inanmak

Fransa Adalet Bakanı'ndan 'soykırım' açıklaması
CCAF Eş Başkanı Murad Papazyan da, Cumhurbaşkanı'nın vaatlerine inanmak istediklerini belirterek, Türkiye'de soykırım iddialarını suç sayan projenin kabul edileceğini yeniden dile getiren François Hollande'a güvendiklerini söyledi.
Obama,saatlik ücretlere zam yapılmasını istedi
O da fırsat eşitliğine inanmak olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.EN İYİ YATIRIM YERİ ÇİN DEĞİL; ABDBaşkan Barack Obama, dünya genelindeki işletme liderlerinin, son 10 yılda ilk defa, en iyi yatırım yerinin Çin değil, ABD olduğunu dile getirdiğini hatırlattı.
Avea NBA Basketbol Kampı’nda efsane 'Gary Payton' sahaya çıktı
olarak, şu açıklamalarda bulundu: "Avea NBA Basketbol Kampı yalnızca basketbol özelinde bir proje değil; çok çalışmak, mücadele ruhu taşımak, takım oyununa inanmak gibi gençlerin hayatlarının her döneminde sahip olmaları gerektiğine inandığımız değerleri onlara kazandırabilmeyi hedeflediğimiz bir proje.
Fikret Orman: Biz rakibimizin dosyasının kenar süsü olduk
İnanmak, istemek çok önemli. Ben inanıyorum. Arkadaşlarımı da inandırıyorum. Biz gece gündüz ordayız. Bunu gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.
Sneijder: Şampiyon olmak istiyoruz
Bizim yapmamız gereken, turu geçeceğimize inanmak ve son 8 takım arasına kalmak için çok çalışmak. Bu saatten sonra sadece ‘onları nasıl yeneriz’ diye düşünmeliyiz.”LİGDEKİ ŞAMPİYONLUK YARIŞI
Almanya'da ırkçı terör tehdidini küçük gösteren savcıya tepki
Griesbaum’un düşüncesini tamamen gerçekleri görmek istemeyen bir zihniyet olarak değerlendiren Kaplan şöyle konuştu: “NSU’nun sadece üç kişiyle sınırlı olduğuna inanmak mümkün değil! Almanya’nın çeşitli şehirlerinde suçsuz insanları profesyonelce katletmek, hazırlıksız ve desteksiz gerçekleşemezdi!
Beşiktaş Genel Sekreteri Metin Albayrak: Alacağımız oyuncuları tespit ettik
Başarıyı yakalamak için sabır, inanmak ve güvenmek vardır. Hocamız çok hırslı, gerçekten iyi bir teknik adam. Ama sporun içerisinde sakatlık var, saha kapanması, başka sorunlar var.
Eski Sayıştay Daire Başkanı: Hükümetin gölgesi Sayıştay’ın üstüne düştü
Sayıştay’a usulsüzlük ve yolsuzluk gibi hususların çıkarılması için talimat verildiği şeklindeki söylentilere inanmak istemediğini belirten Baş, Sayıştay Başkanı'nın böyle bir yetkisinin olmadığını aktardı.
Deutsche Telekom, Alman ve Schengen interneti planlıyor
Korsanlar Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sebastian Nerz, “Gizli servislerin izleme probleminin bir Avrupa internetiyle çözülebileceğine inanmak mantıksız.” dedi. Nerz, sadece Schengen ülkeleri içinde bilgi akışının, internetin yeterliliğini, fonksiyonlarını sınırlayacağına dikkat çekti.
Bakan Kılıç: Fatih Terim rüştünü ispatlamış birisi
Kadere, kısmete inanmak lazım. Abdullah Avcı’yı getirirken de milli takımda başarılı olacağına, milli takımın dilinden anlayacak bir hoca getirildiğine inanıldı. Abdullah Hoca’nın getirildiği dönemde Fatih Terim’le anlaşma yapılsaydı belki o dönemde bazı olumsuzluklar yaşanacaktı.
Mehmet Özdilek:Kendimiz yukarı taşıyarak yolumuza devam ediyoruz
İnanmak başarmanın yarısı değil bence tamamı. Özellikle 60. Dakikadan sonra rakibin fiziksel olarak düşeceğini düşünüyorduk ve bunu gördük. 2-2’yi ve 3-2’yi yakalamak moralimizi çok yukarı taşıdı.
Rum Futbol Federasyon Başkanı: Sertoğlu neye imza attığını iyi biliyor
Kutsokumnis, Sertoğlu'nu açıklamalarına işaret ederek, "24 saat içerisinde düzenlemeyi değiştirmek istemesine inanmak çok zor." dedi. Gelecek sezon programını Zürih’te imzalanan bu belge esasında hazırlamayı düşündüklerini belirten Kostakis Kutsokumnis, “Eğer Sertoğlu belgeyle uyuşmuyorsa uyuşmazlığını
Otomobil elektrik direğine çarptı: 2 ölü
Kazada ölenin babası olduğuna inanmak istemeyen genç, acı gerçekle karşılaşınca gözyaşlarına boğuldu.Akdeniz ilçesinde akaryakıt işi ile uğraşan Kadir Tutuş (54), komşusu Hıdır Turan (38) ile yeni aldığı otomobilini servise götürmek için Kazanlı Mahallesi'ne geldi
'Dünya yıkılsa bir Fenerbahçeli kupayı yerinden kaldırıp hiçbir yere götürmez'
Aziz Bey'in böyle bir şey söylediğine inanmak istemiyorum.“FENERBAHÇE GENEL KURULU BÖYLE BİR OYLAMA YAPMAMALI”Yine basında çıkan bir habere göre Aziz Yıldırım ve diğer yöneticiler hakkında 10 yıl spordan men olmaları söz konusu.
Erdoğan: Başörtülü vekil için iç tüzük değişikliğine gerek yok
İsrail açıklamasını yaptığını göre bizde o açıklamaya ister istemez inanmak durumumdayız ve inanırız. Farklı ülkelerden farklı açıklamalar bize geliyor. Biz kendi bürokratlarımıza veya teknotratlarımıza veya siyasi mücadeledeki arkadaşlarımıza dediğimiz gibi müdellel herhangi bir şey olmadığı sürece biz bu arkadaşlarımızı
Arınç: Yılbaşına kadar AVM’lere karşı küçük esnafı koruyan bir yasa çıkaracağız
Birileri sokaklara çıkmıyor, onun bunun malını gasp etmiyorsa bereket denen bir şeye inanmak lazım. Esnafla birlikte olmalıyız ve onların taleplerine kulak vermeliyiz. Geçmişe göre esnafımız daha iyi artlar altında.
Bursaspor Başkanı Körüstan: Bursaspor’a sırt çevirmek Bursasporlu’ya yakışmaz
Çünkü inanmak başarmanın yarısıdır. Bursaspor inşallah iyi bir sezon geçirecek. Bu başarı Erkan Körüstan'ın değil, Bursa'nın başarısı olacak.
Tarihi Kentler Birliği Muğla'da toplandı
Bu kısma inanmak mümkün değil. Para merkeze gittiyse geri gelmez. Özellikle büyükşehir olan yerlerde bu paranın kullanım hakkının büyükşehir belediyelerinin kontrolüne verilmesi lazım. Büyükşehir belediye başkanı, ilçelerindeki restorasyonları tümüyle belirli kurullar içerisinde dağıtımını yapmalı ve ödeneğin bakanlığa gönderilmesi gibi bir şey olmamalı
Hüseyin Çelik’ten baraj yorumu: Biz usta yüzücüyüz, hepsine varız
Sosyal adalet kavramına inanmak, sosyal devleti hayata hakim kılmak, vatandaşının sosyal devlet kavramının tadına varmasını sağlamak sosyalist olmayı gerektirmez. Sayın Başbakan bunları başarmış olan bir başbakandır.
Salih Dursun: Sert futbol karakterim
Birincisi vazgeçmemek, ikinci çok çalışmak, üçüncüsü inanmak. Çünkü çok zor durumlarla karşılaştım ve futbolu bırakmayı bile düşündüm.O konuyu biraz açalım istersen.
Tokat Özel İdare Güreş Takımı Süper Lig için ter döküyor
Güreşte inanmak başarmanın yarısıdır. Grubumuzda bulunan diğer 5 takımda başarılı ve güçlü sporculara sahip durumdalar. Güçleri birbirine denk olan ve 5 gruptan oluşan 1.
Bursaspor'dan TTF kararına tepki: Kulübün ismine göre ceza veriliyor
bunun önüne geçilebilmesinin yasalarla birlikte başta futbolumuzu yöneten kadrolar olmak üzere futbolun tüm aktörlerinin gayretiyle mümkün olabileceğine inanmaktayız. Dolayısıyla Bursaspor camiasının tek yürek olarak bu mücadelenin içinde olabilmesi PFDK, tahkim ve TFF yönetiminin özellikle söz konusu olay başta olmak üzere
Bakan Müezzinoğlu'ndan Dünya Sağlık Örgütü'ne Suriye çağrısı
Buna inanmak ve gereğini yapmak hepimizin sorumluluğundadır." dedi. (CİHAN)
Karamollaoğlu: Gidişatı değiştirecek çalışmaları geçmişte milli görüş yaptı
İnanmak demek öyle bir dava için fedakarlıkta bulunmak demektir. Yoksa ben inanıyorum, akşama kadar dua ediyorum, akşamda eve gidip yatıyorum, bu inanmak manasına gelmez. Yozgat’ta bir atalet meydana geldi, bunu da açıkça dile getirmek istiyorum.
Ehliyetsiz sürücünün kullandığı midibüs şarampole uçtu: 1 ölü 26 yaralı
Konuşmakta zorluk çeken sürücü babasının öldüğüne uzun süre inanmak istemedi. Ölenin babası olduğunu söyleyen Ahmet Kurtalanoğulları, jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. Olay yerine gelen vatandaşlarda ‘ölüm virajı’ olarak adlandırılan yerde sürekli kazaların olduğunu dile getirerek, çözüm bulunmasını istedi.
Nurdoğan: Başarmak için önce inanmak gerekir
YOZGAT - Yimpaş Yozgatspor Kulüp Başkanı Nurullah Nurdoğan, sezona galibiyet alarak iyi bir başlangıç yapmak istediklerini belirterek, başarmak için önce inanmak gerektiğini söyledi.Spor Toto 3.
Bakan Yıldız’dan kömür santralı yatırımını erteleyen Abu Dabili firma açıklaması
Bunun böyle olmadığına inanmak isterim. Ama özellikle Mısır ve Suriye’deki gelişmelerin enerji kaynakları ve yatırımlarıyla alakalı konularda kendileri açısında bir tercih noktasına geldiğini gösteriyor.
Başbakan'ın kıyı çıkışı STK’lardan destek gördü
İnanmak istiyoruz ama bu sözün arkasında durmalı, adil bir şekilde buradaki kıyılarda olan yapılaşma kusurlarına, hak ihlallerine adil bir şekilde el atmalıdır. Bunun için elimizden geleni yapmaya hazırız.
Kariyerinde 2 Avrupa şampiyonası ve Akdeniz şampiyonluğu var
Ancak bu sözlere inanmak gerçekten de çok güçtü. Lakin maç bitmeden hiç bir şeyin bitmeyeceğinin ispatı gibiydi Türk Milli Takımı o turnuvada. Skorboardda 120.
Terim: Galatasaray beni bırakmadıkça ben Galatasaray'ı bırakmam
Ancak kendini Galatasaray'a adamış ve bu ailenin bir ferdi olmaktan her zaman gurur duymuş birinin Galatasaray'dan vazgeçeceğine inanmak gerçek dışıdır. Geçmişte örneklerinde olduğu gibi Galatasaray beni bırakmadıkça Galatasaray'ı bırakmayacağımın altını çizmek isterim.
Vestel Teknoloji Akademisi, ilk mezunlarını verdi
İnanmak işin yüzde 60’ıdır." diye konuştu. Vestel İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan da Vestel’in insan kaynağının kalitesini yükseltmeye yönelik çok ciddi uygulamalar başlattığını, Özyeğin Üniversitesi ile ortaklaşa, hep
Aslan yavrusu Hilal biberonla besleniyor
Bu çelimsiz yavrunun bir gün büyüyüp ormanlar kralı unvanına uygun bir görünümde olacağına inanmak zor; ama o da tıpkı anne ve babası gibi heybetli bir aslan olacak. Hayvanat Bahçesi'nde 3 adet aslan var.
Hacı adaylarını üzen kura çekimi yapıldı, haccı seneye kalanlar belli oldu
Eşine inanmak istemeyen Gülsade Gümüşsu, sık sık “İyi gördün mü? Ben tam göremedim.” dedi. ÜZÜNTÜLERİNİ TELEFONLA PAYLAŞTILAR
Ümran Menderes: Yassıada’nın eğlence turizmine açılması herkesi derinden yaralar
Böylesi amaç dışı kullanımın gerçekleşeceğine inanamıyorum, inanmak istemiyorum.” diye konuştu. Hukuk dışı yargılamaların yapıldığı Yassıada’nın Demokrasi Müzesi yapılması halinde ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayacak yapılaşma olabileceğini kaydeden Menderes, eğlence ve turizm
Türk Tabipler Birliği: Cumhurbaşkanı, torba yasayı veto etsin
Bu kurumun vereceği bir kararın tarafsız ve adaletli olabileceğine inanmak çok güçtür." görüşünü ileri sürdü. Aktan, yasanın veto edilmesi için Cumhurbaşkanı Gül'den adım atmasını beklediklerini de sözlerine ekledi.
Galatasaray Spor Kulübü'nden Yıldırım'a istifa çağrısı
Bu garip zihniyeti ve bunu devam ettirip destek veren her türlü davranışı kınıyor, artık futbolumuzda sadece futbolun konuşulacağı günlerin geldiğine inanmak istiyoruz.Galatasaray Spor Kulübü olarak sorumsuzca suçlanarak teşhir edilmeye ve gözdağı verilerek sindirilmeye çalışılan bütün sporsever dost ve üyelerimize karşı girişilen
Atina'ya cami ihalesi ay sonuna kadar tekrarlanacak (Özel)
Bir Allah’a inanmak insana çok büyük güç veriyor. Maalesef biz Hıristiyanlarda bu konu uygulamada genellikle yok. Ben kendilerine dayanma gücü ve bu güzel örnekliğe devam etmelerini diliyorum.
Dr. Kavas: Dindar kişiler stresle daha iyi başa çıkabiliyor (Özel)
En çaresiz ve ümitsiz durumlarda her şeyi duyan, her şeyi bilen ve gücü yeten bir kudrete inanmak, sığınmak ve güvenmek o kişiye sakinlik ve huzur verir. Duanın belli bir vakti yoktur.
AK Partili gençlerden Mursi’ye destek
Tek suçu adalete, hukuka inanmak olan kardeşlerimiz, cunta yönetimi tarafından adice katledilmektedir.” dedi. Türkiye’nin yakın geçmişte askeri müdahalelere maruz kaldığını hatırlatan Kırkpınar, “Bir ülkenin nasıl on yıllarca geriye gittiğini, insan haklarının, onurunun nasıl
DÜZELTME-Kocaeli Emniyet Müdürü Çelik: Keşke cami ile cemevi bir arada olsa
Gerçekten inanmak ve samimi olmak. Ben inanırsak olabileceğine inanıyorum.”Kocaeli’deki cemevlerinin sözcüsü olan Şeref Aslan da organizasyonu düzenleyenlere teşekkür etti.
Kocaeli Emniyet Müdürü Çelik: Keşke cami ile cemevi bir arada olsa
Gerçekten inanmak ve samimi olmak. Ben inanırsak olabileceğine inanıyorum.”Kocaeli’deki cemevlerinin sözcüsü olan Şeref Aslan da organizasyonu düzenleyenlere teşekkür etti.
CHP’li Loğoğlu: Bir Osmanlı özlemi var
Güvendiğimiz insanların sözlerine inanmak isteriz ama bugünler sayılıdır. Başbakan bunu bilsin. Gerçek dışı beyanlar yerine dünya kamuoyuna gerçekleri anlatsın.” diye ifade etti.
Şimşek: 1950'lerde Menderes'e ne söylendiyse, günümüzde aynı tezgah planlanıyor
Dolayısıyla bu komplo teorilerine inanmak istemiyorum. Ama bizim vatandaşımızın bu oyunlara, bu fitnelere alet olması bunda düşündürücü olması tabi ki düşündürücüdür.”“OLAN BİTENLER ÇÖZÜM SÜRECİNİ ENGELLEMEYE YÖNELİK”
Kılıç: Akdeniz Oyunları Türkiye'nin gücünü göstermesi açısından önemli
yılı için koymuş olduğu hedeflere aklen kalben ve ruhen vicdanın inanmak lazım." (CİHAN)
Erdoğan: Yüzyıllardır bizi güçlü kılan şey genç ve dinamik nüfusumuz oldu
İnandırdılar ve birçok anneler aileler buna inanmak zorunda kaldı. 'Eğer sezaryen olmazsam ne olur' dediler buna inandılar. İşin aslı bu muydu, değildi.
Taksim Dayanışma Platformu üyeleri, CHP, MHP ve BDP gruplarını ziyaret etti
‘Geldiğimiz noktada umutlu olmak gerekiyor’ diyorsanız, buna inanmak durumundayız. Yıkarım, sökerim, ezerim, deviririm söylemlerinin bu ülkeye bir şey kazandırmayacağı bellidir. AOÇ, ODTÜ ormanları, belki yarın Belgrad ormanları için de bu dayanışma örneği gösterilebilir.
'UEFA'dan ceza alacağımıza inanmıyorum, inanmak istemiyorum' ( özel )
UEFA’nın geçmiş dönemde yaşanan 3 Temmuz sürecine ilişkin aldığı inceleme kararı ve disiplin kuruluna sevki için, “ UEFA’dan ceza alacağımıza inanmıyorum, inanmak istemiyorum.” dedi.Başkan Fikret Orman, PERPA Beşiktaşlılar Derneği’nde katıldığı bir porgram sonrasında Cihan Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulunarak, “Öncelikle şunu
Barolar Birliği Başkanı Fevzioğlu: Susun sokaklara çıkmayın diyemem
Hala iyi niyetlerine inanmak istiyoruz. Çünkü biz hukuka inanıyoruz. Hukukta iyi niyetin asıl olduğuna inanıyoruz. Ama rica ediyoruz bu inancımızı daha fazla zorlamasınlar.
BM denetçilerine göre Suriye'de kimyasal silah kullanıldı
CENEVRE - BM insan hakları denetçiler, Suriye'de sınırlı miktarda kimyasal silah kullanıldığına inanmak için makul dayanaklar bulunduğunu belirtti. Fakat hangi tip silahların kullanıldığı ve bunları kimin kullandığını belirlremek için daha fazla delile ihtiyaç olduğu kaydedildi.
BM denetçilerine göre Suriye'de kimyasal silah kullanıldı
CENEVRE - BM insan hakları denetçiler, Suriye'de sınırlı miktarda kimyasal silah kullanıldığına inanmak için makul dayanaklar bulunduğunu belirtti.BM denetçileri; mağdurlar, sağlık çalışanları ve görgü tanıklarıyla yapılan görüşmelere dayanan son raporda hem Suriye rejiminin hem de muhalif savaşçıların yasaklı