iftarında

Samsun'a sığınan Afganlar yalnız bırakılmadı
Çok geçmeden kendisiyle yine Kimse Yok Mu'nun iftarında sığınmacı ailelerle iftar yapıp, sorunları anlattık. Kendisi 30 aileye gıda kolisi gönderdi. TBMM'deki Sığınmacılar ve Mülteciler Alt Komisyonu'nu Samsun'da toplayarak, bizim sorunlarımızı rapor ettiler.
Kamu Sen Başkanı Koncuk: Gayri ahlaki bir toplu sözleşme süreci yaşanmıştır
Adana’da sendika üyeleriyle Ramazan’ın son iftarında bir araya gelen Koncuk, bugün hükümetle yetkili konfederasyon arasındaki toplu sözleşme anlaşmasını eleştirdi. Hem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun toplu sözleşmeyi diğer memur konfederasyonundan gizlediğini aktaran İsmail
Başkan Obama bayram mesajı yayınladı
Ramazanın, Müslümanlar için oruç tutma, ibadet etme ve sevdikleri ile zaman geçirmek olduğunu belirten Obama, “Bu yıl ki Beyaz Saray iftarında demokrasimizi zenginleştiren ve ekonimizin güçlendirilmesine katkıda bulunan Amerikalı Müslümanlarla birlikte olmak benim için bir gurur vericiydi.
Nihat Hatipoğlu Eyüplülerle buluştu
Ramazan’ın son iftarında ise Malatyalılar buluştu. Haliç Etkinlik Alanı’ndan Kral FM’den naklen yayınlanan programa Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu katıldı. Kavuncu, “Malatyalılar gecesinde hem iftar yapacağız hem de Nihat Hatipoğlu hocamızı dinleyeceğiz.
Ehlibeyt ve ehlisünnet Kerrariye’nin iftarında buluştu
Tarsus Alevi Bektaşi Derneği Başkanı Ali Mühmani Koşan da Kerrariye Derneği’nin iftarında ‘aşkı, muhabbeti, sevgiyi’ yeniden hatırladıklarını vurguladı. Koşan, “Gelin bu tür buluşmaları sıklıkla yapalım.
Bağış: Bizim husumete vaktimiz yok
İlk defa bir Muharrem iftarında Alevi vatandaşlarla aynı sofrayı paylaşan bir Başbakan gördük. Atatürk’ten sonra ilk defa cemevine giden bir cumhurbaşkanımız oldu.
'Birlikte Yaşama' iftarında hoşgörü rüzgarları esti
HATAY - Hatay’ın İskenderun ilçesinde 'Birlikte Yaşama’ sloganı ile düzenlenen hoşgörü iftarında tüm dünyaya birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları verildi. İskenderunlu iş adamlarının katkıları ile bu yıl ilki düzenlenen ve geleneksel hale getirilmesi planlanan iftar yemeğine değişik din ve mezhepten din adamları
PASİAD, Endonezya’da iftar programı düzenledi
PASİAD iftarında Endonezya’nın farklı kesimlerinden yüzlerce davetli bir araya geldi. Kamu Reformu Bakanı Azvar Abubakar ve eski Meclis Başkanı Hidayat Nurvahid başta olmak üzere çok sayıda siyasetçi ve bürokratın katıldığı iftarda, akademi, sanat ve iş dünyasından
Bahçeli Akyurtlularla sokak iftarında buluştu
ANKARA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ankara’nın Akyurt ilçesi sakinleriyle sokak iftarında buluştu. İftar yemeğine katılan vatandaşlara seslenen Bahçeli, “Ramazan ayının mana ve ehemmiyetine sadakatle bağlananlar buradadır.
Züccaciyecilerin İSTOÇ sokak iftarına yoğun ilgi
sağladığı katma değer ile öne çıkan, yıllık 6,5 milyar dolarlık iş hacmine sahip züccaciye sektörü, dün akşam İSTOÇ Ticaret Merkezi’nde düzenlenen sokak iftarında bir araya geldi. Sektörün çatı kuruluşu ZÜCDER’in ev sahipliğinde geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeğine yine yoğun ilgi vardı.
DİGİAD'ın iftarı Diyarbakır'ın bütün renklerini buluşturdu
DİYARBAKIR - Diyarbakır Girişimci İşadamları Derneği (DİGİAD) verdiği geleneksel kardeşlik iftarında bütün kesimler bir araya geldi. İftarda siyasetçilerden kanaat önderlerine, sivil toplumdan iş dünyasına kadar binden fazla kişi birlikte orucunu açtı.
Alevi iftarına katılan ünlülerden birlik ve beraberlik vurgusu
İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katıldığı Alevi iftarında birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yapıldı. İftarda buluşan ünlü isimler, Aleviler ile Sünnilerin aynı masada bir araya gelmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Cumhurbaşkanı Gül: Hiç kimsenin birbirine üstünlüğü yoktur
İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Aleviler’in iftarında yaptığı konuşmada hiç kimsenin birbirine karşı üstünlüğünün bulunmadığını söyledi. Bütün vatandaşların eşit olduğunu vurgulayan Gül, “Hiçbirimizin birbirine üstünlüğü yoktur.
Alevi iftarına katılan ünlülerden birlik ve beraberlik vurgusu (1)
İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katıldığı Alevi iftarında birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yapıldı. İftarda buluşan ünlü isimler, Aleviler ile Sünnilerin aynı masada bir araya gelmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.
CHP'li Koç: Erdoğan'ın kumaşından demokrat çıkmaz
Başbakan'ın Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'nun (TESK) iftarında yaptığı konuşmada Gezi Parkı eylemcileri için 'kemirgen' benzetmesine de tepki gösteren Koç, "Esnafı kemiren sensin, senin politikaların.
Başakşehir'den Babaeski'ye komşuluk iftarı
İSTANBUL - Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Başakşehir Belediyesinin düzenlediği sokak iftarında yaklaşık 5 bin Babaeski halkı bir araya geldi. ‘Ramazan Trakya’da Bir Başka Güzel, İstanbul Komşularıyla Güzel’ sloganıyla vatandaşları aynı sofrada toplayan Başakşehir Belediyesi, bu sene ikincisi düzenlenen iftarda
HABİAD’ın kardeşlik yemeğine yoğun ilgi
Başkan Yardımcısı Kasım Fincan, “Böyle bir Ramazan iftarında bulunmaktan mutluluk duyduğumu belirteyim. Böyle katılım profilinin de her kesimden olması sevindirici bir şeydir. Ben HABİAD yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum.
Kimse Yok Mu gönüllüleri, Kosava'ya da el uzattı
Kosovalı gönüllü ve yöneticilerle kardeşlik iftarında buluştuk. Burada kendimizi evimizde gibi hissettik. Kimse Yok Mu kurulduğu günden bu yana Türkiye ve dünyanın her yerinde hayırseverler ve ihtiyaç sahibi arasında köprü oluyor.
Erdoğan: Türkiye şu anda çok hayati demokratik reformların arefesinde
Geleneksel Büyükelçiler iftarında konuştu. Demokratikleşme ve AB süreci hakkında önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Türkiye'yi daha iyi anlayabilmek için Türkiye'nin nereden geldiğini mutlaka göz önünde bulundurmak gerekir.
Alevi ve Sünni iş adamları 'birlik' iftarında buluştu
BURSA - Bursa’da faaliyet bir grup iş adamı tarafından Çelik Palas Oteli'nde düzenlenen birlik ve dayanışma iftarında Alevi ve Sünni iş adamları bir araya geldi. İftarda konuşan Bursa Valisi Şahabettin Harput, bu günkü organizasyonun Türkiye'de ilklerden biri olduğunu belirtti.
Ramazan’a özel merkezi ezan sistemi
ayrı ayrı okunduğunu belirten Şahin; öğle, ikindi ve yatsı namazlarında her camide ayrı ezan okunduğunu anlatarak, “Merkezi ezan sistemi Ramazan’ın son iftarında ve sahurunda bitecek. Bayram sabahı ezanları her cami kendisi okuyacak ve ondan sonra 5 vakit ezan her camide ayrı ayrı okunmaya devam edilecek.
Orhan Gencebay, Tuzla'da sokak iftarına katıldı
Yaklaşık 3 bin kişiyle sokak iftarında buluşan Orhan Gencebay, Tuzla’yı çok sevdiğini, kendisini Tuzlalı gibi gördüğünü söyledi. Vatandaşları "Berhudar olun.
Devlet Bahçeli: 48 maddenin Meclis'e getirilmesi çok erken
10 Temmuz 2013 günü yandaş bir sendika olan Memur-Sen’in iftarında; aldatmayı ve aldanılmayı çok aşağılık bir hareket olarak gördüklerini söyleyen Başbakan unutmasın ki, kendisinin söz ve icraatları bir aldatma markası olduğundan aşağılık yaftasını çok hak etmektedir.
Başakşehir’de Ramazan coşkusu
Ramazan’ın ilk iftarında ‘Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneği’ üyeleri Sular Vadisi Gölet Kafe’de bir araya geldi. 400 kişinin katıldığı iftar sonrasında söz alan dernek başkanı Mehmet Ali Bolat, iftarı tertip eden Başakşehir Belediyesine müteşekkir olduğunu belirtti.
Tarım işçileri ilk iftarlarını çadırlarda açtı
Bunaltıcı sıcakta hem oruç tutup hem de tarlalarda çapa sallayan vatandaşlar, Ramazan ayının ilk iftarında çadırlarında çocuklarıyla birlikte aynı tabaklara kaşık salladılar.Havalar çok sıcak gittiği için Ramazan’ın ilk günü zorlandıklarını belirten vatandaşlar, buna rağmen oruçlarını tutmaya çalıştıklarını dile getirdiler.
Adıyaman’da kardeşlik iftarı
ADIYAMAN - Adıyaman'da düzenlenen kardeşlik iftarında protokol, kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve kardeş aileler birlikte iftar yaptı. Adıyaman Belediyesi ve Sema Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Demokrasi Parkı'nda düzenlenen iftar yemeği semazen, semah ve devran gösterileriyle
Bağış: Çözüm sürecine sahip çıkan Hocaefendi'ye teşekkür ederim
İlk defa Muharrem iftarında Alevi vatandaşlarıyla aynı sofrayı paylaşan bir başbakan gördük. İşte çözüm süreci bu ülkede herkesin bu ülkeye benim diyebilme sürecidir.
"Birlikte üzülüp birlikte aşure yediler"
KAHRAMANMARAŞ - Elbistan’da düzenlenen Muharrem iftarında örnek görüntüler yaşandı. Alevisiyle, Sünnisiyle birlikte yas tutulup, birlikte aşure yenen programda, bir araya gelinen bu günleri bozmak isteyen art niyetlilere karşı dikkatli olunması gerektiği
Yıldırım Koleji, Turhallıları Muharrem iftarında buluşturdu
TOKAT - Tokat'ın Turhal ilçesinde Özel Yıldırım Koleji’nin düzenlediği Muharrem iftarında birlik beraberlik mesajları verildi. Yıldırım Koleji'nde düzenlenen iftar yemeğine Kaymakam Yunus Fatih Kadiroğlu, Belediye Başkanı Ali Gözen, İlçe Emniyet Müdürü Salih Turalı, İlçe Müftüsü Mehmet
Cengiz Hortoğlu: Cemevleri, camilere alternatif değil
İstanbul'da düzenlenen Muharrem iftarında konuşan Hortoğlu, alevi vatandaşlar olarak haklı talepleri olduğunu belirterek, "Cemevlerinin yasal bir statüye kavuşturulmasını istiyoruz. Buralarda rahatlıkla cemlerimizi yerine getirmek istiyoruz.
Muharrem iftarında tanınmış isimler bir araya geldi
Oruç açma iftarında medya mensuplarına açıklamalarda bulanan Necat Şaşmaz, kendi dizilerinde de her zaman ezilen ve mağdur olan tarafın yanlarında olduklarını ve dizilerinde bu olaylara yer verdiklerini ifade etti.
Bakan Yılmaz: Cami de bizim cemevi de
ANKARA - Anadolu Alevi-Bektaşi Federasyonu’nun düzenlediği Muharrem iftarında birlik beraberlik mesajları verildi. İftara katılan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Allah adının anıldığı her yer bizimdir.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Alevi ve Sünniler, Ankara’da Hacıbaba Restoran’da Muharrem iftarında bir araya gelecek. (16.30) Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Fatih Acar Bursa’da, SGK Müfettişleri Eğitim Semineri toplantısına katılarak kurumun yeni dönemdeki denetim modeli çalışmalarına ilişkin açıklamalarda
Panayır Cemevi’ndeki iftarda buluştular
Panayır Mahalle Muhtarı Dursun Kara ise şunları kaydetti: "Muharrem ayı iftarında ben mahallemdeki komşularım ile bu iftarda bulunmaktan mutluluk duydum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın.
Bozdağ: Diyanet talepler doğrultusunda yurt dışına 45 Alevi dede gönderdi
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdan ise kalbi olan herkesin dağlandığı, yüreği olan herkesin incindiği matem ayında bir Muharrem iftarında bir araya geldiklerini belirtti. Bozdağ, “Hz. Hüseyin’in şehit edildiği bir tarihsel olayda Muharrem'in değerini anlam ve önemini bir kez daha hatırlamak durumundayız.
EURO 2012'deki gururlarımız TFF gecesinde ödüllendirildi
Şampiyonası'nda görev alarak tüm Türkiye'nin gururu olan 5 FIFA kokartlı hakemimiz, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Haliç Kongre Merkezi'ndeki 2012-2013 sezon açılış iftarında plaketle ödüllendirildi. Avrupa Şampiyonası'nda yarı final yöneten ilk Türk hakemi olan Cüneyt Çakır'ın yanısıra Bülent Yıldırım, Hüseyin Göçek, Bahattin Duran ve Tarık Ongun'a ödüllerini
Demirören: Yeni sezon futbol bayramı olsun
İSTANBUL - Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, yeni sezonun futbol bayramı olmasını diledi. TFF'nin sezon açılış iftarında açılış konuşması yapan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, "2012-2013 sezonuna futbolun güzel yanları ile girelim
Amerika’da iftarlar birleştirdi
Yine Chicagolu Türklerin kurduğu Niagara Vakfı'nın dostluk iftarında farklı inanç ve kültürlere sahip insanlar bir araya geldi. Wisconsin'deki Sih tapınağına yapılan silahlı saldırının kınandığı gecede gazeteci Mustafa Akyol yeni kitabi 'Islam Without Extremes’i imzaladı.
İsveç Parlamentosu’nda iftar köprüler kurdu
sı verilen Parlamento iftarında misafirlere tamamen Uygur mutfağından lezzetli yemekler ikram edildi. Toplumun farklı kesimlerinden yaklaşık 100 davetlinin katıldığı iftarda başta Yeşiller Partisi Başkanı Gustav Fridolin olmak üzere çok sayıda milletvekili, profesör, STK
Tayland'daki Türkler iftarda bir araya geldi‏
BANGKOK - Tayland'da yaşayan Türkler, başkent Bangkok'taki Türk okulu Siriwat Wittaya (Onur) Koleji'nin iftarında bir araya geldi.Tay-Türk İşadamları Derneği tarafından organize edilen iftarda, Tayland ve Türk mutfağından çeşitli yemekler sunuldu.
Moskova’da Türk Günü’nde 700 kişi çadırda iftar açtı
MOSKOVA - Rusya’nın başkenti Moskova’da kurulan Ramazan Çadırı’nda düzenlenen Türk Günü iftarında 700 kişi orucunu açarak Ramazan coşkusu yaşadı. Cihan Haber Ajansı’na konuşan yetkililer, artık bundan böyle Moskova’da Ramazan çadırının son 15 günden ziyade, 1 ay boyunca hizmet edeceği müjdesini verdi.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, seçim bölgesi Şanlıurfa’da açılış törenine katılacak, valiliğin iftarında bulunacak. (11.00-19.30)
TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen: İş adamlarını, sokak iftarında halkla buluşturduk
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da TUGİAD’ın sayesinde sokak iftarında iş adamlarımız ve halkın bir araya geldiğini söyledi. Demircan, “Beyoğlu Belediyesi 3 yıldır sokak iftarlarını gerçekleştiriyor.
Renklerin kardeşliği iftar sofrasında buluştu
sosyal ve kültürel alanda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri ile kanat önderleri Beyaz Yaka Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin iftarında bir araya geldi.'Renklerin kardeşliği' temasıyla düzenlenen programda ‘birlik ve beraberlik’ mesajları verildi.
Bağış: Kürt vatandaşların en büyük düşmanı PKK’dır
Bakan Bağış, Gaziosmanpaşa’nın Yıldız Tabya Mahallesi’nde vatandaşlarla sokak iftarında buluştu. Vatandaşlarla beraber orucunu açan Bağış, bu akşam buruk bir iftar yaşadıklarını belirtti. Sabah şehit haberiyle güne başladıklarını aktaran Bağış, “Ramazan’ın bereketinden, anlamından nasibini alamamış çarpık zihniyetin bu ülkenin kardeşliğini zedelemek için yaptığı
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Gaziantep’te, GAP Eylem Planı revizyon toplantısına katılacak, MÜSİAD şubesinin iftarında bulunacak. (15.30-19.43)
Canik Başarı Üniversitesi kapılarını iftarla açtı
SAMSUN - Samsun’un siyasetten iş dünyasına, ticaretten akademisyenine kadar çok sayıda davetli Canik Başarı Üniversitesi’nin iftarında bir araya geldi. Bu yıl eğitim ve öğretime başlayacak olan üniversitenin Gürgen Yatak Kampüsünde verilen iftar yemeğinde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Canik Başarı
Emniyet mensupları, platformun iftarında buluştu
SAKARYA - Sakarya’da görev yapan emniyet mensupları, Demokrasi ve Gelişim Platformu’nun iftarında buluştu. Platform binasında verilen iftara Sakarya İl Emniyet Müdür yardımcıları Kadir Erdem, İdris Zorgör, Orhan Armağan, Habibullah Özavar ve şube müdürleri katıldı.
Bakan Yıldız, Ankara'daki hemşehrileri ile buluştu
Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ankara'daki Kayserili bürokrat, akademisyen ve işadamlarının kurduğu Kayseri Düşünce ve Atılım Derneği (Kayserider)'in iftarında hemşehrileriyle bir araya geldi. Ankara Vilayetler Evi'nde düzenlenen iftara, Bakan Yıldız'ın yanı sıra AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Kayseri Milletvekili
Başkan Uysal, iftarda basın mensuplarını ağırladı
Basın iftarında ilçedeki yeni projelerini de anlatan Başkan Uysal, “Bölgemizde yapılacak sağlık kompleksi üç Çapa Hastanesi büyüklüğünde bir kompleks olacak. Hastanenin ihalesi bitti.