imzasının

Kıbrıs Türk ve Rum Federasyonu arasındaki anlaşma Rum basınında geniş yer buldu
Rum Fileleftheros gazetesi, KTFF üyesi kulüplerin, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nun icraatlarına “evet” dediğini ancak ilgili tarafların imzasının bulunduğu, anlaşmaya varılanların ötesinde bir şeyin değişmesinin mümkün olmadığını savundu.
Cem Özdemir, Merkel'in partisi önünde eylem yaptı
Şimdi imzasının arkasında durmasını bekliyoruz. Geçen hafta konuyla ilgili kendisine bir mektup yazarak hatırlatmada bulunduk.” dedi.Yılmaz, SPD’nin son yıllarda Türk toplumu nezdinde güven sorunu yaşadığının çifte vatandaşlığı kabul ettirememesi durumunda Türk kökenli seçmenlerin SPD’den
İDÇ Başkanı Şahin: Üretimin geldiği nokta büyük başarı
geldiği noktadan gurur duyduğunu belirterek, başarının altında çalışkan personel ve çağdaş yönetim prensipleriyle görev yapan profesyonel yöneticilerin imzasının bulunduğunu söyledi. İzmir Demir Çelik, İş Bankası’ndan devralınışının 8 yılını kutladı.
Boğaziçi Üniversitesi’nden ODTÜ’ye destek
Nüket Esen 280 civarında öğretim üyesi ve görevlisinin imzasının bulunduğu bildiriyi okudu. Bildiride, Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin ODTÜ yerleşkesinde yapmış olduğu yol yapım çalışmasının kabul edilemez olduğu belirtilerek şiddetle kınadıkları ifade edildi.
GATA’daki memurlar Büro Memur-Sen’i tercih etti
Büro Memur-Sen’in birçok kazanımın altında imzasının olduğunu belirten Yusuf Yazgan, "4/C’lilerin sendikalara üye olma hakkı, memuriyete geçen uzman erbaşlara terfi hakkı, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına şartları tutan herkesin girebilmesi gibi birçok
Düzeltme- MHP'li belediye başkanından Türkçe-Kürtçe karma bayram mesajı
Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'nın imzasıyla asılan billbordların altında Fethiye Belediyesi'nin MHP, AKP ve Bağımsız Belediye Meclis üyelerinin de imzasının bulunması dikkat çekti.BAŞKAN SAATCI: KÜRT VATANDAŞLARIMIZ BİLE ANLAMADI
MHP'li Belediye Başkanından Türkçe-Kürtçe karma bayram mesajı
Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın imzasıyla asılan billbordların altında Fethiye Belediyesi’nin MHP, AKP ve Bağımsız Belediye Meclis üyelerinin de imzasının bulunması dikkat çekti. BAŞKAN SAATCI: KÜRT VATANDAŞLARIMIZ BİLE ANLAMADI
Şanghay’dan Suriye’ye dış askeri müdahaleye izin yok
ABD anlaşmanın imzasının ardından Suriye’ye devir için sadece 10 gün süre tanırken, anlaşmaya uyulmaması halinde askeri yaptırım seçeneğinin Güvenlik Konseyi’nden geçirilmesinin garanti edilmesini istiyor.
Zirve Yayınevi davasında astsubay Abdullah Atılgan savunma yaptı
malzemeleri götürdüğünü, çalınanlar içinde kapatmış olduğu derneğe ait kaşe, bilgisayar kasası, harici hard disk, flash disk, evraklarının bulunduğu klasörler, imzasının bulunduğu boş apostiller ve birçok evrakın bulunduğunu beyan ettiğini aktaran Atılgan, böyle bir olayın yaşanmadığını öne sürdü.
Oda TV davası 12 Aralık’a ertelendi
Mahkeme ayrıca, Soner Yalçın’ın her hafta Çarşamba günü polis merkezine başvurarak imzasının alınmasına yönelik tedbiri de kaldırıldı. Nedim Şener’in 2009 yılındaki iletişim tespiti çözümünü yapan polislerin sicil no, kimlik bilgileri ve mahkeme huzuruna çağrılma istekleri de reddedildi.
AK Parti Milletvekili Dağ: Cezaevlerinde taciz iddiaları gerçeği yansıtmıyor
Muhalefet milletvekillerinin de altında imzasının olduğu rapor yayınlandı. Orada bir insan hakları ihlalinin olmadığı, birtakım sıkıntılar olmasına rağmen bunun insan hakları ihlali konusuyla ilgili olmadığı ortaya konuldu.
15 üniversite rektörü Mısır ve Suriye'de sivillere yönelik saldırıları kınadı
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, çoğunluğu Doğu ve Güneydoğu'da bulunan üniversite rektölerinin imzasının yer aldığı 15 üniversite, Mısır ve Suriye'de sivillere yönelik yapılan saldırıları kınadı.
Elitaş: Sayın Bahçeli bazı parti yetkililerinin ağzına filtre taktırsın
Söz, insanın bağıdır… Kendi imzasının arkasında duramayan kendi sözünün arkasında nasıl durur?... Sayın Şandır herhalde bunu oruç ağzı ile aç karna bilmeden söylemiş değil. Hem bunu söylüyor, hem de canlı yayınla hodri meydan diyor.
JİTEM infaz mangası amirinin ‘Yavuz Güneş’ kod adını kullandığı kesinleşti
Gönderilen raporda uzman çavuş Burhanettin Kıyak'ın imzasının, 1994 yılında işlenen bir faili meçhul cinayetin tutanağında yer alan 'Yavuz Güneş' imzasıyla aynı olduğu vurgulandı. Raporda, "31.03.1994 tarihli tutanak üzerindeki Yavuz Güneş (kod) ismi üzerinde atılı bulunan imza ile Burhanettin Kıyak'ın mukayese imzaları arasında karşılaştırma yapılmıştır
İlhan Cavcav: Fenerbahçe'nin imza atmamasını üzüntüyle karşılıyorum
Kulüpler Birliği olarak içinde 17 kulübün imzasının bulunduğu bir dilekçe hazırladıklarını kaydeden İlhan Cavcav, "Fenerbahçe büyük bir kulübümüz. Olumsuz yönde karar vermesi ya da bu imzayı atmamasını bütün kulüplerimiz adına üzüntüyle karşılıyorum.
Bakan Yılmaz ve Destici nikah şahitliği yaptı
Nikah şahitlerinin imzasının ardından BBP Genel Başkanı Destici, evlilik cüzdanını geline verdi. Ahmet ve Edanur çiftine mutluluklar dileyen Yılmaz, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği eski Başkanı Ahat Türkmenoğlu'nun oğlunun da düğününe katıldı.
28 Şubat'ın 'Andıç Belgesi' iddianameye girdi
ilgili olarak kendisine sunum yapıldığını, imzalayıp komutana arz ettiğini, yayınlanmadığını, bunun sebebinin de Şemdin Sakık'ın ifadenin son sayfasında imzasının bulunduğunu, daha sonra ifadesine ilaveler yapıldığını belirterek, ifadesinden vazgeçmesi olduğunu daha sonra kendisinden habersiz bu belgelerin kullanıldığının,
Diyarbakır'da çevre sempozyumu düzenlendi
Baydemir Katı Atık Entegre Tesis Projesi için lazım olan arazinin tahsisinin 6 yıl sürdüğünü ve bunun için Başbakan’ın imzasının arandığına işaret etti. ÇELİK: HİYERARŞİK YAPI DOĞAYI TAHAKKÜM ALTINA ALIYOR
Özal raporu Adli Tıp Kurumu Başkanı Haluk İnce'yi görevden etti
İnce'nin imzasının bulunmadığı da ortaya çıktı. KURUMDAKİ DİĞER DEĞİŞİKLİKLER ŞÖYLEAdli Tıp Kurumu Üçüncü Adli Tıp İhtisas Kurulu Ortopedi ve Travmatoloji Üyeliği'ne, Kırklareli Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Öğretim Üyesi Prof.
Nusret Taşdeler video konferansla savunma yaptı
ortaya çıkması üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Hiçbir Belgede imzamız yok’ dediğini aktaran Taşdeler, kendisinin suçlanmasına neden olan belgede imzasının olmadığını belirterek, "Hukuk devletinde çifte standart olmaz diye düşünüyorum.
Akademisyenlerinden ‘yıkımı durdurun’ çağrısı
Üniversitede görev yapan 183 akademisyenin imzasının bulunduğu çağrıda, “Taksim Gezi Parkı'nın yok edilmesine karşıyız. Ağaçlarını korumak isteyen kentlilere uygulanan akıl dışı şiddeti kınıyor, yıkım faaliyetinin derhal durdurulmasını talep ediyoruz.
Eminağaoğlu: Ak Parti, ben yaptım olur anlayışı ile anayasa yapıyor
olması bir yana, iktidar partisine mensup birçok milletvekilinin bile bilgisinin bulunmadığı, hatta TBMM Başkanının da “mevzuat engeline rağmen”, teklifte imzasının bulunduğunu bununda tüm kamuoyu tarafından bilindiğini kaydetti.
Gürsel Tekin: Başbakan'ın sözlerini CHP olarak destekliyoruz
/>Sosyal paylaşım sitelerinde yer alan, Chp Medya ve Halk İlişkiler Başkanlığından yayıldığı söylenen ve altında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da imzasının bulunduğu 'Reyhanlı’da yapılacak olanlar maddeleri'yle ilgili Tekin, “Onu, savcılığa soruşturma açmak bile ciddiye almak olur.
Askeri belge temin etme davasında savunmalara devam edildi
terfisiyle ilgili yaptıkları bir konuşmanın dinleme kayıtlarının da iddianameye girdiğini belirten sanık Süer, "Altında Başbakan'ın, Cumhurbaşkanı'nın imzasının olduğu YAŞ kararlarına müdahale etmemiz izahtan varestedir.
Jitem infaz mangası amiri, üstlerini suçladı
da ‘kalp krizinden öldü’ diye rapor düzenlenen Ramazan Elçi olayında sanık Burhanettin Kıyak’ın ‘Yavuz Güneş’ kod adıyla olay yeri inceleme belgesinde imzasının olduğunu belirledi. Kıyak, ifadesinde uçaksavar nişancısı olduğunu ve bu tür görevleri olmadığını iddia etmişti.
JİTEM'in infaz mangasının amiri üst komutanlarını suçladı
sonra 'kalp krizinden öldü' diye rapor düzenlenen Ramazan Elçi olayında sanık Burhanettin Kıyak'ın Yavuz Güneş kod adıyla olay yeri inceleme belgesinde imzasının olduğunu belirledi. Kıyak, ifadesinde uçaksavar nişancısı olduğunu ve bu tür görevleri olmadığını iddia etmişti.
CHP, '2012 yılı çocuk ihlalleri' raporunu açıkladı
Türkiye’nin altında imzasının bulunduğu çocuğa yönelik uluslararası sözleşme sayısının 19 olduğunu, bu sözleşmelerin, çocuğa yönelik her türlü ihlali engellemeyi, çocuğun yararına olan her türlü uygulamayı da yaygınlaştırıp kalıcılaştırmayı öngördüğünü
BM, Suriye'de yardım faaliyetleri için Güvenlik Konseyi'nden izin istedi
Valeri Amos, her yardım kamyonunun ülkeye girişi için iki Suriyeli yetkilinin imzasının gerektiğini ve bunun faaliyetlere sekte vurduğuna dikkat çekti. Amos, Suriye'de çocukların açlıktan öldüğüne dikkat çekti.
KTÜ'lü öğretim görevlisi, öğrencinin stada başörtülü girmesine izin vermemiş
Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Nazmiye Aydın, okul dışındaki bir konferansa başörtüsüyle katılan Safiye Öksüz isimli öğrencinin yoklama listesindeki imzasının üzerini karalamıştı. Yoklama kağıdının altına "Ders kapsamında gidilen konferansa türbanlı katıldı.
Ayasofya’nın cami olması için imza kampanyası başlatıldı
Cumhurbaşkanının imzasının taklit edildiği ve kararname numarasının da geriye dönük olduğu konuşulmaktadır. Velev ki imzalar ve belgeler gerçek dahi olsa alınan bu karar yanlış karardır.
Ali Babacan: Çözüm süreci olmazsa 2023 hayal olur
Dünyadaki krizin ilk safhasının finans sektörüyle başladığına vurgu yapan Babacan, şöyle devam etti: “Devlet imzasının gücü itibari şu an maalesef kriz öncesi gibi değil. Pek çok ülkede, özellikle Avrupa'da hükümetler, bu benim imzamdır dediğinde artık eskisi gibi itibar görmüyor.
İzmir Metrosu'nu yapan firma, işlerin durduğu iddiasına cevap verdi
eden Öztek, "Süreçte sona gelindiğini, 12 milyon liralık keşif artış bedelinin onaylanması için sadece Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın imzasının kaldığını biliyorum. Basında çıkan haberler, gecikmiş haberler.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: İmzamın arkasındayım
12 Ocak 2000 tarihli mutabakat metni belgesinde, dönemin Başbakanı Bülent Ecevit ve Mesut Yılmaz'la birlikte imzasının bulunmasının sorulması üzerine Devlet Bahçeli, "İmzamın arkasındayım." açıklamasında bulundu.
Zirve Yayınevi davasında Ruhi Abat savunma yapmaya devam etti
(Malatya'nın dışında) araştırma yaptığım yalandır" diyen Abat, bir süre sonra Malatya ve Adıyaman'ı kapsayan ve başka akademisyenlerle birlikte altında imzasının bulunduğu misyonerlik raporunu onayladı.
Engin: Toktamış, Gülen ile el ele tutuşunca Cumhuriyet’te fırtınalar koptu
Haklıyım imzasının koyamayacak kadar bu konuda uygarlık medeni cesareti olmayanlar hak ediyordu bence bu itirazı ve daha sonra da Tokta ile İlhan Selçuk’un konuşma yaptığını öğrendim. Selçuk’uh ‘Ya, Cumhuriyet senin bu yaptığını taşıyamaz, Cumhuriyet okuru bunu taşımaz, nasıl yapalım ne dersin diye sorduğunun ben Tokta’dan dinledim.
İnönü Vakfı Başkanı Toker; Lozan’ın sağladığı barış, süresiz devam edecek
Babası İsmet İnönü’nün barış anlaşmasının altına altığı ‘Mustafa-İsmet’ imzasının kendisi için çok önemli olduğunun altını çizen Özden İnönü Toker, “Ama O, o imzayı sadece benim için değil sizler için, Türk milleti için attı.
Almanya'da tüm Avrupalılara sosyal yardım dağıtmak zorunda kalabilir
Federal Çalışma Bakanı Ursula von der Leyen (CDU) mevzuatta atılan bu adımı, Romanya ve Bulgaristan’ın 1953 yılında imzalanan anlaşmada imzasının bulunmamasıyla izah etmeye çalıştı. Yani önceki anlaşmada imzası bulunan ülkelerin vatandaşlarına verilen hakların, sadece bu iki ülkeye verilmemesinin adil olmayacağını ileri süren Bakan Leyen, Hartz IV hakkının
BDP’den, kamu hizmetlerinin anadillerde yerine getirilmesi için kanun teklifi
BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan’ın da imzasının bulunduğu teklif ile ilgili Baluken, “Ülkenin demokratikleşmesi ve Kürt sorununu çözümü için atılması gereken kritik bir adım özelliğini taşıyor.” dedi. Baluken, teklifin, kamusal alanda gerek yerel yönetimlerde gerekse de devlete bağlı özel kurum ve kuruluşlarda hizmetlerin Türkçe dışında ana dillerde de verilmesini
Saygun'un kızı: Babam ne cezaevinde, ne de hastanede kalabilir
Abdurrahman Eksik'in imzasının bulunduğu raporda, Saygun için yalnız kalmayarak refakatçi eşliğinde olması, kardiyoloji doktoruna ulaşabileceği veya düzenli kontrolünün sağlanabileceği, kronik böbrek hastalığı ve hiperlipidemisi sebebiyle belirlenen
'Levent Kırca'yı sevenlerinin vicdanına havale ediyorum'
İsmet İnönü’nün Türkiye için önemli hizmetlere imza attığını anlatan Salıcı, gelişmelerin temelinde İnönü’nün imzasının olduğunu söyledi. Salıcı, geçtiğimiz Pazar günü Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki bir programda Levent Kırca’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında söylediklerine de değindi
Deutsche Bank'ta skandal büyüyor
Kendisine yönelik suçlamaların gerekçesi ise, 2009 yılına ait maniple edilmiş vergi beyannamelerinde imzasının bulunması oldu. Frankfurt Savcılığı Fitschen'in yanı sıra Finans Müdürü Stefan Krause hakkında da soruşturma açtı.
Edathy, Meclis Başkanı Lammert’in NPD tavrını eleştirdi
Komisyon başkanı Sebastian Edathy’nin imzasının yer aldığı yazılı açıklamaya göre halka açık oturumda saat 12’den itibaren Schaeuble komisyon üyelerinin sorularını cevaplayacak.Diğer taraftan ise NSU üyesi Beate Zschaepe’nin davasıyla ilgili yeni iddialar ortaya atıldı.
Kışanak: Dokunulmazlıkta pratik adım atılmadan konuşmak istemiyoruz
Dönemin Başbakanı Tansu Çiller'in imzasının bulunduğu belgede, gazetenin etkili bir yöntemle bertaraf edilmesinin talimatı bulunduğunu savunan Kışanak, birkaç gün sonra da gazetenin bombalandığını söyledi.
Başakşehir Belediyesi’nden kaligrafi semineri
Verilen derslerin önemli olduğunu söyleyen kaligrafi ustası, 1969 yılında çizdiği Atatürk resmi ve kendisinin geliştirdiği Atatürk’ün imzasının yer aldığı portreleri öğrencilere hediye etti. (CİHAN)
Başörtülü öğrenciyi, kıyafeti dersten geri bıraktığı için uyarmış
Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Nazmiye Aydın, okul dışındaki bir konferansa başörtüsüyle katılan Safiye Öksüz isimli öğrencinin yoklama listesindeki imzasının üzerini karalamıştı. Yoklama kağıdının altına "Ders kapsamında gidilen konferansa türbanlı katıldı" şeklinde not düşen Aydın, derse katıldığı halde yok yazdığı öğrencisini, olaydan 1,5 ay sonraki
Nusret Taşdeler, telekonferans yöntemiyle ifade verdi
Söz konusu belgenin kendisine arz edilmediğinin en açık delilinin, üzerinde imzasının veya parafının bulunmaması olduğunu belirten Taşdeler, "İmza blokunun hiçbir zaman kabul etmeyeceğim biçimde yanlış ve eksik açılmış olması da bunun ispatıdır.
Çocuklarını göremeyen babalar, Bakan Şahin'le görüştü
maddesi ile Türkiye’nin de imzasının bulunduğu Çocuk hakları sözleşmesine aykırı olduğunu söyledi. Hüseyin Kılıç isimli baba, boşandıktan sonra çocuğunu ancak icra yolu ile görebildiğini söyleyerek, "Ayda iki kez icra ile çocuğumu alabiliyorum.
Tansu Çiller: 28 Şubat'ta bazı vekiller tehdit ve şantajla partiden koparıldı
Özel yetkili savcılığın yaptığı soruşturmanın en üst düzey komutanların imzasının bulunduğu bir belgeyi ortaya çıkardığını aktaran Çiller, BÇG’nin sırasıyla kendisi, DYP ve Refah-Yol Hükümeti'ni bitirmeyi amaçladığını aktardı.
Şandır: Kuruluş hukukunu değiştirirseniz devleti yıkarsınız
Mahalli idareler seçimlerinin zamanında yapılacak olmasına değinen Şandır, “Bu noktada Sayın Başbakan imzasının arkasında duramamıştır. Sözün ve imzasının siyasetçinin namusu olduğunu biliyorduk.
Moldova Başbakanı Filat: Türk işadamlarına destek sözü veriyorum
sektöründeki başarılardan söz eden Bakan Çağlayan, aralarında Varşova metrosu ile Doha Havaalanı'nın da olduğu önemli projelerde Türk müteahhitlerinin imzasının bulunduğuna dikkat çekti. Bakan Çağlayan, şöyle devam etti: ''Türkiye olarak müteahhitlik ve müşavirlik alanında Moldova ile tecrübemizi paylaşmaya hazırız.