iftarları

Sular Vadisi’nde Ramazan’a veda
“Dostluğu, paylaşımı samimiyeti artırmak için sokak iftarları, cami programları, manevi dünyamızı aydınlatan söyleşiler ve konserler yaptık. Bundan sonra da dostluğumuzu, samimiyetimizi pekiştirmeye yönelik adımlarımız kültürel etkinliklerimiz, gençlerimizi çocuklarımızı geçmişimizden kültürümüzden koparmadan
Şili Türk Dostluk Derneği iftarda buluşturdu
kurulan ve 2005 yılından beri Şili'de faaliyet gösteren Katarata Şili-Türk Dostluk ve Eğitim Derneği başkent Santiago ve İquique (İkike) şehirlerinde diyalog iftarları düzenledi.Türkiye'nin Santiago Büyükelçisi Sayın Hayati Güven'in şeref konuğu olarak katıldığı iftarlara milletvekilleri, belediye başkanları, akademisyenler, medya mensupları
Cihan Haber Ajansı Gündemi
tarafından kurulan ve 2005 yılından beri Şili'de faaliyet gösteren Katarata Şili-Türk Dostluk ve Eğitim Derneği başkent Santiago ve İquique şehirlerinde diyalog iftarları düzenledi.- Müslümanların Alman toplumunda daha fazla kabul görmesi ve ön yargıların yıkılması için harekete geçen Genç Müslümanlar (JUMA), Berlin sokaklarını pankartlarla
Seul dışında Ramazan buruk geçiyor (Özel)
İftarları sahurları beraber yapsak.” diye dert yakındı.Cihan’a konuşan Minho, Ramazan ayında Seul veya Busan şehrinde olmayı istediğini ifade etti. Ramazan’da büyük şehirlerde Müslümanların kendi aralarında toplandıklarına dikkat çeken Minho, bu havadan mahrum kaldıklarını söyledi.
Londra'da iftar sevinci
LONDRA - Rahmet ve bereket ayı Ramazan, yurt dışında heyecanla idrak edildi. İngiltere'nin başkenti Londra’da yaşayan Çalış ailesi, iftarları ailece birlikte yemek için fırsat olarak görüyor.
Arınç: Türkiye olarak başkalarının imreneceği bir Ramazan geçiriyoruz
Dilerim ki bu güzel iftarları ve Ramazanları sadece Türkiye'de değil, bütün dünyada huzurla yaşayalım. Herkes Ramazana saygı gösteriyor.
Başkan Keskin, Orhan Gazi Mahallesi iftarında semt sakinleriyle buluştu
İSTANBUL - Sultanbeyli Belediyesi’nin düzenlediği sokak iftarları Orhan Gazi Mahallesi’nde devam etti. Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, iftar programında yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Samsun basını cemiyetin düzenlediği iftarda buluştu
Geleneksel hale getirdiğimiz söz konusu iftarları bundan sonraki senelerde de genişleterek devam ettirmeyi düşünüyoruz.” dedi.
7 bin 500 Çankırılı iftar sofrasında buluştu
ÇANKIRI - Çankırı Belediyesi tarafından düzenlenen mahalle iftarları kapsamında 7 bin 500 vatandaş aynı anda iftar yaptı.Çankırı Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca düzenlenmesi planlanan mahalle iftarları devam ediyor.
Süleyman Soylu, Bahçeşehirlilerle iftarda buluştu
İSTANBUL - Başakşehir Belediyesi, Sokak İftarları’nda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’yu konuk etti. Bahçesehir Hillpark önünde yapılan iftara, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve sanatçı Uğur Aslan da katıldı.
Mardin’de fakir sofrasında hoşgörü iftarı
ziyaret eden Başkan Ayanoğlu, Metropolit Özmen ve Müftü Vekili Işık, tarihi evin avlusunda kurulan gönül sofrasında bağdaş kurup akşam ezanı ile birlikte iftarlarını açtılar. İftardan sonra kendilerine ikram edilen çayları içen Başkan Ayanoğlu ve Metropolit Özmen, Mardin’de farklı dinlerin, dillerin, kültürlerin asırlardır birlik beraberlik ve
Başakşehir'den Babaeski'ye komşuluk iftarı
Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal yaptığı konuşmada, "Ramazan ayı boyunca Trakya’daki ilçelerimizde, İstanbul’da yaptığımız sokak iftarlarını buralara taşıyarak yaygınlaştırıyoruz. Geçen sene de burada düzenlenen iftar çok da güzel oldu ve yine yapıyoruz.
Başkan Keskin, belediye personeliyle iftarda buluştu
Çalışanların yaklaşan seçim öncesi kaçak yapılaşmaya karşı dikkatli olmasını isteyen Keskin, mülkiyet ve devam eden sokak iftarları hakkında da personele bilgiler aktardı. (CİHAN)
Başkan Demirtaş: Mahalle iftarları markalaştı
Demirtaş, vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği 'Mahalle İftarları'nın markalaştığını söyledi.Ramazan ayının manevi ikliminde her akşam bir mahallede 'mahalle iftar çadırıyla' vatandaşlarla bir araya gelen Demirtaş, sokak ortasına kurulan iftar softasında halkla birlikte
Apartman sakinlerinden geleneksel iftar buluşması
Apartman sakinlerinden Hüseyin Akkuş, bu yıl ‘apartman iftarları’ adı altında komşularıyla dördüncü kez bir araya geldiklerini söyledi. Yönetimde bu konu dile getirildiğinde şüphe ile yaklaşıldığını hatırlatan Akkuş, “Fakat zamanla iftarlar düzenlendikçe lezzeti alındı ve halka genişledi.
Yardımeli Derneği'nden Pakistan’a kumanya dağıtımı ve toplu iftar
Yapılan yardımla ilgili düşüncelerini paylaşan Pakistanlılar, "Bizlere bu kumanyaları dağıtan, bu iftarları veren Yardımeli Derneği’nden ve kardeş ülke Türkiye halkından Allah razı olsun. Yardımeli Derneği her zaman maddi ve manevi yardımlarıyla ve destekleriyle bizim yanımızda oldu.
Mehmet Görmez: Ramazanları coşkuyla, iftarları huzurla yaşayamaz olduk
Yemek sonrası büyükelçilere hitap eden Görmez, uzun yıllardır Ramazanları coşkuyla, iftarları huzurla ve bayramları sürurla yaşayamaz odunduğuna işaret etti. Görmez; Ramazan ayında müminlerin beldelerinde ve Türkiye’de şiddet, çatışma, kan, gözyaşı ve ölüm yaşanmasının herkesi derinden üzdüğünü, ne yazık ki Ramazan’ın, bir önceki
Oruç tutanlara hakaret iddiası protesto edildi
Partisi (AK Parti) Bakırköy İlçe Teşkilatı üyesi bir grup, Bakırköy Belediyesi Kadın Meclisi Başkanı Meltem Ünal Erzen’in, sosyal medyada paylaştığı "Hah iftarları bitti galiba. Düşmeye başladılar.
Bu Ramazan iftar menüleri yüzde 10 zamlı
Ama bunun yanında mahalle lokantalarına da iftarları kaydıralım. Ufak yerler de ayakta kalsın.” diyerek, belediyelere davette bulunuyor. 'AÇIK BÜFE' YERİNE 'SERPME'YE YÖNELİN ÇAĞRISI
Mahalle iftarları, komşuluk ilişkilerini güçlendiriyor
SAMSUN - Sokak iftarları, rahmet ayı Ramazan’da sofraların bereketini artırdığı gibi komşuluk, dostluk ve birlik bağını da güçlendiriyor. Bu sebeple ülkede çok sayıda belediyenin organize ettiği sokak ve mahalle iftarlarına ilgi, her geçen gün artıyor.
Suriye ve Mısır halkı için yerde simitle iftar açtılar
ZONGULDAK - Zonguldak’ta Mısır ve Suriye Halkı ile Dayanışma Platformu tarafından düzenlenen 'Ümmet İftarları' programına katılan vatandaşlar, kurulan yer sofralarında iftar açtı. Şehitler Anıtı önünde yere kurulan sofralara oturan yaklaşık 300 kişi, dağıtılan simit, su ve hurma ile iftar etti.
Başkan Keskin, müftülük personeliyle iftar yaptı
15 mahallemizde sokak iftarları, gönül sofraları kuracağız. Bunun yanı sıra Kent Meydanı’nda Ramazan’ın ruhuna uygun sohbetler, ilahi dinletisi ve etkinlikler gerçekleştireceğiz." dedi. Mısır'da yapılan askeri darbeye ve İslam dünyasının içinde bulunduğu şartlara ilişkin de konuşan Başkan Keskin, "Cennet vatanımızda oruçlarımızı tutarken
21 mahallede iftar coşkusu
Ramazan süresince 21 mahallede ve her gün Eyüp Sultan Camii’nin arkasındaki tarihi Cülus Yolu’nda açık hava iftarları düzenleniyor. Ramazan’ın ikinci günü Başkan İsmail Kavuncu, Nişanca Mahallesi sakinleri ile Münzevi Camii önünde düzenlenen iftar etkinliğinde bir araya geldi.
Kayabaşı Kiptaş sakinleri Ramazan sofrasında buluştu
Başakşehir Belediyesi, Ramazan ayında mahalle sakinlerini sokak iftarlarında bir araya getiriyor. Bu çerçevede Kayaşehir Kiptaş Konutları’nda verilen iftara katılan vatandaşlardan Songül İç, "Eşim ve 2 çocuğumla birlikte iftara katılıyoruz.
Bakan Yıldız: Enerji fazlamız var
Taner Yıldız, enerji özel sektörü temsilcilerinin bu yıl çadır iftarları düzenleyeceğini de kaydetti. İftar çadırına katılan Bakan Yıldız, yemek için kuyrukta bekleyen vatandaşlara kendi eliyle yemek taksiminde bulundu.
Ümraniye’de Ramazan etkinlikleri başladı
Ayrıca Ümraniye Belediyesi olarak her sene olduğu gibi bu sene de mahalle iftarları tertip ederek, halkla bir araya geleceğiz. 10 ayrı mahallede mahalle büyüklüğüne göre 2 bin ya da 4 bin kişilik iftar sofralarında Ramazan ayının getirdiği kardeşlik ve yardımlaşma duygularını perçinleyeceğiz.
Eyüp Sultan’da sanal umre
Eyüp Belediyesi’nin mahalle iftarları da devam ediyor. Bu akşam Nişanca ve Defterdar mahallelerinin sakinleri Münzevi Camii önünde kurulan sofrada buluşacak.
Farklı din temsilcileri iftarda bir araya geldi
altında düzenlenen iftarın önemine dikkat çekerek, “Beş yıldızlı otellerden uzak durarak hakikaten peygamberlerin istedikleri tevazu içerisinde bu güzelim iftarları beraber açmak, sınıf ayrımı yapmamak, markaya koşmamak, insanların seviyesine inmek ve insanların huzurunu beraber paylaşmaktır.
Ümraniye Belediyesi, Ramazan hazırlıklarını tamamladı
10 mahalleye yönelik Mahalle İftarları vereceğiz. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ümraniyelilere huzur ve mutluluk içinde bir Ramazan yaşatmayı amaçlıyoruz." ifadelerini kullandı.
Oruç tutarken sahura kalkmak sağlık açısından önemli
Ramazan ayında sahur ve iftarları şölen sofraları gibi hazırlamanın, mide sağlığı için tehlikeli olabileceğini vurgulayan İbrişim, “Sahuru sabah kahvaltısı şeklinde düşünmek uygun olacaktır. Tam buğday ekmeği, fazla tuzlu olmayan peynir ve zeytin, haşlanmış yumurta, domates ve az miktarda mevsim yeşillikleri tüketmek ideal olandır.
Ramazan’da Konya’nın 101 mahallesi iftarda buluşacak
her zaman farklı bir coşkuyla yaşandığını söyleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediye olarak her yıl gerçekleştirdikleri 'Mahalle İftarları’nda bu yıl 60 programda 101 mahalleyle bir araya geleceklerini kaydetti.
Kimse Yok Mu Akşehir İyilik Noktası 'Bir dünya iyilik için niyetli'
AGED olarak her yıl verdikleri toplu iftarları iptal ettiklerini belirten Sümer, "Akşehirli hayırseverlerden, Kimse Yok Mu Derneği'nin belirlediği iftar bağışı bedeli 7,5 liranın ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında her türlü desteklerini bekliyoruz.
Sultanbeyli, Ramazan hazırlıklarını tamamladı
Belediyesi’nin kurulduğu günden bugüne ilçeye hizmet etmiş eski belediye başkan ve ekipleri, meclis üyeleri, parti teşkilatlarının başkan ve adayları için vefa iftarları düzenlenecek. Her yıl olduğu gibi bu sene de Sultanbeyli Kent Meydanı’nda Teravih Namazı sonrası çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
Wi-Fi, Klima ve güvenlik kameralı iftar çadırı
iftar verileceğini de ifade eden Çağırıcı, çadıra gelemeyecek durumda olan engelli ve yaşlılara sıcak yemek servisi yaptıklarını ve 22 mahallede sokak iftarları düzenlediklerini söyledi. Hayırseverlere teşekkür eden Çağırıcı, ayrıca komşu ilçeler Bahçelievler, Esenler ve Güngören Belediyeleri ile sokakların kesiştiği noktalarda iftar programları düzenleyeceklerini
Başakşehir Belediyesi, Ramazan hazırlıklarını tamamladı
11 ayın sultanı için Kur’an-ı Kerim ziyafetlerinden, söyleşiler, konserler, çocuk etkinlikleri, cami programları ve sokak iftarlarına, eğitimden sağlığa kadar birçok önemli konudaki sohbet programları hazırlandı.
Asya Termal'den Ramazan'a özel indirim
İftarları içinde ayrı birer organizasyon planlayan Asya Tatil Köyü'nde sanki bir mahallede yapılan ortak iftarlar gibi düzen ayarlanacak. Teravih namazlarından sonra Kızılcahamam’ın bol oksijenli havası ile akşam serinliğinde, havuz başında solist Emin Narin ve diğer değerli sanatçıları canlı performans sergileyecek
Ramazan süresince Samsun’da kesintisiz Kur’an-ı Kerim okunacak
Öztürk, “Ramazan’da iftarları lüks otellerde birbirlerini ağırlama şeklinde yapmamak lazım. İftarları, mahalle aralarında fakir ailelerin olduğu yerlerde yapmak lazım.
Schafer, İSTOÇ'un iftar yemeğine sponsor oldu
İSTANBUL - Ramazan ayında belediyelerin ardından dernekler ve şirketler de sokak iftarları vermeye başladı. Bu çerçevede porselen sektörünün önde gelen oyuncularından Schafer, İSTOÇ esnafı için bir iftar programı düzenledi.
Sokak iftarının konukları İkbal Gürpınar ve Erkan Mutlu oldu
DENİZLİ - Sokak iftarları programıyla her gün farklı bir mahallede vatandaşları buluşturan Denizli Belediyesi Umut-2 sakinlerine iftarda sürpriz yaptı. Ramazan etkinlikleri kapsamında şehre gelen sunucu İkbal Gürpınar ve tasavvuf müziği sanatçısı Erkan Mutlu’yu Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan Umut-2’de gerçekleştirilen
Bağcılar Belediyesi Selimiye’nin gölgesinde iftar sofrası kurdu
/>Ak Parti Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu'da, Ramazan’ın bolluk ve bereketini her insana hissettirmek amacıyla orucun ilk gününden itibaren sokak iftarları düzenlediklerini belirtti.Edirne merkez, Keşan ve Uzunköprü ilçelerinde her akşam 700 ile bin civarında kişinin bu sofralarda iftarını açtığını ifade eden Müezzinoğlu, “Buradaki amacımız
Çad’da iftar sofralarını yere seriliyor (Özel)
Çad’da iftarları farklı kılan husus ise iftar sofralarının özellikle yere seriliyor olması oluyor. Çad geleneğine göre her aile imkanları ölçüsünde mübarek ay devamında en az ya üç ya da yedi defa iftar vermesi gerekiyor.
Beylikdüzü Belediye Başkanı Uzun: Amacımız aynı sofrada bulunmak
Sokak İftarları programında vatandaşı buluşturan Beylikdüzü Belediyesi, bu kez Atrium Parkı’nda organizasyon gerçekleştirdi. Programa, Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı İbrahim Bülbüllü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş
İftar sofrası Kayaşehirliler için kuruldu
İSTANBUL - Başakşehir Belediyesi’nin her yıl gerçekleştirdiği sokak iftarları mahalle sakinlerinden yoğun ilgi görüyor. Birbirlerini tanımayan insanları aynı masada buluşturan, komşuluk ilişkilerini güçlendiren sokak iftarları, bu defa da Kayaşehir’de kuruldu.
Çanakkale Valisi Tuna, fakir iftarlarına katılıyor
ÇANAKKALE - Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, ramazan ayında zengin iftarlarına değil, mahalle aralarında kurulan fakir sofralarına katılacağını açıkladı.Yapılan azılı açıklamada Vali Tuna’nın, ramazanda özellikle fakir aileleri ziyaret ederek onlarla oruç açtığını belirtildi.
Batı Trakya'da geleneksel iftar coşkusu devam ediyor
Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Batı Trakya’da düzenlenen geleneksel köy iftarları bütün coşkusu ile devam ediyor. Yüzlerce kişinin katıldığı iftar davetleri kardeşlik ve dayanışma duygularının yoğun şekilde yaşandığı anlara vesile olurken, Meriç bölgesinde Türk azınlığın yoğun yaşadığı köylerden
Zenginle, fakir aynı sofrada buluştu
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftarda konuşan Bursa Müftüsün Mahmut Gündüz, “Diyanet İşleri Başkanlığımız 19 ilde bu muhteşem iftarları iftar düzenliyor. Şehrimizin değişik mahallerimizden değişik imkanlar içerisinde bulunan kardeşlerimiz ve dostlarımız aynı masada buluştu.
Beylikdüzü'nde Ramazan akşamları farklı programlarla sürüyor
Beylikdüzü’nde sokak iftarları devam ediyor. Her akşam farklı bir noktada düzenlenen sokak iftarları, dün akşam Adnan Kahveci Mahallesi’nde binlerce mahalle sakinini buluşturdu. Programa, Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı İbrahim Bülbüllü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hacıoğlu ve Belediye Başkan Yardımcısı
Sümer Tilmaç: Ramazan, toplumsal kardeşlik duygusunu en üst noktaya çıkarıyor
İlk orucunu 15 yaşında tuttuğunu belirten Tilmaç, iftarları ailecek, Kaleiçi'nde komşularıyla birlikte açtıklarını söyledi. (CİHAN)
Cumhurbaşkanı Gül: En değerli misafirlerim
Cumhurbaşkanı olduğundan beri düzenli olarak ilk iftarları hep şehitlerimizin aileleri ile yaptığını ifade eden Gül, "Dün 53 ilden 310 misafirimiz vardı. Eşimle birlikte tek tek bütün misafirlerimizi kabul edip hal ve hatırlarını sorduk.
Binlerce yoksul, Kimse Yok mu ile iftar yapıyor
Hizan, bunun dışında öksüz ve yetim aileler ile başlatılan kardeş aile iftarları düzenlediklerini belirtti. Her Ramazan da yeni hayırsever kazandıklarının altını çizen Hizan, “Yeni hayırseverlerimizin önümüzdeki yıl boyunca sahip çıktığı mağdur aileler, kardeş ailelerle bütün yılımızı Ramazan