iftarını

Bozdağ, soydaşlara Kur'an hediye etti
Ramazan'ın son iftarını soydaşlarla birlikte yaptıklarını, son teravih namazını da birlikte kıldıklarını hatırlatan Bozdağ, buradaki kardeşleriyle birlikte olmaktan büyük onur duyduğunu kaydetti. Türkiye’nin, dünyanı neresinde olursa olsun soydaşlarının akrabalarının yanında omaya devam edeceğine dikkat çeken Bozdağ, "Biz nerede bir soydaşımız varsa orada olmayı amaç
Şili Türk Dostluk Derneği iftarda buluşturdu
Diyalog iftarını düzenleyen Katarata Derneğine teşekkür eden Büyükelçi Güven, bu derneğin Şili'de faaliyet gösteren tek Türk sivil inisiyatifi olduğunu ve derneğin yaptığı eğitim, kültür, insanı yardım ve diyalog faaliyetlerinden
BDP'nin izinsiz yürüyüşünde gerginlik çıktı: 7 polis yaralandı
Akşam ezanının okunması esnasında birçok polis ve BDP’li su içerek iftarını açtığı görüldü. Grup iftar sonrası da dağılmadı. Bu sırada grubun içerisinden atılan bir molotof yolu kapatan polislerin ortasına düştü.
Bakan Yılmaz: Ekmeği büyüteceğiz özgürlükleri artıracağız
Konuşmaların ardından İl Müftüsü Mehmet Genç’in okuduğu Akşam Ezanıyla iftarını açan Bakan Yılmaz ve konuklar buradan Evliye Camii'ne geçtiler. (CİHAN)
Şanlıurfa Valisi, Viranşehir’de vatandaşlar ile birlikte iftar açtı
ŞANLIURFA - Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Viranşehir’de vatandaşlar ile birlikte iftarını açtı. Hürriyet Mahallesinde bulunun Girne İlköğretim Okulu bahçesinde açılan iftar yemeğine Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, Viranşehir Kaymakamı Muhammed Lütfi Kotan, İlçe
'Gönül Sofraları' Yavuz Selim Mahallesi’nde kuruldu
iftarını Yavuz Selim Mahallesi Eyyubi Caddesi’nde kurdu. İftar programına Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, Mahalle Muhtarı Zöhre Diler ve çok sayıda mahalle sakini
Mısır'da Adeviyye’de huzurlu bir iftar
Meydanın boşaltılması için her an sert bir müdahale beklenirken, akşam kalabalık sakin bir ortamda iftarını açma imkanı buldu. Cuma namazından sonra başlayan darbe karşıtı demokrasi yürüyüşlerine 10 binlerce kişi katıldı.
Tarihi asma köprü üzerinde iftar
Yaklaşık 600 kişinin katıldığı iftarda, 200 kişi köprü üzerinde iftarını açtı. Vatandaşlar, asma köprünün sallanması nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşadı. Madenli Belde Belediye Başkanı Mustafa Tüylüoğlu, asma köprüde iftarın farklı bir etkinlik olduğunu belirterek, "Dayanışma içerisinde altı senedir devam ediyoruz
10 yıl süren mahkemeyi kazanınca mahalleliyle iftar verdi
Okunan ezanla birlikte iftarını açan mahalleli, daha fazla dostluk kurulması temennisinde bulundu. (CİHAN)
Mısır’da Adeviyye meydanında demokrasi inadı (Haber – İzlenim)
Başkent Kahire’deki Rabiatül Adeviyye meydanında göstericiler dün iftarını birlikte açtı. Alçaktan uçan askeri helikopterin sesi demokrasi talebinde bulunan insanların çığlıklarına karıştı. Her gün olduğu gibi bu iftarda da tüm sorunlara rağmen mutlu, barışçıl ve paylaşımcı bir ortam vardı.
Mahalleli cami avlusundaki iftarda buluştu
Dün de kadın, erkek, çocuk bütün mahalleli iftarını cami avlusunda açtı. Yemek dağıtımını kadınlar, servisi ise mahallenin gençleri yaptı. Geleneksel hale getirilen birlikte iftar açma programının her sene ayrı bir konusu var.
Ayasofya önünde Mısır protestosu
Ayasofya önünde toplanan kalabalık grup iftarını burada açtı. İftarını açan vatandaşlar meydanda saf tutarak akşam namazını kıldı. Kalabalık grup akşam namazın ardından bayrak açarak ve döviz taşıyarak Mısır'daki olayları protesto etti.
Özel Rahime Batu Okulları’ndan komşulara kaynaşma iftarı
Rahime Batu Anadolu ve Fen Lisesi Okul Müdürü Ufuk Ercul, dua sonrası yaptığı konuşmada, ilkini düzenledikleri komşularla kaynaşma iftarını geleneksel hale getirmeyi planladıklarını söyledi. Modern yaşam içinde unutulan komşuluk ilişkilerinin yeniden canlanmasına katkı sunmak istediklerini belirten Ercul, insanlar arasında yeni bir dayanışma kültürü oluşmasına
Sivas, bir sofrada buluşmaya hazırlanıyor
3 Ağustos Cumartesi günü düzenlenecek iftar programıyla Sivaslılar, Kadir gecesi gibi mübarek bir günde iftarını birlikte açmanın mutluluğunu yaşayacak. Sivas, o akşam dostluğu, kardeşliği, barışı, muhabbeti paylaşacak, hep bir arada huzur içinde iftar yapacak.
Çanakkale Şehitliği'nde şehit ailelerine iftar verildi
İftar vakti okunan ezanla birlikte masalarda yerini alan vatandaşlar iftarını açtı. İftar programı hakkında bilgi veren Ersin Fırat, "Aziz şehitlerimizin torunları, korumaya muhtaç kimsesiz yavrularımıza sıcacık yuvalarını açan koruyucu ailelerimiz ve engelli bireylerin temsilcileri
TÜSİAD Başkanı Yılmaz: Terör ve şiddetten kurtulmanın yolu yeni bir anayasa
Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ile Karacabey Ticaret Borsası’nı ziyaret eden Muharrem Yılmaz, daha sonra Borsa Lokantası’ndaki iftarını açtı. İftara Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü, Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Bertan, Karacabey TSO Meclis
Bartholomeos: Senelerden beri devam eden dostluğumuz Allah'tandır
Bartholomeos, iftarını açtıktan sonra kısa bir konuşma yaptı. Böyle bir ortamda olduğu için mutlu olduğunu söyleyen Patrik Bartholomeos, samimi ilişkilerini sürdürmeye devam edeceklerini ifade etti. Bartholomeos, "Patrikhanemizin sizlere ikram ettiği bu iftar yemeğinde, bu misafirperver yuvanızda buluşmamızı mümkün kılan Yüce Allah'a beraber şükrediyoruz.
Maliye Bakanı Şimşek çözüm sürecine Kürtçe ve Türkçe destek istedi
Bakan Şimşek daha sonra Tepecik Yatılı Erkek İlköğretim Okulu'nun bahçesinde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kanaat önderleri ile iftarını açtı. Yemekte konuşan Bakan Şimşek, çözüm sürecine destek istedi.
Başkan Çelikcan iftarını tarım işçileriyle yaptı
ADANA - Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, iftarını bu kez çadırda yaşayan tarım işçisi ailelerle birlikte yaptı. Başkan Çelikcan beraberindekilerle beraber Yüreğir’e bağlı Kadıköy beldesine giderek çadırda kalan vatandaşları ziyaret edip, onlarla birlikte iftar yaptı.
İftarda içilen sigara kalp krizi riskini artırıyor
Bu stres hormonlarının zaten çarpıntı, damar içi yüzeyinde büzülme ve pıhtı oluşumuna neden olduğunu anlatan Güntürk, “Sigara içen insanların birçoğu iftarını su ya da çorbayla açtıktan sonra hemen sigara içme yoluna gidiyor.
Gezi Parkı'na alınmayan BDP'liler oturma eylemi yaptı
Burada bir açıklama yapan Tuncel, “İnsanlar burada sadece iftarını açacaktı. Hepsi bu kadar. Yaşanan bu durumu kınıyorum.” şeklinde konuştu. Gezi Parkı’na alınmayan BDP’liler İstiklal Caddesi üzerine iftar sofrası kurdu.
Elazığ'da 900 kişi aynı anda iftarını açtı
Mahallesi Muhtarlığı yanındaki pazar alanında gerçekleşen iftar yemeğine mahalle sakinlerinin de yoğun bir ilgi gösterirken yaklaşık 900 kişi aynı anda iftarını açtı.Yemek öncesi ve sonrasında mahalle sakinleri ile Başkan Selmanoğlu burada mahalleli ile sohbet edip sıkıntılarını dinledi.
Adanalılar oruçlarını yer sofrasında açtı
Sabancı Merkez Cami yanında gerçekleştirilen iftarda caminin muhteşem konumu ve yer sofrasında iftarını açan binlerce Adanalı güzel bir görüntü oluşturdu. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da Beyaz Yaka Derneği Başkanı Yılmaz Seyhan ve Adana Müftüsü Arif Gökce ve vatandaşlarla birlikte orucunu açtı.
Bakan Müezzinoğlu mültecilerle iftar açtı
Müezzinoğlu, Harran konteynır kentteki mültecilerle iftarını açtı. Tasavvuf müziği eşliğinde yapılan iftardan sonra Suriyelilere seslenen Bakan Müezzinoğlu, "Yarım asırdır esirgenen temel hak ve özgürlükleriniz için mücadeleye başladınız.
Çağlayan: Türkiye’nin gelişmesinden korkanlar başbakanımızı hedef aldı
Bakan Çağlayan, ezan okunması ile birlikte vatandaşlarla birlikle iftarını yaptı. İftar sonrası vatandaşlar Bakan Çağlayan ile birebir görüşmek için yoğun ilgi gösterdi. (CİHAN)
Zeynel Abidin Erdem: Alevi ve Sünnilerin kardeşliği ve dayanışması artacak
İSTANBUL - Alevi iftarını tertip eden isimlerden Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Abidin Erdem, toplumun barışının, bir aradalığının önemini vurguladı. Alevi ve Sünnilerin ortak dinamik ile duyarlılıklarının olduğunu anlatan Erdem, bu kesimlerin kardeşliğinin, dostluğunun, dayanışmasının arttığını, artmaya devam edeceğini
Başakşehir'den Babaeski'ye komşuluk iftarı
Ezanın okunmasıyla iftarını açan Babaeskililere, Semazen gösterileri ve ilahiler eşlik etti. (CİHAN)
Milletvekili Demir: Çocuklarımızın geleceğini kimseye zayi ettirmeyiz
Dernek Başkanı Nurettin Balta ve üyeler tarafından karşılanan milletvekili Demir, dernek faaliyetleri hakkında bilgi aldı, üyeler ve aileleriyle birlikte iftarını yaptı, sohbet etti. Açıklama yapan Demir, derneklerin oluşum amacının çok iyi kavranması ve bu doğrultuda yapılacak çalışmaların her daim katkı sağlayacağının altını çizdi, yöresel her bir derneğin
Bağcılar Belediyesi Selimiye’nin gölgesinde iftar verdi
yılında ilk iftarını veren Bağcılar Belediyesi, Ramazan’ın 14. gününde yine Edirne’deydi. Bağcılar ilçesinden gelen vatandaşlar, gün içerisinde Balkan Şehitliği, Şükrüpaşa Anıtı, II.
İftarlarını 15 yıldır çalışanlarıyla yapıyor
İşadamı, iftarını çalışanlarıyla birlikte açıyor. Zaman zaman fabrikasında çalışanları 15’erli gruplar halinde evinde ağırlayan Yağmur Akkülah, bazen de ailesiyle birlikte işçilerinin evine iftara gidiyor.
Dünyanın 5. uzun sulama tünelinin bitmesine bin 400 metre kaldı
İftarını tünel tesisinde işçilerle birlikte açan Milletvekili Uslu, daha sonra kazının devam ettiği tünele indi işçilerle görüştü. Çalışmalara ilişkin Proje Müdürü Mahmut Temel'den bilgi alan Uslu, 2014’ün başında Suruç Ovası'nı su ile buluşturmayı hedeflediklerini açıkladı.
Adana'da 'cami-cemevi' içiçe olacak
Bu yüzden gönül kardeşliği iftarını anlamlı bulduğunu söyledi. Bu iftarda tüm renklere ve seslere, tüm mezheplere ve milletlere yer olduğunu gördüğünü dile getiren Güvel, "Ramazan'ı vesile yapıp kalbimizi birbirimize açmalıyız.
Başbaban Erdoğan Kastamonularla iftarda buluşacak
Ardından Kastamonu Valiliği'ni ziyaret edecek Erdoğan daha sonra iftar programı için Gazi Stadyumu'na geçerek burada binlerce Kastamonuluyla birlikte iftarını açacak. Başbakan Erdoğan'a Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile İçişleri Bakanı Muammer Güler'in de eşlik edeceği öğrenildi.
Bilgi evlerinden öğrencilere danışmanlık hizmeti
Yaklaşık 3 bin kişinin her gün iftarını açtığı çadırın yanındaki etkinlik alanında kurulan 100 stanttan birinde öğrencilere hizmet veriliyor. Bilgi evleri standında kurulan danışmanlık masasındaki öğretmenler, öğrencilere lise ve üniversite tercihinde yardımcı oluyor.
Müezzinoğlu, Ramazan çadırında iftar yemeği dağıttı
İftarını açmak için çadıra gelen onlarca insana yemek dağıtan Müezzinoğlu, daha sonra masalara geçen insanların yanına giderek onlarla bir süre sohbet etti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Bakan, “Ramazan’ın rahmeti, bereketi ve güzelliği bu.
Batmanlılar yer sofrasında iftarını açtı
İHH ve Batman Eğitim ve Yardımlaşma Derneği tarafından Batman Öğretmenevinde kurulan yer sofrasında yaklaşık Bin 200 kişi iftarını açtı.Ezan'ın okunmasıyla birlikte yüzlerce kişi aynı anda orucunu açtı.
Atina'da Ramazan, sorunlara rağmen sevinç ve dayanışmayla yaşanıyor (Özel)
İftarını yapanlar akşam ve teravih namazlarını kılarak yeni bir güne hazırlanmak için evlerinin yolunu tutuyor. Atina’da klasik bir Ramazan böyle geçiyor.
Bağcılarlılar, Gönül Sofraları’nda buluştu
İSTANBUL - Bağcılar halkı, ‘Mahallede Gönül Sofraları’ nda buluşup iftarını açtı. İftara konuk olan Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, dünyanın pek çok yerinde yine müslüman kanı akıtıldığına işaret ederek, “Bu kanın ve gözyaşının orta yerinde İslam coğrafyası
Sultanbeyli‘de Ramazan coşkusu
İSTANBUL - Sultanbeyli Belediyesi, Ramazan etkinlikleri kapsamında ilk sokak iftarını Mecidiye Mahallesi’nde verdi. Çocuklar için oyun ve yarışmalara da yer verilen iftarın ardından Kent Meydanı’nda toplanan binler, Sami Savni Özer’in eserlerini dinledi.
Peygamberimizi çocuklara ne kadar tanıtırsak geleceğimiz o kadar aydınlık olur
Ezanın okunmasıyla birlikte vatandaşlar ile birlikte iftarını açan Vali Coş, burada bir konuşma yaparak, Ramazan-ı Şerif’in hayırlı olması temennisinde bulundu.İftar yemeğini düzenleyen Genç MÜSİAD üyelerine teşekkür eden Vali Coş, "Ramazan birlik beraberlik içerisinde, kardeşlik demektir.
Gezici iftar çadırı ilçe halkını birbiriyle kaynaştırdı
İftar çadırına gelen vatandaşlarla birlikte, sıcak yemek yiyerek, iftarını açan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Eskiden iftarlarda komşular birbirlerine kaplarla yemekler götürür, o kaplar dolu gelirdi.
Başkan Keskin, müftülük personeliyle iftar yaptı
İSTANBUL - Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Sultanbeyli’de iftar programları da başladı. Bu kapsamda Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ilk toplu iftarını ilçe müftülük personeliyle Belediye Büyük Salon'unda yaptı.
Hatay'daki gösterilerde 3 polis yaralandı
Gaz maskelerini kenara bırakan çevik kuvvet polislerinin çoğu yere oturarak kendilerine getirilen kumanya ile eylem alanında iftarını yaptı. Bazı polislerin de kalkaların üzerine yatarak uyuduğu görüldü.
Mursi yanlıları Adeviye meydanında ilk iftarı açtı ve teravih namazını kıldı
Mısır’ın Nasır kentindeki Rabiatu'l-Adeviye Meydanı’nda bulunan yüzbinlerce darbe karşıtı gösterici, Ramazan ayının ilk iftarını meydanda açtı. Akşam ezanı öncesi kimi gruplar sloganlar atarak meydanda dolaştı, birçoğu da Kuran okuyarak zamanı değerlendirdi.
Sofya'da ilk kez 400 kişilik iftar çadırı kuruldu
Sofya Banya Başı Camii avlusunda kurulan çadırda, iftarını açma fırsatı olan cemaat yenilikten memnun kaldı. Ezan okunur okunmaz cami içinde hurmalar dağıtıldı ve oruçlar açıldı. Akşam namazı sonrası ise önce bayanlar daha sonra erkekler sıcak yemekten faydalandı.
Büyükşehir ve Kimse Yok Mu çadırında ilk iftar
ADANA - Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Kimse Yok Mu Derneği ile birlikte kurduğu çadırda binlerce Adanalı Ramazan’ın ilk gününde iftarını açtı.Tarihi Gar Binası önüne kurulan çadırda iftarını açan binlerce Adanalıyı ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, onlarla sohbet etti ve
Mersin Emniyetinde terfi heyecanı
Ramazan'ın ilk iftarını kendileri ile yapan Vali Güzeloğlu'nu teşekkür eden Öksüz "Valimizin Mersin'de göreve başladığı günden itibaren Emniyet Müdürlüğü'nün yanında oldu. Türk Polis Teşkilatı ve Mersin kendisini unutmayacak.
170 yıllık Amasya geleneği zamana meydan okuyor
Başkan Özdemir ise, “Kardeşimiz 18 yıl boyunca ailesinden uzak kalarak burada tek başına iftarını yaptı. Ama her şeyde olduğu gibi burada da nöbet değişimi var. Uzun zamandır Amasya’nın kültürüne önemli bir hizmet yaptığına inanıyorum.
Davutoğlu ilk iftarı Suriyelilerle açtı: Siz bu coğrafyanın asli sahiplerisiniz
GAZİANTEP - Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Gaziantep’in Nizip ilçesinde Suriyelilerin kaldığı konteyner kentte Ramazan ayının ilk iftarını açtı. Büyük sevgi seliyle karşılaşan Davutoğlu, Suriyelilere, “Siz buranın ve bu toprakların asli kardeşlerisiniz ve ebediyyen böyle olacaksınız.
FİADER, Ramazan’da Suriyeli mültecileri unutmadı
Yardımların dağıtılması sırasında duygulanan gönüllüler, “Ramazanın ilk iftarını Suriyeli kardeşlerimizle birlikte geçirmek insana apayrı bir huzur veriyor.” şeklinde konuştu.