ihsan güler

Başkale Kaymakamı Büyükköse, sit alanındaki tahribatı engelledi
Görevden alınan eski Başkale Belediye Başkanı İhsan Güler ise Kaymakam Büyükköse'nin tarihi değerlere karşı ortaya koyduğu samimi ve duyarlı davranışından dolayı halk tarafından takdir edildiğini ve kendisinin de bu tavrını alkışladığını söyledi.
AK Parti milletvekilinden BDP’lilere 'Geçmiş Olsun' ziyareti
bürosunun açılışını yaptıktan sonra KCK operasyonları sonucu 10 aydır cezaevinde bulunan ve 2 gün önce tahliye edilen BDP’li Başkale eski Belediye Başkanı İhsan Güler’i, BDP ilçe örgütünde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
BDP'li başkanların avukatları, gizli tanığın mahkemede dinlenmesinde ısrarcı
Kaya, Özalp Belediye Başkanı Murat Durmaz, Edremit Belediye Başkanı Abdulkerim Sayan, BDP İl eski Başkanı Cüneyt Caniş, Van Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Güler'in de bulunduğu 13 şüphelinin 3. duruşması halen devam ediyor.
KCK'lı belediye başkanları tekrar hakim karşısında
Kaya, Özalp Belediye Başkanı Murat Durmaz, Edremit Belediye Başkanı Abdulkerim Sayan, BDP İl eski Başkanı Cüneyt Caniş, Van Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Güler'in de bulunduğu, 13 şüpheli gözaltına alındı.
KCK'lı belediye başkanları, mahkemeyi protesto için sırtını döndü
Kaya, Özalp Belediye Başkanı Murat Durmaz, Edremit Belediye Başkanı Abdulkerim Sayan, eski BDP İl Başkanı Cüneyt Caniş, Van Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Güler'in de bulunduğu 13 şüpheli gözaltına alındı.
KCK davasında BDP'li belediye başkanlarından 2'si tahliye oldu
Kaya, Özalp Belediye Başkanı Murat Durmaz, Edremit Belediye Başkanı Abdulkerim Sayan, BDP İl eski Başkanı Cüneyt Caniş, Van Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Güler'in de bulunduğu 13 şüpheli gözaltına alındı.
Van'da KCK'dan tutuklanan belediye başkanlarına dava açıldı
Beldesi Belediye Başkanı Nezahat Ergüneş, Muradiye Belediye Başkanı İzzet Çelik, Başkale Belediye Başkanı Hecer Sarihan, Van Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Güler, BDP Eski İl Başkanı Cüneyt Caniş, BDP Van İl Başkanı Mihriban Şah ve 5 BDP'li toplam 14 kişi gözaltına alındı.
Van'da 182 kişi açlık grevini bıraktı, sadece 18 kişi devam ediyor
tutuklanarak Van F Tipi Kapalı Cezaevi'ne konulan Van eski Belediye Başkanı Kaya, BDP Van eski İl Başkanı Cüneyt Caniş ve Van eski Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Güler, Edremit eski Belediye Başkanı Abdülkerim Sayan ile Özalp eski Belediye Başkanı Murat Durmaz da bir süre sonra açlık grevine destek verdi.
Van Belediyesi itfaiye araçlarını tank gibi yürütmüş
Van belediye Başkanı Bekir Kaya, Van BDP il başkanı Cüneyt Caniş ve Başkale belediye Başkanı İhsan Güler tutuklandı, 4 şüpheli serbest bırakıldı. 7 kişinin savcılık işlemleri devam ediyor.
Başkan Bekir Kaya tutuklandı, yardımcıları çöpleri toplamaya başladı
Gece geç saatlerde başlayan ve yaklaşık 7 saat süren yargılamanın nöbetçi mahkemede, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, Van Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Güler ile eski BDP Van İl Başkanı Cüneyt Caniş’in “Terör örgütüne üye olmak” suçlaması ile tutuklanmasına, Bostaniçi Belediye Başkanı Nezahat Ergüneş ile BDP Van İl Başkanı
Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, 'terör örgütü üyeliği'nden tutuklandı
bulunduğu BDP'lilere yönelik KCK operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve dün mahkemeye çıkarılan Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Güler ile BDP eski il başkanı Cüneyt Caniş tutuklandı.
Van Belediye Başkanı Kaya ve 5 kişi tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi
savcılık tarafından serbest bırakılırken, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, Bostaniçi Belediye Başkanı Nezahat Ergüneş, Van Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Güler, BDP Van İl Başkanı Mihriban Şah ve BDP eski İl Başkanı Cüneyt Caniş, tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi.
Van'da çöp dağları oluştu
Nezahat Ergüneş, Başkale Belediye Başkanı Hecer Sarihan ile BDP Van İl Başkanı Mihriban Şah, Eski İl Başkanı Cüneyt Caniş ve Van Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Güler geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye getirildi.
KCK operasyonunda gözaltına alınan belediye başkanları adliyede
Başkale Belediye Başkanı Hecer Sarihan, Özalp Belediye Başkanı Murat Durmaz, Edremit Belediye Başkanı Abdulkerim Sayan, Van Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Güler gözaltına alındı. Ayrıca, BDP Van İl Başkanı Mihriban Şah, Van eski İl Başkanı Cüneyt Caniş ile bazı BDP ilçe başkanları ile birlikte toplam 14 partili gözaltına alındı.
Başkale’de çocuğu boğarak öldürdüler
Başkale Devlet Hastanesi'ne gelen Başkale eski Belediye Başkanı İhsan Güler, toplanan kitleye yönelik bir konuşma yaptı. Faillerin bulunması için güvenlik güçlerine yardımcı olunmasını istedi. (CİHAN)
Eski belediye başkanı, yolda kalan minibüsü aracına bağladığı iple kurtardı
VAN - Van’ın Başkale ilçesine bağlı yavuzlar köyüne taziye ziyaretine giden eski Belediye Başkanı İhsan Güler ve beraberindekiler, yolda kar nedeni ile mahsur kalan yolcu minibüsünü iple çekerek kurtardı.
50 yıl önce Başkale'den göçen Museviler, ilçeyi ziyaret etti
Burada bir konuşma yapan BDP’li eski belediye başkanı İhsan Güler, Musevilerin buraya gelmelerinden çok mutlu olduklarını belirtti. Bir dakikalık saygı duruşundan sonra mezarlıktan ayrılan heyet, Yahudilerin 1960’larda yaşadıkları Kale Mahallesi'ne giderek dedelerinden kalma evleri gezdi.
50 yıl önce Başkale'den göçen Museviler, ilçeyi ziyaret etti
Burada bir konuşma yapan BDP’li eski belediye başkanı İhsan Güler, Musevilerin buraya gelmelerinden çok mutlu olduklarını belirtti. Bir dakikalık saygı duruşundan sonra mezarlıktan ayrılan heyet, Yahudilerin 1960’larda yaşadıkları Kale Mahallesi'ne giderek dedelerinden kalma evleri gezdi.
Başkale'nin yeni başkanı BDP'li Sarıhan oldu
VAN - Van’ın Başkale ilçesi Belediye Başkanı İhsan Güler’in İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınması sebebiyle boşalan koltuğa Belediye Meclisi tarafından Hecer Sarıhan seçildi. Yeni başkan BDP’li Hecer Sarıhan göreve başladı.
Hecer Sarıhan, Başkale Belediye Başkanı oldu
VAN - İçişleri Bakanlığı tarafından Van’ın Başkale ilçesi Belediye Başkanı İhsan Güler’in görevden alınması sebebiyle Başkale Belediyesi Meclis üyeleri seçime gitti. Yapılan seçimde Belediye Başkan Yardımcısı Hecer Sarıhan, belediye başkanlığına seçildi.
Belediye başkanı esnafları gezerek borçlarına ödemelerini istedi
VAN - Van'ın Başkale ilçesinde esnaf belediyeye olan borcunu ödemeyince, devreye belediye başkanı girdi. BDP'li Belediye Başkanı İhsan Güler esnafı tek tek ziyaret ederek su, çevre, temizlik, vergi ve kira borçlarını ödemelerini isteyip, tahsilat yaptı.
Başkale Belediye Başkanı Güler'den muhtarlara bilgisayar
VAN - Van’ın Başkale ilçesinde Belediye Başkanı İhsan Güler, mahalle muhtarlarına bilgisayar hediye etti. Başkale Belediye Başkanı İhsan Güler, ilçe merkezinde bulunan 3 mahallenin muhtarına bilgisayar hediye etti.
Öğrencilerden temizlik kampanyası
Belediye Başkanı İhsan Güler'in de katıldığı kampanyaya, okul müdürü Birol Kartı ile okul öğretmenleri de destek verdi. İlçe merkezinde ve okul çevresinde temizlik çalışması yapılarak çöpler toplandı.
Belediye Başkanı Güler, rahatsızlanan kepçe operatörünün yerine geçti
Karla kaplı yolları açma çalışmaları devam ederken, rahatsızlanan kepçe operatörünün koltuğuna Belediye Başkanı İhsan Güler oturdu. Başkale merkezi ve çevresinde başlayan kar yağışı ulaşımda aksamalara sebep oluyor.
Başkan Güler, yoğurduğu çiğ köfteyi halka dağıttı
ilçesinde belediye tarafında hazırlanan ve Ramazan ayında sofraların vazgeçilmez iftar tadı olan çiğ köftenin bu seferki ustası Başkale Belediye Başkanı İhsan Güler oldu. Belediye ve Lezzet Lokantası'nın organizesiyle hazırlanan 200 kilo çiğ köfte vatandaşa dağıtıldı.
Van'dan Hakkari BDP'ye 'geçmiş olsun' ziyareti
Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, BDP Van İl Başkanı Cüneyt Caniş, Başkele Belediye Başkanı İhsan Güler, Muradiye Belediye Başkanı İzzet Çelik, Edremit Belediye Başkanı Kerim Sayın, Van İl Başkan Yardımcısı Fevziye Sinan, Merkez İlçe Başkanı Halis Çakır ve PM üyesi
Başkale'de 19 Mayıs törenlerine yağmur engeli
Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasına Başkale Kaymakamı Yunus Kalaycı, Belediye Başkanı İhsan Güler, Garnizon Komutanı Piyade Binbaşı Ender Çelenk ve kurum amirleri katıldı.
Başkale'de kurtuluş ve 23 Nisan coşkusu birlikte yaşandı
İlçe Kaymakamı Yunus Kalaycı, Garnizon Komutanı Binbaşı Ender Çelenk ve Başkale Belediye Başkanı İhsan Güler'in katıldığı programda ilçenin düşman işgalinden kurtuluşu Başkale Çok Programlı Lisesi öğrencileri ve 4.
Şehit polisler için mevlit okutuldu
Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen programa, Başkale Kaymakamı Yunus Kalaycı, Van İl Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, BDP'li Başkale Belediye Başkanı İhsan Güler, Garnizon Komutanı Piyade Binbaşı Ender Çelenk, Cumhuriyet Savcısı M.
Başkale Belediyesi, bin adet fidan dikti
Başkale'nin Kale Mahallesi bölgesinde bulunan Kaymakam Aslan Yurt ormanlık alanına giden Başkale Belediye Başkanı İhsan Güler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adil Demir, Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğretmen ve öğrencileri hep birlikte yeşil bir Başkale için fidan dikti.
Başkale Belediye Başkanı Güler, öğrencilerle çöp topladı
Başkale Belediye Başkanı İhsan Güler, sarı çizmeleri giyip başlatılan temizlik kampanyasına katılarak öğrencilerle birlikte çöp topladı. Bahar Temizliği kampanyasına İlçe Milli Eğitim Müdürü Adil Demir, öğretmen ve öğrenciler de destek verdi.
Başkale Belediyesi ekipleri çarşıdaki karı gece temizliyor
Başkale Belediyesi ekiplerinin karla mücadele çalışmaları sürüyor. Belediye Başkanı İhsan Güler gözetimindeki ekipler, kar temizleme çalışmasını özellikle akşam saatlerinde yapıyor.
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın toplantısına esnaftan yoğun ilgi
Öğretmenevi toplantı salonundaki toplantıya Başkale Belediye Başkanı İhsan Güler, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Sami Karakelle, ilçe ve köy muhtarları ve esnaflar katıldı. DAKA uzmanlarından Bade Altunel ve Fatih Yalçın, mali destek programı hakkında katılımcılara bilgi verdi.
Başkale'deki kitap kampanyasına büyük ilgi
Başkale Belediye Başkanı İhsan Güler'in başlattığı 'Kütüphaneye bir kitap bağışlayacak kadar cesaretin var mı?' kampanyası büyük ilgi görüyor.
Başkaleliler kütüphaneye kavuştu
Başkale Belediye Başkanı İhsan Güler'in gayretleriyle ilçeye kazandırılan kütüphanenin açılışı yapıldı. İhsan Güler'in gerek gittiği toplantılarda, gerekse internet ortamında başlatmış olduğu "Başkale Belediyesi'ne Bir Kitap Gönderebilecek Kadar Cesaretin Varmı?
Başkaleliler kütüphaneye kavuştu
Başkale Belediye Başkanı İhsan Güler'in gayretleriyle ilçeye kazandırılan kütüphanenin açılışı yapıldı. İhsan Güler'in gerek gittiği toplantılarda, gerekse internet ortamında başlatmış olduğu "Başkale Belediyesi'ne Bir Kitap Gönderebilecek Kadar Cesaretin Varmı?
Başkale Belediyesi'ne 16 bin kitap bağışlandı
Van'ın Başkale ilçesinde başlatılan kitap kampanyası büyük ilgi gördü. Belediye Başkanı İhsan Güler'in çağrısına katılan vatandaşlar, belediyenin kütüphane kurması için 16 bin kitap bağışladı.
Başkale'deki silahlı kavgada ölen 4 kişi toprağa verildi
Demokratik Toplum Partisi (DTP) Van Milletvekili Özdal Uçar, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, Başkale Belediye Başkanı İhsan Güler, Yüksekova Belediye Başkanı Ruken Yetişkin, DTP'li yöneticiler ve çevre köylerden çok sayıda vatandaş cenazelere katılmak için köye gitti.
Başkale'deki kavga ile ilgili 6 kişi gözaltına alındı
Kavgadan sonra sabah saatlerinde DTP Van Milletvekili Özdal Üçer, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, Başkale Belediye Başkanı İhsan Güler ve bazı partililer köye giderek tarafları sakinleştirmeye çalıştı.
Başkale'de DTP'li başkan ile komutan tokalaştı
Van'ın Başkale ilçesindeki Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Belediye Başkanı İhsan Güler, Garnizon Komutanı Binbaşı Ender Çelik ile tokalaşarak bayramını kutladı. Başkale'deki kutlamalar Atatürk anıtına çelenklerin konulmasıyla başladı.
BAŞKALE'DE SUNİ ÇİM SAHA AÇILDI
Başkale şehir stadının suni çim saha çalışmaları tamamlanarak açılışı Van Valisi Münir Karaloğlu, Başkale Kaymakamı Yunus Kalaycı, Başkale Belediye Başkanı İhsan Güler ve beraberinde gelen heyet tarafından yapıldı.
Şehit ve Gaziler Günü Başkale'de kutlandı
törenine Başkale Kaymakamı Yunus Kalaycı, Garnizon Komutanı Piyade Binbaşı Ender Çelik ve kurum amirleri katılırken, Başkale'nin DTP'li Belediye Başkanı İhsan Güler ise gelmedi. Törende Atatürk büstüne çelenkler sunulurken, Belediye Başkanlığı'nın çelengini ise Belediye Yazı İşler Müdürü Necmettin Şahinoğlu sundu.
Başkale'de meslek yüksek okulunun açılması için ilk adım atıldı
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ceylan ve beraberindeki heyet, Başkale'de meslek yüksek okulu açılması için Belediye Başkanı İhsan Güler ile görüştü. Ziyarette YYÜ Genel Sekreteri Peyami Batan, Başkale Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.
Başkale Kaymakamı Kalaycı: Sınır kapısı açılırsa kaçakçılık biter
Vali Karaloğlu, Başkale'ye gelişinde hükümet konağı önünde Kaymakam Yunus Kalaycı, Belediye Başkanı İhsan Güler, kurum amirleri ve sivil toplum örgütü temsilcileri tarafından karşılandı. Kaymakamlığa geçen Karaloğlu, ilçenin sorunları hakkında Kaymakam Kalaycı'dan brifing aldı.
Başkale'de yaz futbol okulu açıldı
Başkalespor'un toprak sahasında gerçekleşen törene Kaymakamı Yunus Kalaycı, Belediye Başkanı İhsan Güler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adil Demir, Belediye Meclis Üyesi Eylem Açıkalın, yaz futbol okuluna katılacak değişik yaş gruplarındaki öğrenciler ve öğrencilerin aileleri
Sınıra sıfır noktadaki okulda yıl sonu programı düzenledi
Belediye Başkanı İhsan Güler ise İspiriz Dağı eteklerinde yapılan su çalışmalarına katıldığı için programa katılamadı. Başkan Güler, programa bir çiçek gönderdi.
İran askerlerinin Van sınırında mazot kaçakçılığı yaptığı ileri sürülen 1 kişiyi öldürdüğü iddiası
Cenazenin Başkale Devlet Hastanesi'ne getirilmesinden sonra, hastaneye gelen Başkale Belediye Başkanı İhsan Güler şahsın ailesine taziyede bulundu. Daha sonra, cenaze otopsi yapılmak üzere Van Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi.
Başkale'deki mezuniyet programı büyük ilgi gördü
Programa Başkale Kaymakamı Yunus Kalaycı, Garnizon Komutanı Şeref Karaoğlan, Belediye Başkanı İhsan Güler, Milli Eğitim Müdürü Adil Demir, Ziraat Odası Başkanı Arafat Aslan, şube müdürleri, okul müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Başkale DTP'li Belediye Başkanı Güler: Atatürk, milli mücadelede tüm halkları biraraya getirdi
19 Mayıs Atatürk'a Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Van'ın Başkale ilçesinde de coşku ile kutlandı. Başkale'nin DTP'li Belediye Başkanı İhsan Güler'in "Atatürk milli mücadelede Türkiye'deki tüm halkları biraraya getirdi" şeklindeki açıklamaları alkışlandı.
1 Mayıs işçi bayramı Başkale'de kutlandı
1 Mayıs İşçi Bayramı Van'ın Başkale ilçesinde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Başkale Belediyesi lokalindeki kutlama programına Belediye Başkanı İhsan Güler, Tüm-Bel Sen Başkale Temsilcisi Ekrem Dere, Disk- Genel İş Sendikası Başkale Temsilcisi Vahdettin