insan kemiği

Zonguldak'ta kömür ocağında insan kemikleri bulundu
ZONGULDAK - Zonguldak’ta maden ocağında çalışan işçiler, kömür kazarken insan kemiği buldu. Kilimli beldesi, Karadon Mahallesi, Maçka Sokak üzerinde Sedat Demirci’ye ait özel maden ocağında çalışan işçiler, kömür kazarken insan kemiğine rastladı.
Eski askeri alanda insan kafatasları bulundu
Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla, yörede başka insan kemiği olup olmadığının saptanması için Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şubesi ekipleri tarafından kazı yapıldı. Çıkartılan kafatasları emniyette inceleme altına alındı.
Altyapı çalışması sırasında kemiklere rastlandı
Çok eski kemikler, insan kemiği olup olmadığı da adli tıp raporu ile anlaşılır. Hazırlıyoruz, adli tıpa göndereceğiz.'' dedi. Görgü tanıkları ise bulunan kemiklerin insan kafatası olduğunu iddia ediyor.
Kırıkkale'de bulunan insan kemikleri Ankara Adli Tıp'a gönderildi
Kırıkkale'nin Hurdalık Fabrikası Yolu üzerinde bulunan eski bir askeri alanda, toprak kayması neticesi yeraltından insan kemiği ortaya çıktı. Emniyet güçleri, Kırıkkale cumhuriyet savcısı nezaretinde bölgede kazı çalışması yaptı.
Eski askeri bölgede toprak altından insan kemiği çıktı
KIRIKKALE - Kırıkkale'nin Hurdalık Fabrikası Yolu üzerinde bulunan eski bir askeri alanda, toprak kayması neticesi insan kemiği ortaya çıktı. Emniyet güçleri, Kırıkkale cumhuriyet savcısı nezaretinde bölgede kazı yapmaya başladı.
Dargeçit’te yanmış kemikler bulundu
Hakları Derneği (İHD) Mardin Şube Başkanı Erdal Kuzu, Dargeçit ilçesinde Bağözü Köyü'nde devam eden kazılarda yanmış kemikler bulunduğunu, ancak bunların insan kemiği olup olmadığının tespiti için adli tıpa gönderildiğini söyledi.
Başsavcılık: 15 kafatasından 8’ini Adli Tıp’a gönderdik
Karaca, bugüne kadar 15 kişiye ait kafatası ve çok sayıda insan kemiği çıkarıldığını kaydetti. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ahmet Karaca, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Kazı çalışmalarının ilk günlerinde elde edilen kemikler DNA’larının tespitinin mümkün olup olmadığının
Çuval içersinde 64 parça insan kemiği bulundu
BURSA - Bursa’da sokak kenarında bir çuval içerisinde 64 parça insan kemiği bulundu. Olayla ilgili Bursa Emniyet Müdürlüğü soruşturma başlattı.
Temel kazısı sırasında çok sayıda insan kemiği bulundu
KIRIKKALE - Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesine bağlı Alaeddin Mahallesi’nde temel kazısı sırasında çok sayıda insan kemiği bulundu. Mahalle halkının toplu mezar olduğunu iddia ettiği bölgede bulunan kemiklerin, ne zaman gömüldüğü ve kimlere ait olduğunun belirlenmesi için çalışma başlatıldı.
Mutki’deki cesetlerde işkence ve infaz izleri çıktı
İkinci kazı çalışmasının yapıldığı çöplük mevkisinde 2 adet insan kemiklerinin bulunduğu bir mezar, aynı mevkideki bir mezarda da 4 adet insan kemiği, diğer bir yerde de battaniyeye sarılı vaziyette insan kemiklerinin bulunduğu tarafımızca gözlemlenmiştir.
Mutki İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesinde yapılan faili meçhul kazıda 6 kemik parçası bulundu
Havanın kararması nedeniyle kazı çalışmalarına ara verildiğini belirten Gül, bulunan kemiklerin insan kemiği olup olmadığı konusunda net bir bilginin olmadığını kaydetti. Gül, "Kemiklerin insan kemiği olup olmadığı yapılacak olan DNA testinden sonra belli olacak.
BDP’li Tuncel: Türkiye’de topraktan çıkan kemiklerin bir anlamı yok
‘Cumartesi Anneleri’ isimli grubun eylemine deste veren BDP Milletvekili Sabahat Tuncel, faili meçhuller ve Bitlis’in Mutki ilçesinde topraktan çok sayıda insan kemiği çıkmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Aygan: Faili meçhullerin yanı sıra PKK infazları da aydınlanmalı
JİTEM'in Güneydoğu'da işlediği belirtilen bazı cinayetlerde görev aldığını daha önce itiraf eden Aygan'ın tarif ettiği yerlerde yapılan kazılarda insan kemiği bulunmuştu. Bu kemiklerin 90'lı yıllarda terör örgütüyle ilişkisi olduğu gerekçesiyle öldürenlere ait olduğu kesinlik kazanmıştı.
Bir dönem jandarmanın kullandığı arazide gömülü insan kemiği bulundu
İlk belirlemelere göre kemiklerin insan kemiği olduğu tespit edildi. Arazinin, eskiden jandarma komando bölüğü tarafından kullanıldığı öğrenildi. DSİ ekipleri tarafından Ağrı Hamur yolu üzerinde 1.
Faili meçhullerin kilit ismi itirafçı Aygan, ifade veriyor
JİTEM'in Güneydoğu'da işlediği belirtilen cinayetlerde görev aldığını daha önce itiraf eden Aygan, tarif ettiği yerlerde yapılan kazılarda insan kemiği bulunmuştu. Bu kemiklerin 90'lı yıllarda terör örgütüyle ilişkisi olduğu gerekçesiyle öldürenlere ait olduğu kesinlik kazanmıştı.
Stalin kurbanlarına ait 3,5 ton kemik bulundu
Vladivostok kentinde yol yapım çalışmalarını sürdüren işçilerin bulduğu toplu mezardan 3,5 ton insan kemiği çıkarıldı. Rus basınında yer alan bilgilere göre, geçen ay ilk kez keşfedilen insan kemikleri toprak üstüne çıkartıldı.
Ermeni mezaliminin yaşandığı toplu kazıdan kurşun, kafatası ve yanmış eşyalar çıktı
Ermeni mezaliminin yaşandığı Erzurum'a bağlı merkez Tepeköy'de öğleden önce yapılan kazılarda 13 insan kemiğine ulaşılırken, kazıda çok sayıda yanmış eşya, kurşun ve kafatasları çıktı. Ermeni mezaliminin yaşandığı Erzurum'a 8 kilometre uzaklıkta bulunan Tepeköy'de 60'a yakın Türk'ün katledildiği toplu mezarda kazı çalışmasına başlandı.