iftarı

‘İtibarsızlaştırma kampanyasını kınıyoruz,mesnetsiz iddiaları iade ediyoruz‘
Ayrıca, insanlarımızın dostluk ve birliktelik duygularının pekiştirilmesine hizmet eden bir muharrem iftarı programına Türkiye’nin büyük şirketlerininsponsorluk desteğinde bulunmalarına vesile olmayı önemsiyoruz.
Mahmut Uslu: Şampiyonluğa giden takımımıza çelme taktılar
Türkiye'nin yurt dışındaki medarı iftarı maçlar yöneten hakemimiz ve hakemlerimiz açık ve net olarak bir tane gol iki tane penaltıyı vermediler. Türkiye'ye çok hayırlı olsun.
Ehli Beyt sevgisi, Hernelileri Muharrem İftarı’nda buluşturdu
GELSENKİRCHEN - Almanya'nın Herne şehrindeki Alevi Bektaşi Kültür Derneği, kentin bütün cemiyetlerini Muharrem İftarı’nda buluşturdu. Bol bol dua edilen ve Hz.
Avusturya İçişleri Bakanlığı, Muharrem iftarına ev sahipliği yaptı
VİYANA - Avusturya'da Avusturya Alevi İslam inancının tanınması ardından İçişleri Bakanlığı Muharrem İftarı düzenledi. Uyum Müsteşarı Sebastian Kurz'un ev sahipliği yaptığı iftar programında konuşan Avusturya Alevi İslam İnanç Toplumu Başkanı Dede Kazım Gülfırat, Muharrem orucu
Sanayiciler Merzifon Fuarı'nda buluştu
Açılış konuşmasını yapan Merzifon Belediye Başkanı Mehmet Kadri Aydınlı, “Merzifonumuzun medarı iftarı olan iş adamlarımızın her birinin emekle ürettiği, ülkemize katma değer sağladığı, ihracatlarıyla ülkemize katkı sağlayan ürünlerimizi ticaret erbaplarımızın, esnafımızın
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Sultanahmet'te namaz kıldırıp, hutbe okudu
yabancılaştıran maddeye tutsaklığa karşı direnmenin, fıtrata dönmenin, imsak ile dizginlenen nefislerin mükafatı olarak dua ile nimetlerin ikrama dönüştüğü iftarın bayramıdır. Bu bayram, yokluğu, açlığı ve susuzluğu hissederek, rızıkları başkasıyla paylaşmanın ikramın, yardımlaşmanın, dayanışmanın, karşılıksız vermenin yani infakın bayramıdır.
Kavacık Köyü’nde 500 kişilik birlik beraberlik iftarı
İZMİR - İzmir’in Karabağlar ilçesine bağlı Kavacık Köyü sakinleri birlik ve beraberlik iftarı düzenledi. Kavacık Köyü Eğitim Tanıtım ve Yardımlaşma Derneği (İZKAT) tarafından düzenlenen iftar yemeği için köy meydanında dev kazanlar kuruldu.
Amerika'da dostluk iftarla geldi
OHIO - Ohio Türk Amerikan Derneği (TASO) ile Niagara Vakfı`nın organize ettiği 'Diyalog İftarı' Ohio’nın Dayton şehrinde yaşayan birçok Amerikalıyı buluşturdu. Türk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen iftara, öğretim üyelerinden yerel idarecilere, din adamlarından iş dünyasına kadar yaklaşık 120 kişi katıldı.
Taylandlı akademisyenler, Thai - Türk İşadamları Derneği iftarında buluştu
İftarı organize eden Thai-Türk İşadamları Derneği Kültür İşleri Başkanı Engin Yaşmun, katılımdan memnun olduklarını belirterek, insanların bir arada oturup kavga etmeden bir konu hakkında tartışmalarını burada görmenin
Mehmet Emin Ay Eyüplülerle buluştu
Bu çerçevede son olarak iftarı müteakip Eyüp Sultan Camii’nden Kuranı Kerim Tilaveti meydanda bulunan ekranlara yansıdı. İlave olarak Ensar Kardeşler ilahi gurubu sahne aldı.
Bekir Bozdağ, bayramda Bulgaristan'da
Yarın Şumnu ve Silistre'ye gidecek, iftarı Silistre'de Türklerle birlikte yapacak Bozdağ, 7 Ağustos tarihinde ise Rusçuk'taki imam hatip lisesini ziyaret edecek ve ardından Plevne'de Osmanlı-Rus savaş alanını ziyaret edecek.
Bozdağ, bayramı Bulgaristan'da kutlayacak
Ağustos Salı günü Dereköy sınır kapısından Bılgaristan'a geçecek olan Bozdağ, Türklerin yaşadığı Kiremitlik köyünün ardından Şumnu ve Silistre'ye gidecek, iftarı Silistre'de yapacak Bozdağ, 7 Ağustos tarihinde ise Rusçuk'taki imam hatip lisesi ziyaretinin ardından Plevne'de Osmanlı-Rus savaş alanını ziyaret edecek.
Rusya’da Türk Günü yoğun ilgi gördü
MOSKOVA - Rusya’nın başkenti Moskova’da kurulan Ramazan Çadırı’nda düzenlenen Türk Günü iftarına 600 kişi katıldı. İftara katılanlar birlik ve berberlik mesajlarını verdi.
Üniversite değil BM: Bir sınıfta 20 ayrı millet
Uluslararası Antalya Üniversitesi (UAÜ) yönetimi Döşemealtı'ndaki yerleşkesinde basın iftarı verdi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Hakan Asyalı ile Genel Sekreter Sedat Göçen'in ev sahipliği yaptığı iftara yerel ve yaygın basının temsilcileri katıldı.
Mahalleli cami avlusundaki iftarda buluştu
Hazırlıkları günler öncesinden başlayan bu senenin iftarı için kadınlar başta olmak üzere mahalleli hummalı bir süreç yaşadı. Cami altında bulunan Kur’an Kursu’nun mutfağında yufka açılıp Kayseri mantısı sıkıldı.
'Belediye meclis üyeleri vasıflı olsun'
AYAMDER’in her yıl geleneksel hale getirdiği iftarı Anemon Otelde gerçekleşti. Yemeğe AK parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Adana Vali Yardımcısı Mustafa Yüksel Karadağ, AK Parti İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, müteahhit, mimar ve işadamları ile çeşitli partilerin
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Bozdağ, AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı iftarı ile Filistinli mahkumlarla dayanışma iftar programlarına katılacak. (14.30/20.00/21.00)
İmam Hatip Müdürleri iftar yemeğinde bir araya geldi
İftarı düzenleyenlere teşekkür eden Aycan, imam hatip okullarında görev yapan idarecilerin sık sık bir araya gelerek kaynaşmaları ve yardımlaşmaları konularında tavsiyelerde bulundu. Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ulvi Kabakçı ise ildeki imam hatip okulları hakkında genel bir bilgilendirmede bulundu.
RTİB, Türk iş dünyasını iftar sofrasında buluşturdu
RTİB olarak yüzyıllar boyu yaşatılan geleneğimiz bağlamında Moskova’da böyle bir iftarı düzenlemekle vazifemizi yerine getirdiğimizi düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.RTİB olarak Rusya’da faaliyetlerine hız vereceklerini belirten Karaaslan, “Şu anda Türk iş dünyasının varlığını Rusya’da yeterince hissetmiyoruz.
Mısır ve Suriye için hurma ile iftar açtılar
Adeviye Meydanı’nda, Nahda Meydanı’nda yada İskenderiye’de, dünyanın diğer mazlum ülkelerinde nasıl iftar yapıldığını göstermek için burada bu anlamlı iftarı yapıyoruz."diye konuştu.
Tophane'den Adeviyye'ye kardeşlik iftarı
Tophane Kılıç Ali Paşa Derneği’nin "Tophane’den Adeviyye’ye Kardeşlik İftarı" adıyla düzenlediği programa; Türkiye’den Zaman Gazetesi köşe yazarı Ali Bulaç, İnsan Hak ve Hürriyetleri ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkanı Bülent Yıldırım ile çok sayıda İstanbullu katıldı.
Madrid’deki Büyükelçiler iftarda buluştu
İftarın sponsorluğunu üstelenen işadamları derneği Glocal Red’in Başkanı Ayhan Erik de bu tür seçkin misafirleri ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.ENDONEZYA BÜYÜKELÇİSİ: SUFİZMLE İLGİLENİYORUM, KONYA’YI ZİYARET EDECEĞİM
Egemen Bağış Sultanbeylilerle buluştu
Sultanbeyli Belediyesi Ramazan ayının girmesiyle birlikte her mahallede sokak iftarı düzenliyor. Sokak iftarlarının 12.’si Battal Gazi Mahallesi’nde Bakan Egemen Bağış’ın katılımıyla gerçekleşti. İftar programına Bakan Bağış’ın yanı sıra Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.
'Birlikte Yaşama' iftarında hoşgörü rüzgarları esti
HATAY - Hatay’ın İskenderun ilçesinde 'Birlikte Yaşama’ sloganı ile düzenlenen hoşgörü iftarında tüm dünyaya birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları verildi. İskenderunlu iş adamlarının katkıları ile bu yıl ilki düzenlenen ve geleneksel hale getirilmesi planlanan iftar yemeğine değişik din ve mezhepten din adamları
Mustafa Boydak: Hes Kablo 13 yılda sermayesini 700 kat artırdı
Her yıl İstanbul’da düzenlenen ve geleneksel hale gelen Hes Kablo iftarı, tüm iş ortakları ve yurt içi-yurt dışı bayilerinin katılımıyla gerçekleşti. Geleneksel hale gelen iftar vesilesiyle bir araya geldiklerini ve bir aile olarak yola devam ettiklerini belirten Hes Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, “Hes Kablo
15 bin Sakaryalı aynı sofrada iftar yapacak
Kent Park iftarı için hazırlıklarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, Sakaryalılara ev sıcaklığında iftar açma imkanı sunacak. Kurulacak onlarca yemek noktasında yüzlerce garson çalışacak.
Türk ve Ugandalılar iftar sofrasında buluştu
İftarın meyvelerle başlamasının bir sebebi de gün boyu dinlenmiş mideye ani bir yükleme yapmamaktır. Uganda’da iftar meyvelerle açıldıktan sonra cemaatle akşam namazı kılınır ve dua yapılır.
Yaşar Yiğit: Dinin sıcak ve ümit veren mesajlarına herkesin ihtiyacı var
Antalya’da bir ilkin gerçekleştirildiğini, İl Müftülüğü’nün her yıl verdiği iftarı bu sene cezaevine taşıdığını dile getiren Müftü Ahmet Çelik, “Ramazan ayı sorulmayanların sorulduğu, görülmeyen görüldüğü, hatırlanılmayanların hatırlandığı bir aydır.
İmamın öncülük ettiği mahalle iftarına 800 kişi katıldı
Mareşal Fevzi Çakmak Cami imamı Alaaddin Güleç’in organize ettiği sokak iftarına, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan da katıldı. Cami önünde yapılan ve yaklaşık 800 kişinin katıldığı organizasyonda mahalle sakinleri birlik ve beraberlik için dua etti.
Züccaciyecilerin İSTOÇ sokak iftarına yoğun ilgi
İSTANBUL - Türk züccaciye sektörünün çatı örgütü Züccaciyeciler Derneği (ZÜCDER)’nin İstanbul Toptancılar Çarşısı (İSTOÇ)'nda verdiği sokak iftarı binlerce sektör çalışanını bir araya getirdi. Türkiye ekonomisine sağladığı katma değer ile öne çıkan, yıllık 6,5 milyar dolarlık iş hacmine sahip züccaciye sektörü, dün akşam İSTOÇ Ticaret Merkezi’nde düzenlenen
Hınıs'ta çocuk kavgasında kan aktı: 2 ölü, 1 yaralı
İddiaya göre; dün iftarı birlikte açan akraba iki ailenin çocukları arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyüp kavgaya dönüşmesi üzerine olayda silahlar kullanıldı.
Amerikalı aile, dostlarını iftar sofrasında ağırladı (Özel)
Rumi Forum, ABD’nin çeşitli bölgelerinde ve şehirlerinde bu ve benzeri onlarca aile ve dernek iftarı düzenliyor. Misyonlarının yeni diyalog projeleriyle farklı toplumları bir araya getirmek olduğunu ifade eden Rumi Forum Başkanı Emre Çelik, Ramazanı da diyaloga ve önyargıyı aşmaya bir
Bozdağ: Kim dara düşse ve yardıma muhtaçsa Türkiye oradadır
Yozgat Valiliği ve belediye başkanlığı tarafından Sorgun’da düzenlenen 'Bozok Bereket Kervanı' iftarına katılmak üzere Yozgat’a gelen Bozdağ, iftar yemeği öncesi yaptığı kısa konuşmasında Ortadoğu ülkelerinde yaşanan sıkıntılara değindi.
Süleyman Soylu, Bahçeşehir’de musiki dinledi
Yoğun olmalarına rağmen bu akşam hem Sokak İftarı’na hem de bu etkinliğimize geldiği için kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.Süleyman Soylu ise “Şarkının namelerinde ‘muhabbet bağı’ dedi, Yıldırım Bekçi.
Ufuk Diyalog Vakfı Nijeryalıları iftarda buluşturdu
ABUJA - Ufuk Diyalog Vakfı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Diyalog ve Barış İftarı, Nijerya’nın başkenti Abuja’da yapıldı. İftara senatörler, bürokratlar, akademisyenler, işadamları, din adamları, gazeteci ve büyükelçilerden oluşan çok sayıda davetli katıldı.
Kültür Bakanı Çelik: Eski Türkiye'nin köhnelerinden kurtulmuş değiliz
AK Parti İl Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar programına katılmak üzere Adana’ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Genlik Stadyumundaki iftarın ardından vatandaşlarla buluştu. İlk olarak Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı'na giden Çelik, burada vatandaşlarla çay içip sohbet etti.
Alevi iftarına katılan ünlülerden birlik ve beraberlik vurgusu
İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katıldığı Alevi iftarında birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yapıldı. İftarda buluşan ünlü isimler, Aleviler ile Sünnilerin aynı masada bir araya gelmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Başakşehir'den Babaeski'ye komşuluk iftarı
İSTANBUL - Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Başakşehir Belediyesinin düzenlediği sokak iftarında yaklaşık 5 bin Babaeski halkı bir araya geldi. ‘Ramazan Trakya’da Bir Başka Güzel, İstanbul Komşularıyla Güzel’ sloganıyla vatandaşları aynı sofrada toplayan Başakşehir Belediyesi, bu sene ikincisi düzenlenen iftarda
Çavuşoğlu: İftar soflarındaki birlik beraberlik dünyanın hiçbir ülkesinde yok
İftarı veren teşkilatına ayrıca teşekkür ettiğini ifade eden Çavuşoğlu, dünyanın her renginden, ırkından, dilinden insanı barındıran Alanya'nın hoş görüsüyle ünlü olduğunu kaydetti. (CİHAN)
Sıcağın kavurduğu Şanlıurfa’da, vatandaş iftarı klimalı camilerde bekliyor
Kimileri klimalı camilere sığınarak iftarı beklerken kimileri süs havuzlarına kimileri de Hasanpaşa Camii önünden geçen su kanalına girerek serinliyor. Sıcaklığın gölgede 42, açık alanlarda 50 dereceyi aştığı kent, güneşin dik geldiği saatlerde adeta kavruluyor.
Başkan Keskin, Mimar Sinan Mahallesi’yle iftarda buluştu
İSTANBUL - Her mahallede sokak iftarı düzenleyen Sultanbeyli Belediyesi, bu defa iftar sofrasını Mimar Sinan Mahallesi’ne kurdu. İftar programına Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.
HABİAD’ın kardeşlik yemeğine yoğun ilgi
Başkan Yardımcısı Kasım Fincan, “Böyle bir Ramazan iftarında bulunmaktan mutluluk duyduğumu belirteyim. Böyle katılım profilinin de her kesimden olması sevindirici bir şeydir. Ben HABİAD yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum.
Bağcılar Belediyesi Selimiye’nin gölgesinde iftar verdi
yılında ilk iftarını veren Bağcılar Belediyesi, Ramazan’ın 14. gününde yine Edirne’deydi. Bağcılar ilçesinden gelen vatandaşlar, gün içerisinde Balkan Şehitliği, Şükrüpaşa Anıtı, II.
Kimse Yok Mu gönüllüleri, Kosava'ya da el uzattı
Kosovalılar, Türk dostlarını 'Kardeşlik İftarı'nda ağırladı. Ramazan ayı kapsamında dünyanın 103 ülkesine yardım götürmeyi hedefleyen Kimse Yok Mu, Osmanlı'nın izlerini taşıyan Kosova'daki ihtiyaç sahibi ve yetimler için 10 bin dolar yardım götürerek
Dünyanın 5. uzun sulama tünelinin bitmesine bin 400 metre kaldı
İftarını tünel tesisinde işçilerle birlikte açan Milletvekili Uslu, daha sonra kazının devam ettiği tünele indi işçilerle görüştü. Çalışmalara ilişkin Proje Müdürü Mahmut Temel'den bilgi alan Uslu, 2014’ün başında Suruç Ovası'nı su ile buluşturmayı hedeflediklerini açıkladı.
Nükleer karşıtları iftar yemeğini bastı
Oruçlu insanların huzurunu kaçırmayalım” diyerek iftara gelen vatandaşlar gibi sadece iftarı yemeği yeme sözü aldıktan sonra çevrecilerin içeri alınmasını sağladı.Oruçlu vatandaşlar gibi iftarlarını açmak şartı ile içeri alınan grup, okunan ezanla birlikte yemeğe katılan halkla beraber yemeklerini yedikten sonra eylem pankartlarını
Alman adalet bakanı: Devlet, dinin nasıl yaşanacağını belirleyemez
KÖLN - Üst düzey siyasi katılımın gerçekleştiği Almanya Müslümanlar Merkez Konseyi’nin (ZMD) iftarı ‘Göç ve İslam Zirvesi’ne dönüştü. Ramazan ve iftarın Alman kültürünün bir parçası olduğunu, devletin dinin nasıl yaşanacağını belirleyemeyeceğini vurgulayan Federal Adalet Bakanı Sabine Leutheusser-Schnarrenberger
Çocuklara cami avlusunda iftar keyfi
Yaklaşık 120 öğrencinin katıldığı iftarı hayırsever vatandaşlar verdi. Kendirli Camii İmam Hatibi Kazım Yalçın, "Geçen seneden bu yana bir abimiz sağ olsun sponsor oluyor böyle yaz kuran kursunda okuyan çocuklar için bir iftar düzenliyor.
Chicago'da çocuklara özel iftar programı
Dernek, iftarı çocuklar için daha çekici hale getirmek için özel bir program hazırladı. Yaşları 4 il 12 arasında değişen davetliler için iftarda en sevdikleri yemekler ikram edildi.
İftardan sahura kadar projektör altında çay topluyorlar
Sabahattin Çepni ise iftarı açtıktan sonra çay tarlasına indiklerini ve buldukları alternatif çözüm sayesinde kolaylıkla çay hasadı yapabildiklerini söyledi. (CİHAN)