illeti

Suriye'li Mülteciler için yeni bir kamp kuruldu
Ali Ahmed isimli Suriye'li mülteci, kampı kuran Bölgesel Kürt Yönetimi ve Kızılay Örgütü'ne teşekkürlerini illeti. Azad Mustefa isimli vatandaş ise kampın genel durumundan şikayetçi olmadığını ancak kendisi ile yaşayan 10 çocuğuyla bir çadıra sığmadıklarını söyledi.
Uuyuşturucu bağımlısı oğullarını hapse gönderen aile, yardım bekliyor
Ankara'da yaşayan Çukurlu ailesi de 19 yaşındaki oğulları Hakan'da üç yıl önce uyuşturucu illetine bulaştı. Her geçen gün artan bağımlılığın önüne geçemeyen aile bütün mal varlığını gerek tedavi gerekse krize giren oğullarına uyuşturucu parası yetiştirmek için harcar.
Barzani, Salih Muslim'e başsağlığı mesajı gönderdi
Kürt milleti özgürlük yolunda binlerce şehit vermiştir. Sizin oğlunuz da şehitler kervanına katılmıştır. Umarım bu şehitler sayesinde Kürt milleti bütün haklarına ulaşır.
Turgut Özal Üniversitesi'nden kanser üzerine 2 kitap hazırlığı
Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi hocaları bu kez de çağın illeti olarak bilinen kanserle ilgili çok kapsamlı 2 kitabın hazırlığında görev aldı. Kitaplardan biri Nova Amerika tarafından piyasaya çıkarılacak.
Azizoğlu'na, Afganistan Cumhuriyeti Onur Takdirnamesi
toplumları üniversitelerine eşdeğerde yükseltilmesine, öğrencilerinin ve halkın refah ve sosyal standartlarını yükselterek Afgan halkının tüm dünyada terörizm illeti, kardeş kavgası içerikli savaşlar ve tüm dünyada algılanan ama hiç hak etmedikleri kötü imajın düzeltilmesi için asıl görevin başta Afganistan üniversiteleri rektörleri
Alevi dedesi: Türkiye'de Alevi-Sünni ayrımcılığı yok, bunu herkes bilsin
Çetinkaya, "Çözüm sürecinde de Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi el ele verip tek yürek olup Türkiye'yi PKK illetinden kurtarmalıyız." şeklinde konuştu. Çetinkaya, Alevi-Sünni kavgası çıkarılmak istendiğini, ancak bunu yapmak isteyenlerin oyununu Alevilerin, Sünnilerin, Kürtlerin, Türklerin bir olarak bozacağını
Türkmenistan tiyatro ekibi sahne aldı
Liselerarası Tiyatro Festivali'nin perdesi, Türkmenistan Aşkabat Türk Anadolu Lisesi'nin sahnelediği "Duyulmamış Bir Aşk İlleti" isimli oyunla açıldı. Şehir Tiyatrosu'nda sahnelenen oyunu, Büyükşehir Belediyesi'nden yöneticiler, festivale katılan okulların öğrencileri ve tiyatro severler beğeniyle izledi.
Apartman yöneticisinin öldürdüğü polis için emniyette tören düzenlendi
Belediye Başkan Vekili Aldırmaz, AK Parti Milletvekili Gürkan ve Emniyet Müdürü Gürkan, gözyaşlarına hakim olamayan acılı eş ve çocuklarına taziyelerini illeti. Afyon Polis Okulu’nda mezun olan Hüseyin Şensoy, İstanbul ve Mardin’de görev yaptı.
'4. yargı paketiyle düşünce ve ifade özgürlüğü ile terör birbirinden ayrılacak'
Terörün Türkiye ve AB'yi birleştiren bir konu olduğunu belirten Ripert, "Terör illeti için yılmadan birlikte çalışmamız gerekiyor. AB, Türkiye işbirliği maalesef bazıları tarafından olumsuz gösteriliyor.
Sigarayı bırakanlara gömlek ve kravat hediye edildi
Maalesef sigara çağımızın önemli bir illeti. Her sene yüz bin insan sadece ülkemizde sigaraya bağlı sebeplerden dolayı hayatını kaybediyor. Kısa sürede sigara içenler, bu alışkanlığını bıraksınlar onlar da sağlıklı bir yaşama kavuşsunlar.
"Binlerce şehit alabilirler, ama bu vatanı asla bölemeyecekler"
"Terör illeti 1984 yılından bu yana topraklarımız üzerinde bir ateş gibi yiğitlerimize şehadet şerbeti içirip topraklara düşürmektedir" diyen Acır, şöyle devam etti: "Şimdiye kadar gelmiş geçmiş bütün siyasi partiler bu devleti
Şehidin ismi, ailesinin yaşadığı sokağa verildi
Demir, “Milletimiz zor şartlarda kazandığı birlik ve beraberlikle, barış ve huzur ortamını her zaman koruyacak ve karşılaşacağı güçlükleri yine milli birlik ve beraberlik içinde çözümleyecektir. Teröre karşı tek yürek olacak, terör illeti son bulana kadar bu mücadele devam edecektir” dedi.
Siyasilerden, Gaziantep şehidi Sevgi Gülperi’nin ailesine başsağlığı ziyareti
MHP Adana eski Milletvekili Yılmaz Tankut da İnanç ailesini ziyaret edip, taziyelerini illeti. (CİHAN)
Adalet Bakanı Ergin: Suriye'de yaşanan sıkıntıları el birliği ile çözeceğiz
Bu illeti eninde sonunda yeneceğimizi ve asırlardır bu coğrafyada huzur ve barış içerisinde yaşayan bu milletin arasına nifak sokmak isteyenlere imkan vermeyerek, bir olarak beraber olarak geleceğe kararlı olarak ilerleyeceğimizi
Ünlü Sanatçı Menteş: Alkol beni mahvetti, herkes benden ibret alsın
ESKİŞEHİR - Ünlü Sanatçı Yalçın Menteş, alkolün insan hayatını mahvettiğini belirterek, 30 yıl kullandığı alkolü 5 yıl önce terk etiğini, ancak bugün o kötü illetin sıkıntısını yaşadığını söyledi. Eski bir alkolik olarak, alkol ve uyuşturucu konusunda bu ülkenin evlatları için yapılması gereken çok şey olduğuna inandığını belirten Sanatçı Menteş, alkoliklerin öykülerinin
Has Parti'li Dağ: Terörün bitirilmesi ve yeni anayasa için girişimler hızlanmalı
Toplantıda ilk olarak konuşan İskenderun İlçe Başkanı Engin Dağ, Hakkari’deki terör saldırılarında şehit olan askerlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve Türk milletine başsağlığı diledi. Bu günlerin milletin birlik ve beraberliğinin en üst seviyede olması gereken günler olduğunu vurgulayan Dağ, "Kardeşliğimizi sıkıntıya sokacak her türlü söylem ve
Şehit abisi: Her şehit haberinde acımız bir kat daha artıyor (özel)
Artık bu terör illeti bitirilsin. Gereken yapılsın. Bir İsrail devleti 1 askeri için bin kişiyi serbest bırakabiliyorsa, devletimizden de bu konuda gerekeni yapmasını istiyoruz. Bu vatan için bizler de canımızı feda etmeye hazırız.
Kalkınma Bakanı Yılmaz, Bingöl'de vatandaşlarla bayramlaştı
70'li yıllardan beri ülkemiz bu illeti yaşıyor. Artık yeter. Buradan büyük bedeller ödüyoruz. Bu memleketin kalkınması, gelişmesi lazım. Demokrasinin, hukuk devletinin güçlenmesi lazım.
Memur-Sen’den teröre lanet
Terörün karanlık yüzünü bir kez daha gösterdiğini söyleyen Şeker, sözlerini şöyle sürdürdü: "Terör illeti yaklaşık 30 yıldır evlatlarımızın hayatına mal oluyor. Yuvalara ateş düşüyor, yürekleri yakıyor.
HEPAR Genel Başkanı Pamukoğlu: PKK denilen illeti 365 günde yerle bir edeceğim
Ama siz halka söz veriyorum PKK denilen illeti 365 günde yerle bir edeceğim." dedi. Pamukoğlu, Türkiye’nin genelinde Anadolu ve Trakya’da durumun çok kötü olduğunu savunduğu konuşmasında "Çiftçiyi, esnafı, emekliyi, memuru kastediyorum.
Halil Posbıyık’ın 6 ay ila 1 yıl cezası isteniyor
Ereğli’de yaşayan vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın kanser illeti ile karşı karşıya kalmamaları için gerekli mücadeleyi yaptığımızı anlattım. Hatta takdir edilmem gerektiğini ifade ettim.
İş kazasında hayatını kaybeden BBP Sarıçam İlçe Başkanı Örnek toprağa verildi
BBP lideri Topçu, Örnek'in eşi Rabia ve 11 yaşındaki kızı Sümeyye'ye taziyelerini illeti. Örnek, kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
Erdoğan, Eczacıbaşı ve Yıldız'ın yakınlarına başsağlığı diledi
ayrıca, dün hayatını kaybeden Diyanet-Sen Başkanı Ahmet Yıldız'ın eşi Pakize Yıldız ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu'yu arayarak üzüntülerini illeti ve taziye bildirdi.