iftar sofrası

Ukrayna’daki Müslümanlar Kadir Gecesi’ni ihya etti
Her iftarda farklı milletler kendi mutfaklarındaki geleneksel lezzetlerden iftar sofrası kurdu. Kiev'de Ramazan’ı çok farklı bir atmosferde idrak ettik.” şeklinde konuştu.
Yüksekova polisi iftarda halkla buluştu
Bu duygularla arkadaşlarımız bir iftar sofrası düzenlemişler. Maalesef epey zamandır insanlarla aramıza şeytan bazı şeyler sokmuş, devletle toplum kaynaşması anlamında bir sıkıntı, bir soğukluk hasıl olmuştu.
10 yıl süren mahkemeyi kazanınca mahalleliyle iftar verdi
Aydın, bu sevincini ikamet ettiği Mehmet Paşa mahallesinde sokağa kurduğu ve tüm mahalleliyi davet ettiği iftar sofrası ile paylaştı.Yaşanan süreç ile ilgili açıklamada bulunan Duran Aydın, "Esnaf odasında ortaya çıkan sıkıntı bizi çok mağdur etti.
Alanya'da yaşayan yabancılara cami avlusunda iftar
alakalarının canlı tutulması, birlikteliğimizde ki iyilikleri ve güzellikleri geliştirmesini göz önüne alınarak müftülük olarak yeni Alanyalı komşularımıza bir iftar sofrası düzenledik.” dedi. İftar yemeğine katılanların çoğunluğunun Avrupalı olduğunu ifade eden Topal, iftara katılanların aralarında ilçede yaşayıp Müslüman olan yabancılarında bulunduğunu
Uşak Üniversitesi, personeline iftar verdi
Ramazan ayının iftar sofrası da bu konuda iyi bir vesiledir. İftar soframıza hoş geldiniz” dedi.UŞAK ÜNİVERSİTESİ SON İKİ YILDA GEÇMİŞİNİ İKİYE KATLADI
'Birlikte Yaşama' iftarında hoşgörü rüzgarları esti
İftara katılan AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, “Bu iftar sofrası, Hatay’daki barış ve kardeşliğe verilecek en güzel cevap olsa gerek. Bu mübarek Ramazan ayında İskenderunumuzun, Hatayımızın sevgisini kardeşliğini barışını bölgemizin doğasında genlerinde olan bu duyguyu iş adamı arkadaşlarımız farklı dinden
Sivas, bir sofrada buluşmaya hazırlanıyor
İftar sofrası, havuzdan maliye binası önüne kadar uzanacak. Kent meydanı tamamıyla o gün trafiğe kapatılacak ve sofra 2 caddeye de kurulacak. Yaklaşık 1,5 kilometrelik sokak, Elektrikçiler Odası tarafından tamamen nostalji sokak lambalarıyla süslenecek.
Almatı'da kardeşlik sofrası
ve Edirne gibi şehitler diyarlarında da iftar sofraları kuran Bağcılar Belediyesi, bu yıl da gurbetçiler için Almanya’dan sonra ata yurdu Kazakistan’da iftar sofrası kurdu. Almatı’da kurulan kardeşlik sofralarında Kazaklar, Türkler ve Ahıska Türkleri bir araya geldi.
Gezi Parkı'na alınmayan BDP'liler oturma eylemi yaptı
Gezi Parkı’na alınmayan BDP’liler İstiklal Caddesi üzerine iftar sofrası kurdu. Partililere Milletvekili Sebahat Tuncel de destek verdi. Polis, İstiklal Caddesi’ne sofra kuran eylemcilere müdahalede bulunmadı.
Antakya Dayanışma Platformu Armutlu Mahallesi'nde yeryüzü sofrası kurdu
düzenlenen gösterilere ev sahipliği yapan Armutlu Mahallesinde Antakya Dayanışma Platformu'nun organizesiyle 1 km uzunluğunda “Yeryüzü Sofrası” temalı iftar sofrası kuruldu. Mahalle sakinleri ve esnafların hazırladığı yemeklere ev hanımları da evlerinde yaptıkları yemeklerle destek verdi.
Alevi iftarına katılan ünlülerden birlik ve beraberlik vurgusu
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural: “İslam dini bütünlüğü içinde böyle bir iftar sofrasını paylaşmak esasında kardeşliğin anlamını bilmektir. Türkiye için pek çok oyunun oynandığı bir ortamda ortak değerler ekseninde bir araya gelmenin büyük ehemmiyeti var.
Başakşehir'den Babaeski'ye komşuluk iftarı
İftar sofrası hazırlanırken diğer tarafta yapılan Ebru ve Hat sanatına vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal yaptığı konuşmada, "Ramazan ayı boyunca Trakya’daki ilçelerimizde, İstanbul’da yaptığımız sokak iftarlarını buralara
Asr-ı Saadet'ten günümüze Medine'de iftar sofrası (ÖZEL)
Medine'de 37 yıldır yaşayan ve burada 30 yıldır müezzinlik yapan Mihr Ali Süleyman mikrofonlarımıza Mescid-i Nebevi'de kurulan iftar sofrası hakkında bilgi verdi.Ramazan’ın birinci gününden başlayarak Müslümanların öğle saatinden iftar sofralarını kurduğunu hatırlatan Mihr Ali Süleyman, Öğle namazında yerini tutmayanların daha
Kabe'de Ramazan boyunca 4 milyon kişi iftar yapacak
Kabe’de iftar sofrası açan Türkler de bu sofrada değişik ülkelerden gelen umrecilere hizmet veriyor. Kabe’de oruç tutan Müslümanların oruçlarını açabilmeleri için hayırseverler sofra açmak için birbirleriyle yarışıyor.
Mahalle iftarları, komşuluk ilişkilerini güçlendiriyor
Aynı iftar sofrası etrafında buluşan vatandaşlar, Ramazan ayının manevi atmosferi altında bir araya gelen mahalleli, iftar sohbetleri ile mübarek ayın keyfini yaşıyor. Farklı kuşakların bir araya geldiği iftar çadırında Ramazan ayının manevi hazzını yaşayan mahalle sakinleri, bu sayede komşuluk ilişkilerini de güçlendiriyor.
Sofra duasını yayınlayanlardan tek ricası var
Gazetecilere iftar sofrası hazırlayan Dr. Faruk Ermemiş akşam ezanı ile birlikte bir çok vatandaşın kulak aşinalığı olan duayı kendi sesiyle okudu. (CİHAN)
Egemen Bağış ile Fransız Büyükelçi ile birlikte iftar yaptı
Fransa Büyükelçisi Bili, Bağış için özel iftar sofrası hazırlattı. Fransa Milli Günü dolayısıyla Ankara Fransa Büyükelçiliği’nde resepsiyon verildi. Resepsiyona AB Bakanı Egemen Bağış, Fransa Büyükelçisi Laurent Bili, çok sayıda büyükelçi ve milletvekili katıldı.
21 mahallede iftar coşkusu
İSTANBUL - Eyüp Belediyesi geçen sene olduğu gibi bu yıl da her mahallede iftar sofrası kurarak binlerce kişiyi iftar sofrasında buluşturdu. Ramazan süresince 21 mahallede ve her gün Eyüp Sultan Camii’nin arkasındaki tarihi Cülus Yolu’nda açık hava iftarları düzenleniyor.
Kayabaşı Kiptaş sakinleri Ramazan sofrasında buluştu
İSTANBUL - Kayaşehir Kiptaş konutlarında kurulan iftar sofrasında yüzlerce bölge sakini aynı sofrada buluştu. Kayabaşı’nda kurulan sofralara ev sahibi olarak Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve yardımcıları katıldı.
Tuzla'da 2 bin 500 kişilik iftar sofrası
İSTANBUL - Yaklaşık 2 bin 500 kişilik iftar sofrasında hemşerilerine seslenen Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, "Ülkemiz ve şehrimiz gelişip büyüyor ama kaybolan komşuluk ve hemşerilik ilişkilerimizi geliştirebilmek için aynı sofrayı paylaşma gayretini sürdürüyoruz.
Ümraniye’de Ramazan etkinlikleri başladı
Ama artık iftar yemeklerimizi belediyemize ait iftar sofrası Aşevi ile ilçemizin değişik bölgelerinde yer alan düğün salonlarında veriyoruz. Yine Ramazan etkinlikleri ile gelenekselleşen Ramazan’ı kutluyoruz.
Kayseri'de ramazan için yufka talepleri yetiştirilemiyor
Yaz aylarına rastlayan ramazanda uzun olan oruç sürecinde daha çok tok tutacak katmer ve kete sahur, hafif olması için de ekmek yerine yufka iftar sofrası için alınıyor. Yufka sipariş adetleri 50 ile 100 arasında değişirken tanesi 1 liradan satılıyor.
Kimse Yok Mu Akşehir İyilik Noktası 'Bir dünya iyilik için niyetli'
Bu parayla dört çeşit yemekten oluşan bir iftar sofrası kurabilmemiz mümkündür. Hayırseverler, isterlerse Akşehir dışında da açlık, susuzluk ve iç savaş gibi mağduriyet yaşayan Kenya, Somali ve Yemen'e iftar ve gıda kolisi bağışı yapabilir Yurt içi gıda paketi bedeli
Bağcılar bayramlaştı
Ramazan Çadırı İrfan Sofrası’nda her akşam kurulan iftar sofrasında 2 bin 500 kişiyi bir araya getirdiklerini hatırlatan Çağırıcı, mahallelerde de gönül sofralarının kurulduğunu söyledi. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Kazakistan, Kırgızistan ve Almanya’da gönül sofralarının kurulduğuna değinen Çağırıcı, “Balkan Savaşlarının 100.
Gönül sofrası Hamm’da kuruldu
İSTANBUL - Bağcılar Belediyesi, Kazakistan ve Kırgızistan’da kurduğu iftar sofralarının ardından Almanya’da da iftar sofrası kurdu. Almanya’nın Hamm kentinde gerçekleştirilen programa, başta gurbetçiler olmak üzere farklı etnik ve dini gruplardan çok sayıda kişi katıldı.
Gözüyle göremedi yüreğiyle hissetti
Esenler Belediyesi’nin Arakan’da 100 bin kişilik iftar sofrası kurmak için başlattığı yardım kampanyasını destek verdiği için mutlu olduğunu söyleyen Caba, Arakan’da her gün yüzlerce çocuk ölüyor. Onlar bizler gibi Ramazan ayında iftar yapamıyorlar.
Bünyan Emniyet Müdürü vatandaşa eşiyle iftar yemeği dağıttı
KAYSERİ - Kayseri’nin Bünyan ilçesinde hayırseverlerin desteği ile her gün iftar sofrası kuruluyor. Bünyan Devlet Bahçeli Sosyal Tesisleri'nde gelenek haline getirilen iftar yemeklerinde Bünyan ilçe Emniyet Müdürlüğü de halka iftar verdi.
Kimse Yokmu Derneği, Derik’te 750 kişiye yemek dağıttı
MARDİN - Kimse Yok mu Derneği, Mardin Derik ilçesinde Ramazan ayı faaliyetleri kapsamında 750 kişiye yemek dağıtımı, 150 kişiye iftar sofrası ve 500 fakir ve muhtaç ailelere gıda yardımı yaptı. Yardım faaliyetleri hakkında açıklama yapan Kimse Yok mu Derneği Derik Temsilcisi Mustafa Güler, bin 500 aileye ulaştıklarını söyledi.
Şahin: Kahpe terör örgütü bitene kadar mücadelemizin süreceğini herkes bilsin
Katıldığı iftar sofralarının en değerlisinin bu akşam ki iftar sofrası olduğunu belirten Şahin, şehit yakınları ve gazilere şöyle seslendi: “Burada aramızda şehitlerimizin çok yakınları ve kahraman gazilerimiz var.
Beydili Köyü’nde köylüler birlikte iftar açıyor
Köy halkı, tüm Ramazan boyunca köy meydanında hazırladıkları iftar sofrası ile topluca iftar yapıyorlar. İftar yemeğinin ardından topluca Teravih Namazı kılındıktan sonra yine köy meydanında köye özgü “Allah Allah Kule, Köy Göçtü ve Kırt Kırt” adını verdikleri orta oyunları ile sahura
Müezzinoğlu: 100 bin kişiyi iftar sofrasında buluşturmayı hedefliyoruz
EDİRNE - AK Parti Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, Ramazan sonuna kadar 100 bin kişiyi iftar sofrasında buluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, Ramazan’ın rahmet ve bereketini insanlara hissettirebilmek ve yaşatmak için ilk akşamdan itibaren mahalle iftarlarını başlattıklarını
İki ilçe mahalleleri aynı sofrada buluştu
İSTANBUL - Esenler ile Bağcılar belediyeleri iki ilçenin kesiştiği noktada ortak iftar sofrası kurdu. Fevzi Çakmak ve Fatih Mahallelerinin ortasında kurulan iftar sofrasına halk yoğun ilgi gösterdi.
Bağcılar Belediyesi Selimiye’nin gölgesinde iftar sofrası kurdu
EDİRNE - İstanbul Bağcılar Belediyesi Edirne’deki tarihi Selimiye Camii meydanında iftar sofrası kurdu.Balkan Savaşları'nın 100.
AK Parti’nin sokak iftarı partililerle mahallelileri buluşturdu
Fatih Mahallesi Esentepe mevkiinde kurulan iftar sofrası yüzlerce mahalleli ile partilileri bir araya getirdi. Yüzlerce vatandaş ezanın okunmasıyla birlikte etli yemek, pilav, çorba, tatlı ve hurma’nın bulunduğu iftar menüsü ile orucunu açtı.
Esenler’de her evden Arakan’a bir iftar
Geçen sene Ramazan’da Somali’yi iftar sofrasında konuk ettiklerini hatırlatan Göksu, “Bu Ramazan galiba hiç kimseyi konuk etmeden kendi konuklarımızla yetineceğiz, Esenler’deki yoksullarımızla aynı sofrayı paylaşacağız diye düşünürken, tam bu esnada yine yüreğimize
Esenler Belediyesi'nden geleneksel basın iftarı
100 bin iftar sofrası kuracağımızı söyledik. Somali'ye yönelik bir kampanya başlattık. Ramazan bittiğinde 100 bin kişilik soframız 250 bin kişi olmuştu.
DASİDER’in iftar yemeğinde birlik ve beraberlik mesajları verildi
Van Valisi Münir Karaloğlu da rahmet, bereket ve paylaşım ayı olan Ramazan'da kendilerini iftar sofrası etrafında buluşturan DASİDER’e ve emeği geçenlere teşekkür etti. Van’ın, 2011 yılında iki büyük felaket yaşadığını anımsatan Karaloğlu, yaşanan iki büyük depremde çeşitli sıkıntılar yaşadıklarını, ancak birlikte yaşama iradesinin en büyük
Unutulmaya yüz tutmuş kültürler Ramazan etkinlikleriyle yaşatılmaya çalışılıyor
Kurduğumuz iftar sofrası var. Bu sofrada herkes bir arada iftar yapıyor. Perşembe günleri teravih namazı sonrası halkımıza bal şerbeti ikram ediyoruz. Bu gelenek, çok eski zamanlardan beri kültürümüzde var olan bir gelenek.
İki ilçe bir sofrada buluştu
İSTANBUL - Bağcılar ve Güngören belediyeleri iki ilçe sınırında ortak iftar sofrası kurdu. İlk defa gerçekleştirilen etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Başkan Öztürk ve ailesi orucunu iftar çadırında açtı
ADANA - Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk eşi ve çocuklarıyla birlikte orucunu Kültür Merkezi önünde kurulan iftar sofrasında açtı.Seyhan Kültür Merkezi önünde Ramazan’ın birinci günü kurulan ve bir ay boyunca her gün bin kişinin iftarını açacağı noktaya eşi Betül Öztürk, çocukları Elif Nur, Ahmet
Binlerce yoksul, Kimse Yok mu ile iftar yapıyor
yıl hazırladığı Ramazan çadırlarıyla yoksul insanlara iftar yaptıran Kimse Yok Mu Bursa Şubesi, bu kez bir binanın altında hazırladığı klimalı ortamda iftar sofrası kurdu. Dernek, hayırseverlerin katkısı ile her akşam bin kişiye iftar veriyor.
Ramazan çadırındaki ilk iftara büyük ilgi
İSTANBUL - Bağcılar Belediyesi geleneksel Ramazan etkinliklerine ilk orucun tutulması ile başladı. Ramazan Çadırı İrfan Sofrası’nda 2 bin 500 kişinin katılımı ile iftar yapıldı.
Yüreğir Belediyesi her gün bin 600 kişiye evlerinde iftar verecek
ADANA - Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, her gün ayrı bir iftar sofrasında vatandaşlarla birlikte olacaklarını söyledi. Çelikcan, bu yıl ilk kez başlatacakları uygulamayla da bin 600 kişinin evine iftar sofrası kuracaklarını kaydetti.
Büyükşehir, Kimse Yok Mu işbirliğiyle her gün 3 bin kişiye iftar verecek
Bu organizasyon ile dar gelirlilere bin nebze de olsa yardım edeceklerini dile getiren Aldırmaz, diğer yandan kardeşliği pekiştiren iftar sofrası geleneğini sürdürmek istediklerini anlattı. Kurulacak çadırlara gelenlerin önce karınlarını doyuracaklarını daha sonra Ramazanın ruhuna uygun programlar keyifli zaman geçirecekleri etkinlikler yapılacağını ifade eden
Balıkesir Müftülüğü'nün Alo 190 Fetva Hattı hizmete girdi
Ayrıca şehit ve gazi aileleri, engelli ve fakir vatandaşlarımızın katılacağı iftar sofrası düzenlenecek. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın mübarek Ramazan ayını kutluyor, insanlığa hayırlar getirmesini yüce Mevla'dan niyaz ediyorum.
Seyhan Belediyesi Ramazan'da her gün 2 bin kişiye iftar verecek
Başkan Öztürk, Ramazan’da iftar sofrası kurma ve ihtiyaç sahiplerine iftar dağıtma organizasyonunun gelenek haline getirdiklerini söyledi.Başkan Azim Öztürk, “Seyhan Kültür Merkezi önünde Ramazan ayı boyunca her gün bin kişilik iftar sofrası kuracağız.
Sokak iftarları yoksul ile zengini aynı sofrada buluşturacak
İSTANBUL - İstanbul’da geçtiğimiz yıllarda başlatılan açık hava iftarları bu yıl da devam edecek. Belediyeler bu kapsamda hazırlıklarını tamamladı.
Kimse Yok Mu Derneği, Ramazan’da 70 ülkede kumanya dağıtacak
mübarek ayda kolay bir şekilde iftariyelik bağışında bulunabilmeleri için 5 TL’lik SMS kampanyası başlattıklarını duyuran Aşçı, “İhtiyaç sahibine bir günlük iftar sofrası kurdurmalarına vesile olmayı amaçlıyoruz.
Bağcılar Ramazan’a hazır
Bağcılarlılar isterlerse, klimalı Ramazan çadırında isterlerse mahallelerinde kurulan iftar sofrasında oruçlarını açabilecek. Bağcılar Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında kapsamlı etkinlikler gerçekleştirmeye hazırlanıyor.
Başkan Özhaseki: Veren el, veren şehir insanları olmak önemlidir
Diyarbakır'da belediyemizin organizasyonu ile her gün 3 bin kişilik iftar sofrası kuruldu. Öte yandan Somali'ye yapılan yardımlar oldukça dikkat çekiciydi. Cami önlerinde para toplama da bile Kayseri, yurt çapında ilk sırada çıktı.