Yaklaşık beş yıldır kaldığı huzurevinde en güzel günlerini son bir yılda geçirdiğini söyleyen 75 yaşındaki Ülvan Başaran ise, “Gençlerin bile zamanla öğrendiği panç nakışını
Huzurevindeki yaşlıların ayak bakımları yapıldı
Gaziantep, Mersin, Hatay ve Adana'daki yaşlıların da ayak bakımını yapacaklarını aktaran Ekici, ilk olarak Adana Huzurevindeki yaşlıların ayak bakımlarını yaptıklarını kaydetti. İlk etapta 60 civarında yaşlının ayak bakımını yaptıklarını aktaran Ekici, daha sonraki zamanlarda huzurevinde kalan tüm yaşlıların ayaklarını kontrol edeceklerini aktardı
İzmir İl Özel İdare birim müdürleri, 250 bakıma muhtaç yaşlıyı ziyaret etti
Daha sonra İl Özel İdare müdürleri, huzurevindeki yaşlılara karanfil dağıtarak ellerini öptüler, hal hatır sordular. Psikologlar ve sosyal hizmet uzmanları tarafından bakımları yapılan engelli çocukların ziyaretinde ise duygulu dakikalar yaşandı.
Kimsesiz çocuklar bayramda devlet büyükleriyle huzurevlerini ziyaret edecek
Bizim bayram geleneğimizde küçükler büyüklere gider biliyorsunuz, sonra huzurevindeki büyüklerine gidecekler bayramlaşacaklar. Yine huzurevimizdeki büyüklerimizden kurban kesmek isteyenlerin kurban kesim ve işlemlerini de yapıyoruz.
Bakan Yıldız: Nükleer santral için Japonya ve Avrupa ülkeleriyle de görüşeceğiz
Daha sonra protokol bayramlaşma törenine katılan Bakan Yıldız, ardından emniyet ve jandarma teşkilatları ile huzurevindeki bayramlaşma programına geçti.
Yedirenk Derneği bayram öncesi yaşlıları unutmadı
Adanalı çalışan kadınların kurduğu Yedirenk Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyeleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi huzurevindeki yaşlıları ziyaret etti. Dernek üyesi 40'a yakın kadınla birlikte Seyhan Belediyesi Huzurevini ziyaret eden Yedirenk Derneği Başkanı Dr.
Türk Kamu-Sen İl Başkanı Doğruyol: İzmir SHÇEK yıpratılmak isteniyor
Siz hiç huzurevindeki bir yaşlının oğlu, kızı, kardeşi, torunu oldunuz mu? Olamazsınız, çünkü SHÇEK'te çalışmıyorsunuz. Elbette hizmet üreten kurumlarımızda eksik ve kusur olabilir ancak bunları dile getirirken rakamların doğru, haber kaynaklarının da objektif olması gerekir.
ÇAKARDER oyucak kampanyasıyla çocukları sevindirdi
Huzurevindeki yaşlılarımızı ziyaret ederek moral, sevgi ve şefkat yaklaşımımızı hissettirdik. Ramazan boyunca iftar çadırı kurarak günde ortalama 350 vatandaşımıza yemek dağıttık.
Muğla'da yeni eğitim projeleri uygulamaya konuluyor
Fatih Şahin'in öncülüğünde yürütülen projelerle ilköğretim birinci kademedeki öğrenciler kütüphaneyle, ikinci kademedekiler müzeyle, lise öğrencileri de huzurevindeki yaşlılarla buluşturulacak. Vali Şahin, söz konusu projelerle ilgili bir basın toplantısı düzenledi.
Huzurevinde bayram sevinci
Huzurevindeki yeni tesislerimizin yapımı sürüyor. Bizden ne istiyorsanız yanınızdayız. Güzellikleri paylaşmaya devam edeceğiz.
Edirne Valisi Sözer: Ramazan barışın, sevginin, esenliğin ve selametin bayramı
Huzurevindeki programın ardından yetkililer, bu kez çocuk yuvasını ziyaret etti. Vali ve eşi ile birlikte diğer yetkililer, minik çocuklara oyuncak, daha büyük olanlarına ise harçlık verdi.
Denizli Huzurevi'ne özürlü nakil aracı
Aracın Huzurevindeki yaşlıların ihtiyacını gidereceğini vurgulayan Vali Erkmen, Belediye ile yapılacak protokol ile İl genelindeki bütünm engelli vatandaşlarımızın hizmetinin görülmesinde kullanılacağını ifade etti.
Ordu Valisi Düzgün, huzurevi sakinleri ile iftarda buluştu
Ordu Valisi Orhan Düzgün ve eşi Gül Düzgün, Ahmet Cemal Mağden Huzurevi'nde kalanlara iftar verdi. Huzurevindeki yaşlıların temsilcisi Reşat Engin ve Türkan Emecan ile aynı masada orucunu açan Vali Orhan Düzgün, yemek sonrasında yaşlılarla uzunca bir süre sohbet
Tokat Valisi Yılmaz, ilk iftarı huzurevi sakinleriyle yaptı
Tokat Valisi Şerif Yılmaz, Ramazan ayının ilk iftarın huzurevi sakinleriyle yaptı. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı huzurevindeki iftar yemeği samimi bir ortamda geçerken, Vali Yılmaz huzurevi sakinleriyle tek tek ilgilenerek kendileri ile
Huzurevi sakinlerinin konseri büyük ilgi gördü
Huzurevi sakinleri adına açıklama yapan Memduh Atay ise huzurevindeki tüm ihtiyaçlarının karşılandığını ve huzur içinde yaşadıklarını kaydetti. Atay, "Bir devletin yaşlılara ve özürlülere karşı takındığı tutum o devletin en büyük kıstasıdır.
ÇAKARDER'li hanımlar huzurevi sakinlerine yemek yaptı
Seyis, huzurevindeki yaşlıların ilgi, sevgi ve şefkat gereksinimi olduğunu belirterek, onları ziyaret edip gönüllerini almak için huzurevine geldiklerini, bu ziyaretlerin bundan sonra da sürdürüleceğini ifade etti.
Huzur evinde dünya evine girdiler
İkinci baharlarını yaşayan Baykuş çiftini bu mutlu günlerinde huzurevindeki arkadaşları da yalnız bırakmadı. Huzurevindeki 9'uncu yılını geride bırakmaya hazırlanan Şaban Coşar, "Nurten hanımla huzurevinde tanıştık.
Sivteks sosyal etkinlikleri ile dikkat çekiyor
Özsüt'ün işletmecisi Selçuk Siverekli ve İşletme Müdürü Murat Elban, beraberindeki ekip, huzurevindeki annelere çiçek ve pasta ikramında bulundu. Ziyarette konuşan Selçuk Siverekli, "Çok duygulu anlar yaşıyorum.
Türkiye'nin tek huzurevi müzesine ziyaretçi ilgisi
Aralarında ünlü sinema oyucularıyla rol paylaşmış isimlerin, gazilerin bulunduğu huzurevindeki müzeyi çok sayıda kişi ziyaret ediyor. Konya Dr. İsmail Işık Huzurevi, eşyaların sayısı artınca büyütüldü.