iftiradan

Bekir Bozdağ: Kılıçdaroğlu’nun açıklaması kanımı dondurdu
Bozdağ şunları söyledi: “Onun için konuşurken, hakaretten, küfürden, iftiradan başka cümle kuramıyorsa birisi demek ki, onun sepetinde başka bir şey yok. Dağarcığında başka bir şey yok.
Diyanet, Başkan Görmez kampanyasına tepkili
Açıklamada, “Sorumlularla ilgili yasal süreç başlatılmıştır… Sosyal ortamlarda paylaşılan bu haber ve fotoğraf tamamen yalan, düzmece ve bir iftiradan ibarettir... Bir haftadır sosyal medya ortamlarında Sayın Diyanet İşleri Başkanına izafe edilen resimdeki şahıs Başkanımızın oğlu değildir…“ ifadeleri yer aldı.
Bozdağ: AK Parti’de casus iddiaları iftiradan ibarettir
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, AK Parti’de casus kulakları olduğuna ilişkin ortaya atılan iddiaların iftiradan ibaret olduğunu ifade etti. Bozdağ, AK Parti’yi dinlediğine ilişkin gündeme gelenlerin AK Parti kurucusu olmalarının yalan yanlış haberden ibaret olduğunu söyledi.
KCK sanığından asimilasyon iddiası
Gizli tanıkların, benim hakkımda verdiği ifadeler iftiradan ibarettir ve kabul etmiyorum." iddiasında bulundu.Kürt sorununa yönelik bireysel hassasiyeti olduğunu savunan Selçuk, "Benim, PKK, KONGRA-GEL ve KCK örgütlenmesiyle bir alakam yoktur.
Başbakan Erdoğan: Yarın aynı şeyle biz imtihan oluruz
Dedikodudan başka, iftiradan başka bu güzelim insanlarımızın arasına nifak tohumları ekmekten başka ne yapıyorsunuz?” diye sordu.
Hizmet hakkındaki 11 iddiaya 11 cevap
Hal böyleyken, 'Başbakan tutuklanacaktı' iddiası saçma bir iftiradan öte değer taşımamaktadır.Hizmet Hareketi’ne gönül verenler, AK Parti’deki hukukçu vekillerin ve yöneticilerin bu art niyetli iftiraların devam etmesine neden göz yumduklarını bir türlü anlayamamakta
Lutfi Arıboğan: Türk sporunu küçümsedikleri maaşlı profesyoneller kurtaracak
Lutfi Arıboğan, Futbol Federasyonu yönetiminde bulunduğu dönemle ilgili yapılan suçlamalara da, "UEFA süreciyle ilgili ortaya atılan iddialar yalan ve iftiradan ibaret. Mehmet Ali Aydınlar döneminde Türk futbolunun hayrına işler yapıldı.
Doktora tecavüz suçlaması
Anlatılanlar tamamen iftiradan ibaret." dedi. İfadesinin alınmasının ardından Marmara Ereğlisi Adliyesi'ne sevk edilen T.A. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Eğitim-Bir-Sen: Cumhuriyet’in haberi düzmece ve kirli bir oyun
dilekçe getirmeyen öğrencileri Alevi-Sünni diye ayrı oturtarak 'Komünistler ve Aleviler kucak kucağa oturan milletlerdir' dediğini iddia edenlerin attıkları iftiradan yüzleri kızarmalıdır. Bunu organize edenlerin kimler olduğunu ve kimleri maşa olarak kullanmaya çalıştıklarını biliyoruz.
Genç Fenerbahçeliler'den açıklama: Ankara'ya gitmiyoruz
/>Elde etmek istediği siyasi ve hukuki rant nedeniyle gözünü kendi taraftarına diken ve bu kapsamda olabildiğince faşizan kararlar alıp, her türlü yalan ve iftiradan sakınmayan, egosunun ve kibrinin esiri olmuş bir kişinin adeta dikta rejimiyle kontrol ettiği Fenerbahçe Yönetim Kurulu’na ve bu kurulu göreve getiren kongre üyelerine
Bahçeli: Anlaşılan İsrail, kaz gelecek yerden tavuğu esirgememiş
Başbakan Erdoğan’ın, bizim tarafımızdan söylendiğini iddia ettiği, ‘İsrail özür dilemez, beklemeyin’ sözleri ise tam anlamıyla yalan ve iftiradan ibarettir. Kendisinin İsrail’e yönelik olarak sarfettiği; ‘terörist, bozguncu, sapık, vahşi, barbar, katil, cani’ sözleri gerçek olup henüz tazeliğini korumaktadır.
Erdoğan: MHP, 'terör bitmesin, terör meselesi bitmesin' diye adeta çırpınıyor
Her ikisinin de aynı olduğunu, aynı mantıktan, aynı ithamdan, aynı iftiradan yola çıktığını göreceksiniz. Eli kanlı terör örgütü, bizi terör örgütü olarak itham ederken; CHP milletvekili aynı ifadeyi kullandı.
Başbakan Erdoğan: Asıl ihanet çözümü engelleyerek millete yapılan ihanettir
Şehit yakınlarının gazilerin bize yönelttikleri sorulara bakıyoruz muhalefetin ürettiği aslı astarı olmayan tamamen iftiradan ibaret bir propagandanın etkisini görüyoruz." şeklinde konuştu.
Fethullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Albayrak: İddialar haksız ve mesnetsiz
Bu konuda bir açıklama yapan Albayrak, "İftiradan ibaret bu haksız ve mesnetsiz iddialar tutanakta isimleri geçtiği belirtilen kişi ya da kişilerin kurgusundan başka bir şey değildir." dedi. Fethullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak'ın açıklaması şöyle:
Sivas basını birleşmeyi pasta keserek kutladı
Daha nitelikli içeriği daha dolu, sahada koşturan hizmet veren, kimsenin ayağına basmayan şantaj, tehdit, iftiradan uzak ama bütün eksiklikleri dile getiren ve bu anlamda 4. güç olarak ayakta duran bir Sivas basınını oluşturacağız.
Prof. Dr. A.S: Tecavüz iddiaları iftira
Başsavcılık makamlarının yaptığı soruşturmalar sonucu kayda değer bulunamadığını vurgulayan Gür, "Söz konusu gazetede yer alan tecavüz suçlamasının bir iftiradan ibaret olduğu hukuken anlaşılmıştır. Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 29.
Müslüm Gündüz, Gani Şavata'dan şikayetçi oldu
Avukat Bülent Demir ise, hem filmin yayınının durdurulması, hem de hakaret ve iftiradan dolayı suç duyurusunda bulunmak için savcı ile görüştüklerini söyledi. (CİHAN)
Özhaseki, Kılıçdaroğlu'ndan kazandığı tazminatla 3 buçuk ton sucuk dağıttı
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, kendisine hakaret ve iftiradan dolayı yargı yolu ile Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kazandığı tazminat ile 3,5 ton sucuk alarak vatandaşa dağıttı. Birer kiloluk paketler haline getirilen sucukların dağıtımına Yenişehir Aşevi'nden başlandı.
Bozdağ: Terörün bitirilmesi için atılacak adımlar ülkenin yararınadır
Mahkemeler Sayın Kılıçdaroğlu'na hakaret ve iftiradan dolayı epeyce bir tazminata hükmetti. Hakkında pek çok da ceza ile ilgili fezleke var. Ama buna rağmen Kılıçdaroğlu, hakaret sövme ve iftiradan maalesef geri durmuyor.
Bekir Bozdağ: BDP, PKK terör örgütünün bir uzantısıdır
konuşuyorlar bir takım laflar söylüyorlar hem terör örgütüne destek verenler hem de terör örgütü bazı şeylerden bahsediyorlar söylediklerin hepsi yalan ve iftiradan başka bir şey değildir. Dün Gaziantep’imizde yine şehitlerimiz oldu.
İl Başkanı Karataş: CHP'li Yüksel, MHP'den özür dilemelidir
Alaattin Yüksel'in MHP'ye iftira attığını söyleyen Necat Karataş, "Siyaset, her şeyden önce millete karşı sorumlu olma, ne söyleyemeyeceğini bilme, iftiradan ve yalandan uzak durma sanatıdır. Maalesef CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel bu meziyetlerden hiçbirini gösterememiş, partimize attığı iftira sonucunda İzmirlilerin gözünden düşmüştür.
‘Depremzede çocuk garson gibi çalıştırılıyor’ haberini babası yalanladı
Asla ve kat’a böyle bir çalışma yok, Haberler iftiradan ibarettir. Buradaki idareci ve personel bize gayet iyi davranmakta, kendimizi evimizde gibi hissettirmektedir. İddia sahipleri bunları ispatlamadığı sürece müfteri konumunda olacaklardır.
Bozdağ: Kılıçdaroğlu’nun hakaret içeren fezlekesi 9’du, 10 oldu
Kılıçdaroğlu hakkında Meclis’te 14 fezleke olduğunu belirten Bozdağ, bunlardan 10’unun hakaret ve iftiradan dolayı olduğunu kaydetti. Bozdağ, “CHP genel başkanı ya basın yoluyla kamu görevlisine hakaret suçlarını işliyor.
Esendemir: Gümüşdamla için toplanan paralar ailenin bilgisi dahilinde kullanıldı
Ama bugün burada bir yerel gazetenin manşetten yayınladığı, çirkin iftiradan dolayı bir araya geldik. Arkadaşımızın sağlığında bir süre çalıştığı, maaşını ve diğer alacaklarını bin bir zorlukla geri aldığı bu gazete, çirkin bir iftira ile hepimizi derinden yaraladı.
Türkiye Kamu-Sen, Arınç hakkında suç duyurusunda bulundu
Böylesine bir iftiradan yüce Allah sığınırız, o görüşmede Bülent Arınç’a evet yada hayır noktasında bir cevap verilmemiş, grev hakkının da Anayasa paketinde olması gerektiği söylenmiştir. Bu maddenin diğer tartışılan maddelerden ayrılması halinde TBMM’de bulunan tüm siyasi partilerin buna destek vereceği de kendisine söylenmiştir.
Katil diye tutuklandı, 50 gün sonra tahliye edildi
Allah herkesi iftiradan korusun." diye konuştu. Muzaffer Şahin'in avukatı Kenan Genç de soruşturmada gizlilik kararı bulunması sebebiyle bilgi veremeyeceğini belirtti. (CİHAN)
Fırat Haber Ajansı'nın iddialarına karşı dava açacak
2011 tarihinde internet sitesinden duyurduğu iddialarla ilgili yazılı bir açıklama yapan Ahmet Alpkan, haberin tamamen yalan ve iftiradan ibaret olduğunu belirtti. Sözkonusu araca her hangi bir kurşun sıkmadığını, hakkında asılsız iftiralarda bulunan Fırat Haber Ajansı'nı avukatı aracığı ile mahkemeye vereceğini belirten Alpkan, "Söz
AK Partili Çelik, Kılıçdaroğlu’na 10 bin TL'lik tazminat davası açıyor
Sözleri, daha pek çok saygın için yaptığı gibi bir iftiradan öte bir anlam ifade etmemektedir. Durumun tespiti ve yargı önünde hesaplaşmak için bugün itibarıyla avukatların aracılığıyla ile Kemal Kılıçdaroğlu’na 10 bin liralık manevi tazminat davası açacağım.
Antalya'da göz altına alınan gazeteci serbest bırakıldı
” diyen Ağırman, “Basın yoluyla hakaret ve iftiradan göz altına alındım. Ancak beni Kaçakçılak ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri göz altına aldı. Normalde güvenlik şubenin ifade vermem için yazıyla savcılığa davet etmesi gerekirdi.
BİK Genel Müdürü Atalay: Basın, yatırımcıları teşvik etmeli
Demokrasilerde basının özgür olduğunu ve şantaj, tehdit ve iftiradan uzak toplumun aydınlık ve güzel yarınları için yayın yapmasını istediklerini dile getiren Atalay, bunun için de yerel basına büyük sorumluluk düştüğünü kaydetti.
Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na 'mektup' cevabı: Müflis tüccar gibi eski defterleri karıştırıyor
Bu iftiradan dolayı, kendisi de iftirayı sahiplenerek onu göndermesiyle belediye başkanım onun hakkında gereken davayı ayrıca açacaktır. Girdiği yolda bomba adeta kendi elinde patladı.
AK Parti Milletvekili Orhan, Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi
Orhan, “Bir kısım Bahçesaraylılar tarafından gündeme getirilen, arazilerin önemli kısmının benim ve akrabalarım adına tescil edildiği iddiası tamamen bir iftiradan ibarettir.” dedi. Kendisinin, Bahçesaray’da eşinden kalan ve 10'a yakın varisi bulunan 13 dönümlük arazisi mevcut olduğunu kaydetti.
Hüseyin Çelik: CHP'nin ajan göndermesine gerek yok, gelsinler siyasetimizi anlatırız (1)
Bu yakıştırmada diğerleri gibi (Kayseri'de olduğu gibi) iftiradan öte bir şey değildir.'' şeklinde konuştu. (CİHAN)
Başkan Özhaseki: CHP lideri bu defa sert kayaya çarptı
Kuru iftiradan korusun. Elinde bilgi, belge varsa ispatlarsın. Ama yok bolca çene bolca çene. Allah ıslah etsin.
Başbakan Erdoğan: Benim İsviçre bankalarında param yok ki bunu ispat edeyim
Gerçeği çarpıtmak yalan ve iftiradan medet ummak bir siyaset tarzı olamaz. Siyasetini yalan ve iftira üzerine kuranlar hiçbir zaman amaçlarına ulaşamazlar. Maalesef son dönem gördüğümüz tablo Türk siyaseti açısından hiç hoş değildir.
"Müslümanları hedef alan tartışmalar Almanya'ya yakışmıyor"
görülmeye ve dışlanmaya maruz iken, diğer taraftan aynı azınlık için, "uyum sağlamıyor, anayasal düzeni kabul etmiyorlar" ithamı, kocaman bir yalan ve iftiradan ibarettir." dedi. "Son 20 yıldan beri Alman kamuoyu sürekli olarak özellikle Türk azınlığa karşı önyargılar ve yanlış bilgilerle yönlendirildiğinden, yapılan kamuoyu araştırmaları
Bünyan Belediye Başkanı Özmen tutuklanmasına itiraz edecek
Başkan Mehmet Özmen'in avukatı Sümer Erol, tutuklamanın kesinlikle bir yanlış karar olduğunu ifade ederek, yapılan suçlamanın da iftiradan öte olmadığını dile getirdi. İki gün önce Kayseri Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, Bünyan Belediyesi'nde yapılan bir ihaleye fesat karıştırdıkları
Muş Alparslan Üniversitesi Rektör İnanç: 'Denetçileri dövdürdüğüm' iddiası iftira
Habertürk Gazetesi'nde yayınlanan ve tamamen iftiradan ibaret olan habere şöyle bir göz attığımızda, Rektör tarafından olayın doğrulandığı iddia ediliyordu, oysa tam tersine beni telefonla aradıklarında, olayı kesin bir dille yalanladım.
Piknik alanında köpeği zehirlenen AK Partili Belediye Meclis Üyesi istifa etti
İddiaları karalama ve iftiradan ibaret görüyoruz. Zaten bu zehiri bulma şansımız yok, yasal olarak da böyle bir hakkımız yok." ifadelerini kullandı.
Emniyet'in imamı olarak lanse edilen Özdil, Hanefi Avcı hakkında yasal işlem başlatıyor
üzere ilgili yayın hakkında savcılıkça inceleme başlatılmış olup bu inceleme sonucunda söz konusu haksız ve mesnetsiz iddiaların birer yersiz itham ve iftiradan ibaret olduğu ortaya çıkacaktır. Savcılık tarafından başlatılan incelemeden haberdar olunduğunda derhal müvekkilimle birlikte Cumhuriyet Savcılığına müracaat edilerek, müvekkilimin tüm iletişim
Fenerbahçe'den eski yönetici Kutlualp'e Deloitte yalanlaması (1)
Bu açıklamayı yapmak için randevularımızı erteledik" derken Kutlualp'in iddialarının iftiradan öte olmadığını söyledi. Basın toplantısında hazır bulunan Deloitte Türkiye Denetim Ortağı Ömer Tanrıöver de, "Söz konusu iddiaları şaşkınlıkla izliyoruz" derken, "Fenerbahçe'ye dava açmak
Ergenekon iddianameleri, Amirallere suikast davasına bakan mahkemeye ulaştı
Sanıklar Faruk Akın, Sinan Efe Noyan ve Alperen Erdoğan'ın avukatı İrfan Sütlüoğlu, davanın gerçek bir cürümden değil her yönüyle kurgulanmış bir iftiradan ibaret olduğunu iddia etti. Kurgu olduğunu gösteren en önemli delilin ise emniyetin arama talebinin 28 Haziran 2009 tarihli olduğunu ancak ihbar mektubunun 15 Temmuz'da gönderilmesi olduğunu belirtti
AK Parti İzmir İl Başkanı Kabak: Baykal'ın İzmir'deki ekibi de hakaret ve iftiradan başka bir şey bilmiyor
Başbakan Erdoğan'ın, Hitler'e benzeyen siyasinin İsmet İnönü olduğu yönündeki açıklamasına fütursuzca katılan Baykal'ın İzmir'deki ekibinin de hakaret ve iftiradan başka bir şey bilmediğinin bir kez daha gün ışığına çıktığını söyledi.
10 yaşındaki çocuk gece yarısı karakola götürüldü (Özel)
" Sorumlular hakkında Kartal Adliyesi Memur Suçları Soruşturma Bürosu'na suç duyurusunda bulunan baba Demirci, "Çocuğun suçu olmadığı halde yapılan bir iftiradan dolayı savcının tutumu, oradaki görevli polislerin yapmış olduğu olayların doğru olup olmadığının soruşturulması için bir dilekçe verdim.
Çiğli Belediye Başkanı Solak koruma istedi
Yapılacak her türlü saldırı ve iftiradan da halkımın vicdanına ve Yüce Allah'a sığınırım." şeklinde konuştu.Ruhsatlı üç silahı olduğunu bildiren Başkan Metin Solak, İzmir Valiliği'nden koruma talep ettiğini ancak kabul edilmediğini söyledi.
Milli Eğitim Bakanlığı, kamusal alanda şıklık kriteri haberini yalanladı
Eğitim Bakanlığı, 'Kamusal alanda şıklık kriteri' başlığı ile yer alan haberle ilgili yaptığı yazılı açıklamada; "Öncelikle, söz konusu haberin çirkin bir iftiradan yola çıkılarak hazırlandığı görülmektedir.
Veli Küçük, eşine sarılarak 44. evlilik yıldönümünü kutladı
Malatya Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla alınan ifadesinde Küçük'ün, konuyla bir alakasının bulunmadığını, olayın bir iftiradan ibaret olduğunu söylediği öğrenildi. Müşteki avukatlarının Taraf Gazetesine iletilen ihbar e-postasını savcılığa bildirmesi üzerine Malatya Cumhuriyet Savcılığı'nın, Küçük'ü soruşturmaya dahil ettiği ileri sürüldü
Başkan Fakıbaba'nın 'Vali gitsin köy yollarını yapsın' açıklamasına Valilik'ten tepki geldi
Akdemir, Belediye Başkanı Fakıbaba'nın gerek seçim çalışmaları ve gerekse seçim sonrasında Vali Yusuf Yavaşcan üzerinden yalan ve iftiradan ibaret söylem ve demeçlerinin kamuoyunu rahatsız ettiğini savundu.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Özcan, MHP, DSP, DTP hakkında suç duyurusunda bulundu
MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahmut Tat'ın kendi adına bir gazete çıkararak müvekkili hakkında hiçbir gerçekliği olmayan ve iftiradan öteye gidemeyen haberleri halkı yanılmak amacıyla dağıttığını öne süren Özer, aynı günlerde DSP imzalı gerçekle alakalı olmayan bildirilerin cadde ve sokaklarda
Bakan Akdağ: Türkiye'nin yükselmesindeki en büyük pay halkındır
Bu muhalefeti yaparken iftiradan belki zaman zaman kendisinin bile inanmadığı şeylerden konuşmaktan vazgeçmiyor. Aynı işleri o yandaş medya yapıyor.