iftarda

Ehli Beyt sevgisi, Hernelileri Muharrem İftarı’nda buluşturdu
İftarda konuşan Alevi dedesi Sadık Buyruk, Muharrem denince akla Kerbela Vakası’nın geldiğini söyledi. Bu günlerde bu acıyı Hanefi, Şii, Şafi ve Alevi herkesin hissettiğini, İmam Hüseyin’i ve Ehli Beyt’i daha bir farklı sevip özen gösterdiğini söyleyen Buyruk,
BUGİAD üyeleri Etiyopyalı çocukları sevindirdi
Perakende Komitesi tarafından düzenlenen bu iftarda olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Çünkü aramızda yetim yavrularımız var. Onlarla aynı sofrada olmak her şeyden daha değerli.
Mehmet Ali Şahin, 500 yıllık meşenin gölgesinde bayram geleneğini yaşatıyor
Bişi ekmek ve helvalar iftarda yeniyor. Zirat geleneğinin asırları aşan bir süreden beni Ekincik köyünde yaşandığını belirten Şahin, “Benim çocukluğumdan beri beni çok heyecanlandıran, çok anlamlı bulduğum bir gelenektir.
Bakan Avcı'dan öğretmenlere maaş müjdesi
BakanAvcı, Eskişehir'de hemşehrileriyle iftarda buluştu. Türk Dünyası Kültür Başkenti kapsamında Eskişehir Valiliği bahçesinde verilen iftar yemeğinde konuşan Bakan Avcı, zamlar hususunda öğretmenlerle pozitif ayrımcılık yapıldığını belirterek, öğretmenlerin
AK Partili Ersoy: Nükleer santralin yapımında 10 bin kişi çalışacak
AK Parti Sinop il teşkilatı, iftarda basın mensuplarıyla biraraya geldi. Sinop Öğretmenevi'nde verilen iftar yemeğine AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak, İlçe Başkanı Ahmet Soysal, Gençlik Kolları Başkanı Önder
Demokrasi Platformu iftar verdi
Milletvekili Yavuz, iftarda yaptığı konuşmada, hizmet hareketinin aydınlığa, ışığa, nura çağırdığını, kutlu yolları bize açmaya çalıştığını söyledi. Zulmetin, sıkıntıların, sorunların ortadan kalkmasına matuf adımlar atıldığını vurgulayan Yavuz, şunları kaydetti: “Güzel işler çıkartıyorsunuz.
Kurtarma ekipleri iftarda buluştu
bünyesinde Türkiye genelinde oluşturulan Acil Sağlık Yardım (ASYA) Arama-Kurtarma Sakarya Ekibi ile Sakarya Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü ekipleri iftarda buluştu Kimse Yok Mu Derneği Sakarya Şubesinin yeni binası olan eski Sebahattin Zaim Çağ Kız Lisesi bahçesinde verilen iftar yemeğine ASYA ekibi ve ailelerinin yanı sıra, AFAD
Adana'da Gezi olaylarında yaralanan 37 polise başarı belgesi verildi
Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde düzenlenen iftarda, Gezi Parkı eylemlerini bahane ederek Adana’da olay çıkaran gruplara müdahale sırasında fedakarca müdahale ettikleri belirtilen ve bu sırada yaralan polislere başarı belgesi verildi.
Gümüşhaneliler Haliç’te buluştu
İSTANBUL - Eyüp Belediyesi, Haliç Etkinlik Alanı’nda Ramazanda da etkinliklerine devam ediyor. Belediye, bu çerçevede Gümüşhanelileri, iftarda bir araya getirdi.
Seul dışında Ramazan buruk geçiyor (Özel)
İftar saatlerinin mesaiden sonraya denk gelmesinin büyük bir lütuf olduğunu söyleyen Minho, iftarda ailecek oruç açmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. En büyük çocuk olmasından dolayı Minho, iftar dualarını da sofrada o yapıyor.
Melih Gökçek'ten gençlere: Twitter’ın cılkını çıkartın
İftarda gençlere hitap eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ağaçlar bahane edilerek dış güçlerin de desteği ile Gezi olaylarının, sanal medyada yayılan yalan yanlış bilgilerle ilk başlarda masum insanları
Ukrayna’daki Müslümanlar Kadir Gecesi’ni ihya etti
Her iftarda farklı milletler kendi mutfaklarındaki geleneksel lezzetlerden iftar sofrası kurdu. Kiev'de Ramazan’ı çok farklı bir atmosferde idrak ettik.
Temel Kotil: THY bu sene 10 milyar dolar ciro yapacak
TASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kasım Özadalı ise iftarda Temel Kotil’i konuk etmenin haklı mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Özadalı, TASİAD’ın 2005 yılında idealist Tekirdağlı işadamları tarafından kurulduğunu ve Tekirdağ’ın ufkunun gelişimi ve bu doğrultuda hedeflerine varabilecek insanların
PUİS iftar yemeği verdi
PÜİS, bir kebapçıda iş dünyasının temsilcileriyle iftarda bir araya geldi. İftar yemeğine Vali Ahmet Altıparmak, AK Parti Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, PÜİS Şube Başkanı Vahit Bingöl, STK temsilcileri akademisyenler, bürokratlar, siyasetçiler, akaryakıt istasyon
İşadamları, Hint Türk İşadamları Derneği iftarında bir araya geldi
Türk ve Hintli işadamları, Hint Türk İşadamları Derneği’nin Yeni Delhi Ticaret Müşavirliği ile ortak olarak Türk Büyükelçiliği kançılaryasında verdiği iftarda bir araya geldi.Programa Hint Türk İşadamları Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şeker, Türkiye’nin Yeni Delhi Ticaret Müşaviri Vural Çekinmez, Hindistan’daki Türk şirketlerin
Suriye'den kaçan savaş mağdurlarına iftar verdiler
Hayırseverlerin destekleriyle savaş mağdurlarına yardım etmeye çalışan İlçe Kadın Kolları, insanlık dramına dikkat çekmek için ihtiyaç sahipleriyle hayırseverleri iftarda biraraya getirdi. Sığınmacıların yaşam alanı olan tarlada verilmesi düşünülen iftar, bazı vatandaşların şikayetleri üzerine Bulgurca köyü meydanına alındı.
Rusya’da Türk Günü yoğun ilgi gördü
Cihan Haber Ajansı(Cihan) muhabirine programı değerlendiren Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynutdin, "Bugünkü iftarda Türkiye’den gelen misafirlerle birlikteyiz ve bunu sadece iki ülkenin Müslümanları görüşmesi değil iki halklarının kaynaşmasının sembolü olarak algılıyorum.
Tarihi asma köprü üzerinde iftar
Yaklaşık 600 kişinin katıldığı iftarda, 200 kişi köprü üzerinde iftarını açtı. Vatandaşlar, asma köprünün sallanması nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşadı. Madenli Belde Belediye Başkanı Mustafa Tüylüoğlu, asma köprüde iftarın farklı bir etkinlik olduğunu belirterek, "Dayanışma içerisinde altı senedir devam ediyoruz
Kılıçdaroğlu: İstanbul valisi neye güvenerek Silivri'ye yasak getiriyor
İftarda gündeme ilişkin açıklamalar yapan Kılıçdaroğlu, "İstanbul valisi neye güvenerek Silivri'ye yasak getiriyor. Vali yasakların sözcüsü müdür?
Arınç: Demokrasilerde balans ayarı sandıkta olur (1)
kuruluşu temsilcisi, AK Parti Bursa milletvekilleri, belediye başkanları, il yöneticileri, ilçe başkan ve yöneticileri ile mahalle başkanlarının katıldığı iftarda konuşan Arınç, Ergenekon Davası'nda 5 Ağustos Pazartesi günü karar açıklanacak olması sebebiyle eylem hazırlığında olanları da uyardı.
İftar ve sahurlarını konu komşu birlikte yapıyor
Komşularını evinde iftarda buluşturan Başkan Saatcı, konuyla ilgili gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Türkiye’de komşuluk ilişkilerinin kaybolmaya yüz tuttuğunu vurgulayan Fethiye Belediye Başkanı Saatcı, “Valla her şeyden önce komşu haklarına yönelik bizim yöremizde
Ehlibeyt ve ehlisünnet Kerrariye’nin iftarında buluştu
Alevi kültür ve inancını yeniden ihya etmek amacına yönelik hizmet veren Kerrariye Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, ehlibeyt ve ehlisünnet kesimini iftarda buluşturdu. Seyhan Oteli’nde düzenlenen programa Alevi dernek temsilcileri, Alevi dedeleri, kanaat önderleri ile çok sayıda aile manevi bir atmosferde aynı sofrayı paylaştı.
Mısır’da Adeviyye meydanında demokrasi inadı (Haber – İzlenim)
Her gün olduğu gibi bu iftarda da tüm sorunlara rağmen mutlu, barışçıl ve paylaşımcı bir ortam vardı. Rabiatül Adeviyye meydanına girişte devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi taraftarlarının oluşturduğu barikatlar ve güvenlik kontrolleri dikkat çekiyor.
ETİK Başkanı İşler: Cari açığın yüzde 25’ini turizm kapatıyor
Çok sayıda turistik işletme sahibinin de katıldığı iftarda, İzmir Valisi Mustafa Toprak şeref misafiri olarak yer aldı.VALİ TOPRAK: TURİZM PASTASINDAN İZMİR’İN ALDIĞI PAY YETERSİZ
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Yazıcı, akşam da Kültür Park'ta vatandaşlarla iftarda bir araya gelecek. (13.15-19.44-Rize)-Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Akçaabat'ta 650 kişilik yurt inşaatının temel atma törenine katılacak.
Afrika'dan gelip Suriyeli kardeşlerinin yardımına koştular
sınırına sıfır kilometrede bulunan Yukarı Hatunlu köyünde Suriyeli sığınmacılara kol kanat geren bölgenin kanaat önderleri ve Suriyeli savaş mağdurları iftarda bir araya geldi. İftardan sonra bölgenin huzuru, barış ve kardeşlik için Günay Afrikalı din adamı Hafız Hüzeyfe Ali dua etti.
Dr. Sarpkaya: Mali'de insanlık dramı yaşanıyor
TRABZON - Trabzon merkezli, bayan doktor ve sağlık çalışanlarını bir çatı altında toplayan Şefkat Sağlık Mensupları Derneği (Şefkat SAMEDER), üyelerini iftarda buluşturdu. İftarda, yakın zamanda Mali'ye giden ve kumanya dağıtımına katılan Dr.
RTİB, Türk iş dünyasını iftar sofrasında buluşturdu
Çuvaşistan Müftüsü Krganov’un okuduğu ezanla açılan iftarda, konuklara leziz Türk yemekleri ikram edildi.Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) konuşan RTİB Başkanı Karaaslan, Ramazan ayının birlik ve beraberlik ayı olduğunu vurguladı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Yanan orman sahalarında helikopterle incelemelerde bulunacak Eroğlu, Gümüşpala Yangın Müdahale Ekibi ile de iftarda bir araya gelecek. (15.00-16.00-20.30-İzmir)
Mısır ve Suriye için hurma ile iftar açtılar
Şube Başkanı Hüseyin Kaptan ise İslam coğrafyasında yaşanan sıkıntıları hatırlatarak, "Bu kardeşlerimizin yaşadığı sıkıntıları bir gece de olsa böyle bir iftarda anlamaya çalıştık. Belki menümüz onlardan biraz zengin ama dualarımızla onların yanında olduğumuzu göstermiş olacağız.
Bakan Eker: TİGEM artık Hazine'ye para aktarıyor
Eker, TİGEM tarafından verilen iftarda yaptığı konuşmada, TİGEM'in sadece üretim yapan bir kuruluş olmadığını, aynı zamanda bilginin toplandığı bir enstitü olduğunu belirtti. TİGEM'in mekanizasyon ve altyapı açısından büyük bir hamle yaptığını kaydeden Eker, şöyle konuştu: "2003-2012 yılları arasında yaklaşık 600 milyon lira yatırım
TOBB, 69. Genel Kurul öncesi delegelere iftar daveti verdi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un katıldığı iftarda, iş dünyasından da Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Ticaret Odası Başkanı (ATO) Başkanı Salih Bezci gibi isimler de iştirak etti.
CHP'li Güneş'ten GDO'lu pirinçle ilgili soru önergesi
Başbakan’a "Sahurda GDO’lu pirinç pilavı yer misiniz, iftarda ikram eder misiniz?" diye sordu.Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in, eski AK
Turkcell Superonline, fiber interneti 1,5 milyon evin kapısına götürüyor
Adana’da gazetecilerle iftarda biraraya gelen Genel Müdür Ertan, Türkiye genelinde 75 ile değen bir fiber optik ağ oluşturduklarını vurgulayarak, bu ağ ile Türkiye’nin dünyada evlere kadar 1000 Mbps hızında internet sağlayan ilk 5 ülke arasına
Dalgakıran: Yabancı firmalar yerli projelerde dahi makinelerimizi kullanmıyor
Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği Başkanı Dalgakıran, gazetecilerle iftarda bir araya geldi. Buluşmada ihracat ile imalat adına sorunları anlatan Dalgakıran, yabancı mühendis ile firmaların yerli projelerde dahi Türk makinelerini kullanmadığından şikayet etti.
Engelliler ve yakınları iftarda buluştu
İSTANBUL - AK Parti Bağcılar İlçe Teşkilatı’nın engelliler ve engelli yakınları için düzenlediği iftarda engelli semazen grubu ve müzik korosu davetlilere keyifli anlar yaşattı. İftara katılan davetliler arasında yer alan türkücü Onur Şan da mini bir konser verdi.
Madrid’deki Büyükelçiler iftarda buluştu
ülkelerinden Endonezya’nın Madrid Büyükelçisi Adiyatwidi Adiwoso Asmady, davetlerinden dolayı Casa Turca’ya teşekkür etti ve İspanya’da olmasına rağmen iftarda kendi evinde gibi hissettiğini söyledi.Kendi ülkesinde 11-12 saat oruç tutulduğunu ancak İspanya’da orucun 17 saate kadar çıktığına değinen Asmady, Endonezya’daki dostlarına ‘Madrid’de oruç tutarsan
Tarım ve orman çalışanları Toç-Bir-Sen'in düzenlediği iftarda buluştu
görev yapan tarım ve orman kurumu çalışanları ile aileleri Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikası (Toç-Bir- Sen) Samsun şubesi tarafından düzenlenen iftarda bir araya geldi. Samsun İlim Yayma Vakfı’nda düzenlenen iftara tarım ve orman müdürlüklerine bağlı birçok kurum amiri, sendika üyeleri ve aileleri katıldı.
Anadolu Dernekleri Sukaypark’ta buluştu
BURSA - Bursa Anadolu Dernekleri Federasyonu üyeleri, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Kent Konseyi üyeleri ile iftarda bir araya geldi. Osmangazi Kent Konseyi’nin tarafından Sukaypark’ta düzenlenen iftara Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kent Konseyi Başkanı Zeki Eker, Genel Sekreter
Spor medyası iftar yemeğinde bir araya geldi
İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş spor medyasını iftarda buluşturdu. TSYD'nin Genel Merkezi’nde düzenlenen iftar yemeğine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, TSYD Genel Başkanı Naci Arkan ve dernek üyeleri katıldı
'İhbar etme, İftar Et' kampanyası başlatıldı
Kurulan iftar çadırlarıyla her gün bin 500 kişiyi iftarda buluşturan Fethiye Belediyesi, Türkiye'ye örnek olacak yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Komşuluk ilişkilerini geliştirmek amacıyla başlatılan proje 1 Ağustos'ta uygulanacak.
Davutoğlu: Ashton'ın Mısır'da Mursi ile görüşmesi önemli bir adım
Akşam iftarda birlikte olacağız. Yarın da Başbakanımız tarafından kabul edilecek." diye cevap verdi.
Davutoğlu: Barzani ile Irak ve Suriye'yi istişare edeceğiz
Akşam iftarda birlikte olacağız. Yarın da başbakanımız tarafından kabul edilecek." diye konuştu.
Almatı'da kardeşlik sofrası
Esperanza Restaurant’ta düzenlenen iftarda, akşam ezanının okunması ile birlikte davetliler, Kazak mutfağının meşhur yiyecekleri şelpek, boğursak, çorba, koyun pilavı, peş parmak, salata ve Türk usulü baklavalardan oluşan zengin menü ile orucunu açtı.
İftarda içilen sigara kalp krizi riskini artırıyor
KAYSERİ - Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ertuğrul Emre Güntürk, 17 saatlik açlık ve susuzluğun ardından iftarda içilen sigaranın kalp krizi riskini artırdığını söyledi. Uzun süre açlık ve susuzluk çeken insan vücudunun stres hormonu salgıladığını belirten Güntürk, "Gün boyunca aç olan bir vücut ve damarlar stres altındayken içilen sigara
Uganda Türk Komitesi’nin iftar yemeğine büyük ilgi
İftarda Uganda Başbakan Yardımcısı Moses Ali ile birlikte bazı bakanlar, milletvekilleri, işdamaları ve ülkenin İslam ve Hristiyan dinine mensup kanat önderleri de hazır bulundu. Bazı ülke büyükelçilerinin de katıldığı iftarın açılış konuşmasını yapan Uganda- Türk Okulları Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk Komitesi üyesi İbrahim Bıçakçı öncelikli
Mezbahadan gelen koku mahalleyi sokağa döktü (Özel)
Buradaki halk olarak ne iftarda ne sahurda nefes alabiliyoruz. Bundan önceki firmaların hataları ama belediyenin, devletin buna bir şey yapması lazım. Buraya gelen belediye görevlileri bir şey yapmadan tamam deyip gidiyorlar.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
İftarda Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakareci Egemen Bağış da hazır bulunacak. (15.30 - 20.33 - İstanbul)
Diyetisyen Tatlıdede: Orucu uykuya tutturmayın
besinler, bitkisel çaylardan oluşan küçük öğünlerin tercih edilmesini tavsiye eden Tatlıdede, “Ramazan ayını zayıflamak için fırsat olarak görerek yalnızca iftarda bir şeyler tüketmek, sahura kalkmadan oruç tutmak, bilinenin aksine kilo vermek yerine kilo bile aldırabilir.
Tayland'da yaşayan Türkler iftarda bir araya geldi‏
BANGKOK - Tayland'da yaşayan Türkler, başkent Bangkok'ta faaliyet gösteren Türk okulu Chindamanee (Elmas) Koleji'nde düzenlenen iftarda bir araya geldi. Tay-Türk İşadamları Derneği tarafından organize edilen iftarda, Tayland ve Türk mutfağından çeşitli yemekler sunuldu.