iftira

Hakan Şükür: İspat edemezseniz namertsiniz
Sahibi şaibeli bir bulvar gazetesi ismime iftira atarak şerefleneceğini sanıyorsa aldanıyor. Bu tetikçi gazetenin sahibi değil miydi; "biz bu milletin...' diye küfreden. Elhamdülillah; küfreden değil, şükreden olduk.
"Hizmette sınır yok’ haberine Ukrayna’dan yalanlama
Çok çirkin bir yakıştırma, çok çirkin bir iftira var burada. Mevlüt Yüksel gibi bu tür insanların yaptığı gazeteciliği lanetliyorum. Gazeteci olmadığım halde ben şuna inanıyorum; bir gazeteci bir kere bu haberi doğrulamak zorundadır.
‘Camiayı hedefe koyarak yolsuzluk operasyonunu yok sayma çabaları sonuç vermez’
İZMİR - 17 Aralık 2013'teki üç ayrı rüşvet ve yolsuzluk operasyonundan sonra Hizmet Hareketi’ne karşı yürütülen iftira ve karalama kampanyasına tepkiler devam ediyor. İzmir İş Dünyasını Geliştirme Derneği (İZGE), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı, ötekileştirici üslup ve incitici açıklamalarından vazgeçmeye çağırdı.
Fethullah Gülen Hocaefendi, BBC röportajında net mesajlar verdi
Onun orada hareket dedikleri camiaya karşı esasen bir iftira var. Haksız bir tecavüz var, bir saldırı var. O mevzuda da öyle düşündük, öyle olmasını isabetli gördük. Bütün dünyaya karşı Hz.
‘İtibarsızlaştırma kampanyasını kınıyoruz,mesnetsiz iddiaları iade ediyoruz‘
görüşmenin hukuka aykırı ve yasadışı bir şekilde dinlenmesini ve görüşmelerin içeriğinin bazı basın yayın organları ve sosyal medyaya servis edilerek kişilerin iftira ve itibarsızlaştırma kampanyasına maruz bırakılmasını kınıyoruz.
Erdoğan: Parlamenter sistemlerde kuvvetlerin birbirine müdahalesi olamaz
Bazı noktalarda fitne ve iftira içerisine de girebilirler.” diye konuştu. Türkiye’nin giderek güçlendiğine vurgu yapan Erdoğan, 10 yıl öncesiyle bugünün Türkiye’sinin çok farklı olduğunu belirtti.
Aziz Yıldırım: Beni Ergenekon'dan içeri alamadılar, şike davasını uydurdular
Polis fezlekelerini, mahkeme kararlarını okuduğunuzda, baktığınızda tamamen iftiralarla dolu. Kendi iddialarını ispatlayamadan bize suç unsuru olarak sundular. Ergenekon'u yaratandaki düşünce neyse beni de oraya bağlamaya çalıştılar.
Avrupa’ya ‘yolsuzluk’ çıkarması yapan iktidar vekilleri, beklenen ilgiyi görmedi
Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’in Stockholm’deki konferansta, Ergenekon tutuklusuyken hapiste ölen MİT’çinin sözleriyle Hizmet Hareketi’ne iftira atıp bunu “dış komplo”ya dayanak yapması dikkat çekti.
Türk okulu müdüründen casusluk suçlamasına yalanlama
Casusluk yaptığı iddiasını 'akıl almaz bir iftira' olarak niteleyen Demir, "Biz haberde yazdığı gibi eski istihbarat kurumu RG ile değil, Paris Valiliği’ne bağlı polis istihbaratında Türkiye masası yetkilileriyle görüştük.
Başbakanlık'tan Savcı Öz'e 'gönderme' yalanlaması
/>Başbakanlık kaynakları, kendilerine yöneltilen soru üzerine Singapur'da basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın soz konusu iddiayı, "tümüyle iftira" diye niteliğini söyleyerek, "Başbakanımızın, iddia edilen konuyla ilgili olarak yüksek yargıdan birilerini ya da herhangi bir kişiyi birine göndermesi gibi bir
Bank Asya'dan 2 milyar dolar iddiasına tablolu cevap
gerçekleştirdiği dövizli işlemlerle tüm mevduatını veya tüm sermayesini dövize çevirerek 2 milyar Amerikan Doları kar / rant / kazanç elde ettiği şeklinde iftira niteliğinde haberler ve sosyal medya paylaşımları yayımlanmıştır.
Koza Altın'dan Rıza Sarraf ve Cerrattepe açıklaması
Son dönemde sadece işini yapan, görevini yerine getiren masum kurum ve insanlara karşı uygulanan iftira ve karalamalara tarihi bir örnektir. Aynı üslupla kendilerine cevap verecek değiliz.
Motorine harmanlanacak biyodizel indirimiyle ilgili usul ve esaslar belirlendi
fazlasına sahip olanların; affa uğramış olsalar dahi, hırsızlık, emniyeti suistimal, dolandırıcılık, yalan yere şahadet, yalan yere yemin, suç tasnii, iftira, irtikap, rüşvet, ihtilas cürümlerinden biri dolayısıyla hapis cezası veya 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu 5 ile 1567 sayılı Türk Parasının Kıymetini Koruma
Erdoğan: Kıbrıs’ta Ban Ki-mun planı oluşturalım
‘EL KAİDE’YE DESTEK İDDİASI İFTİRA’Başbakan Erdoğan, Suriye’de El Kaide ile bağlantılı örgütlerin Türkiye’de barınmalarının ise asla söz konusu olmadığını vurguladı. Erdoğan, “Bunlara yönelik herhangi bir yapılanma olması halinde bölücü terör örgütleriyle verdiğimiz mücadele neyse, onlara da aynı mücadeleye tabidir.
Hamdi Akın, 3 gün içinde Aziz Yıldırım'dan özür bekliyor
Söz konusu iftiraların ispatlanması durumunda çok sevdiğim Fenerbahçem’den İstifa edeceğim, tabi aksi durumda da Sayın Aziz Yıldırım istifa etmelidir, zira kişilere İftira atmak ve manevi şahsiyetine zarar vermek bu kadar basit
Bekir Bozdağ: Kılıçdaroğlu’nun açıklaması kanımı dondurdu
Sayın Kılıçdaroğlu, çok açık net bir biçimde Türk milletinin gözünün içine baka baka Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanına iftira etmiştir. Ben emimin ki, bu seviye nedeniyle hem Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül verenler hem de bütün partilere gönül verenler bu seviyesizlik karşısında şaşkına düşmüşlerdir.
Hüseyin Çelik: Kılıçdaroğlu'nun sözlerini sokak serserileri bile söylemez
İftiradır bu." değerlendirmesinde bulundu."HALKIMIZI CİDDİYE ALDIĞIMIZ İÇİN BUNLARA CEVAP VERİYORUZ"Kılıçdaroğlu'nun ayrıca Başbakan Erdoğan'ın Başbakan hamile kadınların sokağa çıkmaması gerektiğini söylediğine dair bir cümle kurduğunu hatırlatan Çelik, "Bu yalan
Bozdağ: Ahlak yoksunluğunun bizzat kendi lisanıyla itirafıdır
Bozdağ, "Kılıçdaroğlu'nun Başbakanımıza yaptığı iftira, onun ahlak yoksunluğunun bizzat kendi lisanıyla itirafıdır." dedi. Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, dün Cumhuriyetin 90'ıncı yılı kutlanırken ve Marmaray
Bekir Bozdağ: Bahçeli'nin konuşmalarını ezberledim
BOLU - Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, MHP liderine yüklenerek, "Bahçeli’nin konuşmalarının hakaret ve iftira kısmı hariç diğer kısımlarını ezberledim. Neredeyse aynı konuları aynı kalıplar içerisinde, aynı cümlelerle tekrar edip duruyor.
"Aziz Yıldırım iyi bir insan değil. Benden de korkuyor"
400 bin dolar için, bir koltuk uğruna böyle iftiralar atmak adamlığa sığmaz. 2000-2001 yılında kulübe 10 milyon dolar sıcak para girişi sağladım yayın haklarından. Avrupa şampiyonu Galatasaray'ın yayın haklarını 5 milyon dolara aldık, Fenerbahçe için 10 milyon dolar verdim.
MHP'li Yalçın'dan Hüseyin Çelik'e Don Kişot'lu benzetme
Kendilerine tavsiyemiz, vakit varken haddini bilmeyi öğrenmeleri, edeplerini takınmaları, başkalarına hücum ve iftira ederek kirlenmiş dillerini her yere sokmamalarıdır." (CİHAN)
CHP özür dilerse davalardan vazgeçip, tazminatları iade edeceğim
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik iftira attığı iddiası ile Kayseri 5. Asliye Ceza Mahkemesi'ne açtığı davada 15 bin TL kazanmasıyla ilgili değerlendirme yaptı.
MHP'li Yalçın'dan eleştirilere Alparslan Türkeş'li cevap
siyasi partinin MHP olduğunu savunan Yalçın, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Bunun içindir ki MHP, iktidar partisinin ve işbirlikçilerinin yalan ve iftira sağanağı altındadır. AKP bir yandan partimize dönük karalama kampanyaları yürütürken, diğer yandan da MHP’nin fikir ve prensiplerine sahip çıkar görünmektedir.
Annesine ve gelinine eziyet eden adama 25 yıl hapis cezası verildi
Onun için bana iftira atıyorlar. Ben böyle bir şey yapmadım." dedi. Yaklaşık 1 yıl süren yargılamanın ardından mahkeme, sanığa 2 gasp, yaralama ve eziyet etme suçlarından toplam 25 yıl hapis cezası verdi.
Erdoğan: Böyle muhalefet AK Parti için talih olsa da demokrasi için talihsizlik
Dedikodulara, sanal tartışmalara, hakaretlere, iftiralara değil, önce milletin sonra vicdanımızın sesine kulak vereceğiz. Onun için hep ne diyoruz, 'bu kadronun içinde ben olamaz', bu kadronun içinde 'biz' var.
Mobbing mağduru 6 bin kişi ALO 170’i aradı
yüzde 11,33 ile ayrımcılık, yüzde 9,04 ile sözlü taciz, yüzde 6,19 ile tutanak tutulması, yüzde 6,03 ile yasal hakların kullandırılmaması, yüzde 3,13 ile iftira, yüzde 1,67 ile cinsel taciz, yüzde 1,67 ile fiziksel şiddet yer aldı.
Faşist Altın Şafak milletvekillerinden Ergenekon tarzı savunma
bir televizyon programında iki kadın milletvekilini tokatlamasıyla adından söz ettiren Kasidyaris, gazeteciler tarafından kendilerine siyasi nedenlerle iftira atıldığını iddia etti. Diğer milletvekili İliyas Panayotaros da Kasidyaris benzeri gerekçeler ileri sürdü.
Terim'in avukatı: Ünal Aysal'a dava açmayı düşünmüyoruz
Galatasaray'dan ayrılan teknik direktör Fatih Terim, hakkında yapılan yayınlar nedeniyle RTÜK'e şikayette bulunurken, "iftira ve kişilik haklarını zedelediği" için Rasim Ozan Kütahyalı başta olmak üzere bazı televizyon kanallarına da dava açtı.
Sakarya basınının ‘kara günü’nün üzerinden bir yıl geçti
BİK Sakarya Şube Müdürü Ömer Faruk Çakır’da; şantaj, tehdit ve iftira gazeteciliğine asla izin vermeyeceklerini, daha özgür bir basın için çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Çakır bu ilkelerden asla vermeyeceklerini sözlerine ekledi.
Mahkeme 'iftira' dedi
yaptığı esnada kurumda hizmetli personel olarak çalışan bir kadına cinsel tacizde bulunduğu iddialarıyla gündeme gelen eski Şube Müdürü Aydın Damar, açtığı iftira davasını kazandı. Mahkeme, hizmetli bayan personelin Milli Eğitim Şube Müdürü Aydın Damar’a iftira atmaya çalıştığı hükmüne vardı.
Celal Adan: Maçta olay çıkartanların ülkücü olduğu iddiası iftira
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Beşiktaş - Galatasaray derbisinde çıkan olaylara katılanların ülkücü olduğu iddialarını iftira olarak niteledi. Adan, “Ülkücüler böyle olaylara katılmazlar.
Vali Balkanlıoğlu: İş Kurumu'ndaki taciz ve mobbing olayları araştırılıyor
İftira atmamak şartıyla doğruları söyleyin. Rahat olun. Sizin kılınıza kimse dokunmaz’ diye garanti verdik. Bize bu konuda daha önce de bazı ihbarlar yapılmıştı.
Kanser hastasının yakınları: Hastamız cezaevinde değil bari evimizde ölsün
ilçesine bağlı Orak köyünden 2006 yılında Mersin’e göç ettiklerini belirten oğlu Mehmet Barlas (17) ise 2008 yılında işlenen bir cinayetten dolayı babasına iftira atıldığını iddia etti. 2006 yılında köyden göç etmelerine rağmen 2008 yılında işlenen cinayetin babasının üzerine atıldığını öne süren oğul Barlas, "Şu an babam Mersin E Tipi Kapalı Cezaevi’nde
Gordon Brown, 2008 isyanı sırasında sıkıyönetim istemiş
Muhafazakar partili önde gelen politikacılara yönelik iftira kampanyası yapmakla suçlandığı için 2009 yılında görevinden istifa eden McBridge, 2008 Ekim’de Brown’un ingiltere bankalarını yarı-kamulaştırma açıklamasından bir gün önce başbakan ile görüştüğünü kaydediyor.
Atalay: Naylon gazeteciliğin önüne geçmek için tedbirleri sıklaştırdık
İftira haberciliğinin olmaması gerekiyor. Habercilik yapacaklar. Görüşü ne olursa olsun. En sağdan, en soldan iyi niyetle gazetecilik yapmak isteyenin yanında olacağız.
Bozdağ: AK Parti’de casus iddiaları iftiradan ibarettir
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, AK Parti’de casus kulakları olduğuna ilişkin ortaya atılan iddiaların iftiradan ibaret olduğunu ifade etti. Bozdağ, AK Parti’yi dinlediğine ilişkin gündeme gelenlerin AK Parti kurucusu olmalarının yalan yanlış haberden ibaret olduğunu söyledi.
Kara: Salonu, dar bir ideolojik grubun bahçesi olmaktan kurtardık
bir sürü dedikodu iftira kampanyaları yaparak insanları kışkırtmaya çalıştılar. Biz gayet şeffaf bir şekilde buranın imar planlarında spor alanı lejantında olduğunu Üsküdarlılara anlattık, zaten meclisimizden de tüm partilerin ittifakıyla
Gülen’in avukatından Fransız dergiye yalanlama
’ şeklindeki haberlerin iftira olduğunu belirtti. Albayrak, “Hayatı boyunca hoşgörüyü, diyaloğu, sulhu, uzlaşmayı, insan, ülke ve millet sevgisini esas alan düşünceleri savunan müvekkilimin isminin ‘savaş ve örgüt’ kelimeleri ile birlikte anılması
28 Şubat davasında mahkeme heyetini eleştiren haberler sanıkları rahatsız etti
Çetin haberin, "Adil yargılanmaya iftira suçunu işlemektedir. Haberle ilgili suç duyurusunda bulunuyorum. Bu kapsamdaki kayıtların incelenmesini istiyorum.
Bozdağ: Amaç hukuk devleti ve eşitlik ilkelerine aykırılığı ortadan kaldırmak
Cumhuriyet gazetesini bu çarpıtma ve şahsımı karalayarak iftira atma haberinden dolayı kınıyorum, başta Cumhuriyet gazetesi okurları olmak üzere aziz milletimize şikayet ediyorum. Bu haberle ilgili olarak yasal yollara başvuracağım.
Eğitim-Bir-Sen BİMER'e yapılan asılsız başvurulardan rahatsız
ÇORUM - Eğitim-Bir-Sen Çorum Şube Başkanı Tahir Eşkil, Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) yapılan asılsız şikayet ve iftiralardan rahatsız olduklarını belirtti.Sendika yöneticileriyle bir restoranda basın toplantısı düzenleyen Başkan Tahir Eşkil, sendika çalışmaları ve gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu
Gümrük Bakanlığı: Gümrükte PKK bayrağı asma haberi yalan
Kişi ve kurumları karalamak kastının açıkça gözler önüne serildiği bu haberi 'iftira at izi kalsın' anlayışınızın bir sonucu olarak görüyoruz” diye kaydetti. (CİHAN)
Göçmenleri suçlayan kitap 1,5 milyon, mağdur göçmenin kitabı 10 bin sattı
Polis babama iftira atarak, ailesinden ifade almaya çalıştı. Almanya’da bunların yaşanabileceği hiç aklıma gelmezdi. 'Mağdur' olmamıza bile izin verilmedi.
Yahudi örgütü ADL'den Erdoğan'a mektup; Beyaz Saray'a teşekkür
NEW YORK - İftira ve İnkarla Mücadele Birliği (ADL), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Mısır’daki olayların arkasında İsrail’in olduğu iddialarını tehlikeli bulduğunu kaydetti. ABD’deki Musevi lobisinin önde gelen kuruluşlarından ADL’nin Ulusal Direktörü Abraham H.
Memur-Sen: Yalan ve iftiralara karşı mücadelemiz hukuk zemininde sürecek
ANKARA - Memur-Sen, konfederasyon ve Genel Başkan Ahmet Gündoğdu hakkında yalan ve iftiralar atan internet sitesi ile hem medya ortamında hem de hukuk zemininde mücadele edeceklerini duyurdu. Açıklamada, Gündoğdu'nun geçen yılki toplu sözleşmeler sonrasında yönetime istifasını sunduğuna dair küçücük bir belge ve bilgi sunmaları istenerek, aksi takdirde site yöneticilerinin
Cizre’deki bombalı saldırıya STK’lardan kınama
çetelerinin Kürtlerin huzursuz olmalarını, insanların yollarını kesen eşkiyalar olduğunu ve ucuz kahramanlıkların pirim yapmayacağı gibi, Müslümanlara atılan iftiralara ve yürütülen karalama kampanyalarına sessiz kalmayacağımızı ilan eder; saldırıya uğrayan kardeşlerimizin sonuna kadar yanlarında olacağımızı tüm kamuoyuna bildiririz
TSYD yarışmasında dereceye girenler ödüllerini aldı
2- Bilal Meşe -Milliyet Gazetesi: Yalan, İftira, Senaryo3- Murat Ağca -Habertürk Gazetesi:Türkiye’ye gelirim3- Çağrı Develioğlu -Hürriyet Gazetesi: Babam iyi ki Venus’le daha çok ilgilenmiş
Bozdağ: Mısır'daki katliama sessiz kalanlar tarih önünde mesuldür
"CHP'LİLERİN FİŞLENDİĞİ İDDİASI İFTİRADIR" CHP’li bazı milletvekillerinin fişlendiği iddialarına da değinen Bozdağ, bunun iftira olduğunu söyledi. Ana muhalefet partisi zaman zaman gündem sıkışması olunca böyle iftiralar ortaya koyduğunu bildiren Bozdağ, “MİT açıklama yaptı, İçişleri Bakanlığı açıklama yaptı.
CHP’li Matkap, hakkındaki iddialarla ilgili açıklama yaptı
Ancak polis devletinde görülebilecek bu iftira kampanyasını lanetliyor ve diyorum ki, 'Başbakan Erdoğan ne kadar viski - altın kaçakçısı ise ben de o kadar rakı kaçakçısıyım.' Sadece bunu söylemekle kalmıyorum.
Hizmet hakkındaki 11 iddiaya 11 cevap
Ancak, geçmişten bugüne olageldiği gibi, 'vesayet oluşturma' ve 'iktidara ortak olma' iftiralarıyla, bürokratik katmanlarda belli toplumsal kesimlerin tasfiye edilmesi ve dışlanması amacı varsa, bu hukuk ve demokrasinin en temel ilkelerine aykırıdır.