insan tacirliği

Suriyeli fabrikatör Türkiye'ye kaçtı, insan ticaretinden gözaltına alındı
İzmir-Aydın otoyolu üzerinde düzenlenen operasyonda, 25 kaçak ve insan tacirliği yapan 8 şebeke elemanı yakalandı. Kaçaklar sınırdışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edilirken 8 zanlı ise sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.
Keşan’da 58 kaçak yakalandı
Sürücü Şahin Bozuk ise çıkarıldığı mahkemece 'İnsan tacirliği yapmak' suçundan tutuklanarak Keşan Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Öte yandan kaçan diğer sürücünün yakalanması için araştırma başlatıldı.
29 göçmen havasızlıktan boğulmak üzereyken bulundu
İfadesi alınan sürücü İnce, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece “İnsan tacirliği yapmak” suçundan tutuklanarak Keşan Kapalı Cezaevi’ne konuldu. (CİHAN)
Kaçakların hayalini "karaçay" şifresi bitirdi
İSTANBUL - Somalili bir grubun yönettiği insan tacirliği çetesinden 17 kişi tutuklandı. Kumkapı’daki evlere getirilerek bir süre bekletilen ve yaklaşık 6 bin 500 dolar para karşığılında Yunanistan’a geçirilmeyi bekleyen kaçaklarin hayalleri, karşılarında polisi
Rusya İçişleri Bakanı: Eski SSCB toprakları mafya coğrafyasına dönüştü
El ele vererek; toplumumuzu uluslararası terörizm, aşırılıkçılık, uluslararası suç dünyası, uyuşturucu trafiği, yasa dışı göç, insan tacirliği, yasa dışı silah satışı gibi tehditlerinden ancak koruyabiliriz.
İnsan tacirlerine yönelik operasyonun şüphelileri adliyeye sevk edildi
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 6 aylık takip sonrası başlattığı operasyonda insan tacirliği yaptıkları iddia edilen bir şebeke ortaya çıkarıldı. Soruşturmanın ilerleyen aşamasında şebeke elemanlarıyla bazı polislerin de bağlantılı olduğu belirlenince Yabancılar Şube Müdürlüğü'nde görevli 4 amir ile toplam 17 polis
Zorla fuhuş yaptırmak suçundan 2 kişi adliyeye sevk edildi
İki zanlı insan tacirliği ve zorla fuhuş yaptırmak suçlarından adliyeye sevk edildi. Zanlıların sorguları sürüyor.