infaz

'Kararın infazı aşaması 2-3 ay kadar sürer'
alanında ki birikimleri ile başta Fenerbahçe'nin, Beşiktaş'ın ve çeşitli sporcuların avukatlığını yapan Emin Özkurt, yargıtay'ın onadığı şike davasında infaz aşamasının 2-3 ay kadar süreceğini söyledi.
Aziz Yıldırım'ın Avukatı Bayraktar: Maalesef adil yargılama yapılmadı
İstanbul Savcılığı bozma kararlarını mahkeme gönderecek, onama kararlarını da infaz bölümüne gönderecek. Bize ancak o zaman tebliğ edilecek." diye konuştu. (CİHAN)
Yargıtay, şike davası kararını açıkladı
Aziz Yıldırım'ın 6 yıl 3 aylık cezasının, İnfaz Yasası gereği 3'te 2'si infaz edilecek. Başkan Yıldırım, 1 yıl hapiste kaldığı için, 30 ay daha hapis yatacak. Aziz Yıldırım gibi, Olgun Peker'in de örgüt ve çete yoluyla şike yaptığı kararı onandı.
Norveç, İsveç'ten hapishane kiralamak istiyor
Bu olumsuz gidişata rağmen İsveç Hapishaneler ve İnfaz Kurumu verilerine göre son on yılda ülkede mahkum sayısı yaklaşık bin kişi azalarak 4 bin 300’e düştü. Bu düşüş nedeniyle 2013’te 4 hapishane kapandı.
Radikal örgüt IŞİD, Rakka’da 100 kişiyi infaz etti
IŞİD adına çatışan örgüt elemanlarının son iki günde 100’den fazla kişiyi kurşuna dizerek infaz ettiği belirtiliyor. Halep’te önemli bir üssünü kaybeden radikal örgüt IŞİD ile ÖSO arasında Rakka’da şiddetli çatışmaların yaşadığı kayd ediliyor.
ABD’de polis ve itfaiyecilere yönelik ‘dev yolsuzluk’ operasyonu
Soruşturmalar kapsamında göz altına alınanlar arasında 72 polis memuru, 8 itfaiye görevlisi ve 5 infaz koruma memuru bulunuyor. Suçlanan 80 emekli polis memuru ve itfaiyecinin, 26 yıldan bu yanan 22 milyon dolardan fazla haksız gelir elde ettiği düşünülüyor.
El Kaide bağlantılı örgütten Halep'te giderayak toplu infaz
Muhaliflerin yayınladığı fotoğraflarda elleri ve gözleri bağlı birçok kişinin infaz edildiği görülüyor. (CİHAN)
Güney Kore medyası: Kim’in halası hala hayatta
Milli Güvenlik Konseyi’ndeki tek kadın siyasetçi olan Kim, geçenlerde infaz edilen ülkede ikinci adam olarak bilinen Jang Sung-taek’in eşiydi. Kuzey Kore yönetimi, Jang’ı infaz etmeden önce Kim'in halasından boşanmasını sağlamıştı.
Trabzonspor, Fırat Aydınus'a tepkili
Riera ise dürüst davranmayıp Colman’ın eli yüzüne değmediği halde kendini yere attı ve adeta kart göstermek için hazır bekleyen hakem Colman’ı infaz etti. Aynı hakem ilk yarıda Melo’nun Olcan’a yaptığı sakatlayıcı harekete kart gösterme gereği duymadı.
Güney Kore: Kuzey Kore, Ocak-Mart ayları arasında saldırabilir
Kuzey Kore’de ikinci adam olarak bilinen Milli Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Jang Sung-taek’in infaz edilmesinin ülkede ne gibi etkileri olacağı tartışılırken, Güney Kore Savunma Bakanlığı’ndan dikkat çeken bir açıklama gündeme damgasını vurdu.
BM: Kuzey Kore’de eniştenin infazı insan hakları ihlali
SEUL - Kuzey Kore’de ikinci adam olarak bilinen Jang Sung-taek’in infaz edilmesi Birleşmiş Milletler (BM) tarafından eleştirildi.Kuzey Kore’de genç lider Kim Jong-un’un eniştesi ve Milli Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Jang Sung-taek’in infaz edilmesinin yankıları devam ederken, BM bu
Pakistan’daki Cemaati İslami, Bangladeş’i protesto etti
Bangladeş’in Pakistan’a karşı verdiği bağımsızlık mücadelesinde savaş suçu işlemesi suçuyla yargılanmış ve hakkında verilen idam kararı geçtiğimiz hafta infaz edilmişti. (CİHAN)
Ünlü basketbol oyuncusu tekrar Kuzey Kore yolcusu
Kuzey Kore’de ikinci adam olarak bilinen lider Kim Jong-un’un eniştesi Jang Sung-taek’in infaz edilmesinin yankıları sürerken, ABD’li basketbol oyuncusu Dennis Rodman’ın ülkeyi ziyaret edeceği haberi gündemde geniş yer aldı.
Kuzey Kore'de tasfiyelerin devam etmesi bekleniyor
SEUL - Kuzey Kore'de ikinci adam olarak bilinen Jang Sung-taek'in infaz edilmesinden sonra, ülkede tasfiyelerin devam etmesi bekleniyor.Kuzey Kore'de genç lider Kim Jong-un'un eniştesi ve Milli Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Jang Sung-taek'in infaz edilmesi ile gözler ülkedeki üst düzey yöneticilere
Kim ailesine ne olacak?
SEUL - Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un eniştesi Jang Sung-taek’in infaz edilmesi ile Kuzey Kore’deki yönetimi elinde tutan Kim ailesi tekrar dünya gündemine oturdu. Uluslararası medya, Kim ailesinden geriye kalanları merak ediyor.
BM: 'İdam cezasının uygulanmasına karşıyız
" şeklinde konuştu; ancak infaz nedeniyle herhangi bir kınamada bulunmadı. BM Sözcüsü, Genel Sekreter Ban'ın dün Bangladeş Devlet Başkanı ve Başbakanı ile telefonda görüştüğünü söyledi. Taraflar arasında geçen diyalog hakkında bir bilgi vermedi.
Tepkilere rağmen Abdulkadir Molla idam edildi
İSLAMABAD - Bangladeş'te savaş suçundan yargılanan ve idam cezasına çarptırılan Cemaat-i İslami Partisi liderlerinden Abdulkadir Molla'nın infazı gerçekleştirildi. Molla geçtiğimiz şubat ayında savaş suçundan hüküm yemiş ve ömür boyu hapse mahkum edilmişti.
Pakistan’da Molla'nın idam kararı protesto edildi
İdam kararını onaylayan mahkeme, infaz günü ile ilgili herhangi bir karar almadı. Ancak, ülke medyası Molla’nın bugün idam edildiğini duyurdu.
Bangladeş'te Abdülkadir Molla'nın idamı onaylandı
İdam kararını onaylayan mahkeme, infaz günü ile ilgili herhangi bir karar almadı. Ancak Molla'nın 2 hafta zarfında mahkemeye af talep etme hakkı bulunuyor.Ülkede zaten diken üstünde duran siyasi krizin nasıl bir güzergaha gireceği bilinmezken, karar sonrası şiddet olaylarının artmasından endişe ediliyor.
Suriye’de 20 adet toplu katliamda 2 bin 885 kişi boğazlanarak infaz edildi
Katliamlarda çoğunluğu kadın ve çocukların oluşturduğu 2 bin 885 kişinin kesici aletlerle infaz edildiği ifade edildi. SMDK Suriye devriminin üzerinden 33 ay geçmesi üzerine bir rapor hazırladı.
Şam’da kadın ve çocuk katliamı: 34 kişi öldürüldü
Yapılan açıklamada gerçekleştirilen katliamda kimi alilerinin tüm fertlerinin infaz edildiği belirtilerek," Sivil halkı hedef alan böyle bir çirkin saldırıda siviller kurşunlanmış, kimileri boğazlanmış bununla kalınmayarak, cesetler ateşe verilmiştir.
Yaralı Afgan’ı öldüren İngiliz asker Shakespeare’den pasaj okumuş
LONDRA - Afganistan’da bir direnişçiyi katleden İngiliz askeri, ömür boyu hapse mahkum edildi. Deniz Piyade Çavuş Alexander Blackman’in (39) infaz kanununa göre en az 10 yıl hapis yatacağı belirtildi.
Kuzey Kore’de görevden alınan ikinci adam hayatta
Gazetecilerin sorularına cevap veren bakan, Jang’ın iki adamının halka açık bir tarzda infaz edildiği tarihi tam olarak bilemediklerini söyledi. Bakan Ryu, Jang’un görevden alınmasının Kim Jong-un tarafından bir tavsiye mi yoksa, rejim içinde bir güç çekişmesi mi olduğunu tam bilemediklerini sözlerine ekledi.
Kuzey Kore’deki ikinci adam tasfiye edildi
meclisteki yetkili komisyona verdiği raporda, Jung’un sağ kolu olarak bilinen iki üst düzey bürokratın geçtiğimiz ayın ortasında halka açık bir şekilde infaz edildiği ifade edildi. Söz konusu raporda, son zamanlarda Kuzey Kore kanallarında hiç görüntülenmeyen Jung’un görevinden alındığı ihtimalinin yüksek olduğu bildirildi.
Bağdat’ın yakınında, kafalarından kurşunlanmış 18 erkek cesedi bulundu
BAĞDAT - Irak polisi, evlerinden kaçırıldıktan sonra Bağdat’ın yakınlarında bir fidelikte infaz edilmiş 18 erkek cesedi bulduğunu açıkladı. Olay, Irak’ta güvenlik güçleri ve sivilleri hedef alan silahlı ve bombalı saldırılara ilaveten son zamanlarda artan infaz yöntemi ile öldürme olaylarının en kanlısı.
Suriye'de El Kaide bağlantılı örgütten şehir merkezinde infaz
Kaide bağlantılı Irak - Şam İslam Devleti militanları, Esed’e karşı savaşan Gureba El Şam komutanının da aralarında olduğu 6 kişiyi İdlib şehir merkezinde infaz etti. Yaptığı baskı ve katliamlar ile ismini duyuran Irak – Şam İslam Devleti örgütü, İdlib’in Atarib beldesinde Gureba El Şam komutanı Hazan Cezire’nin da aralarında olduğu
Beşiktaş’ın eski kalecisi Fevzi tahliye oldu
Tahliye kararının Buca Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na ulaşmasının ardından Fevzi Tuncay, akşam saat 17.00 sıralarında serbest kaldı.
Boşandığı eşine nafaka ödemeyen kaleci Fevzi Tuncay, tutuklandı
Hakkında kesinleşen hapis cezasını öğrenen Fevzi Tuncay, İzmir Adliyesi'ne gelip, İnfaz Savcısı'na teslim oldu. Şikayetini geri çekmesi için son kez eski eşi Eylem Çukuryurt'u aradığı öğrenilen Fevzi eşinden olumsuz cevap aldı.
Suriye’de aşırı grupların zulmü, Esed’i bile aratıyor (Özel)
Mesela idam yöntemi olarak, kafa kesmek bir yana, göğüs hizasından kesilerek yapılan hunhar infaz usulleri bile uygulanıyor. YÜREK BURKAN İZLENİMLER
İran'da idam edilen 2 PJAK üyesi için Erbil'de protesto gösterisi düzenlendi
ERBİL - İran’ın idam kararı verdiği 2 PJAK üyesinin cezasının infaz edilmesi, Irak’ın kuzeyindeki Erbil şehrinde protesto edildi. Erbil’in Sami Abdülrahman Parkı’nda bugün başlayan gösteri, Birleşmiş Milletler(BM) binasında son buldu.
Muş E Tipi Kapalı Cezaevi'nden hastaneye kaldırılanlar taburcu edildi
MUŞ - Muş Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Kaya, Muş E Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu'nda dün yaşanan olayla ilgili, "Hastanede gözetim altında tutulan 7 kadın tutuklu ve hükümlü taburcu edilerek cezaevine gönderildi
Muş E Tipi Cezaevi'nde koğuş yangını
MUŞ - Muş E Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu'ndaki aramalara ve 12 kişilik koğuşun ikiye bölünmesine tepki gösteren tutuklu ve hükümlüler, koğuşu ateşe verdi. Olayda yaralanan 7 kadın tutuklu, ambulanslarla Muş Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Bebeğini ölümü terk eden anne özel koğuşa kondu
'nin burada diğer kadın mahkumlar tarafından dövülerek hastanelik edildiğine yönelik iddialar üzerine, Gebze İnfaz Koruma Cumhuriyet Savcısı Hasan Epic, bir olayın olmadığını, tutuklu öğretmenin özel bir koğuşa konulduğunu ve bu tür olaylarda da uygulamanın bunu gerektirdiğini
Erhan Tuncel adliyede
Hrant Dink davasında 38 gün önce hakkında yakalama kararı çıkarılan Erhan Tuncel, yapılan ihbar sonucu Asayiş Şube Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği ekiplerince Kumburgaz Celaliye Mahallesi 18 Mart Caddesi üzerinde dün 16.
Erhan Tuncel: Hiçbir şekilde kaçmadım
Mahkemece hakkında yakalama kararı bulunduğu için ifadesi alınmadığı öğrenilen Erhan Tuncel, Asayiş Şube Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği’ndeki işlemlerinin ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.
Erhan Tuncel adliyeye sevk edildi
Hrant Dink davasında 38 gün önce hakkında yakalama kararı çıkarılan Erhan Tuncel, yapılan ihbar sonucu Asayiş Şube Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği ekiplerince Kumburgaz Celaliye Mahallesi 18 Mart Caddesi üzerinde dün 16.
İş adamına ölüm tuzağı güvenlik kamerasında
kameralarını didik didik inceleyen Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, Matta’nın kredi alma vaadiyle Türkiye’de bir tuzağa çekilip infaz edildiğini belirledi. İstanbul ve Hatay’da düzenlenen operasyonlarda, Samer Foz’un da aralarında bulunduğu 3’ü yabancı uyruklu 11 kişi gözaltına alındı.
Erhan Tuncel, yarın adliyeye sevk edilecek
Hrant Dink davasında 38 gün önce hakkında yakalama kararı çıkarılan Erhan Tuncel, yapılan ihbar sonucu Asayiş Şube Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği ekiplerince Kumburgaz’da yakalandı. İhbarı değerlendiren ekipler Tuncel’i Büyükçekmece Kumburgaz Celaliye Mahallesi 18 Mart Caddesi üzerinde 16:30 sıralarında gözaltına aldı.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündem
- Ceza İnfaz Kurumlan İle Hollanda Ceza İnfaz Kurumu ve Kolluk Uygulamaları İnceleme Raporunu görüşecek. (11.00 – Ankara)
Hapishanede anneleriyle kalan 447 çocuk kreşle tanıştı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ceza infaz ve ıslah kurumlarında bulunan hükümlü ve tutukluların, 0–12 yaş grubu çocuklarının, cezaevi yaşamının olumsuz koşullarından bir ölçüde uzaklaştırılması amacıyla önemli bir proje başlattı.
Bütçe maratonu, TBMM'de bayram sonrası başlıyor
13 Kasım 2013: Adalet Bakanlığı, Ceza ve İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İş Yurtları Kurumu, Türkiye Adalet Akademisi, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Avrupa Birliği Bakanlığı, Türk Akreditasyon Kurumu.
Mehmet Ağar cezaevine dönmeyecek
ANKARA - Mehmet Ağar’ın tekrar cezaevine gönderilmesine ilişkin itirazı değerlendiren Anakara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, Ağar hakkındaki ‘infazın durdurulmasına’ oybirliği ile karar verdi.
Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu süt işleme tesisi kurdu
İZMİR - İzmir’deki Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda bin 500 metrekare alanda kurulan, iki gıda mühendisiyle 44 tutuklu ve hükümlünün çalıştığı süt işleme tesisi törenle hizmete girdi. Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge, Başsavcı Ali Zorlu, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Baş, Başsavcı Vekili Yusuf Arslan, Adalet Komisyonu Başkanı Akar Karasu ve çok sayıda
İnsan Hakları Örgütü: Silahlı gruplar Suriye’de sivilleri öldürdü
Yayınladığı bir raporda örgüt, Lazkiye bölgesindeki hükümet yanlısı Alevi köylerde 4 Ağustos’ta gerçekleştirilen saldırılarda en az 67 kişinin infaz edildiğini bildirdi."'Kanlarını hala görebilirsin': Muhalif kuvvetlerin Lazkiye Kırsalında İnfazları, Rastgele Ateş Açmaları ve Rehin Almaları" adı verilen 105 sayfalık raporda 4
Adalet Bakanlığı'ndan açık görüş genelgesi
Kapalı ceza infaz kurumlarında bulunan tüm hükümlü ve tutuklulara, infaz edilen herhangi bir disiplin cezası bulunanlar da dahil olmak üzere; ‘Hükümlü ve Tutukluların Ziyaret Edilmesi Hakkında Yönetmelik’in 2.
Adana'nın nemli havası Alaaddin Çakıcı'ya yaramadı
Çakıcı, İzmir F Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ayhan Çapacı'ya yapılan silahlı saldırı sonrası, olayın azmettiricisi olduğu iddiaları üzerine 28 Mayıs 2013 günü Adana F Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumuna nakledilmişti.
CHP milletvekilleri Sincan Cezaevi’nde
İnfaz koruma memurlarından birisi otobüse girerek milletvekillerinin isimlerini kaydetti. Ardından otobüsün cezaevine girişine izin verildi.
"Cezalar dörtte üç oranında infaz edilecek"
Mahkeme 5532 sayılı kanunla yapılan değişiklikten önceki ve sonraki halleri uyarınca dörtte üçü oranında infaz edileceği belirtildi. Yargıtay’ın gerekçeli kararında sanıkların ceza süreleri ile ilgili olarak "Sanıklara yürütülen 765 sayılı TCK’nın 147.
Hulisi Akşit’in hapis cezası Yargıtay tarafından onandı
İnfaz emrinin savcılığa ulaşmasının ardından yakalama kararı çıkarıldığı öğrenildi. Aydın’da 33 yıl oda başkanlığı yapan Akşit'in birkaç gün içinde cezaevine konacağı öğrenildi.
Cezaevi personeli piknik ile stres attı
TOKAT - Tokat T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu personeli, piknikte buluştu. Tokat şehir merkezine 20 kilometre mesafedeki Gümenek Mesire Alanı’nda düzenlenen tanışma, veda ve birliktelik pikniğine; Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Özkan Gültekin