insan sevgisi

Hülya Koçyiğit için ‘saygı gecesi’ düzenlendi
sevgisinin bitmediğini, sinema sevgisi demenin, kamerayı, ışığı ya da sadece alkışı sevmek olmadığını vurgulayan Koçyiğit şunları kaydetti: “Gerçek anlamda insan sevgisi, insana verdiğim değer, insana duyduğum saygı.
Binlerce Urfalı 'iyiliğin kalbine' yürüdü
Dinleri, dilleri ne olursa olsun insan sevgisi, merhamet sahibi herkesi iyilik hareketine davet ettiğini dile getiren Güvenç, fakire, düşküne ev garibana el uzatan herkese ödül verdiklerini kaydetti.
Diyarbakır'da piyasa değeri 85 milyon lira olan 23 ton esrar ele geçirildi
İnsan sevgisi olmadığı organizasyonlar başarılı olmaz. Burada özellikle bu işle ilgili ekim dikim yapan şahısların bundan uzak durmalarını tavsiye ediyoruz.Bölgede insanları rahatsız edici, psikolojik sosyal davranışlara ya da ortamlara müdahale etme görevi sadece güvenlik güçlerinin değildir halkımızın da vatandaşlık görevidir
Vehbi Orakçı, memleketi Erzurum'da okul yaptırdı
Biz Beylikdüzü’ne eğitim, kültür, sanat, spor, sağlık, çevre, alt yapı ve sosyal yaşam alanında 136 eseri hizmete sunarken ve eğitim vakfımızı kurarken insan sevgisi, hizmet aşkı ve Beylikdüzü halkının desteğini yanımıza alarak yola çıktık.
Bakan Yazıcı: Ahilik kültüründe 'dostluk başka, alışveriş başka' anlayışı yoktur
Bu eylemleri gerçekleştirenler sünneti, kitabı sahabenin hayatını esas almak suretiyle insanlığı bezeyen bu değerler olmadığı için insan sevgisi kimilerinde yok olduğu için, bugün ki katliamlara maalesef dünya tanık oluyor.
Bakan Yazıcı: Ahilik kültüründe 'dostluk başka, alışveriş başka' anlayışı yoktur
Bu eylemleri gerçekleştirenler sünneti, kitabı sahabenin hayatını esas almak suretiyle insanlığı bezeyen bu değerler olmadığı için insan sevgisi kimilerinde yok olduğu için, bugün ki katliamlara maalesef dünya tanık oluyor.
Biga Bahar Koleji'ne görkemli açılış
İstanbul Milletvekili ve eski milli futbolcu Hakan Şükür de bir toplumda genç nesline sadece eğitim vermenin yeterli olmadığını belirterek, içinde ahlak, insan sevgisinin de aşılanması gerektiğini söyledi.
Kılıçdaroğlu: Suriye’de ateşkes sağlanmalı
Yüreğinde insan sevgisi olan bir kişi savaş çığırtkanlığı yapmaz. Doğru değildir. Buradan seslenmek isterim; Suriye’de önce ateşkesin sağlanması lazım. Tarafların birbirini öldürmediği ateşkes sürecinin başlatılması lazım.
Özdemir: Bozdağ’a yönelik saldırı kabul edilemez
Temelinde insan sevgisi ve barıştan söz eden Alevi toplumunun misafirine bu şekilde davranması kabul edilemez. Alevi toplumun arasına sızan fitne odaklarının ve hesap yuvalarının Alevi toplumunu, toplumun genelinde düşük göstermek isteyen herkesin haddini bilmesini istiyoruz.
Kılıçdaroğlu: Türkiye Ortadoğu'da felakete sürükleniyor
Bu topraklarda insan sevgisi bereket var. Sokaklarda çatık kaşlı değil güler yüzlü gezmeliyiz, hepimizin aşı ve işi olmalı bu topraklarda." "YÖNETİMDE GENÇLERE DAHA FAZLA YER AÇILMALI"
Alevi iftarına katılan ünlülerden birlik ve beraberlik vurgusu
İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katıldığı Alevi iftarında birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yapıldı. İftarda buluşan ünlü isimler, Aleviler ile Sünnilerin aynı masada bir araya gelmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Mevlana Üniversitesi, Türkiye'nin ilk 'Barış Enstitüsü'nü kurdu
yeni akademik bölümün, dünyadaki diğer barış enstitülerinin problem çözme odaklı çalışmalarına Anadolu insanının inancından kaynaklanan engin hoşgörüsü, insan sevgisi ve ahlaki değerleriyle katkı sağlayacağını kaydetti.
"Mesleğinizi çevre baskılarından soyutlanarak seçin"
Mehmet Ali Malas, insan sevgisi ve çalışma prensiplerini her şeyin üstünde gören gençlerin tıbbı seçmeleri gerektiğini belirtti. Prof. Dr.
Kılıçdaroğlu, Srebrenitsa Soykırımı'nı kınadı, ırkçılığı lanetledi
Bugün başta Potoçari olmak üzere tüm Bosna ile birlikte bizler ve İslam dünyası ile yüreğinde insan sevgisi olan herkes Anneleri, babaları evlatsız, çocukları anasız, babasız bırakan katliamı kınıyor ve lanetliyoruz.
Kılıçdaroğlu: Korku duvarlarını bu ülkenin genç, yiğit evlatları yıktı
Başbakanın yüreğinde insan sevgisi olmadığını dile getiren Kılıçdaroğlu, bu kadar kini bir insanın nasıl yüreğinde barındırabildiğini sordu. Rahmetli babasının, "Oğlum sen doğru dur, eğri belasını bulur" dediğini aktaran Kılıçdaroğlu, hep bu lafı hatırladığını kaydetti.
Kılıçdaroğlu: Hadi bizi dinlemedin Gazali’yi dinle
Oysa 90 kuşağının gönlünde insan sevgisi var. Bu topluma kin ve nefret tohumları ekiyorsun. Talimat verdim diyorsun, hayatını kaybeden beş kişinin katili sensin. Sen onları öldürdün, sen talimatı verdin.
Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a: Zulmün artsın ki gidici olasın
Biraz insan sevgisi olur. Vahşi bir siyasal anlayış ile olayları gözlemek nedir? İnsanlar inançlarına göre mezarda da bölünür mü?
Bakan Eker Kürt alim Feqiye Teyran Festivali'ne katıldı
Dil aynı tasavvur aynı varlık bilinci anı, tabiat insan sevgisi aynı. O nedenle bunların hepsi bizim ortak değerlerimizdir. 20 yüzyıl bu toprakların yetirdiği Necip Fazıl ne kadar bizim, Ahmet Arif ne kadar bizimse bu değerlerin hepsi bizim Türkiye’de yaşayan 75 milyon Kürt-Kürk varsa hepimizin
Kılıçdaroğlu: Kimse vatandaşa ayyaş, çapulcu gibi laflar kullanamaz
Demokrasiyi savunan adamın yüreğinde insan sevgisi olmalı. Aksi halde bu ülkeye demokrasiyi getiremeyiz. Demokrasi için ağır bedeller ödedi bu toplum." diyen Kılıçdaroğlu, "AKP'ye oy veren tüm kadın kardeşlerime sesleniyorum.
Trabzon'da Türkçe Olimpiyatları coşkusu
Bu sevda, bu gönüllülük, bu insan sevgisi, bu dil, bu kültür sevgisi dalga dalga dünyayı saracak, dünyanın 198 ülkesinde ilmek ilmek işlenecek. Dünyanın 7 milyarı aşan nüfusuna sirayet edecek ve mutlaka barışın gelmesine, güçlülerin değil haklıların huzur bulmasına vesile olacak.
Vali Kıraç: Çözümün başarıya ulaşması için insan sevgisi çok önemli
İnsan sevgisi olmadan hiçbir başarının yakalanamayacağını belirten Kıraç, “Bu güzel ortamın daha barışçıl yapıya sağlam temellere dayanması için herkese görev düşüyor. Biz bu noktada olmak durumundayız.
Van’a kitap fuarı
Bunlarla birlikte hatta en önemlisi anne ve babaya saygı, çevreyi koruma, temizlik, dürüstlük, çalışkanlık, insan sevgisi gibi güzel davranışlara teşvik edici mesajlar içermelidir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; tatilde kitap okuyan, tatil kitaplarıyla ders tekrarı yapan öğrenciler, öğrenmeye daha istekli ve öz güvenleri daha sağlam olarak bir
Özel Muzaffer Ancın öğrencisi resimde Türkiye birincisi oldu
AYDIN - Eskişehir Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünü’nün düzenlediği 4. Yunus Emre ve İnsan Sevgisi konulu resim, şiir ve makale yarışması sonuçlandı.
Doğan: Tuncelililer ızdırap ve acıya rağmen insan sevgisinden bir şey yitirmedi
İzzettin Doğan, Tunceli insanının yıllarca ızdırap ve acıya rağmen insan sevgisinden hiçbir şey yitirmediğini, Tunceli'de yaşayanların sağlam değerlere sahip olduğunu söyledi.Tunceli’de, iki günden bu yana Akil İnsanlar Heyeti Doğu Anadolu Bölgesi Grubu ile birlikte temaslarda bulunan Prof.
Dünya Ehlibeyt Vakfı saldırıları kınadı
İnsan sevgisi ve hak-hukuk inancını taşıyanlar şiddete asla başvurmazlar. Yapılan bu saldırı Türkiye adaletine ve demokrasisine yapılmış menfur bir terör olayıdır.
Erdoğan: Bazı densizler İstiklal Marşı'nın son dört kıtasını dinlemeli
Kalbinde millet sevgisi, ülke sevgisi, insan sevgisi olmayanlar milletimizin kutsal değerlerinden nasibini alamayanlar onların boşuna öldüğü iddiası ile ancak kendilerini küçültürler, kendilerini alçaltırlar.
Gönüllü Türk doktorları Nijerya'da hastane yaptırdı
Ülkemiz insanının yardımseverliliği, insan sevgisi, fedakarlığı bu eser ile birlikte Nijerya'da hissedilecek." diye konuştu. Eroğul, Türk doktor ve sağlık çalışanlarınca yapılan ameliyat, ilaç ve tıbbi cihaz yardımların bir gün mutlaka bu ülkelerin insanları ve yöneticilerince minnet
30 bin lira ödüllü yarışmada mahalleli Yunus Emre için oynayacak
Hak Aşığı Yunus Emre’nin dünya görüşü, insan sevgisi ve sanatçı kişiliğinin yaşatılması ve düşüncelerinin toplumun bütün kesimlerine özellikle genç nesle tanıtılması amacıyla “Mahalleler Yarışıyor” tiyatro yarışması düzenlendi.
Bahçeli: Polise silah çekmeye yeltenenler Başbakan’ın yanında hizalandı (2)
ANKARA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Polise silah çekmeye teşebbüs eden, aklı ve gönlü dağda kalmış, fikri ve insan sevgisi kurumuş BDP’li sefiller Başbakan’ın yanında hizalanmış, yanında çözüm sırasına girmiştir.
Yunus Emre'yi en iyi anlatan film senaryosu başvuru süresi doldu
Uluslararası Eskişehir Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası kapsamında açılan üç yarışmada da Yunus Emre'nin dünya görüşü, insan sevgisi ve sanatçı kişiliğinin yaşatılması ve özellikle gençler başta olmak üzere düşüncelerinin bütün kesimlerince tanınması hedefleniyor.
Prof.Dr. Ateş: Mevlana’nın düşünce kaynağını Kur’an ve sünnet oluşturuyor
Mevlana’nın engin insan sevgisi ve hoşgörüsü tüm insanlığı kuşatmıştır.” şeklinde konuştu. Çok sayıda davetlinin katıldığı programda Ç.
Şivan Perwer: Türkiye'ye gittiğimde Trabzon'da da konser vermek istiyorum
Bende insan sevgisi vardır. Ama geldiğim toplum, acı içerisinde. Kendi yarasının dermanını aramayan o yara ile ölür. Benimki budur derman aramak.
Sivassporlu futbolcular organlarını bağışladı
‘Ben öldüğümde benim organlarımla en az 5 kişi hayat bulsun’ demek gerçekten insan sevgisi gerektirir” ifadelerine yer verdi.Sağlık Müdürü Bahattin İlter ise Organ Bağışı Haftası’nda yapılan etkinliklerden söz ederek, amaçlarının organ bağışı konusunda farkındalık oluşturmak olduğunu
Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a: Dön aynaya bak, 'bahtsız bedevi'yi göreceksin
grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Ataşehir'de Bülent Ecevit Parkı'nı açtıklarını hatırlatarak, Ecevit'in yüreğinde insan sevgisi, vatan sevgisi olduğunu, onun bir halk adamı olduğunu söyledi.
Kılıçdaroğlu: İzmir, Türkiye'nin değil dünyanın imrendiği bir kent
Yüreğinde insan sevgisi olan başkanlarımız bu hizmetleri yapıyor. Onlara sizlere hizmet ettikleri için şükran borçluyum." dedi. İzmirlilerin güzel bir kentte, barış ve huzur içinde yaşadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, bütün arzusunun Türkiye'nin tamamının İzmir gibi olması olduğunu söyledi.
Kılıçdaroğlu: Biz insanların kılık kıyafetiyle, inançlarıyla uğraşmayız
Yüreğimizde insan sevgisi var, biz insanların kılık kıyafetiyle, inançlarıyla uğraşmayız. İşi var mı, çocuğu okula gidiyor mu, giderken karnı doyuyor mu onunla uğraşırız.
TEKRAR-Arınç: Diyarbakır Emniyet Müdürü konusunda Başbakan da haklı ben de
İnsan sevgisi, millet sevgisi vardır. Allah herkese nasip etsin." ifadelerini kullandı. (CİHAN)
Arınç: Emniyet müdürüne desteğim konusunda sözümün arkasındayım
Çünkü ağlayan insanda vicdan, edep ve insan sevgisi olur." şeklinde sözlerini tamamladı. (CİHAN)
Ressam Resuloğlu, 'Renk Çalarlarım' isimli resim sergisini Side'de açtı
Rusya Sanatçılar Birliği üyesi olduğunu hatırlatan ressam Resuloğlu, sergideki dinlerin kardeşliği, insan sevgisi, mitoloji, müzik ve Side'yi anlatan yağlı boya resimlerini 11 yılda yaptığını söyledi.
Tasavvufu ve semayı dünyaya sevdiriyorlar
bölümünün maddi doygunluğa ulaşmış ülkeler olduğunu hatırlatan Belviranlı, Mevlana'nın şahsında ve düşüncelerinde tecessüm eden ilahi aşk, engin hoşgörü, insan sevgisi gibi değerlerin bu insanları mana alemine çektiğini kaydetti.
'Anaları ağlatmayın' yürüyüşü CHP’li kadın vekili ağlattı
Biz çocuklarımızın insan sevgisi, vatan sevgisi ve onları birleştirecek başka unsurlar ile beslenmesini istiyoruz.” dedi.Çocukları kötü yollardan koruyacak adımların atılmasını isteyen CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli, şöyle devam etti: “Biz çocuklarımızın terörist olmasına neden
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Terör örgütü zalimliğini her fırsatta gösteriyor
Allah korkusu, millet saygısı ve insan sevgisi taşımayan kara kalpliler bayramı da, Ramazan ayını da hepimize zehir etmişlerdir. Aziz milletimizin olanlardan dolayı ne dayanacak hali, ne de sabredecek zamanı kalmıştır.
Vakfıkebir İHL mezunları hasret giderdi
Bu salondan ve bu okuldan mezun olanlardan vatan haini çıkmaz” diyen Bakan Yardımcısı Balta; “İnsan sevgisi, vatan sevgisi millet ve bayrak sevgisinin en üst seviyede olduğu makamlar İmam Hatip Liseleridir.
Bakan Şahin: Türk milleti olarak bir ve diri olmalıyız
İnsan sevgisi için burada. Ve hepsini bize sağlayan Yüce Allah'a imanımız için burada. İyi ki buradasınız ve herkese örneksiniz'' ifadelerini kullandı.
Yalvaç’a 30 Hindistanlı öğrenci geldi
Gönlünüzde insan sevgisi eksik olmasın. İnsan sevgisi gönüllerde olduğu müddetçe Allah size her zaman yardım eder." diye konuştu.
Medeniyetler Korosu, Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi
İnsan sevgisi ve kardeşlik ekseni üzerine inşa edilmiş bir Anadolu toprağı olan Hatay’ın farklılıklarını bir zenginlik unsuruna dönüştürmeyi günlük hayatın bir parçası haline getirdiğini ifade eden Lekesiz, “Farklı dinlerden
İKÇÜ Tıp Fakültesi'nde ilk yıl başarısı
Tıp mesleğini tercih edecek gençlere önemli tavsiyelerde bulunan Malas, özellikle tıbbın olmazsa olmaz ilkelerini içinde sindirmiş, insan sevgisi ve çalışma prensiplerini her şeyin üstünde gören gençlerin seçmesi gerektiğini belirtti.
Erzincan Polis Meslek Yüksek Okulu'nda mezuniyet coşkusu
insan haklarına saygılı, hukukun üstünlüğüne inanan, milletine hizmeti kutsal bir görev sayan, demokrasiyi özümsemiş, bilgili, ahlaklı, sinesi vatan ve insan sevgisi ile dopdolu pırıl pırıl 142 genç polisimizi emniyet teşkilatımıza kazandırmanın heyecanı ve sevinci içerisindeyiz.
Kılıçdaroğlu: Başbakan'ın Uludere'deki olayı sonradan öğrenmesi vahim (2)
Kendisinin ve partisinin vatandaşlara terörü bitirmek için sözü olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Çünkü bizim yüreğimizde insan sevgisi var. Önümüzdeki hafta Sayın Faruk Loğoğlu ve bir grup milletvekili arkadaşımız Sayın Cemil Çiçek gidecekler, terör nasıl çözülür ve izlenecek yol haritası nasıldır
Kılıçdaroğlu: Yasak getirmezseniz, engellemezseniz namertsiniz
Bir ortak paydamız var, insan sevgisi. Bir ortak paydamız var onurlu Türkiye. Bir ortak paydamız var bağımsız Türkiye. Bir ortak paydamız var özgür Türkiye.