ingilizce

Çalıkuşu, ABD'de sahne alacak
15 Mart’ta Manhattan Park West Salonu'nda Türkçe sahneye konulacak Çalıkuşu, Amerikalı seyircilerin anlayabilmesi için İngilizce alt yazıyla sunulacak. Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosluğu, Kültür ve Tanıtma Ataşeliği ve Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu'nun (TADF) desteklediği oyun, New York gösterilerinin
Remzi Kazmaz: TFF, dosyayı tekrar açar
Şimdi İngilizce olarak bu kararın metnini istiyor. TFF ve UEFA bir ay içinde kişilerle ilgili bir karar verecektir. Bu karar kişilerle ilgili cezaya dönük karar olursa UEFA, bu konuyu baştan görüşmek üzere toplanacak.
Ekonomi Bakanı: İran’la anlaşma metnimizde Türkçe de vardı
Nihat Zeybekçi, yazılı açıklamada, söz konusu anlaşmanın İngilizce, Farsça ve Türkçe olduğunu belirtti. Açıklamada, şöyle denildi:"Söz konusu anlaşmanın imza töreninde İran Sanayi, Madenler ve Ticaret Bakanı Mohammad Reza Nematzadeh, zaman darlığı nedeniyle anlaşmanın her üç dilde imzalanmasını
Türkiye tarım, İran ise sanayi ürünlerinde tarife indirimi yapacak
Zeybekci’nin anlaşma metninin Farsça olması nedeniyle imza atmaktan imtina ettiği şeklinde haberlerin de dile getirildiği hatırlatılarak, söz konusu anlaşmanın İngilizce, Farsça ve Türkçe olarak yazıldığı kaydedildi.
Ali Palabıyık: Korkulan değil sevilen hakem olmak istiyorum
Sadece hakemlikle ilgili olmasa da İngilizcemi geliştirmeye özen gösteriyorum. Hem ileride FIFA kokartı takabilmek hem de ligde yönettiğim maçlarda yabancı oyuncularla daha sağlıklı diyalog kurabilmek için çok önemli İngilizce bilmek.
Fransa'da bölgesel diller ve azınlık dillerine devlet güvencesi geliyor
Fransız bakan, bölgesel dillerle ilgili çalışma yerine İngilizce'nin teşvik edilmesi ile ilgili gelen eleştirileri de doğru bulmadığını vurgulayarak, ''Siz eğer kendi ülkenizde bu farklılığa karşı çıkarsanız, dilsel çeşitlilik adına Frankofoniyi savunamazsınız.
Afrika Birliği zirvesinde 50 yıllık rüyalar konuşuldu
telekomünikasyon ağı, Avrupa’dakine benzer hızlı tren ile gelecek nesillerin farklı bir dünyada yaşayacağından emin olduğunu ifade eden Zuma, kolonilerden kalma İngilizce, Fransızca ve Portekizce dillerinin de yerini Swahili gibi yerel dillerin aldığını sözlerine ekledi.
Çin, New York Times muhabirinin vizesini uzatmadı
2012 yılında da El Cezire’nin İngilizce kanalı için 2007’den beri çalışan muhabiri Melisa Chan’ın basın kartı ve vizesi Çin tarafından yenilenmemiş ve böylelikle Çin 1998’den bu yana ilk defa yabancı bir gazetecinin vizesini yenilememişti.
Somali Türk Okulu öğrencileri, karne sevinci yaşadı
/>Somali’nin başkenti Mogadişu’daki Bedir Türk Lisesi, Kıblenuma İlköğretim Okulu, Kıblenuma Kız Lisesi ve Hergeysa’daki Vifak Türk Lisesi’nde öğrenciler, Türkçe, İngilizce, Arapça ve Somalice olmak üzere 4 dilde ders alıyor.
Peygamberimiz’e İngilizce mektup yarışması
ANKARA - İlköğretim öğrencileri arasında Hazreti Muhammed’e (SAV) İngilizce mektup yarışması düzenlendi. Kutlu Doğum nedeniyle 5- 6- 7 ve 8.
Harameyn treni inşaatı bir yıl gecikecek
DUBAİ - Suudi Arabistan’da inşaatı devam eden Harameyn Yüksek Hızlı Demiryolu Projesi’nin bir yıl daha geç tamamlanacağı bildirildi. İngilizce yayınlanan Arab News’in haberine göre, tren hattı üzerinde istimlak edilen arsaların değerine yapılan itirazlar ve bazı taşeron firmaların işlerini
Putin, 'Moskova'nın pancereleri' şarkısına piyano ile eşlik etti
' şarkısını İngilizce olarak seslendirmişti. (CİHAN)
Ünlü Temiz Eller savcısı, Türkiye’ye “temizlik ve hukuk dersi” verdi
İngilizce bir kelime dahi bilmiyorum. İşin esprisi bir yana tabii. Türk halkına ve Türk kamuoyuna yapacağım çağrı ‘Yabancı bir gücün olduğuna inandırmaya çalışan üçkağıtçılığın sizi etkilemesine izin vermeyin.
El Kaide, eşini serbest bıraktığı öğretmen için 3 milyon dolar fidye istedi
Yemenli çocuklara İngilizce öğreten Pierre Korkie ve dul ve yetimlere hizmet veren bir hastanede gönüllü çalışan eşi Yolanda, 27 Mayıs’ta El Kaide bağlantılı bir grup tarafından Taiz’de kaçırılmıştı. Bayan Korkie’nin serbest bırakılmasını sağlayan ve Pierre için El Kaide ile görüşmelere devam eden Güney Afrika yardım kuruluşu Gift of the Givers Derneği, 3
Metrodan inemeyen yaşlı adam iki gündür kayıp
Oğul Belea, çok az İngilizce bilen babasının alması gereken ilaçlarının da yanında olmadığını bildirdi. Babasını görenlerin polisi aramasını isteyen oğul Belea uzunluğu 415 kilometre olan Londra Metrosu'nda babasını aramaya devam ediyor.
Üniversite öğrencileri Sochi 2014 Kış Olimpiyatları'nda görev yapacak
komitesi tarafından Türkiye’den sadece Özyeğin Üniversitesi öğrencilerine sunulan başvuru imkanında Özyeğin Üniversitesi öğrencileri, çok iyi seviyede İngilizce konuşabilmeleri ve daha önce dünyanın önde gelen otellerinde ve restoranlarında staj yapmış olma kriterleri ile değerlendirildi.
Libyalı gençler demokrasiyi futbol yoluyla öğrenecek
Kulüp yetkilileri tarafından seçilecek gençler İsveç’te futbol eğitimi almanın yanı sıra İngilizce olarak normal eğitimlerini de tamamlayacak. Yıllık bütçesi sadece 22 milyon kron olan Östersund kulübü, 200 yıldır savaşın ve büyük çapta yolsuzluğun yaşanmadığı İsveç’te demokrasinin nasıl işlediğini, demokratik bir
Metin Şentürk’ten Kosova Başbakanı'na: Yakışıklımışsınız esprisi
Konuşmasını; Türkçe, İngilizce ve Arnavutça yapan Metin Şentürk'ün üç dilde espri yapması konukları şaşırttı. Şentürk ardından kendi göz zevkine ait olduğunu söylediği üzerinde besleme olan kolyeyi Başbakan Taci'ye takdim etti.
Mevlüt Çavuşoğlu’dan AB’ye cevap: Endişeye gerek yok
Çavuşoğlu, mesajlarını hem İngilizce hem de Türkçe takipçileriyle paylaştı. (CİHAN)
Kasımpaşa'lı Sanharib Malki: 15 yaşına kadar sokakta oynadım
Şu an itibariyle Fransızca, Felemenkçe, İngilizce, Süryanice ve biraz da Arapça biliyorum. Ülke değiştirdiğiniz zaman, oranın futbol tarzı kadar dili ve kültürüne de ayak uydurmak ve böylece yeni şeyler öğrenmek çok güzel bence.
Fransa'da cami duvarına gamalı haç çizdiler
Camiye 300 metre mesafede yer alan Türklere ait dükkanların camlarına da gamalı haç çizilirken duvarlara da İngilizce ve Fransızca hakaret içeren ifadeler yazıldı.Vendome Türk Kültür Derneği Başkanı Adil Dündar, daha önce de camiye aynı saldırının gerçekleştirildiğini; olayla ilgili gerekli mercilere şikayette bulunduklarının
Sporun koltuğundan bir Kılıç gitti bir Kılıç geldi
Akif Çağatay Kılıç Çok iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir. (CİHAN)
Satış danışmanlarına perakendecilik eğitimi
Eğitimleri başarı ile tamamlayan 491 danışmandan ilk üçe girenler seyahat, İngilizce eğitimi ve hediye çeki ile ödüllendirildi. ARELSEM’in katkıları ile hayat bulan Eren Akademi 2013’te ikinci senesini tamamladı.
Erdoğan, İslamabad’da resmi törenle karşılandı
Bu arada Şerif’in de İngilizce "Long live Türkiye’ (Türkiye çok yaşa) jestine Başbakan Erdoğan Urduca ‘Pakistan zindabad’ (Pakistan Çok Yaşa’) sözleriyle karşılık verdi. İki lider daha sonra baş babaşa bir görüşme yaptı.
Çin’de ‘’çakma gazeteci’’ avı
2 yıl önce El Cezire’nin İngilizce kanalının Pekin’deki ofisinde çalışan Çin asıllı ABD vatandaşı muhabiri Melisa Chan’ın vizesi geçen yıl uzatılmamıştı. Bu kanalın Pekin bürosunda çalışacak yabancı muhabirine daha önce vize verilmiyordu ancak şu an sadece kısa süreli geçici görev vizesi verildiği ifade ediliyor.
AİHM'den gelen Türkçe cevap Rum avukatı çileden çıkardı
Kıbrıslı Rum avukat Lukis Lukaidis’in, Kıbrıslı Rum müşterisi adına Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) yaptığı başvuruya, mahkemenin yazışma dili olan İngilizce yerine Türkçe cevap verilmesi, Rum avukatı çileden çıkardı.
Türk veliler Alman eğitim sistemini ‘Akademi’de öğrenecek
Okullarda Türkçe'nin diğer diller kadar değer görmemesinden yakınan Engin, “Çocuklar öğretmenlerine Türkçe bildiklerini söylediğinde takdir görmüyor, İngilizce veya Fransızca bildiklerinde ise takdir görüyorlar.
Yolsuzluk operasyonu dünya basınında
İngilizce yayın yapan Russia Today televizyon kanalı da oğulları gözaltına alınan bakanların olayla ilgili yorum yapmadıklarına dikkat çekti.Newsru.com haber portalı ise Türk basınına atfen olaylara geniş yer verirken, Türkiye’nin yolsuzluk yapılan ülkeler listesinde 53.
Trabzonsporlular Vatikan'da da 'Kupamızı verin' eylemi yaptı
Lazio ile yapacağı mücadele öncesinde Vatikan'ın ünlü Aziz Petrus meydanı önünde buluşarak, Türk futbolunda doğruluk ve adalet çağrısında bulunan Türkçe ve İngilizce'den oluşan basın açıklaması yaptı.
Davutoğlu, Ermanistan’da protesto ile karşılandı
Ermenice ve İngilizce pankartlar taşıyan göstericiler, zaman zaman şarkılar söyledi. “Stop” yazılı dövizler ise dikkat çekti.
Türkçe Olimpiyatları Avustralya elemeleri, final gecesi ile sona erdi
Ya da bir İngilizce teknolojinin dilidir. Ama Türkçe denildiği zaman akla hemen sevgi gelir, aşk gelir. Türkçe sevginin dilidir.
Kafkas Üniversitesi'nden büyük atılım
Türk müteşebbisler tarafından kurulan üniversitede; 20 İngilizce, 11 de Azerbaycan dilinde olmak üzere 31 bölümde binlerce öğrenci eğitim alıyor.
Anadolu EXPO ihracat kapısı olacak
Fuara gelecek alım heyetleri için İngilizce, Fransızca, Almanca ve Arapça dillerinde rehberlik hizmetleri verilecek. Bu arada yurtdışındaki hayvancılık fuarları ziyaret edilerek, Anadolu EXPO tanıtılıyor.
Rumlar, 57 yıl sonra Gazimağusa'da ayin yaptı
Ayin sırasında Güney Kıbrıs’taki bir vakıf tarafından kilisenin tarihini Rumca, İngilizce ve Türkçe dillerinde anlatan broşürler de dağıtıldı. Broşürde yeralan kiliseyle ilgili bir efsaneye göre, kendisini öldürmek isteyen düşmanından kurtulmak isteyen kişi, kilisenin zemininden aldığı tozları surların
Çinli öğrencileri kapma yarışı (Özel)
PEKİN - Üniversitelerini bitiren ve akademisyen olmak isteyen Çinli öğrencilerin yabancı üniversitelerdeki ilk tercihi İngilizce konuşulan ülkelerdeki üniversiteler oluyor.Pekin’de kısa süre önce düzenlenen ve yabancı üniversitelerin, akademisyen olmak isteyen Çinli öğrencilere yönelik yapılan eğitim etkinliğine katılan Çinli öğrenciler
Eray İşçan: Altyapıdan çıkan kaleci olmak istiyorum
Geçen sene İngilizce kursuna gittim. Yarısında bırakmak zorunda kaldım. Pozisyon konuşacak kadar öğrendim, futbolun kendine has dili olarak. Defansla iletişim sıkıntısı çekmedim oynadığım maçlarda.
Hakem Gelişim Kampı İstanbul'da başladı
Bugün yapılacak olan Yo-Yo Atletik testinin yanı sıra kampa katılan 24 Hakem kamp süresince Kişilik ve Liderlik ile İngilizce testinden de geçecekler. (CİHAN)
Öğrenciler İngilizce sordu, Cenk Tosun yanıtladı
GAZİANTEP - Gaziantep Özel Sunguroğlu Koleji öğrencileri, Gaziantepspor Celal Doğan Tesisi’ni gezdi. Öğrenciler, golcü Cenk Tosun’u ziyaret ederek İngilizce söyleşi gerçekleştirdi.
Yıldız: Irak Kürdistanı ifadesini biz değil Irak halkı seçti
" diyen Yıldız, metnin İngilizce ve Arapça tercümesini de okudu.Bakan Yıldız, basın toplantısında Irak'ın toprak bütünlüğüne verdikleri önemi de vurguladı.Basın toplantısı ardından Bakan Yıldız'ın Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ile görüşmesi bekleniyor.
Bakan Ergün: Hak ve özgürlükler ülkeleri bölmez, haksızlıklar böler
İngilizce, Fransızca şarkılarla bölünmüyor, Kürtçe şarkılarla mı bölünecek? Hak ve özgürlükler ülkeleri bölmez, haksızlıklar böler. Ülkeler haklardan bölünmez, haksızlıklar böler.
Kosova'da Türkçe kimlik ve pasaportlar basılacak
Kimliklerde Arnavutça ve İngilizce ile birlikte isteğe bağlı olarak Sırpça ibareler de yer alacak. (CİHAN)
Daum: Batalla'nın yerini doldurmak zor
"İNGİLİZCE KONUŞTUM, TERCÜMEDE HATA OLABİLİR, YANLIŞ ALGILANMIŞ OLABİLİRİM"Sivasspor maçından sonra Batalla ile neler konuştuğunun sorulması üzerine Daum, şunları dile getirdi: "Sivas maçından sonra soyunma odasında genel bir konuşma yaptıktan sonra bir şey olduğunu fark ettim Batalla
Rusya’da Türk gönüllülerden kimsesiz çocuklara yardım
17 yıldır faaliyet gösteren Uluslararası Kadınlar Kulübü, derneğe üye olarak sadece uluslararası pasaport taşıyanları ve özellikle İngilizce konuşanları kabul ediyor. Derneğin geçtiğimiz yıl yaptığı kermeste 1,3 milyon ruble (40 bin dolar) para toplanmıştı.
Arınç: TRT sekiz aya kadar İngilizce haber kanalı açacak
NEW YORK - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, TRT'nin sekiz aya kadar İngilizce haber kanalını açacağını söyledi. Arınç, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM)'in, Kuzey Amerika'da faaliyet gösteren Türk medya kuruluşlarının çalışanlarına yönelik New York'ta düzenlediği
Borç alarak Sydney’e gelmiş Türk işadamından, 30 milyon dolarlık tesis
Geldiğimde İngilizcem hiç yoktu. Diplomamı da kabul etmediler. Onun için ilk 8 ay durmadan İngilizce kursuna gittim. Aynı zamanda da çalışıyordum.
Miami'deki Türklerden Haiti'ye yardım eli
Programda Türkçe, İngilizce ve Fransızca dillerinde dualar okundu. Programa katılan Haiti polisleri ve diğer yardım dernekleri yetkilileri de bu yardım programından duydukları memnuniyetlerini ifade etti.
'İlk 10 ekonomi arasına girebilmek için girişimci sayısı 5 milyona çıkmalı'
Ersoy, İngilizce öğrenmenin önemi üzerinde durdu. Ersoy, dünyanın en büyük 10 ekonomisine sahip olabilmenin yolunun daha fazla girişimciye sahip olmaktan geçtiğini aktardı. Adana BTÜ’nün dünyayı iyi tahlil eden, alanında başarılı genç bir akademisyen kadroya sahip olduğunu söyleyen Prof.
Düşünce kuruluşu, Türk başkanla yola çıktı
23 yıl önce İngilizce öğrenmek için Londra'ya gelen bugün İngiltere'nin başarılı işadamları arasına giren Hakkı Tatar London Strategic House’u adıyla düşünce ve lobi kuruluşunu başlattı.London Strategic House’un kuruluş aşaması ile ilgili bilgi veren Hakkı Tatar, "Türkiye'de düşünce kuruluşu alanında büyük bir boşluk var.
Uluslararası hukukçulardan, Mısır'daki darbeye karşı hukuki mücadele
İngilizce, Arapça, Fransızca ve Türkçe yayınlanan bildiriye Mısır’da anayasanın askıya alındığı, binlerce sivilin katledildiği, tutuklandığı ve tüm ifade özgürlüklerinin gasp edildiği vurgulandı.Bildirinin Türkçe tercümesini okuyan Uluslararası Hukukçular Birliği Genel Sekreteri Necati Ceylan, "Katılımcılar özgürlüklerin ve demokratik sistemlerin sistemli
Şivan Perwer: Eğitimde eşitlik sağlanmadan dershaneler kapatılmamalı
ABD'de İngilizce, Fransızca, İspanyolca gibi bir çok dil, eğitim dilidir. ABD, hiç bir dili yasaklamıyor. Hatta ABD'de bazı yerlerde Kürtler Kürtçe eğitim alıyorlar.