insana

TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Kadooğlu: Biz doğruları söylemeye devam edeceğiz
Biz buraya tam aksine bölgeyi yatırımcı insana nasıl yardımcı oluruz. Ülkenin diğer bölgesinde bulunan diğer firmalarla nasıl buluştururuz. Onu araştırmaya geldik.
Çin’de kuş gribi yayılıyor
Ancak buna rağmen yetkililer, Çin’in yeni yılı olan Bahar Bayramı süresince büyük ölçekli H7N9 salgını beklenmediğini ve virüsün insandan insana geçmesinin zor göründüğünü açıkladı.Bu arada 38 derece ateşi olan ve 7 gün içinde canlı kanatlı hayvan ile teması olan yolcuların seyahate çıkmadan önce tıbbi teste tabi tutulması gerektiği de ifade
Rusya'nın Sesi radyosu, 17 Aralık süreci ve Türk-Rus ilişkilerini irdeledi
Cemaat Türkiye’de, özellikle medyada etkin bir güce sahip; “Zaman” gazetesi milyonlarca insana ulaşıyor. Radyo ve televizyon kuruluşları da yine cemaatin güçlü bir yapı olduğunu gösteriyor.
Erdoğan: Fotoğrafların Cenevre-2’yi olumlu etkilemesi gerekir
BRÜKSEL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye’de Esed rejiminin binlerce insana işkence ettiğini belgeleyen fotoğrafların yarın başlayacak Cenevre Konferansı’nı olumlu etkilemesini beklediklerini söyledi.
Çin’deki ''yıllık en büyük insanlık göçünde'' kuş gribi alarmı
kızın, Guangzhou’da bir kümes hayvanları pazarında diğer insanlarla temasta bulunduğu ve sadece kendilerinde virüsün görüldüğü, bu nedenle virüsün insandan insana geçtiğini söylemenin çok zor olduğu belirtildi.
Hazır giyimcilerden liderlik semineri
Rekabet koşullarının en üst düzeyde yaşandığı günümüz iş dünyasında bilgiye ve insana önem veren şirketlerin daha başarılı olabildiğini görmekteyiz.” şeklinde konuştu.
Fatih Terim: Ben tüm ülkenin teknik direktörüyüm
Bu misyon da bazen 25 milyon bazen de 80 milyon insana karşı oluyor. Özür dilenecek yerde özür dilerim. Ben cezamı çektim. Ben oyundan atılma sebebime itiraz ettiğim için bu cezayı aldım.
Kapatılan Koza Altın Madeni işçileri eylem yaptı
sendikal faaliyetlerimizi her zaman destekleyerek, işveren kimliğinin ötesinde işçisinin hak ve çıkarlarını gözeten, kullandığı ileri teknolojiler, çevreye ve insana duyarlılığıyla sektöre pek çok konuda önderlik eden Koza Altın İşletmeleri A.
Erdoğan, Japonya'da 3 dönemi savundu: Ölene kadar bu makamlarda kalamazsınız
İnsana, insan hayatına kasteden her girişim kötüdür. Bunun hiçbir şekilde istisnası yoktur. İslami terör diye, Hristiyani terör diye, Budist terör, Musevi terör diye bir şey olmaz.
Telefonla yapılan dolandırıcılık 14 milyon lirayı buldu
Yankesicilerin çelmesine takılan arasında; profesöründen ev hanımına, öğrencisinden iş adamına kadar toplumun herkesiminden insana rastlamak mümkün. Kendilerini savcı ve polis gibi tanıtarak yüzlerce kişiyi dolandıranların bir yılda 14 milyon liraya yakın haksız kazanç elde ettiği ifade ediliyor.
Kasımpaşa'lı Sanharib Malki: 15 yaşına kadar sokakta oynadım
Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılma duygusu bile çok çılgınca geliyor insana. Ancak öncelikle gerçekçi olmalıyız. Yoksa olduğumuz konumuzu asla koruyamayız. Takım olarak ligi sezon sonunda ilk beş arasında bitirmeyi hedefliyoruz.
Kadir Keleş'in Hızırbeyspor'dan Trabzonspor'a uzanan futbol yolculuğu
Bizim insanımız bizi saha içinde boğarsa, sadece bir insana yüklenirse, o insanın psikolojisi bu baskıyı kaldırmaz. Trabzonspor taraftarı bir oyuncuyu mimlerse bitti. O oyuncu ağzıyla kuş tutsa bir daha yaranamaz.
Türk işçiler Rusya'da mahsur kaldı
Suriye’den gelen yüzlerce insana ev sahipliği yapan Türkiye 60 vatandaşını Rusya’da mağdur ve mahsur durumda bırakmaması gerektiğini düşünüyorum.” dedi. Türk işçileri arasında ağabeyi Murat İnan’ın da bulunduğunu belirten Mustafa İnan, “Ağabeyimden uzun süre haber alamadık.
'Kara kıtanın kara yazgısı' albümünün galası Ankara’da yapıldı
İnşallah bu anlamlı projeyle daha çok insana ulaşıp yardımcı olacağız. Kimse Yok Mu ile irtibata geçip hem katarak için, hem de su kuyuları için üstüne düşen ne ise yapacağım.” şeklinde konuştu.
TZOB: Tarımda kooperatifler planlama ve pazarlama problemini çözemedi
Kooperatiflerin 100 milyondan fazla insana iş imkanı sağladığını vurgulayan Bayraktar, “Kooperatifçilikte ABD, Fransa, İngiltere, İtalya ve Japonya gibi ülkeler öne çıkmaktadır. İngiltere kooperatifçiliğin beşiğidir.
Bakan Eker: Sanatla toplumun gündemine gıda güvenliğini taşıyoruz
Dünyada yeteri kadar gıda maddesi oymasına rağmen, bu maddelere her insana ulaşamadığını vurgulayan Eker, şöyle konuştu: "Yeteri kadar üretildiği halde 900 milyon aç insan var. İsraf var. İnsanlar, tüketeceklerinden fazla alıyor ve israf oluyor.
Keskinoğlu, tüketiciyi bilinçlendirmek için internet TV kurdu
Keskinoğlu, projeyle 10 milyonu aşkın insana ulaşmayı hedefliyor. Sektörde 50. yılını dolduran ve gerçekleştirdiği projelerde her zaman tüketici yararını gözeten adımlar atarak sektörün öncülüğünü üstlenen Keskinoğlu, kuş gribi döneminde gerçekleştirdiği
Ersun Yanal 1. Kalite Zirvesi’ne katıldı
Kalitenin insana bağlı olduğunun altını çizen Ersun hoca, o nedenle öncelikle insanın keşfedilmesi, yeteneklerinin doğru kullanılması gerektiği üzerinde durdu. (CİHAN)
Kentsel dönüşümde riskli ilan edilen konut ve işyeri sayısı 426 bini geçti
Bir yılı aşkın süredir devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları, büyükşehirlerin nüfusu kadar insana ulaştı. İllerde belli noktalarda devam eden kentsel dönüşümle 1 milyon 200 bin vatandaşa ulaşıldı. Bu nüfusda yeni büyükşehirler; Aydın, Balıkesir, Denizli, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Trabzon ve Şanlıurfa gibi illerin nüfusunu geçti.
Maden sektörü Suriyeli mültecileri çalıştırmak istiyor
Çalışmayan insana parası yeterli olmaz. Sadece karın doyurmakla dilenci durumuna düşer. Bu insanlara iş verelim, ekonomiye katkı sağlayalım.
Konukoğlu: Yöneticiler, yerime geçer endişesi ile astlarını yetiştirmiyor
Konukoğlu, Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Güneydoğu Anadolu Şubesi tarafından Şehitkamil Kongre ve Kültür Merkezi’nde, “İnsana Dair Her Şey” temasıyla düzenlenen 6’ncı Güneydoğu İnsan Yönetimi Kongresi’nde, insan kaynaklarına ilişkin görüşlerini paylaştı.
Yaralı Afgan’ı öldüren İngiliz asker Shakespeare’den pasaj okumuş
Mahkeme başkanı, binlerce askerin savaş bölgesinde genel olarak stres altında olduğunu fakat kendilerini kontrol ederek insana yakışır şekilde davrandığını belirterek Blackman’in savunmasını inandırıcı bulmadı.
'Kulüpler, teknolojiye ilgi gösterdiğinde şikeyle maç almaktan vazgeçecek'
Şehir içi otobüsüne taş atan mı şehir içi otobüs sistemlerini daha insana yararlı hale getiren mi? Ama popüler kültür maalesef ötekinin daha fazla haber olma imkanını önümüze koyuyor. Halbuki, bu gencin daha fazla haber olma hakkı var.
BM: Suriye'deki kuşatma altındaki insanlara yardım ulaştırılamıyor
Amos, ancak Suriye'nin hala kuşatma altında bulunan yaklaşık 250 bin insana ulaşılabilmesi için kolaylıklar tanımadığını dile getirdi. BM Güvenlik Konseyi'ne Suriye konusunda verdiği brifingin ardından basın açıklaması yapan Amos, Suriye hükümetinin özellikle Konsey tarafından kabul edilen 'Başkanlık
Cameron’dan Çin’e ticari engelleri kaldırma sözü
İnsandan insana alışveriş konusunda da Çin Başbakanı Li, İngiltere’nin Çinli turistler ve işadamları için vize işlemlerini kolaylaştıracağını ve uçuşları da arttıracağını söyledi.Ülkesinin AB üyeliği konusunda artan huzursuzluğa rağmen, Çin ile AB arasında multi milyar dolarlık serbest ticaret anlaşmasına zemin hazırlamak istediğini söyleyen
70 ülkeye tohum ihracat yapılıyor, ama çok daha fazlası ithal ediliyor
Bugün 7,2 milyar olan dünya nüfusunun 50 yıl sonra 9,1 milyar insana yükseleceğinin tahmin edildiğini kaydeden müsteşar Mirmahmutoğulları, “Bu nüfusun gıda ihtiyacını karşılayabilmek için bugünkü dünya üretiminin yüzde 70 oranında artırılmış olması gerekiyor.
Erdoğan: İzmir, sizleri asla unutamayacağınız bir misafirperverlikle ağırlayacak
Akdeniz, Balkanlar ve Kafkaslar olmak üzere bölge açısından da büyük önem taşıdığını belirten Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: İzmir, 48 ülkeye ve 1,5 milyar insana sadece 3 saatlik mesafede olması hasebiyle de EXPO 2020 için son derece ideal bir konumda bulunuyor.
Yılmaz: Beş Yıllık Kalkınma Planı'nda ekonomi kadar sosyal konular da yer aldı
Türkiye öyle bir aşamaya geldi ki bundan sonra nitelikli insana ihtiyacımızı var. Türkiye nitelikli insan yetiştirmek, bu insanları dışarıya kaçırmamak, dışarıdan da tersine beyin göçünü sağlaması gerekiyor.
EXPO 2020 için geri sayım başladı
beri Türkiye'nin bu organizasyona katıldığını belirterek, ''Biz de bundan sonrasında EXPO'ya ev sahipliği yaparak her dinden, her ırktan ve her kültürden insana fayda sağlayacak bir hizmette bulunmak istiyoruz.
Lahey mahkemesi başkanı toplu mezarı ziyaret etti
Nazi kampındaki katliamdan kurtulan fakat orada annesini kaybeden Theodor Meron, “Bu yerde durmak ve bir insanın diğer insana yaptığı korkunç sahneleri görmek gerçekten zor. Lahey ve yerel mahkemelerin çalışmaları sayesinde savaş suçluların ceza göreceklerini ve bu şekilde şehit ailelerin biraz da olsa huzura kavuşacaklarına dair ümitliyim.
Bosna’daki en büyük toplu mezardan yüzlerce ceset çıkarıldı (Özel)
Tomaşitsa’daki kazı alanını genişlettiklerini dile getiren Begic, 300’e yakın insana ait kalıntıların daha bulunacağını tahmin ettiklerini söylüyor.Katliamdan kaçarak kurtulan Sudba adlı şahit, köylerde topluca öldürülenlerin evlerinde ne varsa yağmalanarak Sırp köylerinde ve Sırbistan’da satıldığını hatta
Bakan Yıldırım: Engelsiz Gelişim Projeleri bizim için daha önemli
Çünkü doğrudan insana dokunan projelerdir." dedi.Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında Bakanlık Konferans Salonunda, Engelsiz Bilişim Projeleri İşbirliği Protokolü
'Savcı tehdit etti, sonra istediğini yazdı, ben de ağlayarak okumadan imzaladım'
İnsana daha çok koyuyor. İçerideki insanlar bile sana suçluymuşsun gözüyle bakıyor. Bu da sizin psikolojinizi çok zor hale getiriyor.
Arpalı ekmek, Başkentlilerin beğenisine sunuldu
Bugünden itibaren üretimi yapılacak olan kavuzsuz arpa ekmeğin besin değerinin çok yüksek olduğunu söyleyen Ali İlkbahar, ‘’İnsana olan faydası saymakla bitmez. Fabrika olarak biz hastane ve tedavi merkezi değiliz ama ana hedefimiz insanların sağlığını korumak.
Çifte vatandaşlar, Friedrich’in ‘Türk azınlık’ çıkışına tepkili
"Biz 4 milyon insana miras bırakabilecekleri çifte vatandaşlık verirsek, Almanya’da kalıcı bir Türk azınlığı olur." ifadesinin kabul edilemez olduğunu kaydeden çifte vatandaşlar, "Bu hak, insanlara kimlik ve kökeninizle bu ülkeye aitsiniz hissini verdi.
Bakan Ergün: Uzayda gücü olmayanın yeryüzünde gücü olmaz
Doğuştan insana verilen ve bizden istenen bir şey aklı kullanmak. Bazen kur'an okurken çarpıcı ifadeler geliyor, orada sarsılıyorsun. En çarpıcı ifadelerden biri de 'siz aklınızı kullanmıyor musunuz?
'Çifte vatandaşlık verirsek, Almanya'da kalıcı Türk azınlığı olur'
Friedrich, “Münchner Merkur” gazetesine yaptığı açıklamada, "Biz 4 milyon insana miras bırakabilecekleri çifte vatandaşlık verirsek, Almanya'da kalıcı bir Türk azınlığı olur.'' ifadesini kullandı.
Başbakan Erdoğan: Yabancıların mülk edinmesinin önünü Atatürk açtı
Dünya Bankası Başkanı Jim Young Kim’in sözlerine atıf yapan Tayyip Erdoğan, "Dünya Bankası Başkanı'nın ifade ettiği gibi Suriye’den bize göçen 600 bin insana kucak açtık. Dünya bize yardım etmiyor, duyarlı değil.
Başbakan Erdoğan: Cumhuriyet, seçkinlerin Cumhuriyeti değil
Biz Suriye’den bize göç eden 600 bin insana hizmet veriyoruz ama dünya bize destek vermiyor, gelen sadece 135 milyon dolar. Harcadığımız para 2 milyar dolar.
Bekir Bozdağ: Kılıçdaroğlu’nun açıklaması kanımı dondurdu
Hiçbir din, hiçbir ahlak anlayışı insana, bütün milletin gözünün içine baka baka yalan olduğunu bile bile söz söyleme hakkını, yetkisini vermez. Sayın Kılıçdaroğlu, çok açık net bir biçimde Türk milletinin gözünün içine baka baka Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanına iftira etmiştir.
Arınç: Kılıçdaroğlu’nun ağzına biber sürülse caizdir
Bir insana hakaret etmek çok çirkin ve aşağılayıcı bir şeydir ama Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu kendini tutamıyor. Aklına her Tayyip Erdoğan ve AK Parti geldiğinde küfür etmekten uluorta konuşmaktan kendisini alıkoyamıyor ağzına biber sürülse caizdir.
Bediüzzaman’a sahip çıkan gazete: Hür Adam
Bediüzzaman Said Nursi’nin müellifi olan Risale-i Nur eserlerini daha fazla insana ulaştırmanın yollarını arayan İstanbul’daki Nur talebeleri, görüşmek istediklerini belirterek Sinan Omur’dan randevu alırlar.
Mehmet Ali Aydınlar: Sportif ve demokratik bir seçim yaşatacağız
Hepimiz, nüfusunun %60’ı gençlerden oluşan bu toplumun spor olgusuna, sporun insana kattığı pozitif değerlere ve bunun sağlayacağı büyük potansiyele ne kadar ihtiyacıolduğunun farkında olmalıyız. Sporumuzu, ülke sporunu nasıl geliştiririz, kulübümüzü bir Dünya Kulübü nasılyaparız konularını konuşmalıyız ve sadece buradaki eksiklere odaklanmalıyız.
Bakan İsmet Yılmaz, Sivas Buruciye Lisesi'ni eğitime açtı
İnsana hizmet eden bilin ki kendi üzerine düşeni yapmış olur." ifadelerini kullandı. Okul Müdürü Murat Kocar da 1994 yılında kurulan Sultan Murat Eğitim Kurumları'nın eğitimdeki başarısının, Buruciye Liseleri ile daha da artacağına vurgu yaptı
Vali Coş: İmar kanunları kalbura çevrilmiş, gecekondu yapan belediye başkanı var
Şehirde milyonlarca insana layık olduğu tıbbi hizmeti veren Adana Numune Hastanesi’nin yapımına karşı çıkılırken, bunun bin misli büyüklüğünde verimli tarım arazilerinin imara açılmasında en ufak bir itiraz gösterilmediğini anlatan Vali
Jirinovski’nin Kafkaslarda nüfus kontrol önerisine Kadirov’dan “Nazi” suçlaması
izin verilmemesi ve üçüncü çocuk için ceza uygulamasına gidilmesi önerisine tepki gösteren Kadirov, “Bunlar Nazi tarzı uygulamalar… Böylesine sorumsuz bir insana önemli devlet işleri nasıl verilir anlamıyorum.
Hülya Koçyiğit için ‘saygı gecesi’ düzenlendi
bitmediğini, sinema sevgisi demenin, kamerayı, ışığı ya da sadece alkışı sevmek olmadığını vurgulayan Koçyiğit şunları kaydetti: “Gerçek anlamda insan sevgisi, insana verdiğim değer, insana duyduğum saygı.
Denizli'de 'Süpermen Türk Olsaydı' söyleşisi yapılacak
Burada konuşan Ün, dünya kalitesinde iş yapan kurumların özelliğinin, insana ve bilgiye yatırım yapmaları olduğunu söyledi. Yrd. Doç. Dr. Ün, “Dünyanın bazı ülkelerinde üniversite sonrası eğitim için toplam eğitim bütçesinin yüzde 55’leri ayrılmaya başlamıştır.
Başbakan Erdoğan: Cumhuriyetin tapusu 76 milyonun üzerine kayıtlıdır
'Yol yapmak için ağaç taşıyamazsınız' derler ama yol yapmak için insana kıymayı normal görürler, meşru görürler." şeklinde konuştu. (CİHAN)
Prof. Dr. Laçiner: Ülkelerin anayasaları yazılı değildir
Bu kadar yetişmiş, bu kadar eğitimli, bu kadar meselelere duyarlı milyonlarca insana bir hakaret olarak görüyorum, mevcut anayasanın halen duruyor olmasını. Yoksa onun ötesinde anayasanın yazılı olarak değiştirilmesinden, demokratikleşme adına beklentilerim sınırlıdır.