illüstrasyon

Anita Kunz: Başarısız olsak da yeni ve farklı şeyler denemeliyiz
İllüstrasyon çalışmalarında profesyonelliğin önemine dikkat çeken Kunz, genç tasarımcılara, “İllüstrasyon yaparken hızlı çalışmak gerekiyor. Biz gazete için çizim yaparken çok hızlı olmak gerekiyor.
Ekrem Dumanlı: Türk medyasında insan kalitesini artırma gayreti yok
Haber-tasarım ilişkisi, sayfa tasarımı, tipografi, fotoğraf, renk, infografik, interaktif grafikler, illüstrasyon, karikatür, sosyal medya, tasarım yazılımları gibi başlıklar da konular arasında yer alıyor.
Anita Kuntz: Türkiye'de çok sağlıklı bir gazete endüstrisi görüyorum
” diyen Kuntz, iş yaşamında, zamanının büyük bir bölümünü illüstrasyonla, diğer bölümünü de sergilerde harcadığını söyledi. New York Times, Newsweek, TIME, Rolling Stone, Vanity Fair gibi önemli gazete ve dergilerde çalışmaları yayınlanan Kanadalı sanatçı, gelenekçi olduğunu belirterek dijitalle
İskilip'in illüstrasyon haritası çıkarıldı
ÇORUM - Çorum’un İskilip ilçesinin turizm altyapısını oluşturmak üzere ressam Hakan Yıldırım'ın yaklaşık bir yıldır üzerinde çalıştığı illüstrasyon çalışması tamamlandı. Osmanlı minyatür sanatından esinlenerek günümüze uyarlanan, bölgenin ilk ve tek çalışması olması nedeniyle de özel önem taşıyan eserde İskilip’in sahip olduğu
Üniversiteler kapanıyor 'Tasarım Günleri' başlıyor
Gazete tasarımına ilgi duyan üniversite mezunu veya son sınıfta okuyan öğrencilere yönelik etkinlikte, sayfa tasarımı, illüstrasyon, fotoğraf, karikatür, infografik, renk, tipografi, reklam-tasarım ilişkisi ve tasarıma editoryal bakış gibi konulara yer verilecek.
Zaman Kırgızistan'a 'Yılın En İyi Gazete Tasarımı' ödülü
oranlarda sunulmasını, doğru renkler ve doğru yazı karakterleri doğru büyüklükte sergilenmesini, doğru ve eksiksiz bir aktarım için gerekli olan infografik ve illüstrasyonun habere eşlik etmesini ve grafik tasarımın sunduğu olanaklar değerlendirilmesini çok önemsiyoruz.
Bu sergide çocuklar adeta bir kuşun kanadında geziyor
İSTANBUL - “Bir Bennudur İstanbul” adlı illüstrasyon sergisi, çocukları adeta bir kuşun kanadında gezdiriyor. İllüstrasyon sanatçısı Prof.
Türkiye merakı Alman öğrenciyi yazar yaptı
Fotoğraflar yerine kendi çizimim (illüstrasyon) resimlere yer verdim. İki yıla yakın süre bir çalışmadan sonra yayın evi bulmak için Leipzig’de kitap fuarına gittim. O sırada bana kitap farklı hazırlandığı için hep hedef kitlemin kim olduğunu sordular.
Üniversite, çift başlı kartal maskotu için öğrencisine 3 bin lira tazminat ödeyecek
O dönem maskot, logo, illüstrasyon çalışması yapan AÜ Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi S.I.'nın hazırladığı maskot da proje içerisinde yer aldı. Proje kapsamında S.
Kent Konseyi üyeleri sergi açtı
Resim, baskı sanatları, illüstrasyon gibi sanat dallarından toplam 30 farklı eserin yer aldığı sergi, ilgiyle izlendi. Plastik Sanatlar Çalışma Grubu Temsilcisi Adnan Dönmez, sanatın kültürel gelişimde önemli bir yeri olduğunu vurgulayarak plastik sanatların da halk tarafından benimsenmesi
Karabük'te 'Onlar da gençti' fotoğraf ve illüstrasyon sergisi
Cumhuriyet Lisesi ve İMKB Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenlerinin , 'Onlar da Gençti' başlıklı fotoğraf ve illüstrasyon sergisinde birzamanlar genç olan 38 yaşlı Karabüklü'nün fotoğrafları gençlerin dikkatine sunuldu.
İzmir Kitap Fuarı'nda Çolak ve Sevi kitaplarını imzaladı
30 saatleri arasında illüstrasyon albümünü imzalayacak.
Kars'ın endemik bitkilerinin resimleri meraklıları için sergilendi
amacının, Türkiye'de bulunan bitkilerin resimlendirilerek biyologlara yardımcı olmak olduğunu vurgulayarak, "Serginin öncesinde yapılan kurslarda bitki illüstrasyon teknikleri öğrencilere anlatıldı. Bitki illüstrasyonu, bitkilerin doğadan toplanarak bire bir resimleri çizilerek kâğıt üzerine aktarılmasıyla oluşuyor.
Üniversiteli tasarımcılar, açtıkları sergi ile kendilerini sektöre tanıttı
olan Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, öğrencilerine iki yıllık eğitim boyunca desen, çizim, temel tasarım, reklamcılık, tipografi, illüstrasyon, dijital fotoğrafçılık, renk teorisi gibi konularda teorik bilgiyle donanıp uygulama yapıyor.