inadı

Rizeli iki eltinin inadı
Eşleri 20 yıl önce vefat eden ve çocukları da yanlarından ayrılan iki eltinin inadı, aynı odada iki soba kurulmasına ve iki mutfak düzeni oluşmasına yol açmış. Isınmak için her biri kendi sobasını yakıyor, yemeklerini de ayrı pişirip ayrı sofralarda yiyor.
Devlet Bahçeli: Başbakan Erdoğan tahammülsüzdür
Parti'nin cepheleşmelerden beslendiğini, düşmanlıklardan feyizlendiğini ileri süren Bahçeli, "Bu zihniyetin Ortadoğu tipi Baas anlayışı, 'bizden olsun' inadıyla ve ele geçirme saplantısıyla ülkemizin rotasını karanlık bir dehlize çevirmiştir.
Haluk Koç: Umarım demokratik taleplere kulak verirler
Açıklamadan memnuniyet duyduklarını belirten Koç, "Ancak Başbakan'ın inadı devam ediyor. Hiç demokratik olmayan bir tavır sergiliyor. Yani bu kadar itiraza, bu kadar yaşananlardan ders almamış, benim babam senin babanı döver mantığıyla, bir çocuk mantığıyla kitleleri karşı karşıya getirmeye
Bahçeli: Başbakan toplumsal ateşin üzerine benzinle gitti
Taksim geriliminin ana ve sıklet merkezi Başbakan’ın kuru inadı, hoşgörüsüz tavrı ve ‘benden başkası hükümsüzdür’ anlamına gelen miadı dolmuş siyaset dilidir. Olan biten tüm vakaları yalnızca sökülen ağaçlara, Topçu Kışlası’nın yapımına ve alışveriş merkezi inşasına bağlamak bir tarafı eksik bırakacaktır.
Gezi Parkı olayları İspanya basınında
Gazete, “İstanbul’da polisin göstericileri zalimce bastırması ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Taksim Meydanı’nda başlayan olaylar karşısındaki inadı, Türkiye’nin uluslararası imajını kötüleştirdi ve şehrin 2020 Yaz Olimpiyatları adaylığına da zarar verdi.
"Ordadoğu'da neredeyse her petrol kuyusu başında bir devletcik kurulacak" (Özel)
Sebepleri sıralayan Nadya Mustafa, “Bunlardan bir tanesi halihazırdaki yönetimin inadı. Yönetim tüm Suriye’yi yerle bir edip halkının tamamının yaşamına mal olsa bile yönetimde kalmak istiyor. İkinci olarak Suriye’deki toplum yapısı bir çeşitlilik arz ediyor.
Burkay: Bazı çevreler, 1 Mayıs'ı çatışma günü gibi görüyor
1 Mayıs kutlamalarını ille de Taksim'de yapma inadı mantıklı görünmüyor." dedi. Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Burkay, İstanbul'da 1 Mayıs gösterilerinin hangi alanda yapılacağının sendikalarla Valilik arasında bir krize dönüştüğünü hatırlattı.
Amrabat konusu kapandı, enerjimizi bu yönde boşa harcamayacağız
Birilerinin inadı uğruna kararlar alınmaz. Etik davranılmadığını düşünüyoruz. Sözleşmesi devam eden bir oyuncunun ayartılması doğru değil. Biz Bobo transferinde, Mersin İdman Yurdu’nun sözleşmesi devam eden bir oyuncusunu almadık.
Bobo, Kayserispor ile 3 yıllık sözleşme imzaladı
Kimsenin inadı uğruna bir şeyler yapamayız. Kararımız açıkladık. Amrabat bizim oyuncumuz. Sözleşmesi devam ediyor.
'Yılın Keçisi' Levent Kırca
Yılmaz, festival komitesinin Levent Kırca'yı 21 yıldır aralıksız olarak devam eden 'Olacak O Kadar' programındaki inadı ve sanat yaşamındaki ilkelerinden taviz vermediği için bu ödüle layık görüldüğünü söyledi.
"Orman yangınlarını itfaiyeci değil yangın işçileri söndürür"
Maliye bürokratları inadı bırakmalı ve Orman Genel Müdürlüğü’nün ihtiyacı olan 10 bin daimi işçi kadrosunu vermelidir.” açıklamasında bulundu.
TDP'den Rum lider Hristofyas'a ziyaret
Çakıcı “Nasıl ki ikinci bir referandum için Türk tarafının inadı yanlışsa, Karpaz’daki 5 köy için de Rumların ısrar etmesi yanlıştır” şeklinde konuştu. Petrol ve doğal gaz konusunda da Kıbrıslı Türklerin bu çıkarların dışında bırakılmasını yanlış bulduklarını söyleyen Çakıcı, kıta sahanlığı anlaşması yapıp karadan sonra
AK Partili Elitaş: Çözüm CHP’nin inadı bırakmasında
ANKARA - AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, ''CHP’ye 'inadı, bırakın' diyoruz ama bunu da yapmazlarsa herhalde 15 Temmuz tarihi son tarih olur. Başkanlık Divanı bu konuyu değerlendirip karma komisyona gönderirse herhalde iş işten geçmiş olur.
AK Partili Elitaş: Yemin etmeyen milletvekilleri için 15 Temmuz son tarih
Çağrı yapıyorum, 'inadı, direnmeyi bırakın bugün önünüzde fırsat var yemininizi edin ve görevinize başlayın' diyoruz. Ama bunu da yapmazlarsa herhalde 15 Temmuz tarihi son tarih olur.
Başkan Yazıcı bugün ifade verecek
Babam kendisi Rizeli olduğu için ‘laz inadı’ tutturdu, illa ifade vereceğini söyledi. Dolayısıyla hangi koşulda olursa olsun babam adliyeye gidip ifade verecek. Tabii biz bütün aile olarak baskı yaptık.
Ölüdeniz, Abbas Güçlü'yü 'Yılın Keçisi' seçti
Konuyla ilgili açıklama yapan Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, Güçlü’nün üniversite sınavlarındaki şifre iddialarıyla ilgili gösterdiği inadı nedeniyle Yılın Keçisi seçildiğini aktardı. Yılmaz, “Her yıl söylediklerinin ardında duran değerli yazarlara, sanatçılara ve tüm değerlerine verilen Yılın Keçisi Ödülü, üniversite giriş sınavlarındaki şifre skandalının
Orta Doğu Uzmanı Doç. Dr Ahmet Uysal : Meydandaki halkın protestosu dinmeyecek
Anlaşılıyor ki, Hüsnü Mübarek inadıyla hareket ediyor. Mübarek’in 'ölürsem vatanımda öleyim' inadı sürüyor. " dedi. Doç. Dr Ahmet Uysal, Mısır Devlet Başkanı Mübarek’in konuyu pazarlığa döktüğünü, bunun da halkın sabrını taşımaya yol açacağını beyan etti.
AK Partili gençler: Metroyu bitiremeyen Kocaoğlu sorumluluğu almak yerine hükümeti suçluyor
İzmirli gençler olarak Kocaoğlu'ndan inadı bırakarak metro çalışmalarını hükümete devretmesini istediklerinin de dile getiren Dağ, "Yoksa korkuyoruz ki, metronun açılışını biz göremedik çocuklarımız da göremeyecek.
İHH Genel Başkanı Yıldırım: İsraillilerin Kaçkar Dağları'nda dolaşması hayra alamet değil
Şu anda herkes beklenti içerisinde ama İsrail'in kendisi için zararlı olan inadı hala devam ediyor. Çünkü bu inadın devamı esasen Ortadoğu halklarının işine geliyor. Çünkü İsrail'in aymazlığı, söz dinlemezliği, uluslararası hukuku hiçe sayması bu manada birçok halkı uyandırıyor.
Trabzonspor'un eski yöneticisi Hacıosmanoğlu: Schuster, Fatih'e soğuk bakmıyor
Böyle bir Karadeniz inadı olan bir çocuk. Ama Beşiktaş, seyircisi, özellikle Çarşı Grubu, ona değerli olduğunu hissettirirse Fatih'in atacağı gollerin sayısını hayal bile edemezsiniz." dedi.
12 Eylül'de eğitimini yarıda bırakan Metin, referandum için evet diyecek
Siyasetçilerin inadı ve koltuk kavgasından ülkenin çok çektiğini ifade eden Metin, "Bir Anayasa değişecek, muhalefet inadına bağırıyor. 'Tayyip Erdoğan'ın Anayasası geliyor, diyorlar' Bu meclis Erdoğan'ın babasından mı miras kaldı?
Bakan Yılmaz: Halk oylaması bir seçim değil; milletin kararını öğrenme yöntemi
Benim tavsiyem inadı bıraksınlar. Gelsinler onlar da 'evet' desinler. Bu bölgelerimiz ekseriyetle 'evet' diyecek. Bazı muhalefet liderleri de, referandumu seçim havasına sokmaya çalışıyor.
Bakan Yılmaz: Halk oylaması bir seçim değil; milletin kararını öğrenme yöntemidir
Benim tavsiyem inadı bıraksınlar. Gelsinler onlar da 'evet' desinler. Bu bölgelerimiz ekseriyetle 'evet' diyecek. Bazı muhalefet liderleri de, referandumu seçim havasına sokmaya çalışıyor.
Katır'ın inadı, yılan ve akrep zehrini yenecek
Halk arasında inadı ile tanınan katırlar, yılan ve akrep zehirleri için panzehir üretiminde kullanılacak. Hıfzıssıhha serum çiftliğine aldığı katırlar ile, öldürücü beş yılan türünün zehiri için serum üretmeye başladı.
1 Mayıs'ı işçilerden çok öğrenciler kutladı
33 yıldır emekçilere kapatılan Taksim, emekçilerin inadı ve kararlı mücadelesi sonucu tekrar açıldı" dedi. Yapılan konuşmaların ardından kalabalık halaylar çekti. Hep bir ağızdan şarkı söyleyerek 1 Mayıs'ı kutladı.
Harvard'lı profesör: Hasankeyf'i sular altında bırakmak şaka gibi
Gezi sırasında konuşan Harvard Üniversitesi profesörlerinden Antropolog Kajal Rahmani de "Böyle bir yeri sular altında bırakma inadı şaka gibi geliyor. Bir ülkenin övüneceği bir değeri yok etme girişimi övünülecek bir şey olmadığı gibi mantıktan da yoksun bir girişimdir.
CHP lideri Baykal, yargıda krize çözüm için 'seçim' dedi (2)
hukuk işi değildir, savcı işi değildir; hükümetin hukuka, yetkili savcılara, kamuoyunun vicdanına, aklına, mantığına karşı kendi mücadelesini götürmekteki inadı olayıdır." şeklinde yorumlayan Baykal, ilk kez 'bir adliyenin başka adliyeyi bastığını' ileri sürdü.
Karne sevincini 11 yaşında tattı
Ama sonunda oğlumun okuma inadı beni yendi. Yani oğlumun yaşı ilerledikçe evin önünden önlükleriyle okula giden gelen çocukları gördükçe okula gitme isteği arttı. Televizyon kanallarındaki dizilerde okula gönderilmeyen çocukların büyük azimle okula gönderilme hikâyelerini izledikçe bana karşı çıktı.
AK Partili Aksu, açılım kararlılığını hadisle anlattı
Aksu, yeni yılda muhalefetin inadı bırakıp; ülkenin istikbali için iktidarla sağlıklı bir dialog içine girmesini beklediklerini söyledi.
Bakan Günay: AKM, yargıya giden birkaç arkadaşımızın inadı yüzünden bekliyor
Bakan Günay bu tepki üzerine, "AKM, bizim yüzümüzden değil, yargıya giden birkaç arkadaşımızın inadı ve konuyu yeterince bilmeyen gencecik idari yargıçların durdurma kararı yüzünden bekliyor." dedi. Devlet Tiyatroları sezon açılışı Küçükçekmece'de bulunan Cennet Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Hamas, direnişi esas alan yeni bir girişim başlatacak
Halit Meşal açıklamalarının devamında Siyonistlerin inadı, Amerika'nın yanlı politikası, Filistin'deki iç bölünme ile Arap dünyasındaki zayıf tutumu nedeniyle sözde barış görüşmelerinin vardığı noktanın garipsenmemesi gerektiğini belirtti.
Milli Takımlar Teknik Direktörü Terim: Estonya maçında erken gol bulmak istiyoruz
Bu konudaki inancım ve oyuncularımın inadı ve ısrarı devam ediyor. Türk milli takımı her zaman her yerde her takımı yenebilecek güçte. İspanya maçı sonuçları da böyle olmamalıydı.
Bakan Günay'dan, barışın simgesi Hacıbektaş'tan 'bir ve beraber olma' çağrısı
Çünkü, bazen alışılmış kalıpların hiçbir özelliği olmamasına rağmen bir savunucu inadı olabiliyor. Bu inattan ve ısrardan çekindiğimiz için bunu yıllardan beri kendi aramızda zikrediyoruz. Bundan sonra, acaba 1 Eylül'e denk getirebilir miyiz diye önümüzdeki günlerde Hacıbektaş'ı sevenlerle bunu paylaşacağız.
TBMM Başkan Vekili Akşener: Cumhurbaşkanı, Mayın Tasarısı'nı Meclis'e iade etmeli
Başbakanın bu konuda asabileşmesi, inadı kafalarda soru işareti oluşturdu. Bu konu Anayasa Mahkemesi'ne gitmeden sayın cumhurbaşkanı tarfından bir kez daha görüşülmek üzere meclis iade etmesinde fayda var.
Hak-İş Başkanı Uslu: 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlamak gibi takıntımız yok
"Hükümetin, Taksim'i açmama inadı konusundaki değerlendirmelerinizi alabilir miyiz?" yönündeki soruya ise Uslu, şu çekilde cevap verdi: "Hükümetin, Taksim'i işçilere açmaması gibi bir tanımdan hareketle değerlendirme yapmam sözkonusu değil.
Nüfus müdürlüklerindeki yoğunluk yüzünden kimlik bilgileri karıştı
Eşinin ısrarı üzerine Mehmet Deniz, inadı bırakarak yanına hanımını da alarak yeniden nüfus müdürlüğünün yolunu tuttu. Kısa süren işlemlerin ardından memurlar tarafından yapılan hata düzeltildi ve Gülbeyaz Deniz kendi bilgilerinin yer aldığı kimliğine kavuştu.