ilim yayma

Uşak İlim Yayma Cemiyeti 1. Olağan Genel Kurulu'nu yaptı
UŞAK - Uşak İlim Yayma Cemiyeti’nin 1. Olağan Genel Kurulu, cemiyet binasında gerçekleştirildi. Cemiyetin geçici yönetim kurulu başkanlığını yürüten Alper Sezer, yönetimi yeni ekibe devretti.
Batman'da Suriye'deki katliama tepki
Düşünce ve İnanç Platformu Bileşenleri, Anadolu Gençlik Derneği, Batman Eğitim Yardımlaşma Derneği (BEY-DER), İlim Yayma Cemiyeti, Memur Sen, Mazlum Der, Özgür Der yaptığı basın açıklamasında Suriye'de gerçekleştirilen katliamları kınadı.
'Uşak'tan Mısır’a Binlerce Selam' mitingi düzenlendi
Derneği, Büyük Birlik Partisi, ÇEVKA, Diyanetsen, Doğruder, Ebrar İnsani Yardım Derneği, Eğitim Bir Sen, Esken, Fatih Eğitim Kültür Vakfı, Furkan Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, İmam Hatip Yaptırma ve Yaşatma Vakfı, Kent Konseyi, Mazlumder, Memursen, MÜSİAD, Saadet Partisi, TÜMSİAD, UŞİMDER, KALEMDER"
Mısır için Uşak’ta dev protesto
Derneği, Büyük Birlik Partisi, ÇEVKA, Diyanetsen, Doğruder, Ebrar İnsani Yardım Derneği, Eğitim Bir Sen, Esken, Fatih Eğitim Kültür Vakfı, Furkan Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, İmam Hatip Yaptırma ve Yaşatma Vakfı, Kent Konseyi, Mazlumder, Memursen, MÜSİAD, Saadet Partisi, TÜMSİAD, UŞİMDER, KALEMDER"
Atalay: Global emperyalizmin sırrı çözüldü
Milletvekili Cengiz Yavilioğlu, Kars’ta Sivil Toplum Platformu, Anadolu Gençlik Derneği Kars Şubesi, Memur-Sen Kars Temsilciliği ile tüm bağlı sendikalar, İlim Yayma Cemiyeti Kars Şubesi ve Kars İmam Hatip Mezunlar Derneği'nin düzenlemiş olduğu, Mısır’da demokrasi yanlılarına darbeciler tarafından yapılan katliamı kınama basın
Mısır'daki Müslüman katliamına STK'lardan tepki
Memur-Sen, Dost-Der, Eğitim Bir-Sen, Diyanet-Sen, Alperen Ocakları, Uhde Derneği, SİYAH, Hizmet İş Sendikası, Öğder, İlim Yayma Vakfı, MÜSİAD, Uluslararası Öğrenci Derneği, ASKON başta olmak üzere 20 sivil toplum örgütü yönetici ve üyeleri, Mısır’daki Müslüman katliamlarına karşı protesto
Vakfıkebir İHL mezunları 9 pilav gününde buluştular
İlim Yayma Cemiyeti Vakfıkebir Şube Başkanı emekli öğretmen Mehmet Alp, cemiyet hakkında bilgi verdi. Törende okuldan mezun olan ve çeşitli kademelerde görev yapanların konuşmalarının ardından katılımcılara etli pilav, ayran ve tatlı ikram edildi.
Tarım ve orman çalışanları Toç-Bir-Sen'in düzenlediği iftarda buluştu
Samsun İlim Yayma Vakfı’nda düzenlenen iftara tarım ve orman müdürlüklerine bağlı birçok kurum amiri, sendika üyeleri ve aileleri katıldı. İftar programına katılanlara tek tek teşekkür eden Toç-Bir- Sen Samsun Şube Başkanı Ayhan Akdeniz, konuşmasına ülkenin birlik ve beraberliğinde sendikaların
Samsun'da çevreci yer altı çöp konteyneri dönemi başladı
Yıl Bulvarı İlim Yayma Vakfı girişindeki yer altı çöp konteyneri sistemi tanıtımını İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş yaptı. 3 ton kapasiteli konteyneri, elinde uzaktan kumanda ile aracı kullanan şoför kaldırıyor.
Başbakan Erdoğan: Mahkemenin kararı soru işareti doğurdu
İlim Yayma Cemiyeti’nin toplantısında konuşan Erdoğan, CHP’nin mitingi iptal etmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan şöyle devam etti: “Beşiktaş’ta toplanma kararı verdiler.
Erdoğan: AKM'yi yıkacağız
Başbakan Erdoğan, İlim Yayma Cemiyeti’nin Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen 59. Genel Kurul Toplantısı’na katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada geçmişte yaşanan sıkıntıları hatırlattı.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Erdoğan daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi'nde düzenlenecek İlim Yayma Cemiyeti'nin programına iştirak edecek. (10.00-14.00-İstanbul)POLİTİKA
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Erdoğan daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi'nde düzenlenecek İlim Yayma Cemiyeti'nin programına katılacak. (10.00/14.00)GÜNCELUluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından, “Uluslararası Dil ve Kültür Festivali” kapsamında düzenlenen 11.
İmam hatipler bilgi yarışmasında ter döktü
düzenlenen programa Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Vefa Vedat Budak, İlim Yayma Cemiyeti İstanbul Şube Başkanı Ömer Yahşi, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Şube Başkanı Nazif Yılmaz, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Lise öğrencileri bilgi yarışmasında ter dökecek
Öğrencilerin yaşadıkları şehirleri tanıma ve kültürel dokularını öğrenme amacıyla yapılan yarışmaya, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İlim Yayma Cemiyeti İstanbul Şubesi ve Sebahattin Zaim Üniversitesi de katkı veriyor.
Zahit Kotku Açık Deniz'de
30'da yayınlanacak programa Konya İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Mehmet İncili ile Prof. Dr. Ersin Nazif Gürdoğan konuk olarak katılacak. Programda Kotku'nun kişiliği, tefekkürü, eserleri, etkileri ve hizmetleri konuşulacak.
Hünkar Kasrı'nda 'geleneksel' şölen
İlim Yayma Cemiyeti'nde eğitim alan ve ürettikleri el sanatları eserlerini sergileyen kadınlar, eserlerini görücüye çıkardı. Cemiyetin katkısıyla verilen eğitimlerle hat, tezhip ve diğer alanlarda beceri kazanan kadınlar, Türk el sanatlarının önde gelen türlerinde eserler üretti.
İmam hatipliler Kutlu Doğum programında bir araya geldi
Bakırköy Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşen ve Ensar Vakfı, Turgev, İlim Yayma Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti'nin de destek verdiği organizasyonda İstanbul'un bir çok ilçesindeki imam hatip liselerinde okuyan öğrenci bir araya geldi.
Balıkesir'de yapılacak öğrenci yurdunun temeli dualarla atıldı
BALIKESİR - İlim Yayma Cemiyeti Balıkesir Şubesi tarafından yaptırılacak olan, 450 öğrenci kapasiteli Hasan Sağlam Paşa Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu'nun temeli dualarla atıldı. Cemiyetin merhum genel başkanı Hasan Sağlam Paşa'nın adını taşıyacak yurt, Sütlüce Mahallesi'nde inşa edilecek.
İlim Yayma Cemiyeti'nden sivil itaatsizlik eylemine destek geldi
MANİSA - İlim Yayma Cemiyeti Manisa Şube Başkanı Recep Özgüvenç, Memur Sen'in ülke genelinde başlattığı sivil itaatsizlik eylemine destek verdiklerini bildirdi. Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte şube binasında basın toplantısı düzenleyen Özgüvenç, milli, manevi, dini ve ahlaki değerleri kendine referans edinmiş cemiyetlerinin, insanların
Diyanet ve STK’lar Suriye gündemiyle toplandı
Toplantıya Anadolu Gençlik Derneği, Anadolu Tevhid Vakfı, Ayder, Bülbülzade Vakfı, Darul Hadis, Erdemliler Cemiyeti, Memursen, İlim Yayma Cemiyeti, Suriye Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Suriye Türkmenleri Derneği, İHH İnsani Yardım Derneği, Mazlumder, Gaimder, Hacı Hamzalar Derneği, Kalemder
İlim Yayma Cemiyeti, Kastamonu'da ‘Çanakkale’ programı düzenledi
KASTAMONU - İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Kastamonu Şubesi’nin, Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle hayata geçirdiği ‘Genç Yüreklerin Fethi’ projesi kapsamında düzenlenen ‘Çanakkale’ programı büyük ilgi gördü.
Feshane'de Suriye’ye yardım kermesi açıldı
Mehmet Cengiz ve Yönetim Kurulu, İlim Yayma Vakfı, Suriyeli Yardım Dernekleri ve Güngören Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Salih Zeki Kaplan katıldı. Kermeste, Hatay Yayladağı Kampı'nda kalan 17-50 yaş arasındaki Suriyeli kadınların ürettiği malzemeler de yer aldı.
Bursa, film oluyor
Etkin Şehir Proje ortaklarından Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, MESO, BUSAT, Aile Akademisi, İl Emniyet Çocuk Şube Müdürlüğü, BESOB, İlim Yayma Cemiyeti, BİHMED, Nilüfer Hatun AKSED, Gemlik Belediyesi, Yıldırım Kent Konseyi, Hayat Hastanesi, Tabipler Odası, Pembe Pusula Gazetesi, Bir İnsan Değişirse Projesi
Bursa'da 'Etkin şehir' projesi hayata geçirildi
İlahiyat Fakültesi, Sosyal Güvenlik Kurumu, Aile Akademisi, Yıldırım Kent Konseyi, Nilüfer Hatun AKSED, Tabipler Odası Bursa Şubesi, BESOB, İlim Yayma Cemiyeti, ve BİHMED’in başkan ve yöneticileri katıldı.
Amasya İmam Hatip Lisesi'nden '40 hadis' ezberleme yarışması
Ayrıca, yarışmaya katılan bütün öğrencilere Amasya Müftülüğü ve İlim Yayma Cemiyeti tarafından kitap seti hediye edildi. (CİHAN)
"Hz. İsa hayatta olsaydı Hz. Muhammed’e dil uzatılmasına müsaade etmezdi"
İlim Yayma Vakfı’nda gerçekleşen konferansta ABD ve İsrail’i eleştiren Başkan Gündoğdu, Hristiyan ve Yahudilere de Hz. İsa ile Hz. Musa üzerinden tepki gösterdi.
Bayraktar’dan çok katlı bina cevabı: Dar gelirlinin ihtiyacına cevap verilmeli
İlim Yayma Vakfı’nı yapılandırdı. Bu vakıf, tüm mal varlığını Sabahattin Zaim Üniversitesi’ne verse yeridir." Numan Kurtulmuş, Zaim’in Avrupa’yı tanıyıp anlayarak İslam medeniyetine uygun büyük bir nesli dert edindiğini dile getirdi.
İnsanlar aile içinde bulamadığı huzuru, hiç görmediği internetteki kişide arıyor
Ünye İlim Yayma Cemiyeti ve Ünye Ticaret Odası’nın (ÜTSO) birlikte organize ettiği konferansta internetin bilinçli kullanılmadığına dikkat çeken Sıtkı Arslanhan, "İnsanlarımız aile içinde bulamadığı huzuru, yüzünü dahi hiç görmediği
İmam hatip lisesinden mezun olanlara burs
TRABZON - İlim Yayma Cemiyeti Vakfıkebir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Alp, "Vakfıkebir İmam Hatip Lisesi’nden 2011-2012 yılında mezun olup fakülteye kayıt yaptıran öğrencilere burs vereceğiz.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Kayseri’de, il özel idaresi ile Yol-İş Sendikası arasında imzalanacak toplu iş sözleşmesi, İlim Yayma Cemiyeti şubesi temel atma, mobilya mağazası açılışı ve hayırseverlerce şehit ailelerine bağışlanan 2 evin anahtar teslim törenlerine katılacak.
Vakfıkebir İHL mezunları hasret giderdi
İlim yayma Cemiyeti Vakfıkebir Şube Başkanı Emekli Öğretmen Mehmet Alp de, üniversiteyi kazananlara burs vereceklerini müjdeledi. Konuşmaların ardından katılımcılara etli pilav, ayran ve tatlı ikram edildi.
Doç. Dr. Yıldırım: İslam toplumları Türkiye’yi örnek alıyor
Ergün Yıldırım, MAZLUMDER Kayseri Şubesi'nin düzenlediği İlim Yayma Cemiyeti'ndeki söyleşiye katıldı.Mezhepçi ve etnik ayrımcı anlayış ve politikaların İslam toplumlarında kabul görmediğini söyleyen Doç.
MMG Başkanı Çebi: Şehirlerimizi insani ölçeklerde inşa etmeliyiz
Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, İlim Yayma Cemiyeti Kayseri Şube Başkanı Oğuz Memiş, akademisyenler, iş adamları, sanayiciler, bürokratlar, sporcular, mimar ve mühendisler aileleriyle birlikte katıldı. (CİHAN)
Sivil toplum kuruluşlarından Rohingyalı Müslümanlara yardım çağrısı
Memur-Sen, Hak-İş, Mazlumder, İHH, Kimse Yok Mu, Cansuyu, Araştırma Kültür Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, Yavuz Selim Vakfı, Medine Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği, Trabzon Belediyesi Gençlik Meclisi, Hür Gençlik Platformu, Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği
Ali Soylu Gençlik Kültür Merkezi açıldı
ANKARA - İlim Yayma Cemiyeti tarafından oluşturulan Ali Soylu Gençlik Kültür Merkezi’nin açılışı yapıldı.Hacı Bektaşi Veli Camisi yanında oluşturulan Ali Soylu Gençlik Kültür Merkezi'nin açılışa Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Saadet Partisi Genel Başkanı
Yasakçı profesöre karşı STK'lardan açıklama: Eğitim hakkı engellenemez
Derneği, Karşıyaka İmam Hatip Mezunları Derneği, İz-Der, İnsan Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği, Ensar Vakfı İzmir Şubesi, Hayat-Der, MMG İzmir Şubesi, İlim Yayma Cemiyeti İzmir Şubesi, Diyanet-Sen İzmir Şubesi, Aklı Selim Derneği, İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği, Kestanepazarı Derneği.
Bakan Davutoğlu: Suriye'deki kayıp gazeteciler için çalışmalarımız sürüyor
Partisinin il kongresine katılmak için Muğla’ya gelen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Muğla şehir merkezindeki Şahidi Türbesi, İlim Yayma Cemiyeti, tarihi Zahire Pazarı, Arasta ve Yörük Obaları Derneği’ni ziyaret etti.
Bakan Davutoğlu: 2B'ler halkın istediği gibi olacak
Bakan Davutoğlu, konuşmasının ardından kongre salonundan ayrılarak, şehir merkezindeki Şahidi Hazretleri Türbesi, İlim Yayma Cemiyeti, Yörük Obaları Derneği ve Zahire Pazarı'na gitti. (CİHAN)
Dr. Hümeyra Ökten: Camiler ayakkabı deposu da yapıldı samanlık da
Camilerin 1930’lu yıllardan sonra kendi haline terk edildiğini ve harap olduğunu dile getiren Ökten, 1950 yılına kadar durumun böyle devam ettiğini, İlim Yayma Cemiyeti’nin kurulmasından sonra camilere yeniden sahip çıkıldığını ifade etti.
Vakfıkebir’de kitap kurtları ödüllendirildi
Emniyet Müdürü Serdar Hatipoğlu, İlçe Mili Eğitim Müdür Vekili Fahri Bilici, Şube Müdürü Tahsin Çoban, Yaşar Saral, İlçe Tarım Müdürü Remziye Kuleyin, İlim Yayma Cemiyeti Vakfıkebir Şubesi Başkanı Mehmet Alp, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Vakfıkebirliler, Çanakkale Zaferi coşkusunu yeniden yaşadı
Milli Eğitim Müdürü Fahri Bilici, Siyasi Parti Temsilcileri, İl Genel Meclis Üyeleri, Protokol Üyeleri, Kuvayi Milliye Mücahit Derneği Başkanı Galip Şeref, İlim Yayma Cemiyeti Vakfıkebir Şubesi Başkanı Mehmet Alp, Öğretmenler, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.
İlim Yayma Cemiyeti’nden 'Siirt okuyor' kampanyasına destek
Bakanlığı'nın koordinasyonunda düzenlenen "Türkiye Okuyor" kampanyası çerçevesinde 2011-2012 eğitim-öğretim yılında Siirt’te "7'den 70'e Siirt Okuyor" projesine İlim Yayma Cemiyeti Siirt Şubesi bünyesinde faaliyet gösteren 'Yeşeren Umutlar Bilgi Evi' de dahil oldu.
Kastamonulu STK'lardan protokol krizine tepki
İlim Yayma Cemiyeti ve İlim Yayma Vakfı Başkanı Hasan Yetişken, Eğitim Kültür ve Çevre Derneği Başkanı Akif Öksüz ve İlim Kültür ve Araştırma Derneği Başkanı Mahir Kerem Tırpan da yaptıkları ortak basın açıklamasında söz
Vali Harput’tan misafir öğrencilere ‘birlik olun’ nasihatı
Dünya’da halkı Müslüman olan 60 ülkeden öğrencinin eğitim gördüğü İstanbul Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden 30’u İlim Yayma Cemiyeti Bursa Şubesi'nin davetlisi olarak Bursa’ya geldi. Misafir öğrenciler, Bursa’da Kentin önemli tarihi ve turistik yerlerini gezdikten sonra İlim Yayma Cemiyeti Bursa Şube Başkanı Zeki Alemdar’la birlikte Vali Şahabettin Harput’u
Bakan Eroğlu: 2060 yılına kadar su problemimiz yok
Veysel Eroğlu, İlim Yayma Cemiyeti'nin düzenlediği 60. yıl etkinliğinin ardından ''Kuraklık olacak, Türkiye'yi büyük kuraklık bekliyor'' şeklindeki haberlere değindi. Gazetecilerin “Barajlardaki su seviyesinin düştü.
Bakan Yazıcı: Üniversiteye girişlerde engeller tek tek kalkıyor
İlim Yayma Cemiyeti’nin Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlediği 60. yıl etkinliğine; Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Orman Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Ak Parti İstanbul İl
Cihan Haber Ajansı Gündemi
İlim Yayma Cemiyeti 60. yıl etkinliği düzenleyecek. Etkinliğe Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da katılacak.(09.30) Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Denizcilik Fakültesi Öğrenci yurdu açılış törenine katılacak
Milletvekili Demirçalı Karayolları arazilerini Meclis'e taşıdı
yönetiminde halen iktidardaki partinin bakan ve milletvekillerinin de bulunduğu Bilim ve Sanat Vakfı en son olarak da asırlık Halkalı Ziraat Okulu'nun arazisinde İlim Yayma Vakfı karşımıza çıkmaktadır.
Depremzede öğrenciler eğitimlerini sürdürmek için Kocaeli'de
Kocaeli İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yıldırım, İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şube Başkanı Feyzi Utaş ve Gölcük İmam Hatip Lisesi Müdürü Zeki Koyun, Van ve Erciş'ten otobüsle gelen 7'si kız, 36 imam hatip lisesi öğrencisini, İlim Yayma Cemiyetinin Körfez Mahallesi'ndeki