insan ticareti yapmak

Ünlü yapımcı Bursa’daki rüşvet operasyonunda tutuklandı
Zeynep Dizdar, Toprak, Tuğba Özerk gibi ünlü sanatçıların eserlerine yapımcılık hizmeti veren Doğan Karakaya da 'Kurulan suç örgütüne yöneticilik yapmak, insan ticareti yapmak' iddiasıyla suçlandı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan Doğan Karakaya ile 9 arkadaşı tutuklandı.
Fuhuş çetesine operasyon: 18 gözaltı
Gözaltına alınan 18 şüpheli ise ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’, ‘örgüte üye olmak’ ve ‘örgütlü olarak insan ticareti yapmak’ suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. OPERASYON KAMERADA
Ukraynalı kadınları, çocuk bakıcısı olarak getirilip fuhuşa zorlamışlar
İfadeleri alınan 6 zanlı ise “İnsan ticareti yapmak, fuhşa teşvik, aracılık, yer temin etmek, resmi belgede sahtecilik, başkalarına ait kimlik bilgilerini kullanmak ve uyuşturucu madde bulundurmak" iddiasıyla adliyeye sevkedildi.
Çoçuklara fuhuş yaptıran çeteye operasyon: 36 kişi gözaltına alındı
örgüte üye olmak ve örgüt kapsamında fuhşa teşvik ve aracılık etmek, fuhşa yer temin etmek ve çaresizliklerinden yararlanarak kişileri fuhşa teşvik etmek, insan ticareti yapmak, küçük yaşta çocukları fuhşa teşvik etmek, cinsel istismar" suçlarından sorgularının sürdüğü bildirildi.
Diyarbakır Emniyeti'nden 37 farklı adrese eş zamanlı fuhuş operasyonu
Gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde 'fuhuş için yer temini ve aracılık etmek ve fuhuş için insan ticareti yapmak' suçlarını işleyen 5 şahsı yakaladı. Olaylarda mağdur olan 3 şahıs da koruma altına alındı.
Fuhuş çetesine baskın, 16 kişi tutuklandı
Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan 4'ü kadın 22 kişi, "Fuhuş amaçlı organize suç örgütü kurmak, yönetmek, fuhuş amaçlı insan ticareti yapmak, fuhuş için yer ve imkan sağlamak, fuhuşa aracılık etmek.
Fuhuş amaçlı organize suç örgütü çökertildi
Adana Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro ekiplerince yapılan çalışmalarda “fuhuş amaçlı insan ticareti yapmak, fuhuş için yer ve imkan sağlamak, fuhşa aracılık ettikleri” belirlenen örgütü yöneten M.K. ve H.K., M.D., C.
Cezaevinden çıkan Ünlü'yü sevenleri karşıladı
12 Aralık 2011 tarihinde tutuklanan Ünlü, ‘haksız çıkar sağlamak için kurulan örgüte yardım etmek, 2 kez insan ticareti yapmak, cinsel saldırı ve hürriyetten yoksun bırakmak’ suçlamasıyla yargılanıyor.
Metris Cezaevi önünde tahliye sevinci
‘Haksız çıkar sağlamak amacıyla kurulan örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek’, ‘İnsan ticareti yapmak’, ‘Cinsel saldırı’ ve ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak’ iddialarıyla yargılanan ve hakkında 25 ile 53 yıl arasında hapis cezası istenen Ünlü hakkında verilen
'Cübbeli Ahmet'e tahliye
12 Aralık 2011 tarihinde tutuklanan Ünlü, ‘haksız çıkar sağlamak için kurulan örgüte yardım etmek, 2 kez insan ticareti yapmak, cinsel saldırı ve hürriyetten yoksun bırakmak’ suçlamasıyla yargılanıyor.
Bursa'daki çete operasyonunda gözaltına alınan 43 kişi adliyeye sevk edildi
'İnsan ticareti yapmak, çocuğu fuhşa teşvik, alıkoymak, yağma, işyeri kurşunlama, fuhşa teşvik, zorla senet imzalattıkları' iddia edilen suç örgütü üyelerine yönelik operasyonlarda 3 milyon lira tutarındaki imzalı 522 senet ve 13'ü ruhsatsız
Fuhuş yapmayı reddeden Rus doktor, işkence nedeniyle akıl sağlığını kaybetti
Zanlılar ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, yönetmek ve üye olmak, örgüt faaliyetleri kapsamında insan ticareti yapmak, fuhşa aracılık ve yer temin etmekle’ suçlanıyor. Örgüt lideri olduğu iddia edilen M.
Fuhuş yapılan 4 otele faaliyet men cezası
örgüte üye olmak, fuhşa aracılık ve yer temin etmek, fuhşa teşvik etmek, fuhuştan maddi menfaat temin etmek, yaşı küçük kızın fuhşuna aracılık etmek ve insan ticareti yapmak’ suçlarından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine kondu.
Cübbeli Ahmet'in tahliye talebi reddedildi
Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, sanık Ahmet Mahmut Ünlü'nün, "Haksız çıkar sağlamak amacıyla kurulan örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek", "İnsan ticareti yapmak", "Cinsel saldırı" ve "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak" suçlarından 25 yıldan 53 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep ediliyor.
Adliye önünde toplanan binlerce kişi, 'Cübbeli'ye destek verdi
Ahmet Mahmut Ünlü, ‘Haksız çıkar sağlamak için kurulan örgüte yardım etmek, 2 kez insan ticareti yapmak, cinsel saldırı ve hürriyetten yoksun bırakmak' suçlamalarıyla yargılanıyor.Duruşmanın başlamasıyla Ünlü’nün sevenleri Çağlayan Adliyesi’ne geldi.
'Cübbeli' nin yargılandığı davava devam ediliyor
Ahmet Mahmut Ünlü, ‘Haksız çıkar sağlamak için kurulan örgüte yardım etmek, 2 kez insan ticareti yapmak, cinsel saldırı ve hürriyetten yoksun bırakmak’ suçlamalarıyla yargılanıyor.Duruşma öncesi Ünlü'ye destek amacıyla çok sayıda vatandaş adliye önüne geldi.
Cübbeli Ahmet'in tahliye talebi reddedildi
Sanığın, “Haksız çıkar sağlamak için kurulan örgüte yardım etmek, 2 kez insan ticareti yapmak, cinsel saldırı ve hürriyetten yoksun bırakmak” suçlarından cezalandırılmasının istenildiğini belirten mahkeme, “Sanık hakkında isnad edilen suçların yasada öngörülen
Cübbeli Ahmet, hakim karşısına çıkacak
Ahmet Mahmut Ünlü, 'Haksız çıkar sağlamak için kurulan örgüte yardım etmek, 2 kez insan ticareti yapmak, cinsel saldırı ve hürriyetten yoksun bırakmak' suçlamalarıyla yargılanıyor. (CİHAN)
Cübbeli Ahmet duruşması için gizlilik talep edildi
Ahmet Mahmut Ünlü, 'Haksız çıkar sağlamak için kurulan örgüte yardım etmek', '2 kez insan ticareti yapmak', 'cinsel saldırı ve hürriyetten yoksun bırakmak' suçlamalarıyla yargılanıyor. (CİHAN)
Cübbeli hakkındaki iddianame mahkemeye gönderildi
Ünlü, örgüte yardım etmek, insan ticareti yapmak, cinsel saldırı ve hürriyetten yoksun bırakmakla suçlandı. Ünlü'nün 45 yıl 6 aya kadar hapsi istendi. (CİHAN)
İnsan kaçakçılarına büyük darbe: 83 gözaltı
bir diskoya yapılan baskında gözaltına alınan Özbek uyruklu bir kadının kendisine zorla fuhuş yaptırıldığını iddia etmesi üzerine iş yerinin 2 çalışanı ‘İnsan ticareti yapmak’ suçundan gözaltına alınmıştı.
Göçmen operasyonundan ünlü modacı çıktı
Polisin operasyon kapsamında toplam 10 şüpheliyi gözaltına aldığı ve şüphelilerin "İnsan ticareti yapmak ve fuhuşa yer temin etmek" suçlarından haklarında soruşturma yürütüldüğü kaydedildi. Uluslararası göçmen kaçakçılığı yapan bir şebekeyi 6 aydır takip eden Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, dün tespit edilen bazı adreslere operasyon
Kamyon kasasından 150 bin paket kaçak sigara ile 53 kaçak mülteci çıktı
kamyon sürücüleri Mehmet Bulut ve Adem Beşer ile kamyona öncülük ve yol kontrolünü sağlayan araçta bulunan Yakup Gültekin, Ömer Batur ve Murat Kandemir’de “insan ticareti yapmak, aracılık ve kaçakçılık” suçlarında gözaltına alındı.
Savarona davası sona erdi
Başkanı Mustafa Zeki Söğüt oy birliğiyle, İşadamı Tevfik Arif, Ekaterina Maisuradze, Eldar Baiogliev, Hülya Erdoğan, Ebubekir Sıddık Tekin ve Veysi Avcı'nın ‘insan ticareti yapmak, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kurulan örgütü üye olmak ve fuhşa aracılık etmek’ suçlamalarından beraatına karar verildiğini açıkladı.
Uluslararası fuhuş çetesinin elebaşları karı koca çıktı
Gözaltına alınan zanlılar, sorgulanmalarının ardından fuhuş amaçlı insan ticareti yapmak, fuhuş amaçlı örgüt kurmak, yönetmek ve üye olmak suçlamalarıyla İzmir Adliyesi'ne sevk edildi. Yabancı uyruklu kadınlarınsa sağlık kontrollerinin ardından Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne gönderilip sınırdışı edileceği belirtildi.
Zorla fuhuş yaptırılan 8 yabancıdan 4'ü hastalıklı çıktı
(66), sorgularının ardından fuhuş amaçlı insan ticareti yapmak suçlamasıyla bugün hakim karşısına çıkarıldı. Kendilerine zorla fuhuş yaptırıldığı iddia edilen 4 yabancı uyruklu kadın, Fethiye Emniyeti’ndeki işlemlerinin ardından ülkelerine gönderilmek üzere yolcu otobüsü
Genelev çetesine büyük darbe
18'i ''suç işlemek amacıyla silahlı suç örgütü kurmak, yönetmek, suç örgütüne üye olmak, su örgütüne yardım etmek, suç örütü adına faaliyette bulunmak, insan ticareti yapmak, silahla adam yaralama, iş yeri kurşunlama, zorla kadın çalıştırmak, fuhuş yapmaya zorlamak, uyuşturucu madde bulundurmak, kullanmak ve ticaretini yapmak, resmi
Yurt dışından getirdikleri kadınlara fuhuş yaptıran şebeke çökertildi
'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak', 'örgüte üye olmak', 'fuhşa aracılık etmek', 'yer ve imkan sağlamak' ve 'insan ticareti yapmak' suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi. Emniyetten serbest bırakılan diğer şüphelilerin tutuksuz yargılanacağı öğrenildi.
Trabzon'da fuhuş operasyonu: 18 kişi gözaltına alındı
amaçlı suç örgütü kurmak, yönetmek, örgüte üye olmak, örgüte yardım ve yataklık yapmak, yurda illegal yollardan fuhuş amaçlı bayan sokmak, fuhuş amaçlı insan ticareti yapmak, zorla fuhuş yaptırmak ve fuhşa teşvik, aracılık ve yer temin etmek" suçlaması ile ilgili olarak 3 otel, 6 kafe ve 8 ikamet olmak üzere toplam 17 adrese eş zamanlı
Mehmet Ağar'dan sürpriz ziyaret (Özel)
Antalya Kapalı L Tipi Cezaevi'ne gönderdi zanlılar, 'suç örgütü kurmak ve üyesi olmak, bir örgüt faaliyeti çerçevesinde fuhuş yaptırmak ve fuhuş amaçlı insan ticareti yapmak'la suçlanıyor. Tevfik Arif savcılık sorgusunda hakkındaki suçlamaları kabul etmemişti.
Konya'da fuhuş operasyonu
ve 'insan ticareti yapmak'la suçlanıyor. Öte yandan fuhşa zorlanan yabancı uyruklu kadınların yapılan sağlık kontrolünde frengi olduğu tespit edildi. Operasyon kapsamında 8 gram esrar,4 otomobil, 1 motosiklet, 60 adet dolu fişek, 13 bin 500 lira, bin 425 euro, 4 bin 350 dolar ile 20 bin 500 lira değerinde ziynet eşyası
Mail ihbarıyla insan ticareti yapan grup ortaya çıkarıldı
Daha önce de ''insan ticareti yapmak'' suçundan yakalanan B.Y'ye yönelik araştırma ve takip başlattı. Yapılan çalışmalarda şebekenin, Rus uyruklu A.
Fuhuş operasyonu şüphelileri adliyede
Polisin çok sayıda adrese şafak vakti yaptığı operasyonlarda 30 kişiyi daha gözaltına aldığı ve bu kişilerin insan ticareti yapmak, fuhuşa aracılık etmek ve örgüt kurmak suçlamalarıyla adliyeye sevk edildiği açıklandı.
Ardahan fuhuştan gözaltına alınan şüpheliler mahkemeye çıkarıldı
Soruşturma kapsamında 'örgüt kurmak, üye olmak, uluslararası insan ticareti yapmak, fuhuşa teşvik, cebir veya tehdit kullanarak fuhuşa sevk, ateşli silahlar yasasına muhalefet, görevi kötüye kullanmak' suçlarından Ardahan ile 7 değişik ilde aralarında silahlı, silahsız kamu görevlilerinin bulunduğu
Ardahan'da fuhuş operasyonu: 104 kişi gözaltına alındı
Soruşturma kapsamında; örgüt kurmak, yönetmek, örgüte üye olmak, örgütün faaliyetleri kapsamında uluslararası insan ticareti yapmak, fuhşa teşvik, cebir veya tehdit kullanarak fuhşa sevk, fuhuş için yer temin etmek, tehdit, ateşli silahlar yasasına muhalefet, görevi kötüye kullanmak suçlarından
7 kişilik fuhuş çetesi adliyeye sevk edildi
Gözaltına alınan 7 kişi ise "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kurulan örgüt kapsamında insan ticareti yapmak ve zorla fuhuş yaptırmak" suçlarından adliyeye sevk edildi. Öte yandan geçtiğimiz Mart ayında merkez Osmangazi ilçesi Çırpan Mahallesi'nde meydana gelen olayda bir apartmanın 8.
Pasaportlarına zorla el koydukları yabancı uyruk kadınlara fuhuş yaptıran çete çökertildi
Gözaltına alınan 7 kişi ise 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kurulan örgüt kapsamında insan ticareti yapmak ve zorla fuhuş yaptırmak' suçlarından adliyeye sevk edilecek. Öte yandan geçtiğimiz Mart ayında merkez Osmangazi ilçesi Çırpan Mahallesi'nde meydana gelen olayda bir apartmanın 8.
Ağrı'da fuhuş çetesi çökertildi
'organize şekilde insan ticareti yapmak, yabancı uyruklu bayanları fuhşa teşvik etmek, bunun yolunu kolaylaştırmak, fuhuş için aracılık ve yardımcı' oldukları gerekçesiyle tutuklandı. Öte yandan, yabancı uyruklu G.
Fuhuştan gözaltına alınan 65 kişi adliyeye sevk edildi
Rize'de yabancılara yönelik yapılan operasyonda fuhuş yapmak, fuhşa yer temin etmek ve insan ticareti yapmak'' iddiası ile gözaltına alınan 65 kişi adliyeye sevk edildi. Rize Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler 3 aydır sürdürdükleri teknik ve fiziki takip sonucu il merkezinde otel, disko ve bar gibi 21 eğlence merkezine yönelik düzenlenen
Fuhuş operasyonunda 65 kişi gözaltına alındı
Rize'de yabancılara yönelik gerçekleştirilen operasyon kapsamında fuhuş yapmak, fuhşa yer temin etmek ve insan ticareti yapmak suçundan 65 kişi gözaltına alındı. Rize Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler uzun süren takipler sonucu il merkezinde bulunan otel, disko gibi 21 eğlence merkezine yönelik eşzamanlı operasyon düzenledi
Gebze'de 52 kişilik fuhuş çetesi çökertildi
Gözaltına alınan 60 kişiden 52'si "insan ticareti yapmak, örgütlü fuhuş yapmak, fuhşa yer temin etmek ve aracılık yapmak suçuyla adliyeye sevk edildi. Başında Bahar lakaplı Özbekistan uyruklu bir kadının bulunduğu fuhuş çetesindekilerden 29'unun yabancı, 23'ünün Türkiye Cumhuriyeti uyruklu olduğu öğrenildi.
Kırşehir'de fuhuş operasyonu: 4 kişi gözaltına alındı
Kırşehir'de yapılan operasyonda, 'fuhşa aracılık ve yer temini etmek, fuhuş amaçlı insan ticareti yapmak' suçlarını işledikleri iddiasıyla 4 kişi gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Bürosu Amirliği ekiplerinin, Kırşehir merkezde bir eve düzenlediği operasyonda, "fuhşa aracılık ve yer temini etmek, fuhuş amaçlı insan
Antalya'da yakalanan 'Yarasa' tutuklandı
Baran, Hollanda'da uyuşturucu ve insan ticareti yapmak, kara para aklamak ve işkence yaparak zorla fuhuş yaptırdığı gerekçesiyle 7,5 yıl cezaya çaptırılmıştı. Baran'a, sadece geceleri dışarı çıkması nedeniyle 'Yarasa' lakabı takıldığı öğrenildi.
Kırmızı bültenle aranan 'Yarasa' Antalya'da yakalandı
Şaban Baran, Hollanda'da uyuşturucu ve insan ticareti yapmak, kara para aklamak ve işkence yaparak zorla fuhuş yaptırdığı gerekçesiyle 7,5 yıl cezaya çaptırılmıştı. Baran, son olarak Hollandalı bir bayanla evlenmiş ve bir çocuğu olmuştu.
Fuhuş operasyonunda 13 kişi tutuklandı
Alanya ve beldelerinde yapılan eş zamanlı operasyonlarda yakalanan 13 kişi 'Fuhşa aracılık ve yer temin etmek, fuhuş amaçlı yurt dışından insan ticareti yapmak' suçundan yargılanmak üzere çıkarıldıkları adliye makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptıranlar adliyeye çıkarıldı
adlı kişinin liderliğinde, "Fuhşa aracılık ve yer temin etmek, fuhuş amaçlı yurt dışından insan ticareti yapmak' amacıyla kurulduğu bildirilen organize suç örgütüne yönelik Antalya İl Jandarma Komutanlığı tarafından operasyon düzenlenmişti.
Fuhuş operasyonunda gözaltına alınan kadın AİDS'li çıktı
Gözaltına alınan arasında 19 kişinin ise 'fuhşa aracılık ve yer temin etmek, fuhuş amaçlı insan ticareti yapmak' amacıyla suç örgütü kurmak suçlarıyla savcılığa çıkarılacağı bildirildi. Örgütünün elebaşının U.
Samsun'da fuhuş operasyonu: 2'si yabancı uyruklu kadın 6 kişi gözaltına alındı
Fuhuşa yer temin etmek, insan ticareti yapmak ve fuhuşa aracılık suçlarından, haklarında işlem yapılan şüpheli Yaşar Y. ve Ender Ö., polisteki sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecek.
Fuhuş zanlısına eş tepkisi: Allah belanı versin
9 zanlı 'İnsan ticareti yapmak, küçük yaştaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmak, fuhuşa aracılık etmek ve küçük yaştaki kız çocuğuyla cinsel ilişkiye grimek' suçlamalarıyla adliyeye sevkedildi.
İthal fuhuş şebekesine helikopterli baskın
Ancak olayın insan ticareti yapmak suçunu içermesi nedeniyle şüphelilerin 12 yıla varan cezalarla yargılanabilecekleri belirtildi.