ihsan günaydın

Gümüşhane Üniversitesi’nin bütçesi 75 milyon liraya dayandı
İhsan Günaydın, 2014 bütçe rakamlarının kurulduğu günden bu güne sürekli büyüyen ve gelişen Gümüşhane Üniversitesi’nin 2014’te de büyüyeceğinin en önemli göstergesi olduğunu söyledi. Bütçe rakamlarının üniversitelerin önceki yıllarda gösterdiği performansa bağlı olarak belirlendiğini dile getiren Rektör Günaydın, “Göreve geldiğimiz günden bu yana gerçekleştirdiğimiz
Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Sempozyumu başladı
İhsan Günaydın da programın yapıldığı kampüsün adının 'Gümüşhanevi Kampüsü' olduğunu hatırlatarak, ilim ve irfan sahibi çok önemli şahsiyetler yetiştiren Gümüşhane'nin bu bağlamda çok önemli bir il olduğunu belirtti.
Gümüşhanevi sempozyumu başlıyor
İhsan Günaydın, sempozyumla ilgili yaptığı açıklamada, Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi’nin Anadolu’nun yetiştirdiği önemli şahsiyetlerden biri olduğunu söyledi. Gümüşhanevi ile ilgili bugüne kadar çok sayıda bilimsel araştırma ve toplantıların yapıldığını dile getiren Rektör Günaydın, “Kuruluşumuzdan bu güne kadar çok sayıda bilimsel
15 üniversite rektörü Mısır ve Suriye'de sivillere yönelik saldırıları kınadı
İhsan Günaydın, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Sami Özcan, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Harran Üniversitesi Rektörü Prof.
GÜ Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu fakülte oldu
İhsan Günaydın, yaptığı yazılı açıklamada, GÜ Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun 16 Mayıs 2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, Bakanlar Kurulu’nca ‘GÜ Turizm Fakültesi’ olarak kurulmasına karar verildiğini
Bakan Yıldız: Son 10 yıldaki irade, ülkenin önünü açtı
İhsan Günaydın da üniversitelerin kuruldukları bölgelerin ekonomik kalkınmalarına katkı sağladıkları yaşanan gelişmelerle sabit olduğunu ifade etti. Programa, ayrıca Gümüşhane Valisi Dr.
ÖSYM Durum Analizi ve İstişare Toplantısı Ağrı’da yapılacak
İhsan Günaydın, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Nihat İnanç, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Baddal, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof.
Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi sempozyumla anılacak
İhsan Günaydın ve Diyanet İşleri Eski Başkanı Lütfi Doğan yer alıyor. Sempozyumda sunulacak bildirinin konu ve şartları, Gümüşhane Üniversitesi internet sitesinden duyuruldu. (CİHAN)
Cumhurbaşkanı Gül, 23 üniversiteye rektör atadı
İhsan Günaydın’ı, Hakkari Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof.Dr. Ebubekir Ceylan’ı, Iğdır Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden Prof.Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz’ı, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğü'ne yeniden Prof.
GİF İleşitim Ödülleri sahiplerini buldu
İhsan Günaydın ve Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GSTO) Başkanı İsmail Akçay katıldı. Bu yıl ilki düzenlenen ve 2013 yılında ulusal düzeyde gerçekleştirilmesi düşünülen GİF İletişim Ödülleri yarışmasına Gümüşhane Üniversitesi öğrencileri toplam
Gümüşhane il heyeti Çankaya Köşkü’ne çıktı
İhsan Günaydın ve diğer ilgililerin de aralarında bulunduğu Gümüşhane il heyetinden, ilin sorunları ve ildeki gelişmeler hakkında bilgi aldı. (CİHAN)
Reha Yeprem, kuşburnu suyuna hayran kaldı
İhsan Günaydın’ı da ziyaret eden sanatçılar, burada üniversite hakkında bilgi alarak görüş alışverişinde bulundu. Rektör Günaydın, ziyaretin anısına Reha Yeprem’e fincan takımı hediye etti.
Gümüşhane Üniversitesi, ek kontenjanla bin 400 öğrenci bekliyor
İhsan Günaydın 2011-2012 öğretim döneminde toplam 2 bin 604 öğrencinin Gümüşhane Üniversitesi ailesine katıldığını ve öğrenci sayılarının bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 24 oranında arttığını söyledi.
Gümüşhane özel eğitim kurumları protokolü iftarda buluştu
İhsan Günaydın, Baro Başkanı İsmail Taştan, Emniyet Müdürü Hüseyin Ümit Yüksel, AK Parti İl Başkanı Ercan Çimen, CHP İl Başkanı Erkan Pelit, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve basın mensupları katıldı.
Uluslararası Kuşburnu-Pestil Şenliği'nde şehit acısı
İhsan Günaydın, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Ümit Yüksel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail Yalçın, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, kamu kurum ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, il dışındaki derneklerin
Gümüşhaneli öğrenciler, kayıtlı istihdamın artırılması konusunda yarıştı
İhsan Günaydın ise istihdam denilince akla dört üretim faktörünün geldiğini belirterek, "Emek, sermaye, müteşebbis ve tabiat faktörü ön plana çıkmaktadır. Bunlardan en önemlisi emek faktörüdür.
Gümüşhane Üniversitesi yeni öğrencilerini bekliyor
İhsan Günaydın, 2011-2012 öğretim yılında ilk defa öğrenci alacak olan İlahiyat Fakültesi ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü ile meslek yüksekokullarında bulunan Lojistik, Turizm ve Otel
Gümüşhane Üniversitesi, farklı bölüm ve programlarıyla dikkat çekiyor
İhsan Günaydın, üniversite bünyesinde bölüm ve programlar açarken, bölge ve ülke ihtiyaçlarını ve mezun olacak öğrencilerin istihdam potansiyelini dikkate aldıklarını söyledi. Günaydın, çevre üniversiteleri arasında fark yapacak bir üniversite oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti.
Gümüşhane Üniversitesi'nin 2011 bütçesi, 46 milyon 989 bin lira
GÜMÜŞHANE - Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof Dr. İhsan Günaydın, üniversitenin 2011 yılı bütçesinin 46 milyon 989 bin lira olduğunu kaydetti. Gümüşhane Üniversitesi Rektörlüğü 2010 yılı değerlendirme toplantısını yaptı.
Prof. Dr. Tevfik Özlü: Sigara içen hastaları sayesinde hekimler 'gül gibi' geçiniyor
İhsan Günaydın, üniversitelerin asli fonksiyonunu; kuruldukları bölgenin ve ülkenin insanını eğitmek, aydınlatmak, sahibi olduğu bilgi birikimi ile toplumun ihtiyaç duyduğu her alanda en yüksek seviyede eğitim faaliyetlerinde bulunmak
İrfan Can Köse Meslek Yüksek Okulu'nda akademik yıl açılışı yapıldı
İhsan Günaydın, üniversitelerin eğitim düzeyinin artırılması ve bilimsel araştırmalar yapmasının yanısıra kuruldukları ilin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkı sağladığını belirtti. Üniversitelerin katkısı sadece öğretim üyesi, öğrenci ve memurların yaptıkları harcamalar şeklinde düşünülmemesi gerektiğini vurgulayan Rektör Prof.
Gümüşhane Üniversitesi'nin bütçesi 41 milyon TL oldu
Gümüşhane Üniversitesi (GÜ) Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın, üniversite bütçesinin bir önceki yıla göre yüzde 44,2 artarak 41 milyon 636 bin TL olduğunu söyledi. Üniversite bütçelerinin belirlenmesinde esas alınan ölçülerin bir önceki yılda gerçekleştirilen büyüme ve performansa göre olduğunu ifade eden Rektör Prof.
Gümüşhane Üniversitesi'ne ek kontenjanla 640 öğrenci alınacak
İhsan Günaydın, üniversitelerinin her bakımdan hızla büyüdüğünü belirterek, "Üniversitemizde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da fiziki yapılanma çalışmaları hızla devam etmektedir. Yeni bir üniversite olmamız nedeniyle tamamladığımız birçok projeyi öğrencilerimizin, akademik ve idari personelimizin hizmetine sunarak yeni projelerle çalışmalarımıza devam
Bülent Arınç: Milleti birbirine düşürmek isteyenler muvaffak olamayacak
İhsan Günaydın ve Bağlarbaşı Mahallesinde yapımı devam eden Ahmet Ziyaüddin Camiini ziyaret etti. Arınç ve beraberindeki heyet daha sonra Vali Enver Salihoğlu tarafından onuruna Devlet Su İşleri sosyal tesislerinde verilen iftar yemeğine katıldı.
Gümüşhane'de şenlik coşkusu başladı
İhsan Günaydın protokol üyeleri, diğer illerden gelen dernek yöneticileri, yurt içi ve yurt dışından gelen halk oyunları ekipleri ile vatandaşlar katıldı.
Makridis: AB üyeliği bir tenis kulübü üyeliği değil, ülkenin geleceğini ilgilendiren bir mesele
Dr İhsan Günaydın, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Halil Yüksel, Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu Başkanı Av. Ali Haydar Dereli, kamu kurum amirleri, işadamları ve vatandaşlar katıldı.
Gümüşhane'ye İlahiyat Fakültesi açılıyor
İhsan Günaydın, 22 Ekim 2009 tarihinde yaptıkları senato toplantısında İlahiyat Fakültesi kurulması kararı aldıklarını ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK)'nun 29 Aralık 2009 tarihli Genel Kurul toplantısında bu kararın onaylandığını
Türkçe sevdalısı Güney Afrikalı öğrenciler Gümüşhane'de
İhsan Günaydın'ı makamında ziyaret etti. Üniversite hakkında öğrencilere bilgi veren Rektör Günaydın, bu ziyaretlerin ciddi bir kültürel etkileşim oluşturacağını, bu sayede ülkeler arasında köprüler kurulacağını ifade etti.
Trabzon Prof. İhsan Koz İlköğretim Okulu' ndan kardeş okula yardım
İhsan Koz İlköğretim Okulu müdürü Hasan Hayrettin Efendioğlu, Müdür yardımcısı Ali İhsan Günaydın, Okul rehber öğretmenleri ve okul aile birliği üyeleriyle yaptıkları ziyarette okul öğrencilerine kırtasiye yardımı ve çeşitli hediyeler verdi.
Gümüşhane protokolü Türkçe Olimpiyatları'ndan mutlu döndü
İhsan Günaydın, Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, Genç İşadamları Derneği Başkanı Yusuf Büyükbayraktar, Koza Altın işletmeleri Mastra İşletme Müdür Yrd. Fazlı Atak, Gümüşhane Özel Eğitim Aş.
Gümüşhane'nin tarihi ve ekonomisi sempozyumla ele alınıyor
İhsan Günaydın ise konuşmasında sempozyumunun Gümüşhane tarihinin ve ekonomisinin bilimsel bir çerçevede anlaşılması ve Gümüşhane'nin sosyal, kültürel ve ekonomik stratejilerinin rasyonel bir şekilde biçimlendirilebilmesi için
Gümüşhane Üniversitesi'nde mezuniyet sevinci
İhsan Günaydın, GÜ'den mezun olan öğrencilerin üniversite ile hiçbir zaman bağlarını kesmeyeceğini inandıklarını, mezun öğrencilerin Türkiye'nin dört bir yanına dağılarak sosyo ekonomik üretime katkıda bulunacaklarını söyledi.
Gümüşhane'de bölge tarımı ve sorunları masaya yatırıldı
İhsan Günaydın'ın desteği ile laboratuara GPS destekli uzaktan kumanda ile uçurulabilen model helikopter alınacağını söyledi. Arazilerin parçalanması ve doğurduğu sorunların giderilmesi için tarım arazilerinin ve çiftçinin çalışma ve üretim koşullarının iyileştirilmesi, arazi toplulaştırılmasının
Gümüşhane, sosyo-ekonomik problemlere akılcı çözümler aradı
İhsan Günaydın, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Kamu kurum amirleri Gümüşhaneli Genç İşadamları Derneği Başkanı Yusuf Büyükbayraktar, banka müdürleri, işadamları, öğretim görevlileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı
Gümüşhane Üniversitesi Voleybol Takımı 3.Lig'e yükseldi.
İhsan Günaydın'a çok teşekkür ediyor ve bu vesile ile oyuncularımızı tekrar yürekten kutluyorum." dedi.
Gümüşhane'ye Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
İhsan Günaydın, yaptığı açıklamada, Gümüşhane Üniversitesi'nin yeni açılan fakülte ve bölümleriyle büyümeye devam ettiğini belirtti. Prof. Günaydınen, kararın Yükseköğretim Kurumu ve Bakanlar Kurulu'nun vermiş olduğu destek sonucu bugün 27565 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini ifade
Müftü Kavşut: Kur'an'ı anlamak, Hz. Peygamberi (SAS) tanımaktan ve anlamaktan geçiyor
İhsan Günaydın, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Kur'an'ı Kerim tilaveti ile başlayan programda İl Müftüsü M. Cüneyt Kavşut, protokol üyelerine Kutlu Doğum Haftası nedeniyle karanfil takdim etti.
Gümüşhane'de bin kişiye Kutlu Doğum Aşı ikram edildi
İhsan Günaydın, kurum müdürleri ve vatandaşlar da katıldı.
Teyo Emmi Gümüşhane Üniversitesi'nde
İhsan Günaydın, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Halil Yüksel, Cumhuriyet Başsavcısı Abidin Bozkan, Gümüşhane Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Akyazı, Üniversite Genel Sekreteri Mustafa Baytar ve çok sayıda davetli katıldı.
Dereli: Anayasa değişikliği tartışmalarına girmiyoruz, çünkü olay siyasallaştı
İhsan Günaydın, Cumhuriyet Savcısı Utku Salih Dinçer, Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu Başkanı Avukat Ali Haydar Dereli, kamu kurum müdürleri ve baroya bağlı avukatlar katıldı.
Ülke TV program yapımcısı Güler: Toplum olarak kendimizden olanı daha fazla seviyoruz
İhsan Günaydın, üniversitelerine gelerek öğrencilerine daha akılcı düşünmek ve insanlığa daha yararlı olmak gibi güzel mesajlar veren Ülke Tv Sıradışı Program yapımcısı Turgay Güler'e teşekkür etti ve günün anısına el işlemeli
Rektör Günaydın, ilçelerdeki MYO'ların gelişmesi için destek istedi
Gümüşhane Valisi Enver Salioğlu ile Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın, Köse MYO, Kelkit Aydın Doğan MYO ve Şiran Mustafa Beyaz MYO'da incelemede bulundu.
Gümüşhane Üniversitesi'ne yeni yüksekokul
İhsan Günaydın, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu'nun kurulmasına ilişkin kararın Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini belirtti. Geleceğin Türkiyesi'nde ekonominin itici güçlerinden biri olarak kabul edilen turizm sektörünün kendisine yönelen talebin ihtiyaçlarına cevap vermesi ve ulusal menfaatlerin
Gümüşhane'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümü kutlandı
İhsan Günaydın, kamu kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Törende gaziler tarafından Vali Enver Salihoğlu'na buket, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Fuat Kömürcü'ye kurtarılmış vatan toprağı ve Belediye Başkanı
Gümüşhane Üniversitesi'nde atama sevinci
İhsan Günaydın, akademik ve idari personel ve personel yakınlarından oluşan çok sayıda davetlinin huzurunda yemin töreni düzenlendi. Törende konuşan Rektör Prof.
Rektör Günaydın, Özel Bahar'ı ziyaret etti
Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın, Özel Bahar Koleji'ni ziyaret etti. Okul Müdürü Fikri Kılınç'dan bilgi alan Rektör Prof.
Rektör Günaydın: Her ile üniversite projesine karşı çıkanlar yanıldıklarını anladı
Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın, her ile bir üniversite projesine karşı gelenlerin 1 yıl gibi bir sürede yanıldıklarını anladıklarını söyledi. Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof.
Ulaştırma Bakanı Yıldırım: Ankara'yı vatandaşımızın ayağına getiriyoruz
İhsan Günaydın, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, programın ardından Türk Telekom Fen Lisesi'nin de açılışını yaptı. Yıldırım, daha sonra Gümüşhane Üniversitesi Rektörlüğü'nü ziyaret etti.
YÖK'ten Gümüşhane Üniversitesi'nde ilahiyat fakültesi kurulmasına onay
İhsan Günaydın, 22 Ekim 2009 tarihinde yaptıkları senato toplantısında İlahiyat Fakültesi kurulması kararı aldıklarını ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'na başvurduklarını hatırlatarak, "YÖK Genel Kurulu, 29 Aralık'taki toplantısında