insan tacirleri

NSA, yılda 250 milyon internet kullanıcısını kayıt altına almış
Sözcü ofisi, NSA’in teröristler, insan tacirleri ve uyuşturucu kaçakları gibi diğer ülke istihbarat çalışmalarına odaklandığını savundu. Sözcü Turner, Adalet Bakanlığı’nın NSA’ye verdiği yetkiyi, ABD vatandaşı ya da daimi ikameti bulunanların bilgilerinin "kullanılması ve yayılmasını en aza indirmek"
İnsan tacirlerinden kaçmak isterken dördüncü kattan düştü
İnsan tacirleri tarafından kiralanan daireye kilitlendiği iddia edilen İran ve Afganistan uyruklu 12 kişi gözaltına alındı. Binadan düşerek ağır yaralanan şahsın, 5 katlı binanın dördüncü katındaki daireden su tahliye borularına tutunarak aşağıya inmeye çalıştığı, borunun kopmasıyla
Altınova'da dokuzu çocuk 49 kaçak yakalandı
Midilli Adası'na geçmek için Altınova'ya insan tacirleri tarafından bırakıldığı sanılan kaçaklarla birlikte şişme bot, can yelekleri ve hava pompası ele geçirildi. Kaçakların, sorgulamalarının ardından sınırdışı edileceği bildirildi.
Endonezyalı kadın işçiler, insan kaçakçılarının elinden kurtarıldı
CAKARTA - Endonezyalı kadın işçiler, Malezya’da yapılan bir operasyon ile insan tacirlerinin elinden kurtuldu. Kurtarılan toplam 104 kadın işçiden 82’si ilk kafile ile bugün saat 14.
İzmir'de 7 insan taciri tutuklandı
Polisin adım adım takip ettiği kaçak göçmenler, insan tacirleri tarafından minibüslere bindirilerek yola çıkarılınca operasyon düzenlendi. Polis operasyonuyla, aralarında Filistin, Suriye, Myammar ve Afganistan vatandaşlarının bulunduğu 126 kaçak göçmen ile bunları yasadışı yollarla yurtdışına kaçırmak isteyen
Muğla’da göçmen kaçakçılarına ağır darbe
Kişi başına ortalama 3 bin dolara yurtdışına çıkış garantisi veren insan tacirleri, son üç ayda düzenlenen operasyonlarla yabancı uyruklu 331 kaçağı ülke dışına çıkarmaya çalışırken yakalandı.Göçmen kaçaklığının önüne geçmek amacıyla yapılan operasyonlarla son üç ay içinde çeşitli ülkelerden toplam 331 kaçak, Muğla kıyılarında yakalandı.
Türkiye'nin esnek vize politikası, yabancıları insan tacirlerine kurban yapıyor
BURSA - Esnek vize politikasından yararlanarak Türkiye'ye gelen yabancıların izinsiz ikamet, vize ihlali gibi yasadışı duruma düşmeleri neticesinde insan tacirleri için birer kurban haline geldiği bildirildi.
Zincirlenerek eve hapsedilen Afganları polis kurtardı
İddialara göre, kimliği henüz bilinmeyen insan tacirleri, Afganistan uyruklu 6 kişiyi ayaklarından zincirleyerek 4 katlı binanın ikinci katında hapsetti. Ayakları birbirine zincirle bağlı olan 2 Afgan kurtulabilmek için ikinci kattan atladı.
Hollanda sınırdan geçenleri kamerayla takip edecek
Hollanda'nın Almanya ve Belçika ile olan sınır hattına yerleştirilen kameralar aracılığıyla uyuşturucu kaçakçıları, insan tacirleri ve kaçak göç girişimlerine karşı daha etkili mücadele hedefleniyor. Aşağı Saksonya Eyaleti İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Hollanda İçişleri Bakanlığı'nın uygulama hakkında Alman tarafını bilgilendirdiği belirtilerek, yeni gözetim
Kaçaklar, terminalde otobüs beklerken yakalandı
EDİRNE - Edirne’nin Keşan ilçesinde insan tacirleri tarafından yol kenarına bırakılan 12 kaçak, İstanbul’a geri dönebilmek için terminalde otobüs beklerken yakalandı. Yurda kaçak yollardan giriş yapan 12 kaçak, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından Keşan civarında bırakıldı.
Fuhuş tacirleri cezaevine girince, mağdur sayısı azaldı
İnsan tacirleri bu tür kişileri genellikle şiddetle, psikolojik baskıyla zorla çalışmaya itiyor. Risk grupları 18-35 yaş arası kadınlar.
Mustafa Öztürk: Haiti'de insanlık dibe vurdu, organ mafyası iş başında
Batı ülkelerinden gelen misyoner kuruluşlar, organ mafyaları ve insan tacirleri binlerce yetim çocuğu kaçırdı. Çocukları fuhuş sektöründe ve köle olarak kullanmak için kaçıranlar var. Haiti hükümeti çok aciz.
İnsani Yardım Vakfı, Diyarbakır'da 'Uluslararası Yetim Buluşması' düzenleyecek
Organ mafyası, insan tacirleri gibi tehditlere karşı yetim çocukların güvenilir ortamlara nakli sağlanır. Yetimlere maddi destek ve eğitim desteği sağlanır.
Filistinli yetim çocuk: Gazze'de hiçbir şeyden emin değiliz
Yavuz Dede savaş, işgal, doğal afet ve yoksulluk sebebiyle yetim sayısının her geçen gün arttığını, bu yetimlerin bazı ülke ve bölgelerde insan tacirleri, organ mafyası ve misyoner kuruluşlarının eline düştüğünü söyledi.
42 kişi botları konvoy yapıp Yunanistan'a kaçmak istedi
İnsan tacirleri olduğu öne sürülen, S.M.D. ile U.A adlı 2 Türk de gözaltına alındı.
Devrek'te Kutlu Doğum etkinliği
Cahiliye döneminde insanlar köle olarak satılıyordu şu an yine insan tacirleri tarafından ve kadın ticareti yapanlar tarafından yine satılıyor. Şimdiki cahiliye dönemi Efendimizin döneminden daha tehlikeli boyutlar aldı.
Ceyhan'da Somali uyruklu 8 kaçak yakalandı
Her bir şahıstan 200 dolar para aldıkları iddia edilen aralarında minibüs sürücüsü olmak üzere 5 kişilik insan tacirleri jandarma tarafından ifadeleri alındıktan sonra Ceyhan Adliyesi'ne sevk edildi.
İnsan tacirleri, ailelerini kaybetmiş çocukları seçiyor
İnsan tacirlerinin kaynak ülkede kendileri için ilerde sorun çıkarmayacak savunmasız bireyleri hedef aldığı ifade ediliyor. Eşlerinden ayrılmış bireyler, ailelerin kaybetmiş çocuklar, kadınlar, bekar ya da boşanmış çocuklu anneler, çoğunlukla gelir düzeyi düşük bireyler, aile içi şiddete