insan sağlığını tehlikeye

Bulgurda yapay gıda boyası tespit edildi
Bakanlık ekiplerinin yaptığı denetimler sonucu; bal, bitkisel yağlar, bulgur, et ve süt ürünleri, takviye edici gıdalar ve kahvede insan sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulan ve değiştirilen gıdaları üreten ve satan, laboratuvar sonuçlarıyla taklit veya tağşiş yaptığı kesinleşen firmalar bakanlığın internet sitesinde
Zabıta, Ramazan'da denetimlerini artırdı
Denetlemelerimizde öncelikle insan sağlığını tehlikeye atacak durumları kontrol ediyoruz. Sonrasında gerekli izin belgelerini ve satılan malın son kullanma tarihleri gibi önemli konuları da inceliyoruz.
Sivas’ta rekor sayıda zayıflama hapı ele geçirildi
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca 'İnsan Sağlığını tehlikeye düşürmesi' sebebi ile satışı yasaklanan zayıflama hapları, bir takım şahıslar tarafından yurda kaçak olarak sokuluyor. İnternette ve çeşitli işyerlerinde el altından satılan zayıflama haplarını kaçak olarak Türkiye’ye getiren ve Ankara ilinde piyasaya dağıtmak isteyen M.
Diş macununda Uzakdoğu tehlikesi
Bu ürünlerde diş macunlarında olması gereken standart sağlanamadığı için, insan sağlığını tehlikeye atabilecek durumlar oluşabiliyor. Diş macunlarının yurda girişinde gerekli denetimlerin yapılması amacıyla bir sistem kurulmalıdır.
Mersin'de 10 bin şişe sahte içki, 200 bin paket kaçak sigara ele geçirildi
Sahte içkilerin yılbaşından önce yurt içinde piyasaya sürüleceği öğrenilirken içinde insan sağlığını tehlikeye atacak maddelerin bulunduğu ifade edildi. Ekipler bir başka operasyonda ise Şırnak plakalı bir TIR'ı D-400 karayolu Mersin girişinde durdurdu.
Bakanlığın biyobozunur poşet kararına esnaftan destek
ESDER olarak insan sağlığını tehlikeye atan naylon poşetlerin kullanılmasına karşıyız. Asırlarca doğada kaybolmayan ve oluşturduğu kirlilikle gelecek nesilleri olumsuz etkileyen naylon poşetlerin bir an önce piyasadan kalkması gerekiyor.
Hanutçuluk komisyonu, turistlerin yoğun olduğu bölgelerde denetimde
Pazarda incelemelerde bulunan İşyeri Denetleme ve Hanutçuluk Komisyonu üyeleri, kontrolsüz ve insan sağlığını tehlikeye atan, satış yapan ve müşterileri zorlayarak satış yaptığı tespit edilen esnafa uyarılarda bulunuyor.
TOKİ'den 45 bin aileye depreme dayanıklı konut
Şehirleri insan sağlığını tehlikeye atan çarpık ve kalitesiz yapılardan arındırıp sağlam ve kaliteli yapılar inşa edilmesi amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca sunulan Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun Tasarısı TBMM Genel
"Tüketiciye 'bal' diye glikoz ve kanserojen içerikli maddeler satılıyor"
RİZE - TEMA Vakfı Rize Şube Başkanı Nevzat Özer, tüketiciye bal diye glikoz ve kanserojen maddeler taşıyan maddelerin satıldığını bu maddelerin insan sağlığını tehlikeye attığını söyledi. Rize’de Tema Vakfı Rize Şubesi ve Macahel Arıcılık iş birliği ile Rizeli arıcılara yönelik eğitim toplantısı düzenledi.
İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri, bozuk ürünleri imha etti
Market işletmecileri hakkında ise insan sağlığını tehlikeye sokan ürünlerin satışını yapmaları gerekçesiyle tutanak tutuldu. Rutin denetimlerin devam ettiğini kaydeden İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Yunus Sandallı, ilçe genelinde son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin satışını yaparak insan
Dr. Geyik: Şüpheli hayvan ölümlerini gizlemek yerine yetkililere bildirin
Gerek insan sağlığını tehlikeye düşürmemek gerekse maddi kayıplar yaşamamak için şüpheli bir durum olduğunda halkımızın bunu gizlemeden mutlaka yetkililere bildirmesi gerektiğini tekrar ve tekrar hatırlatmak istiyorum.
"Kozmetik ürünlerinde, 'bakanlık onaylıdır' ifadesine itibar edilmemeli"
Bu durum tüketiciyi tereddüde düşürmekte, insan sağlığını tehlikeye atmakta ve haksız rekabete neden olmaktadır. Halk sağlığının korunması amacıyla tıbbi cihaz ve kozmetik ürünler için kullanılan ‘Sağlık Bakanlığı tarafından onaylıdır/izinlidir’ ifadelerine itibar edilmemesi büyük önem
Başkentte ‘sahte diş hekimi’ operasyonu
Özellikle cami cemaatinden olan yaşlı vatandaşları gözüne kestiren sahte diş hekimleri, insan sağlığını tehlikeye sokmadan suçüstü yakalandı. Duyarlı vatandaşların ihbarıyla olay yerine gelen sivil ekipler, cami içinde yanlarında getirdikleri diş tedavisinde kullanılan cihazlarla birlikte diş tedavisine başlamadan
Hanutçuluk komisyonu eğlence mekanlarını sıkı takibe aldı
Fethiye Salı Pazarı’nda incelemelerde bulunan İşyeri Denetleme ve Hanutçuluk Komisyonu üyeleri, kontrolsüz ve insan sağlığını tehlikeye atan satış yapan ve müşterileri zorlayarak satış yaptığı tespit edilen esnafa uyarılarda bulunarak, neler yapması gerektiğini anlatıyor.
Kütahya'da siyanür yüklü baraj çöktü
Çiftçi'ye sorunlarını anlatan vatandaşlar ise tesis yönetiminin maliyetten kaçmak için insan sağlığını tehlikeye attığını; üç yıldır barajın setlerinde sızma yaşandığını iddia etti. (CİHAN)
Radyo frekansı yardımı ile canlı kamera görüntüsü ve fotoğraf elde ettiler
Sistemin, özellikle askeri alanda ve çeşitli araştırmalarda insan sağlığını tehlikeye atmadan kayıt ve fotoğraf temin edilmesi amaçlanıyor. Isparta’nın Aksu ilçesinde bulunan Çok Programlı Lise öğrencileri tarafından tasarlanan ve ‘Ak Casus’ isimli verilen araç bilgisayardan kumanda edilerek istenen bölgeden
Malatya'da çevre düzenlemesi
İnsan sağlığını tehlikeye düşüren Gladiçya Tiriacatos isimli ağaçların sadece yüksek güvenlik gerektiren yerlere dikildiğini belirten Park ve Bahçeler Müdürü Yılmaz, "Bu ağaçların şehir içi peyzajda kullanılmaları sakıncalıdır.
Menderes'in mavi bayraklı sahilini belediye vidanjörleri kirletiyor
Belediyesi vidanjörlerinin, aldığı atıkları çevre ve insan sağlığını tehlikeye atacak şekilde sahile yakın noktalara boşalttığını söyleyen özel vidanjörcüler ise kendileri 55 km. uzaklıktaki arıtma kanalına boşaltım yaptığı için fiyat farkı ortaya çıktığını vurguladı.
Rize'de işyerlerine gıda denetimi yapılacak
Açıkta satılan ve insan sağlığını tehlikeye sokan gıdalar konusunda işyeri sahipleri ve çalışanlarına hazırlanan slayt eşliğinde bilgilendirme çalışması yapıldığını anlatan Çekiç, şöyle devam etti: "Bu çalışmalara ek olarak okullarda ambalajlı ürün kullanılması
Bursa Eczacılar Odası: İlaçların marketlerde satılması, insan sağlığını tehlikeye düşürür
eczacıların tek tek sözleşme imzalamaması halinde, ilaçların marketlerde satılmasının yasal ve hukuki dayanağının bulunmadığını belirterek, bu durumun insan sağlığını tehlikeye düşüreceğini açıkladı. Bursa Eczacılar Odası Başkanı Kıvanç Atmaca, oda merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "16 Ocak'a kadar eczacılar tek tek sözleşme
25 yıldır kimyasal madde barındırmayan ahşap oyuncaklar üretiyor (Özel)
Ahşap oyuncaklara, insan sağlığını tehlikeye atmayan özel üretim boya ve cilalar renk veriyor. Ayrıca, burada üretilen her oyuncak çocuklara farklı bir beceri kazandırıyor. Eğitsel, zeka gelişimine faydalı, el ve göz koordinasyonunu sağlayan ve çocuğun el becerisini arttıran oyuncakların üretilmesi tercih ediliyor.
Dervişoğlu: Metro göçüğünün altında belediye kalır
verici bir durumla karşı karşıya bulunulduğunun altını çizen Dervişoğlu, daha önce yılan hikâyesine dönen ve siyaset malzemesi yapılan metronun şimdi de insan sağlığını tehlikeye soktuğu iddia edildiğini belirtti.