iliç

Sovyet dışişleri, Türklere kötü davranan istihbaratı Lenin’e şikayet etmiş
Yazıda, “Saygıdeğer Vladimir İliç! Karadeniz bölgesinde istihbarat görevlilerinin bugünkü faaliyetleri devam ettiği sürece Türkiye ile iyi ilişkilerin devam ettirilmesi olumlu anlamda mümkün değil. 3 Ağustos’ta VÇK ajanları, Türk Büyükelçiliği diplomatik kuryesi Feridün beyi gözaltına aldılar, onun diplomatik bavulunu açtılar, üstelik ona kabul edilemez şekilde davrandılar
Yaralı yaban keçisi tedavisinin ardından doğaya salındı
ERZİNCAN - Erzincan’da yaralı olarak bulunan yaban keçisi tedavi edilerek doğaya bırakıldı.Erzincan’ın İliç ilçesi Bağlıca köyü sakinleri tarafından 8 Ekim 2013 tarihinde köy yakınlarında köpeklerin kovalaması sonucunda yaralanmış dişi yaban keçisi bulundu
GSM vericilerini tek direkte toplama uygulamasına manili açılış
2007 yılındaki seçimlerde, seçim bölgesi olan memleketi Erzincan’ın İliç ilçesinde bir teyze ile yaşadığı diyaloğu davetlilere anlatan Bakan Binali Yıldırım, davetlileri kahkahaya boğdu. Bakan Yıldırım, “Erzincan'dan milletvekili adayıyım.
Yaylalarla hayvancılık yapan göçerlerin elektriği güneşten
ERZİNCAN - Erzincan'ın İliç Kaymakamlığı ve İliç İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü koordinatörlüğünde, ilçede göçer hayvancılık yapan küçükbaş hayvan yetiştiricilerine yönelik hazırlanan Aydınlık Çadırlar Projesi
AK Parti İl Başkanı Yerlikaya: Cemevlerine yasal statü verilmeli
Bunun yanı sıra bizi İstanbul'a 250 kilometre daha yaklaştıracak olan Ovacık İliç yolunun yapımına da önem veriyoruz ve bu konudaki çalışmalarımız da devam ediyor. Tunceli Halkından tek dileğimiz bizi desteklesinler, bize önem versinler.
Türkiye: 0 - Slovenya: 2 (Maç sonucu)
Slovenya: Jan Oblak, Miso Brecko, Rene Krhin, Bostijan Cesar, Branko İliç, Jasmin Kurtiç, Valter Birsa, Milivoje Novakoviç, Bojan Jokiç, Andraz Kirm, Kevin Kampl. (CİHAN)
CHP’li vekillerin görüştüğü Ergenekon davası gizli tanıkları yeniden dinlenecek
ifadelerinde çarpıcı bilgiler yer alıyor: Gizli Tanık Munzur, Albay Dursun Çiçek'in 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nı hayata geçirmek için Erzincan’a gelmesine, İliç Savcısı Bayram Bozkurt da kurulan komploya yakından şahitlik etti.
BDP eski Bingöl İl Başkanı Ersöz, 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı
Mahkeme heyeti, Ersöz ile İliç’i, 'Örgüt hiyerarşisine bağlı olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım ettiği' gerekçesiyle 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı. Tutuksuz yargılanan 3 kişiye ise 5 yıl ila 7 yıl arasında değişen cezalar verildi.
Bakan Yıldırım: Köprü ve otoyollarla ilgili yol haritası daha sonra belli olacak
salona 20 bin Erzincanlının geldiğini belirten Yıldırım, "Ama biz biliyoruz ki Anadolunun her yanında Erzincan'da, Otlukbeli'nde, Çayırlı'da, Kemaliye'de, İliç'de, Refahiye'de 100 bin Erzincanlı kalpleri ve yürekleri ile burada.
Erzincan'da 50 köy yolu ulaşıma kapalı
Kar yağışı ve tipi sebebiyle, Çayırlı ilçesinde 7, İliç ilçesinde 2, Kemaliye ilçesinde 7, Otlukbeli ilçesinde 2, Refahiye ilçesinde 30, Tercan ilçesinde 2 olmak üzere, toplam 50 köyün yolu ulaşıma kapalı.
'Babamın birleştiriciliği onu hedef haline getirdi'
İSTANBUL - Erzincan'ın İliç ilçesine bağlı Bağıştaş Köyü'nden 26 Haziran 1993'te evinden kaçırılarak Urnaç mevkiinde PKK terör örgütü mensupları tarafından katledilen Alevi Dedesi İsmet Türkmen'in ölümü, Meclis Darbe
Doğuda kış: Erzincan'da 447 köy ile ulaşım sağlanamıyor
Erzincan şehir merkezinde 49, Çayırlı ilçesinde 25, İliç ilçesinde 44, Kemah ilçesinde 59, Kemaliye ilçesinde 57, Otlukbeli ilçesinde 10, Refahiye ilçesinde 110, Tercan ilçesinde 71 ve Üzümlü ilçesinde 22 köy yolu ulaşıma kapandı.
Kapanan köy yollarını ekipler açıyor, kar ve tipi kapatıyor
Kar yağışı sebebiyle Erzincan merkezde 64, Çayırlı ilçesinde 45, İliç ilçesinde 58, Kemah ilçesinde 73, Kemaliye ilçesinde 62, Otlukbeli ilçesinde 10, Refahiye ilçesinde 110, Tercan ilçesinde 71 ve Üzümlü ilçesinde 22 köy yolu ulaşıma kapandı.
Ezincan’da 5 ilçede okullar tatil edildi
ERZİNCAN - Erzincan’da aralıklarla devam eden kar yağışı sebebiyle, Erzincan şehir merkezi yanı sıra Kemaliye, İliç, Otlukbeli, Çayırlı ve Tercan ilçelerinde eğitim-öğretime bir gün, Erzincan Üniversitesi'nde de 2
CHP’li eski milletvekilleri, gizli tanıklarla görüştüklerini kabul etti
Gizli Tanık Munzur ise Albay Dursun Çiçek'in Erzurum’a gelmesi ve İliç Savcısı Bayram Bozkurt’ta kurulan komployla ilgili önemli bilgiler vermişti. Munzur’un , “2009 yılının Nisan ya da Mayıs ayları idi.
Erzincan'da 54 köy yolu ulaşıma kapandı
yoğun kar ve tipi sebebiyle, Erzincan merkezde 4, Kemah ilçesinde 6, Kemaliye ilçesinde 15, Refahiye ilçesinde 15, Tercan ilçesinde 2, Üzümlü ilçesinde 2, İliç ilçesinde 10 olmak üzere toplam 54 köy yolu ulaşıma kapandı.
Hayırsever işadamı Erzincan'da 16 derslikli okul yaptıracak
Refahiye’de Anadolu Öğretmen Lisesi, yurdu ve lojmanları, 200 kişilik Anadolu Lisesi yurdu, Tercan ve İliç ilçelerimizde Anadolu Liseleri, merkezde 2 Anaokulu ve 300 öğrencilik yurt. Bunun da toplamı 26 milyon 726 bin TL.
Çeboksarı'da bir şehre 'Antalya' ismi verilecek
Çeboksarı Belediye Başkanı Çerkesov Leonid İliç, Antalya’yı çok beğendiklerini ifade ederek, “Altyapı ve turizmdeki deneyimlerinizden faydalanmak istiyoruz. Her türlü işbirliğine açığız.
Erzincan’da alabalık üretimi gelişmeye devam ediyor
ilçelere göre dağılımda ise Merkez 6, Kemah 3, Kemaliye 3, İliç 2, Refahiye 1, Tercan 5 ve Çayırlı'da 5 tesis bulunuyor. Erzincan’daki bazı su ürünleri yetiştiriciliği tesislerinde incelemelerde bulunan Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erdem Karadağ, su ürünleri yetiştiriciliği
Karaman Valisi Süleyman Kahraman merkeze alındı
1983 yılında İçişleri Bakanlığı'nın kaymakamlık kursunu tamamlayarak, Kayseri Tomarza daha sonra 1987 yılında Erzincan İliç ve 1989 yılında da Sivas Suşehri Kaymakamlığı görevlerine tayin edildi. Koca, 1989 Ekim ayında mülkiye müfettişi, 1991 yılında da mülkiye başmüfettişi olarak atandı.
Yayla çocukları çadırda eğitim alıyor
ERZİNCAN - Aileleri ile birlikte yaylara göç etmek zorunda kalan öğrenciler için Erzincan’ın İliç Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Beyaz Çadır Eğitim Destek Projesi’ hazırlandı. Proje, pilot il olarak Erzincan’da uygulanmaya başladı.
Erzincan’da üst sınıf altın çıkarılıyor
ERZİNCAN - Erzincan’ın İliç ilçesinde Anagold Altın Madeni Şirketi tarafından yürütülen altın arama çalışmalarında üst sınıf altın çıkarıldığı belirtildi. İliç ilçesine 16 derslikli, 480 öğrenci kapasiteli okul yapımı için çalışma başlatan Alacer Anagold Yönetim Kurulu Başkanı David F.
Fırat’tan Kızılırmak havzasına su transferi
Cihat Tuna, proje için de “Erzincan İliç’te yapılacak olan depolama barajları vasıtasıyla kademeli olarak artırılacak su, son olarak 17 kilometre iletim tüneli ile Sivas İmranlı yakınlarında Kızılırmağın üst kollarına aktarılacaktır.
Samsun ile Odessa arasında Ekonomik İşbirliği Anlaşması
Uluslararası Lojistik Taşımacılık Projesi olan Wiking’i yürüten Plaske Şirketi Danışmanı Vasyli Zubkov, proje çerçevesinde, İliç Limanı ile Samsun Limanı arasında taşımacılık hattının başlaması için çalışma yaptıklarını açıkladı.
Erzincan'ı temsil edecek din görevlileri seçildi
Merkez ve ilçelerde görev yapan din görevlilerinin katıldığı yarışmada, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma dalında birinciliği İliç ilçesinden katılan Adem Kocatürk, hafızlık dalında Erzincan merkezden İlhami Taşan, Ezanı güzel okuma dalında ise birinciliği Erzincan merkezden Ahmet Taştekin elde
Erzincan'da 118 köy yolu ulaşıma kapalı
Kar yağışının belli aralıklarla sürdüğü Erzincan’da, merkezde 4, Çayırlı ilçesinde 18, İliç'te 10, Kemah'ta 20, Kemaliye'de 9, Refahiye'de 45, Tercan'da 10 ve Üzümlü'de 2 köy yolu ulaşıma kapandı.
Adnan Polat'ın 7 yıla kadar hapsi isteniyor
Mektupta, “Sayın Başkan, benim İliç'in transferinden dolayı usulsüz olarak 75 bin dolar aldığıma dair lafları sağda solda söylüyormuşsunuz. Bunlar benim kulağıma yoğun bir şekilde gelmeye başladı.
Erzincan’da 219 köy yolu ulaşıma kapalı
Erzincan merkezde 5, Çayırlı ilçesinde 30, İliç ilçesinde 30, Kemah ilçesinde 20, Kemaliye ilçesinde 30, Otlukbeli ilçesinde 3, Refahiye ilçesinde 70, Tercan ilçesinde 24 ve Üzümlü ilçesinde 7 köy yolu ulaşıma kapalı durumda.
Erzincan'da 218 köy yolu ulaşıma kapandı
Erzincan’ın ilçelerinde etkili olan yoğun kar ve tipi sebebiyle, il merkezinde 5, Çayırlı'da 25, İliç'te 20, Kemah'ta 15, Kemaliye'de 11, Otlukbeli'de 5, Refahiye'de 80, Tercan'da 50 ve Üzümlü'de 7 köy yolu ulaşıma kapandı.
Nehre düşen baraj işçisi hayatını kaybetti
ERZİNCAN - İliç ilçesinde yapımı devam eden HES-2 baraj inşaatında çalışan 25 yaşındaki Muratcan Kalo, Karasu nehrine düşerek hayatını kaybetti. Muratcan Kalo’nun cesedi 25 saat sonra, nehre düştüğü bölgeden 7 kilometre uzaklıkta köylüler tarafından bulundu.
Erzincan'da eğitime kar engeli
Erzincan'ın Otlukbeli, Çayırlı ve İliç ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi. Kar yağışının devam etmesi durumunda tatil süresinin uzayabileceği kaydedildi.
Erzincan’da 368 köy yolu kapandı
Erzincan’ın ilçelerinde etkili olan yoğun kar ve tipi sebebiyle, Erzincan merkezde 25, Çayırlı ilçesinde 50, Kemah ilçesinde 50, Kemaliye ilçesinde 40, İliç ilçesinde 40, Otlukbeli ilçesinde 8, Refahiye ilçesinde 80, Tercan ilçesinde 60 ve Üzümlü ilçesinde 15 köy yolu ulaşıma kapalı.
23 Nisan İlköğretim Okulu'na sağlık yardımı
ERZİNCAN - Anagold Madencilik A.Ş tarafından İliç ilçesinde ilköğretim ve anaokullarına düzenlenen gezide okulların ihtiyaçları tespit edildi. Bu kapsamda 23 Nisan İlköğretim Okulu'na Anagold Madencilik A.
AK Parti İliç kongresinde başkanlığa Mecit Gürbüz getirildi
ERZİNCAN - AK Parti, ilçe kongrelerini sürdürüyor. İliç ilçesinde düzenlenen ilçe kongresinde Mecit Gürbüz ilçe başkanlığı görevine getirildi. AK Parti İliç ilçesi 4.
Erzincan Valisi Yenigün, altın madeni firmasında mahsur kaldı
Erzincan'da ilçe ziyaretlerine devam eden Erzincan Valisi Selman Yenigün ve beraberindeki kurum amirleri, Erzincan’a 110 kilometre uzaklıkta bulunan İliç ilçesinde faaliyet gösteren özel bir altın madeni firmasına gitti.
Erzincan'da 4 boynuzlu kurbanlık koç, görenleri şaşırtıyor
ERZİNCAN - Erzincan'ın İliç ilçesi Çöpler köyünde küçükbaş hayvan yetiştiricisi Hüseyin Gürbüz’ün 4 boynuzlu koçu görenleri hayrete düşürüyor. Kurban bayramı için beslediği koçlar içinden birinin 4 boynuzlu olması sahibi Hüseyin Gürbüz kadar köylüleri de hayrete düşürmüş.
AK Parti'li Karakelle deprem bölgesinde incelemelerde bulundu
Erzincan'ın Kemah, İliç ve Refahiye ilçelerine bağlı köyleri ziyaret eden AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle yöre halkına geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Karakelle’ye İl Başkan Yardımcısı Muhammet Budak ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Cemalettin Başsoy da eşlik etti.
Bakan Yıldırım: Gelen mala gelsin, cana bir şey gelmesin
Valimizden ve kaymakamlarımızdan aldığımız bilgiye göre İliç-Kemah-Refahiye üçgenin de daha fazla hissedilen bu deprem de Allah’a şükür herhangi bir can kaybımız yok. Ufak tefek bina hasarları var.
Müsteşar Soluk, Erzincan’da incelemelerde bulundu
Müsteşar Soluk, Bakan Yıldırım’ın talimatıyla yapılan çalışmaları yerinde görmek için Erzincan’a geldiğini belirterek, "Bir dizi ziyaret için Kemaliye, İliç, Refahiye ilçe güzergahından Erzincan’a geldim.
İl Genel Meclisi, altyapı çalışmalarına ağırlık verecek
Sırasıyla Kemah, Refahiye ve İliç gibi ilçelerin köylerinde enkaz kaldırma işini de hızla bitireceğiz.” ifadelerini kullandı.
Erzincan’da 1006 sandıkta 146 bin 463 seçmen oy kullanacak
İlçelerde ise seçmen sayıları ve sandık sayıları şu şekilde olacak: Çayırlı 61 sandıkta 6 bin 991 seçmen, İliç 67 sandıkta 4 bin 925 seçmen, Kemah 87 sandıkta 5 bin 571 seçmen, Kemaliye 73 sandıkta 4 bin 118 seçmen, Otlukbeli 16 sandıkta bin 743 seçmen, Refahiye 132 sandıkta
Şeffaf seçim sandıkları Erzincan’a ulaştı
Erzincan’a gelen bin 45 şeffaf sandığın 345’i merkez ilçe, 65’i Üzümlü, 120’si Tercan, 100’ü Kemah, 150’si Refahiye, 65’i Çayırlı, 75’i İliç, 85’i Kemaliye ilçelerine gönderilecek. Seçmenler için özel bordo renkli perdesi olan paravan diye tabir edilen taşınabilir kabinler, şeffaf sandıklarla birlikte Yüksek Seçim Kurulu tarafından illere gönderiliyor
Erzincan’da su ürünleri tesisi artıyor
Erzincan merkezde 6, Kemah'ta 3, Kemaliye'de 3, İliç'te 2, Refahiye'de 1, Tercan'da 5 ve Çayırlı ilçesinde 5 su ürünleri tesisi bulunuyor.
Erzincan beyaza büründü, okullar tatil edildi
Erzincan merkezde 60, Çayırlı ilçesinde 10, İliç’te 10, Kemah’ta 35, Kemaliye’de 15, Otlukbeli’nde 1, Refahiye’de 65 ve Üzümlü ilçesinde 20 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor. Kapanan bin 405 kilometrelik köy yolunun açılması için İl Özel İdaresi Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne bağlı 6 ekip, 3 kar makinesi, 6 bıçaklı kamyon, 6 dozer ve 14 greyder
Erzincan'da trafik kazası: 2’si çocuk 7 kişi yaralandı
ERZİNCAN - Erzincan’ın İliç ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2’si çocuk 7 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre Kaza, Erzincan'a 117 kilometre uzaklıktaki İliç ilçesinde akşam saat 19.
Erzincan'da genç sporcu, 250 kilometre yol kat ederek spor yapıyor
ERZİNCAN - Erzincan'ın İliç ilçesi 23 Nisan İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören 10 yaşındaki Hilal Buran, her hafta İliç’ten şehir merkezine kadar yaklaşık 250 kilometre yol kat edip spor yapıyor. Şoför bir babanın kızı olan 4.
Erzincan kara teslim, 226 köy yolu ulaşıma kapandı
7 ekip, bir kar makinesi, iki bıçaklı kamyon, 2 dozer ve 16 greyder Erzincan merkezde 15, Çayırlı ilçesinde 20, İliç’te 30, Kemah’ta 30, Kemaliye’de 23, Otlukbeli’nde 8, Refahiye’de 70, Tercan’da 20 ve Üzümlü ilçesinde 10 kapalı köy yolunu ulaşıma açmak için çalışmalarını sürdürüyor
Sivas’ta 237 köye ulaşım sağlanamıyor
Zara-Bolucan-Beypınarı (Kangal-Divriği) Ayrımı il yolu, (Sivas-Hafik) Ayrımı, Karagün-Celali il yolu, Kırkgöl-Sincan-Divriği il yolu, (Refahiye-Kemah)Ayrımı-Kuruçay-İliç, (Kemaliye-Arapkir) Ayrımı -Başpınar, Şarkışla-Altınyayla-(Ulaş-Kangal), Şarkışla-Akçakışla- Bl.
Vali Demir, ulaşım yatırımlarını yerinde inceledi
Vali Abdülkadir Demir, Refahiye, Kemaliye, İliç ve Kemah ilçeleri sınırları dahilinde 2010 yılında ulaşım alanında yapılan ve yapılması planlanan yatırımlar ile ilgili incelemelerde bulundu. Vali Demir, ilk olarak beraberindekiler ile birlikte Refahiye ilçesini ziyaret etti.
İliç Yeni Çöpler köyüne Selçuklu mimarisinde cami
ERZİNCAN - Erzincan İliç ilçesine bağlı Yeni Çöpler köyüne, Anagold Maden Şirketi tarafından Selçuklu mimarisinde cami inşa ediliyor. Şirket yetkilileri, bölgede benzeri olmayan 300 kişilik caminin 27 metre yüksekliğinde minaresi, paratonerli, kaloriferli, kurşun kubbeli, şadırvanlı, imam lojmanlı, gasilhaneli