inceleme

Ok atmaya kalkan Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, zor anlar yaşadı
SAMSUN - Samsun’daki bakanlığına bağlı birimlere inceleme gezisi düzenleyen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, sporcuların ısrar etmesi üzeren ok atışı yaptı. Bakan Kılıç üçüncü denemesinde oku hedefe sapladı.
Ok atmaya kalkan Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, zor anlar yaşadı
SAMSUN - Samsun’daki bakanlığına bağlı birimlere inceleme gezisi düzenleyen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, sporcuların ısrar etmesi üzeren ok atışı yaptı. Bakan Kılıç üçüncü denemesinde oku hedefe sapladı.
Kamboçya’da iç savaştan kalan roket patladı: 3 çocuk öldü
Polisin olay yerinde yaptığı inceleme sonucu Vietnam ordusuna ait iç savaştan kalma çok sayıda patlayıcı bulundu.Kamboçya’da 30 yıl önce yaşanan iç savaştan kalma çok sayıda mayın bulunuyor.
"Snowden sonrası gazetecilik" masaya yatırıldı
Belgeleri inceleme sürecinde teknoloji, uluslararası güvenlik ve hukuk konularında destek aldıklarını hatırlatan Gibson, haberlerin etik olmasına dikkat ettiklerinin altını çizdi. GUARDİAN BÜYÜK BASKI GÖRDÜ
Rusya’da askeri poligonda patlama: 3 asker öldü
Facianın nedenlerini araştırmak için Savunma Bakanlığı Doğu Askeri Bölgesi Komutanlığı’na bağlı oluşturulan komisyon bölgede inceleme başlattı. Patlamanın nedenleriyle ilgili henüz açıklama yapılmadı.
Bafra Karaköy Tarım İşletmesi ihalesi iptal edildi
Ziyaret hakkında konuşan Bafra TSO Başkanı Göksel Başar, inceleme gezisi yaptıklarını ve buranın Bafralı yatırımcılar tarafından değerlendirilmesi gerektiğini ifade ederek, “Konunun takipçisiyiz, gelişmelerden halkımızı haberdar edeceğiz.
KAHİAD üyeleri Nijer ve Burkina Faso'yu gezdi
İki günlük temas ve incelemelerin ardından Burkina Faso’ya geçen iş adamları, burada Burkina Faso-Türk İşadamları Derneği üyeleri ve Türk okulları yöneticileri tarafından karşılandı. Kırşehir heyeti, Burkina Faso’da 3 günlük inceleme ve araştırmanın yanı sıra ihtiyaç sahibi onlarca aileye yardımda bulundu.
Trabzon'daki 576 şirkete uyarı
Üyelerin ticaret sicil kayıtları üzerinde yapılan inceleme sonucunda anonim ve limited şirket olmak üzere toplamda 576 şirketin münfesih durumda olduğunu tespit edildiğini belirten Hacısalihoğlu, bu durumda olan şirketlerin TTSO Trabzon Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından
İş adamları ABD'de 'AHR Expo Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Fuarı'na katıldı
dünyanın önde gelen tüm firmalarının stant ile yer aldığı AHR Expo Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Fuarı’nda son teknolojik gelişmeleri ve modelleri yerinde inceleme fırsatı buldu. Heyet ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti New York Ticaret Ataşeliği’ne de resmi bir ziyaret gerçekleştirdi.
Kerkük'te seçim komisyonu başkanına bombalı saldırı
Bomba uzmanları tarafından yapılan inceleme sonra hasar gören araç bölgeden çekildi. (CİHAN)
"Son 10 yılda profesörlerin maaşı yüzde 4 geriledi"
Mehmet Ali Ünal, Türkiye’de meslekler ve unvanlar itibarıyla kamu personel sistemi üzerinden bir inceleme yapıldığında akademik personelin maaş ve ücretlerinin, gereken seviyenin altında olduğunu söyledi.
FIFA, Brezilya'yı uyardı: Artık top sizde
Kupaya ev sahipliği yapacak şehirlerden biri olan Curitiba'da bulunan Baixada Arena'da yaptığı inceleme sonrası stadın henüz hazır olmadığını gören FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke, çalışmalar hızlandırılmazsa Curitiba'nın listeden çıkarılabileceğini söyledi.
Aziz Yıldırım: Beni Ergenekon'dan içeri alamadılar, şike davasını uydurdular
Onlar kanun yönünden, hukuk yönünden bir inceleme yapmadılar. Onların tek bir hedefi vardı; talimat aldıkları kişileri yok etmek.- Tüm konularda dışarıdan bir siyasi etkiden bahsediyorsunuz.
AP’nin “şeffaflığı geliştir” önergesine Hizmet Hareketi’nden destek
(Intercultural Dialogue Platform – IDP) tarafından yapılan açıklamada da AP önergesinden memnuniyet duyulduğu belirtilerek “şeffaflığı geliştirme ve tarafsız inceleme” taleplerine destek verildi. IDP tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Alman otomobil kulübünde oylama skandalı
Skandalın ardından kurum içinde inceleme başlatıldı. 2015 yılınından itibaren oylamaların noter huzurunda yapılacağı duyuruldu.Konuyla ilgili iddia geçen hafta Süddeutsche Zeitung’da yer almış ancak kurum tarafından yalanlanmıştı.
Rio bulunan Hz. İsa heykeline yıldırım düştü
Hava şartları düzeldikten sonra heykelde inceleme yapan yetkililer, Sağ elinde bulunan iki parmağı hasar gören heykelin Şubat ayı içinde tamir edileceğini belirtti. Heykele yılda ortalama 6 kez yıldırım düştüğünü belirten yetkililer, ilk kez böyle ciddi bir hasar gördüğünü ifade etti.
Aziz Yıldırım'ın Avukatı Bayraktar: Maalesef adil yargılama yapılmadı
Daire’nin incelemeye tebliğnamenin tam olarak taraflara ulaştırılmasından sonra başlaması gerekiyordu. Bu beklemeden incelemeye başlandı.
Yüzme Federasyonu Başkanı Bozdoğan Bursa’da
BURSA - Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Mazhar Bozdoğan, Bursa’da hizmete giren Yüksek Performans Merkezi’nde incelemelerde bulundu.2016 ve 2020 Olimpiyatlarına sporcuları hazırlayacak Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (THOM) bünyesindeki 3 branştan biri olan yüzmede başlatılan çalışmalar
Çin ordusunda yoksuzluk depremi
Gong Fangbin, Ağustos ayında detay vermeksizin Gu ile ilgili inceleme yapıldığını doğrulamıştı.Çin Komünist Partisi’nin yayın organlarında çıkan yorumlarda da, adını açıklamak istemeyen bir yolsuzlukla mücadele uzmanı, Çin ordusunda, özellikle lojistik bölümünde ciddi
Rus polisi, 500 kilo kaçak siyah havyar yakaladı
Polisin kaçak havyara el koyduğu ve olayla ilgili inceleme başlattığı ifade edildi. (CİHAN)
Norveç kaçak balık avladığı iddiasıyla Rus gemisine el koydu
Olayla ilgili inceleme yapılırken, 45 kişilik mürettebatın sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi. İnterfaks haber ajansına konuşan Rosrıbolovstva sözcüsü Aleksandr Savelyov, “Daha önce de Norveç güvenlik sınır güçleri, Rus gemilerine el koydu.
TOKİ, Diyarbakır'a 33 bin seyirci kapasiteli stad inşa edecek
İhale, inceleme ve hazırlık aşamasında ise 9 stad bulunuyor. Batman’da yapılacak 15 bin seyirci kapasiteli stadyumun ihalesini tamamlayarak inceleme aşamasına getiren TOKİ şimdi de Doğu ve Güneydoğu’nun en büyük stadlarından biri
Almanya'da okuldan atılan sahte öğretmen başka bir eyalette göreve başladı
Eğitim bakanlığı tarafından inceleme başlatın öğretmen hakkında Kiel savcılığı da geçtiğimiz yıl başında evrak sahtekarlığından dava açmıştı. Olay medyada da geniş yer bulmuştu.
Rusya’da araça bağlanarak paraşütle uçma denemesi ölümle sonuçlandı
Olayla ilgili inceleme başlatan savcılık, etkinlikte yer alan 7 kişiyi sorguladığı bildirildi.
Engelli ve eski hükümlü istihdamı için ceza havuzu formülü
Kurum tarafından yapılan inceleme ve denetimler sonucunda ilgili mevzuat, sözleşme ve projeye aykırılık nedeni ile sözleşmesinin iptal edilmesi, raporlarının kabul edilmemesi veya varsa istihdam taahhüdüne ilişkin yükümlülüğünü hiç yerine getirmeyenler
Yerli akıllı telefonunu satışa sunuyor
tarafından ortaya koyulan Vodafone Self Servis uygulaması; SMS, internet ve ülke dışını arama paketlerini satın alma, ülke dışında kullanıma açma, fatura detayı inceleme, TL yükleme, tarife değişikliği ve kalan kullanım görüntüleme imkanı tanıyor.
Sığınmacıların kaldığı evde yangın çıktı: 2 yaralı
Yangının çıkış sebebi henüz bilinmezken, olay yeri inceleme ekipleri hadisenin tüm yönleriyle araştırılacağını açıkladı. Yangında yaşları 32 ve 34 olan iki erkek sığınmacı dumandan hafif şekilde etkilendi.
Çin’de bir gıda skandalı daha: Eşek etine tilki eti karıştırmışlar
Skandal, dikkatli bir tüketicinin, şüphelendiği ürünü Shandong İlaç ve Gıda İdaresi’ne göndermesiyle yapılan incelemede ortaya çıktı. Üründe eşek etine karıştırılmış, tilki gibi başka hayvanlara ait DNA örneklerine rastlandı.
Kaza yönetmeliği çıktı, uymayana 80 bin lira ve kapatma cezası kapıda
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı inceleme sonucu, belirtilen güvenlik raporu formatına uygun ve söz konusu tebliğe göre güvenlik raporunda istenen bilgisi tam olan güvenlik raporu yeterli bulursa, bu durum işletmeciye bildirecek ve yeterli bulunan güvenlik
Turkcell’e 527,7 milyon liralık vergi tarhiyatı
"Şirketimize tebliğ edilen Vergi İnceleme Raporuna göre 2008-2012 dönemi için şirketimiz distribütörleri tarafından yapılan ön ödemeli kart satışlarında ÖİV ile ilgili ek talepte bulunulmuş olup Büyük Mükellefler Vergi Dairesi tarafından şirketimize 211
Rum televizyonunda yeni yılda Hristofyas sürprizi
Mesajın yayına verilmesinden saniyeler sonra yayın kesilse de televizyon yönetimi 'çok ciddi hata' ile ilgili inceleme başlattı.Hristofyas, geçtiğimiz yılın Şubat ayında görevini Nikos Anastasiadis'e devretmişti.
Yunanistan’daki yolsuzluk skandalı Almanya’ya uzandı
ALMANYA’DA SAVCILIK İNCELEMESİSkandalın ortaya çıkmasından sonra Almanya’da söz konusu silah şirketine yönelik tartışmalar başladı.Alman basınına yansıyan bilgilere göre savcılık, konuyla ilgili inceleme başlatırken iddiaları değerlendirdikten sonra soruşturma açılıp açılmayacağına karar verecek
Eskişehirspor şeffaflık için kendini denetimden geçirtti
Bu bağlamda bağımsız bir kuruluş tarafından inceleme yapılması; kurumsallaşmanın, şeffaflığın ve hesap verebilirliğin vazgeçilemez unsurudur.” diye konuştu.
Bank Asya: Asılsız iddialar karalama kampanyasına dönüştü
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda (BDDK) Bankalar Yeminli Murakıbı olarak görev yaptığı dönemde BDDK’nın görevlendirmesi ile kendisinin yürüttüğü bir inceleme ile ilgili olarak 2005 yılı itibariyle başlatılan ve halihazırda sonuçlanmamış adli süreç üzerinden haksız bir karalama kampanyası yürütülmektedir.
Rusya’da yakalanan 10 kaçak Türk işçi için inceleme başlatıldı
MOSKOVA - Rusya’nın Nijni Novgorod kentinde kaçak çalıştıkları tespit edilen 10 Türk işçi ile ilgili inceleme başlatıldı.Rusya Federal Göçmen Servisi (FMS), iç istihbarat servisi FSB ile yaptığı ortak operasyonda, söz konusu şehrin Kstosvki bölgesinde bir inşaatta 10 kaçak Türk işçi tespit
Moskova’da taksi şoförü müşterisinin 1,5 milyon rublesini gasp etti
Gasp edilen kişinin alkollü olduğu ve hastaneye kaldırıldığı belirtilirken, olayla ilgili inceleme başlatıldı. (CİHAN)
Küçük Yağmur'un ölümüyle ilgili tartışmalar sürüyor
toplanan Aile Komisyonu’nun sorularını cevaplayan Hamburg Aile Bakanı Detlef Scheele hiçbir şeyin gizli kalmayacağını belirterek, hızlı ve kapsamlı bir inceleme yapıldığını söyledi. Şu anki bilgilerle gerekli değerlendirmenin yapılamayacağını kaydeden Scheele en kısa zamanda elde edilen sonuçlarla birlikte gerekli açıklamanın yapılacağını belirtti.
Çin’de yolsuzluk operasyonu: Kamu Güvenliği Bakanı Yardımcısı görevden alındı
Li hakkında bir süredir inceleme yapılıyordu.Mart ayında göreve geldiğinde yolsuzlukla mücadele gündemini birinci sıraya koyan ve bunu önümüzdeki 10 yılda en büyük milli hedef olarak belirleyen Cumhurbaşkanı Xi Jinping, ‘’sıfır müsamaha’’
Çin, yolsuzlukla mücadeleyi artırıyor
PEKİN - Yolsuzluk ve rüşvetle mücadele eden ve son olarak Kamu Güvenliği Bakan Yardımcısına inceleme başlatan Çin, şimdi de resmi görevlilere yeni sınırlamalar getirdi.Çin Komünist Partisi (ÇKP), topluma nüfuz etmiş yolsuzluğu engellemek amacıyla resmi görevlilerin, yasa dışı görüşme ve bağlantılara ev sahipliği yapan özel kulüplere
Halkbank’tan 'yolsuzluk operasyonu' açıklaması
Tüm işlemlerinde olduğu gibi bankamız İran ile yapılan dış ticaret kapsamında istemek ve incelemekle mükellef olduğu tüm evrakları ayrım göstermeksizin müşterilerinden talep etmiş, bunları düzenlemelere uygun bir şekilde kontrol etmiş ve her an denetime hazır
Çatı alev topuna döndü
Yangınla ilgili inceleme başlatıldı. (CİHAN)
"Yönetmelikteki değişiklik, hırsızlık ve yolsuzlukları kolaylaştıracak"
Milletvekili Semih Yalçın, Adli Kolluk Yönetmeliği'ndeki değişikliklerin, bakanlar ve başbakanlar hakkındaki yolsuzluk, hırsızlık veya rüşvet ihbarlarının inceleme ya da soruşturma yapılmadan kapatılmasını kolaylaştıracağını söyledi.
Yerel seçim takvimi yayımlandı, kanunlarda boşluk var
2-İl ve ilçe seçim kurullarınca, geçici adayların, kanunda yazılı adaylık şartlarında noksanlık veya aykırılık bulunup bulunmadığının doğrudan incelemeye alınması.3- Seçmen bilgi kağıtlarının dökümüne ve dağıtımına başlanılması.
Ankara Barosu, Adli Kolluk Yönetmeliği’nin iptali için başvuruya hazırlanıyor
il merkezlerinde ağırlıklı olarak adli görevleri ifa eden asayiş, kaçakçılık ve organize, narkotik, mali, organize, terörle mücadele, çocuk, olay yeri inceleme, yabancılar, güvenlik ve özel harekat şube müdürleri', adli kolluk sorumlusudur.
Çin malı alüminyum yapraklara damping soruşturması
Yapılan inceleme sonucunda başvurunun yeterli bilgi, belge ve delilleri içerdiği belirtilerek, İthalatta Haksız Rekabeti Değerlendirme Kurulu'nca, Çin menşeli madde için damping soruşturması açılmasına karar verildiği kaydedildi
Yolsuzluk ve rüşvetle mücadele eden Çin’de yeni gözaltı
Çin medyasındaki haberlerde, özellikle ilaç ve süt tozunun ön plana çıktığı medikal sektöründeki yolsuzluklarla mücadele için arttırılan incelemelerin dikkat çektiği belirtiliyor. Çinli yetkililer, yabancı ve yerli ilaç yapım şirketlerini, ilaç fiyatları üzerindeki şüpheli yolsuzluk konusunda takibe almıştı.
Cüce sporculara rapor engeli
Dünya şampiyonasında sporcuları inceleme imkanı buldum. 2000 yılındaki olimpiyatlardan biz cücelerin engelliler sınıfında yüzdüğünü gördük. Çünkü S-5 ve S-6 olarak yüzüyorlardı dünya sıralamalarında.
Özkan Olcay: Trabzonspor maçına Telekom Arena yetişecek
Sabah gittim statta inceleme yaptım. Bunları statta yaptığım incelemelere dayanarak söylüyorum. Trabzonspor maçına stadımız yetişecek.
ANKİSAD üyesi işadamları Şangay Otomotiv Fuarı'nda
ANKİSAD Başkanı Harun Akca, dernek üyesi işadamlarının Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayi Fuarı’nda sektöre ilişkin yenilikleri yerinde inceleme fırsatı bulduklarını söyledi. Otomotiv dünyası için büyük önem taşıyan bu fuara dünyanın dört bir yanından binlerce firmanın katıldığını belirten Akca, "ANKİSAD üyeleri bu firmaların yeni ürünlerini görme
Sahte ATM ile hırsızlık
Banka müşterilerinin şikayetleri üzerine inceleme başlatan polisin çete üyelerini yakaladığı açıklandı. (CİHAN)