iftiharı

Özbek hakem İrmatov, dünyanın en iyi 10’u arasında
1976 doğumlu İrmatov, üstün başarılarından Cumhurbaşkanı İslam Kerimov tarafından 'Özbekistan'ın iftiharı' madalyasıyla ödüllendirilmişti. (CİHAN)
Asya Şampiyonlar Ligi'nin finali Özbek hakemin
1976 doğumlu İrmatov, üstün başarılarından dolayı Cumhurbaşkanı İslam Kerimov tarafından 'Özbekistan'ın iftiharı' madalyasıyla ödüllendirilmişti. (CİHAN)
Erzurum'da pehlivanlar er meydanına çıktı
Atasporu güreşin Erzurum’un medarı iftiharı olduğunu biliyoruz. Bugün çok mutluyuz. Çünkü geleceğimiz olan çocuklar burada güreş yapıyorlar. Kayak takımından curlinge, futboldan buz hokeyine varıncaya kadar farklı spor branşlarında önemli başarılara imza atıyoruz.
Konfederasyon Kupası’nın derbi maçında Özbek hakem düdük çalacak
Özbek hakem, üstün başarılarından ve ülkesini başarıyla temsil etmesindeki gayretlerinden dolayı Cumhurbaşkanı İslam Kerimov tarafından ' Özbekistan'ın iftiharı' madalyasıyla ödüllendirilmişti. (CİHAN)
Erdoğan: Akdeniz’in hep ak kamasını yürekten arzu ediyoruz
Akdeniz Oyunlarına evsahipliği yapmanın iftiharı ve heyecanını yaşadıklarını vurgulayan Erdoğan, “17 Akdeniz Oyunları komşumuz Yunanistan’da gerçekleşecekti. Bu tür oyunlar 6 yıl önceden belirlenir.
Kayseri Erciyesspor yönetimi Bakan Yıldız’ı ziyaret etti
Ziyaretten dolayı son derece memnuniyet duyduğunu belirten Bakan Yıldız, Kayseri'nin medar-ı iftiharı olan Erciyesspor’un Spor Toto Süper Lig'e çıkarak büyük bir başarı elde ettiğini söyledi. İstanbul’dan sonra Süper Lig'de iki takımı bulunan tek il olan Kayseri için bunun büyük bir başarı olduğunu kaydeden Yıldız, “Bu, vatandaşlarımıza da önemli bir armağandır
Özbek hakem İrmatov, Konfederasyon Kupası’nda düdük çalacak
Özbek hakem, üstün başarılarından ve ülkesini başarıyla temsil etmesindeki gayretlerinden dolayı Cumhurbaşkanı İslam Kerimov tarafından 'Özbekistan'ın iftiharı' madalyasıyla ödüllendirilmişti. (CİHAN)
'Köksal Toptan Armağan Eserler Daimi Sergi Salonu' açıldı
Açılış öncesinde konuşan Vali Ayyıldız, “İlimizin medar-ı iftiharı olan Sayın Köksal Toptan’a armağan edilen eşyaların bir bölümünü açmış bulunuyoruz." dedi. Açılış kurdelesini kesen Köksal Toptan ise “Burada en önemli olan bir kuşağın tecrübe ve kazanımlarını gelecek kuşaklara aktarmaktır.
Erdoğan: İsrail özür diler ama CHP özür dilemez
Muhalefetin de bu kıvancı bu iftiharı paylaşmasını yürekten temenni ediyor, onları büyük Türkiye vizyonu paylaşmaya davet ediyorum" (CİHAN)
Prof. Dr. Görmez: İnsanlığın üçte ikisinin kalbine İslamofobi yerleştirildi
Din görevlilerin ülkenin medar-ı iftiharı olduğunu ifade eden Görmez, “Sizler tüm çabalarınızla milletimizi millet kılan yüce değerleri ayakta tutmaya çalışıyorsunuz. Hepinizi gönülden tebrik ediyorum.
Orgeneral Özel: Çanakkale Zaferi, Türk tarihinde ayrı bir öneme sahip
Dostlukların kurulmasında, Türk Milletinin iftiharı, askerlik mesleğinin dünyadaki en büyük timsali Mehmetçiğin ve onun Ebedi Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çok büyük payı vardır. Şüphesiz vatan toprağımızı paha biçilmez kılan ve onu kutsallaştıran, her karış toprağın diyetini kanıyla ve canıyla ödeyen şehitlerimizdir.
Özay Gönlüm Denizli'de törenle anıldı
Çınar, “Denizlimiz'in medar-ı iftiharı Özay Gönlüm’ün ölüm yıldönümünde birlikteyiz. Gönlüm, gelecek kuşaklara bir kültür mirası bırakmıştır. Özellikle Ege yöresi ve Denizli şivesiyle birçok türküyü besteleme, derleme ve icra etme anlamında önemli mesafe katetti.
Erdoğan: Suriye’nin, gün ve gün zafere ilerlediğini görüyoruz
Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Ekmeğimizi, çadırımızı, battaniyemizi sizlerle paylaşıyor olmanın iftiharı içindeyiz. Allah’ın izniyle bu sıkıntılı günler geçecek.
Kayseri Erciyesspor’a moral yemeği
Gerçekten Kayserispor ve Erciyessporumuz şehrimizin iftiharı oldular. Önümüzdeki dönemde daha iyi durumlarda maçlarını izleyeceğiz. Aramıza yeni katılan oyuncularımıza 'hoş geldiniz' diyorum.
İrmatov, 2015-Asya Kupası ilk maçında görev alacak
Özbek hakem, üstün başarılarından ve ülkesini başarıyla temsil etmesindeki gayretlerinden dolayı Cumhurbaşkanı İslam Kerimov tarafından 'Özbekistan'ın iftiharı' madalyasıyla ödüllendirilmişti. (CİHAN)
Bahçeli'den Talabani'ye sert cevap: Kendi ülkenle ilgilen
terörist başı Öcalan'ın barış sürecinde rol alabileceğine değindiğini, ana dilin en temel haklardan birisi olduğunu ifade ettiğini belirten Bahçeli, "AKP’nin iftiharı Barzani vatan topraklarımız üzerinden spekülasyon yaparak dört parçalı Kürdistan’a atıf yapmıştır.
Türkiye’nin gururu Muş’un altın çocuğu
Muş’un gururu, Muş’un medarı iftiharı olarak getirdik. Karınca kararınca hediyeler vererek onu bugün burada misafir edeceğiz. Ben kendisine göstermiş olduğu bu başarıdan dolayı teşekkür ediyorum.
Yıldırım: 10 yılda katettiğimiz yolun sihirli sözcükleri: Güven ve istikrar
Çünkü Türkiye sadece kendi ülkesinde, 75 milyon vatandaşının medarı iftiharı değil aynı zamanda bölgenin geleceği, bölge ülkelerinin geleceği içinde bir teminattır." diye konuştu.
Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne 40 yüksek lisans öğrencisi alınacak
ifadelere yer verildi: "Yüksek lisans öğrencileri ile birlikte değerlendirildiğinde yaklaşık olarak 150 öğrencinin eğitim göreceği ve Yozgat’ın medarı iftiharı olan İlahiyat Fakültesi'nin açılmasında, hem lisans hem de yüksek lisans öğrencilerinin bu eğitim öğretim yılında eğitime başlayacaktır.
Mahkumların futbol maçını, Kuddusi Müftüoğlu yönetti
Teklifimizi kırmayarak maçı yönetmeye gelen Alanya’mızın medarı iftiharı Kuddusi Müftüoğlu’na da teşekkür ediyorum." dedi. (CİHAN)
Federasyon ve yayıncı kuruluşu protesto etmek için maçları yayınlamayacak
Ülkenin medar-ı iftiharı olan büyük bir kulübün teknik direktörü hakeme ağza alınmayacak hakaretler ve küfürler ediyor. Ondan sonra da bu adamlar çıkıp, tribünde seyirciyi, dışarda taraftarı sağduyuya, centilmenliğe çağırıyor.
THY, Moskova’da Vnukova havalimanına taşındı; hedef 800 bin yolcu
THY’nin Türkiye’nin medarı iftiharı olduğuna değinen Tırnava, iş dünyası olarak günde 6 sefere çıkan uçuşların büyük kolaylık sağlayacağını, özellikle de ekonomik ilişkilerin gelişmesine katkısı olacağını vurguladı.
Bakan Şahin: Hocalı'da akan kanın hesabı hukuk içinde sorulacaktır
Diliyle, diniyle kültürüyle, töresiyle, kadınıyla, erkeğiyle yeryüzünün, insanlığın medarı iftiharı bir millettir. Türk milleti inancıyla, örfüyle, kültürüylü her zaman zulmün, zalim karşısında, mazlumun yanında olmuş bir millettir.
Fethullah Gülen'den Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a geçmiş olsun mesajı
Yaptığı hizmetlerle milletimizin medar-ı iftiharı haline gelmiş Başbakanımızın bir an önce sağlığına kavuşmasını, görevinin başına yepyeni bir dinamizmle geçmesini Cenab-ı Erhamürrahimin'den niyaz eder, kendisine acil şifalar temenni ederim.
Kayseri'de İsrail protestosu
kurtulması için kahrolsun İsrail', 'Bebek katili olduğu için kahrolsun İsrail', 'Filistin için kahrolsun İsrail', '9 şehit için kahrolsun İsrail', 'Ümmedin iftiharı Furkan Doğan için kahrolsun İsrail', şeklinde sloganlar attı.
Bursaspor’un başarısı için güç birliği çağrısı
Bursaspor, Bursa’nın simgesi medarı iftiharı Bursa’da Bursaspor’un konuşulmadığı hiçbir yer yok. Bursa’da Bursaspor’un başarısında herkes mutluluk duyuyor. Ama dediğim gibi son yıllarda istenmeyen olaylar yaşadık.
Yenibosna Fizik Tedavi Rehabilitasyon hastanesi hizmete girdi
Belediye Başkanı Osman Develioğlu da konuşmasında açılışı yapılan hastanenin çok fazla örneği olmayan ve Türkiye’nin medarı iftiharı olan bir hastane olduğunu söyledi. Develioğlu, insanların sağlıklarını ancak rahatsızlandığı zaman düşündüğünü kaydeden Develioğlu, “Fiziki bir engelimiz olduğumuz zaman bu hastanelere çok ihtiyacımız oluyor
ÖNDER’in Diyarbakır kurultayına kardeşlik mesajları damga vurdu
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici imam hatiplerin son yüzyılın medar-ı iftiharı olduğunu söyledi. İmam-hatiplerin sadece imam yetiştiren okullar olarak algılanmasının yanlış olduğunu belirterek, bu okulların birlik ve beraberliğe, yarına umutla bakan nesillerin yetiştiği
İhsanoğlu: KKTC'de tarım sanayisinin gelişmesine de katkı sağlamayı düşünüyoruz
Forumu ve Sergisi" düzenlemek için KKTC'ye geldiklerini ifade eden İhsanoğlu, "Bu forumu ve sergiyi düzenlemekteki amacımız Kıbrıs'ın gerçekten medarı iftiharı olan yüksek eğitim kurumlarının, üniversitelerin daha iyi tanınmasını sağlamaktır.
2 bin kişinin istihdamına engel olan Toprak Koruma Kuruluna tepkiler dinmiyor
Bu firma Ceyhan’ın olduğu gibi Türkiye’nin tekstil sektöründe medarı iftiharı olduğunu herkes bilir. Yetkililer bir an önce vermiş oldukları kararı bir daha gözden geçirsinler. Çünkü burada 2 bin 200 kişiye istihdam sağlanacak.
Yıldırım: Kars’tan Erzurum’a iki buçuk saate değil bir buçuk saatte gidilecek
Bu arada, Bakan Yıldırım'ın, Kars’ın değil Türkiye'nin medar-ı iftiharı Sarıkamış yolu diye dile getirdiği Sarıkamış Karakurt yolu için Kars Valisi Ahmet Kara ise yakın zamanda il kordinasyon toplantısında, duble yolda kafa kafaya kaza Türkiye’de bir ilk ifadeleri ile Karayollarını
Vali Yenigün, Araştırma Hastanesi'ni ziyaret etti
brifingi dinleyen Vali Selman Yenigün, Araştırma Hastanesinde yapılan çalışmaları büyük bir memnuniyetle takip ettiğini söyleyerek, "Erzincan’ımızın medar-ı iftiharı olan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanemizi hem ziyaret, hem de yeni yapılan bölümlerle ilgili incelemelerde bulunduk.
Bekir Çeker: Ata sporunda yeniden yapılanma şart
Çalışmaları çerçevesinde Çorum ve Amasya illerinde incelemelerde bulunan ve her iki ilin valisini makamında ziyaret eden Bekir Çeker, “Türk milletinin medar-i iftiharı olan güreş layık olan yere gelecektir.
Polis okulu yeni döneme birlik beraberlik mesajıyla başladı
Türk milletinin medar-ı iftiharı olan emniyet teşkilatının, cumhuriyetin en köklü kurumlarından birisi olduğuna dikkat çeken Ata, "Emniyet teşkilatımız, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlamakta, devletimizin bütünlüğüne yönelik, her türlü
ATSO Başkanı Budak: Döşemealtı, sanayinin yanı sıra eğitimin de kalbi
Döşemealtı’nın Antalya’nın iftiharı olan bir bölge olmasını istiyoruz. Bunu da birlikte başaracağız." diye konuştu. Bölgenin öncelikli hedefinin eğitim olması gerektiğini vurgulayan Budak, kalifiye eleman sorunu çözümü için Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde Endüstri
Serhat Koleji SBS’de yüzde 100 başarı sağladı
Türkiye birincileri çıkaran Kadirli’nin medarı iftiharı olan Serhat Koleji bu yılda SBS’de okuldan mezun olan 46 öğrencinin 46’sını da kazandırarak yüzde 100 başarıya imza attı. Birinci yerleştirme sonuçlarına göre 21 Fen Lisesi,10 Anadolu Öğretmen Lisesi ve 15 Anadolu Lisesi kazandırdı.
Güreş Federasyonu Başkanı Çeker: Türk gibi kuvvetli sözünü yeniden yaşatacağız
İşe ilk olarak Taksim’deki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün bulunduğu binada büro açarak başladıklarını ifade eden Çeker, “Türk sporunun medar-ı iftiharı olan güreşin İstanbul gibi bir yerde şimdiye kadar bir bürosunun olmaması, büyük eksiklikti.
SP adayları, seçim startını Beyazıd-ı Bestami Hazretleri'nin huzurunda verdi
SP Hatay milletvekili adayı Necmettin Çalışkan, “Hatayımızın medar-ı iftiharı manevi sahibi, hamisi Bayezıdı Bestami Hazretleri'nin huzurunda seçim startı vermek bizim için anlamlıdır.” dedi. Bayezıd-ı Bestami Hazretleri'nin himmetlerinin üzerlerinde olmasını dileyen Çalışkan, şunları söyledi: “Hazretin de ifade buyurduğu gibi, hayatın en değerli
Topal Osman Ağa ölümünün 88. yıl dönümünde anılıyor
Balkan Savaşı'na gönüllü katılan Giresun'un iftiharı Osman Ağa'nın ayağından yaralanmış, gazi olmuş ve Topal Osman Ağa olarak bütün Türkiye’nin tanıdığı bir kahraman olduğunu kaydeden Dizdar, "Teşkilat-ı Mahsusa müfrezelerinde Ruslara karşı savaşan, 1916 yılının Ekim
"OSB, Bursa için hayati önem taşıyor"
Ciddi sanayi faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinin yanı sıra Bursa’nın vedaı iftiharı firmalar da bu bölge üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu da hepimiz için ayrı bir gurur vesilesidir.” diye konuştu. Bursa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uğur ise amaçlarının sanayiciye hizmet olduğunu söyledi.
“Şanlıurfa dünyanın en önemli inanç ve kültür merkezlerinden birisi olacak”
Şanlıurfalılar Derneği'nin de kurulduğu günden beri ortak akılla hareket ettiğini kaydeden Kaplan bu sebeple de Osmaniye’de Şanlıurfalıların medarı iftiharı ve gülen yüzü olduğunu kaydetti. Gecede ayrıca Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Derneğin kurucularından Abdulkadir Şahin, Avukat Mümin Acar, Adana Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özkan da birer selamlama
Özbekistanlı İrmatov, dünyanın en iyi ikinci hakemi oldu
İrmatov futboldaki başarılarından dolayı Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov tarafından ‘Özbekistan’ın iftiharı’ madalyasıyla ödüllendirilmişti. İrmatov en son Asya Futbol Federasyonu(AFF) tarafından Asya’nın 2010’daki en iyi hakemi seçilmişti.
11 Ocak’taki İran-Irak maçını Özbek hakem yönetecek
İrmatov futboldaki bu başarılı faaliyetlerinden dolayı Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov tarafından ‘Özbekistan’ın iftiharı’ madalyasıyla ödüllendirilmişti. İrmatov en son Asya Futbol Federasyonu (AFF) tarafından Asya’nın 2010’daki en iyi hakemi seçilmişti.
Prof. Dr. Ağırman: Toplumlar, içlerinden çıkan kanaat önderlerini kavramalı
ERİHDER Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Toparlak ise Erzurum'un ve ülkenin medar-ı iftiharı, manevi mihenktaşlarını oluşturan kanaat önderlerini anlamak ve anlatmak amacıyla dernek kurduklarını söyledi.
Ünlü Özbek hakem İrmatov'a 'Özbekistan'ın iftiharı' madalyası verildi
En son Güney Afrika 2010 Dünya Futbol Şampiyonası'nda görev alan Özbekistanlı hakem İrmatov, Cumhurbaşkanı Kerimov tarafından 'Özbekistan'ın iftiharı' madalyasıyla ödüllendirildi. Ünlü hakemin madalyası Anayasanın kabul edilişinin 18.
Kimse Yok Mu Derneği, iyilik elçilerini plaketle ödüllendirdi
İsmi bile duyulmamış dünyanın dört bir tarafındaki fakir ülkelere yaptığı yardımlarıyla insanlık iftiharı olan Kimse Yok Mu Derneği'nin Samsun Şubesi 'Biz Varız' başlıklı gecede kendini insanlığın yararına adayan gönüllü iyilik elçilerine üstün ve gayretli çalışmalarından
Başbakan Erdoğan: Yıllarca iç-dış sanal düşmanlarla uğraşmaktan geleceğimize yatırım yapamadık
sadece Türkiye denizlerinde değil dünyanın dört bir yanında görev alacağını dile getiren Erdoğan, öğrencilerin meslek hayatlarında Türkiye'nin medaar-ı iftiharı olacağını aktardı. Piri Reis Üniversitesi'ne ismini veren efsanevi Türk denizcisi Piri Reis'in Kitab-ı Bahriye isimli denizcilik kitabından bahseden Erdoğan, kitabın sonlanış dizeleri
"Erciyes projesi, Türkiye'nin medarı iftiharı olacak"
(TYD) Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve turizm işletmecisi Oya Narin, Erciyes Master Planı'nın önemine işaret ederek, "Erciyes projesi, Türkiye'nin medarı iftiharı olacak yatırım." dedi. Kayserili hayırsever işadamı ve Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası Başkanı Halit Narin, sendika yönetim kurulu üyeleriyle Kayseri Büyükşehir Belediye
Gölhisarlıların, enişteleri Kurtulmuş'a desteği tam
Burdur'un Gölhisar ilçesinin Saadet Parti(SP)'li Belediye Başkanı Veli Cantilav, "Gölhisar'ın medar-ı iftiharı" olarak nitelendirdiği SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'a desteklerinin tam olduğunu söyledi.
Sokağa 'Sezen Aksu' tabelasını asan eski Belediye Başkanı İzgi: Kanaat önderleri tabelayı indiren meczuba karşı Aksu'ya sahip çıksın
İzmir'in medar-ı iftiharı, her yerde şehri ön plana çıkarmış, diline dolamış bir sanatçıya yapılanı kabul etmediğini kaydeden Erdal İzgi, "İzmir, demokrasinin beşiği olarak adlandırılıyorsa ve de engin bir demokrasi kültürü olduğu iddiası