insanca

Hak-İş Başkanı: Taşeron sistemiyle 17. yüzyılın köle tüccarlığı yeniden hortladı
Hiçbir sosyal ve psikolojik sonuçları düşünülmeden, şehirlerimizin geleceğini inşa edecek, insanca yaşanabilecek il, ilçe ve beldelere, 24 saat hizmet veren, siz emekçileri sadece kar unsuru ve ucuz emek olarak gören, bu uygulama ne yazık ki hızla yaygınlaşmaktadır
'Temizlenmenin en kestirme yolu yargı sürecidir'
Tüm insanlığın insanca yaşaması için yollara düştük." dedi.Saadet Partisi’nin alternatif değil 'çare' olduğuna vurgu yapan Kamalak, "Tüm insanlık adalete muhtaçtır. Savaş değil barış, çatışma değil diyalog, çifte standart değil adalet, üstünlük değil eşitlik, sömürü değil, hakça paylaşım, baskı ve tekebbür değil, insan hakları ve demokrasi
Kerbela şehitleri Hollanda'da anıldı
Zaandam Alevi Bektaşi Alevi Derneği Eski Başkanı Lütfü Köseoğlu ise "İnsanları bir masa etrafında din, dil ve ırk ayrımı yapmadan herkese insanca bir bakma gözü ile bu gün bir arada olduk. Bu durum bizi mutlu eyledi.
Devletin zirvesi İzmir 5. İktisat Kongresi'ne katıldı
Kocaoğlu, taşeronlaşmanın mutlaka kaldırılması, bir kısmı evine asgari ücreti bile götüremeyen milyonlarca işçinin insanca yaşam şartlarına kavuşturulması, asgari ücret gibi azami ücret de belirlenmesi gerektiğini sözlerine ekledi.
Başbakan Erdoğan: Değişime direnenler her zaman kaybetmeye mahkumdur
O çocuklara insanca eğitim görecekleri sınıf yapmaktır. Vizyon, ufuk sunmaktır, onlara güçlü bir Türkiye emanet etmektir. Okullara akıllı tahtalar veriyoruz.
CHP'li Loğoğlu: Çare tezkere değil, Suriye politikasını değiştirmektir
Türkiye’deki Suriyeli sığınmacılar konusuna değinen Loğoğlu, "Suriyeli sığınmacılar insanca yaşam koşullarına sahipler mi? Hükümetin bu insanların ne zaman döneceğine dair bir planı ve öngörüsü var mı?
Vali, alkol bağımlılığından kurtulmak isteyen şahsa sahip çıktı
Alkolü bırakmak insanca yaşamak istiyordum. Ancak maddi durumum olmadığından alkolden bir türlü kurtulamadım.” dedi. Alkolün kendisine çok zarar verdiğini, hayatını söndürdüğünü ifade eden Şenol, şimdi hastanede tedavi altına alındığını ve yepyeni bir hayata başlamak
Başbakan Erdoğan: 'Demokrasi Paketi' açıklanınca yine çelme takmak isteyecekler
İnsanca yaşamanın gereği bu ahilik kültürünün gereği bu. Bunun ötesinde biz insanı devletin önüne çıkartıyoruz. İnsanı yücelt ki devlet yücelsin diyor Şeyh Edebali.
Harmandalılı vatandaşlar: Kavgayı bırakın, çöp meselesini çözün
maddesi gereği insanca yaşamak istediklerini belirterek, “Harmandalı 1992’de belki çöp için doğru bir yerdi ama bugün 2013. 2003 yılından itibaren üç ayrı rapor yazılarak, Harmandalı’nın pimi çekilmiş bomba olduğu söylendi ama maalesef çöpün buradan kaldırılması için hiçbir girişimde bulunulmadı
Erdoğan: Demokratikleşme paketini önümüzdeki hafta açıklayacağız
İdeoloji ile ne mide doyar ne insanca yaşama imkanına kavuşulur ne de modern yaşam tarzına ulaşılır. Sevgi ideoloji ile tahakkuk etmez, sevgi başka bir şeydir.
Şahin: Komşudaki yangını hesaba almazsak yarın bize sıçrar
Onun insanca yaşamında nasıl yapılması gerekiyorsa bunun mücadelesini veriyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.
Uluslararası Üniversiteler Konseyi Başkanı Azizoğlu, Slovenya’da konferans verdi
Üniversiteler böylesi bir ortamda gelişir ve kendi halklarına insanca yaşayabilecekleri alanların kapıları aralarlar.” diye konuştu. Azizoğlu, forumun bu bakımdan önemli bir görevi yerine getirdiğini belirtti.
Hayme Ana Şenlikleri'nde iktidar ve muhalefetten birlik beraberlik mesajları
İmparatorluklarımız, cihan devletlerimiz sevginin imparatoru, saygının devleti, insanca yaşamanın ve saygı duymanın birer mümessilidir. Bize seslenenler var. Hatta bazıları çok büyük bir cehalet içerisinde diyor ki 'Selçuklu'dan bana ne, ne mutlu Türküm diyene.
Engellilerden belediye meclis üyesi gösteremeyen partilere oy vermeyecekler
Bu şehrin asli unsurları olarak biz engelliler de insanca yaşamak ve sağlıklı bireylerle eşit düzeyde önemsenmek istiyoruz. Bu bağlamda, seçilme ve temsil hakkımızı sonuna kadar savunacağız ve bu hakkımızı savunanların yanında olacağız.
Batman Üniversitesi Senatosu Suriye ve Mısır’daki katliamları tel'in etti
İnsanca yaşamayı yalnızca kendilerine ait olduğunu sanarak başkalarına hayat hakkı tanımayan güç sahibi zalimlerin de sonunun geleceğini hatırlatıyor, yaptıkları insanlık dışı vahşetlerini tel’in ediyoruz.
Bekir Bozdağ: Birletmiş Milletler ölüleri sayıyor
Onun için herkesin bu olaylar karşısında artık renk, dil, din farkının bir tarafa konup insanca bir duruş ortaya koyması lazım. Birleşmiş Milletler bunca kan akarken toplantı yapıyor karar alamıyor.
Diyanet, Cuma hutbesinde katliamları işledi
Bizleri insanlığını unutanlardan değil, insanca yaşayanlardan eyle, şu anda dünyanın çeşitli yerlerinde yaşama savaşı veren kardeşlerimize rahmetinle, nusretinle muamele eyle. Şu mübarek vaktin hürmetine dualarımızı kabul eyle.
Hıristiyan Demokrat vekil, partiye Türklerin de oy verdiğine şaşırmış
Birbirimize insanca yaklaştığımız ve aynı göz hizasında konuştuğumuz için birbirimizi daha iyi anlıyoruz.” açıklamasını yaptı.
Çevik Kuvvet'ten kaçarken TOMA’ya yakalandılar
Türkiye’nin çeşitli illerinden 4 gün önce hareket eden ve 'İnsanca yaşam, güvenceli gelecek, eşit, özgür ve demokratik Türkiye için yürüyoruz' sloganıyla yola çıkan KESK üyeleri, Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali (AŞTİ) önünde bir araya geldi.
Erdoğan: Hiç kimseyi mağdur etmeyeceğiz, ranta, yağmaya asla izin vermeyiz
Benim vatandaşıma insanca yaşayabileceği binaları yapıyoruz. Niçin benim vatandaşım çürük binalarda yaşasın? Toplam 87 bin 628 konutun yıkımını başlatıyoruz.
Karaburun'da 'Karaburun’a İyi Bak' çevre buluşması
Serdar Yasa, nükleer enerji veya hidroelektrik santralleriyle karşılaştırıldığında RES’lerden faydalanmanın doğru olduğunu belirterek, "Ancak köylünün insanca yaşamına destek olunacağı yerde onu rahatsız eder biçimde yatırımlar yapılıyor.
Bahçeli: Darbe teşebbüsüne kalkışanların üzerine kararlılıkla gidilmelidir
Davaya tepki göstermenin, darbelere karşı durmanın, darbelere karşı çıkmanın, darbecileri hukuken etkisiz bırakmanın demokrasinin ve insanca yönetim tercihinin zorunlu bir yönü olduğuna da değinen Bahçeli, “Silah zoruyla millet iradesinin gaspı, demokratik müesseselerin saygınlığına leke sürülmesi tasvip
Almanya'da 15 mülteci açlık grevine son verdi
Konuyla ilgili açıklama yapan bir mülteci, “Biz sadece insanca yaşamak ve çalışmak istiyoruz. Siyasi yetkililer tarafından dikkate alınana kadar burada açlık grevi yapan dört arkadaşımız hastanelik oldu.
Şahin: İnsanca oturacak evi olmayan insanların yaşam kalitelerini yükseltiyoruz
Şahin, “Bir odanın, 2-3 metrekaresi içerisinde yaşayan, aynı oda içerisinde mutfağını, yatak odasını, oturma odasına insanca yaşayacak şartı olmayan kişilerin 1+1’leri, 2+1’e çevirerek onların yaşam kalitelerini yükseltmeye çalışıyoruz.
Emekli-Sen: Toplu sözleşme görüşmelerinde emekliler de temsil edilsin
"Sadaka değil insanca yaşanacak ücret istiyoruz" yazılı pankart açan grup adına Sosyal Güvenlik Merkezi önünde basın açıklaması okundu. Açıklama sırasında çevik kuvvet ekipleri de güvenlik önlemi aldı.
Başkan Küçükler: Büyükşehir Yasası köyden kente göçü bitirecek
Eskiden köyler çok az hizmet görüyordu ama artık ülke olarak Avrupa Birliği (AB) sürecine girmeyi düşündüğümüz bir dönemde artık bütün köyler ve ilçelerde insanca yaşanabilir ortamlar oluşturmak mecburiyetindeyiz.
İzmir’de otobüsçülerin grevi yolcuları vurdu
İZELMAN'a bağlı çalışan şoförlerin araçlarını kentteki çeşitli otobüs garajlarına çektiğini aktaran Göktaş, "İnsanca yaşamak istiyoruz. İzmir Halkını cezalandırmak amacında değiliz.
Türk gençlerine karşı haksız polis şiddeti huzuru bozdu
Neden gençlere ve ailelerine daha insanca davranılmıyor?” diye sordu. Gençlerin hepsinin Almanya’da doğduğunu, Alman vatandaşı olarak burada yaşadığını hatırlatan İnan, “Almanya’nın geleceği bu gençleri kaybetmek için değil kazanmak için çalışmalıyız.
Destici: Müzakere süreci taviz verme sürecine dönüştü
Muhalefet olarak görevlerinin uyarmak olduğunu dile getiren Destici, bu görevi yaparken ise küfür ve hakaret etmeden insanca, siyasi ahlaka edebe uygun olarak söylediklerini kaydetti.Meclisteki siyasi partileri siyasi edebe, ahlaka, nezakete uymayan dili terk etmeleri konusunda uyaran Destici şunları söyledi: "Uyarıcı, yapıcı bir üslupla söylüyoruz
Alman cumhurbaşkanı mülteciler için 'merhamet' istedi
Berlin Eyaleti Sağlık Bakanı Mario Czaja, vatandaşlara aşırı sağcıların oyunlarına gelmeme uyarısında bulunarak, iltica sürecinde bu insanların insanca konaklama hakkı olduğuna değindi.Kullanılmayan ve beş yıldır boş kalan eski okul binası restore edildikten sonra Suriye, Irak ve Pakistan gibi ülkelerden gelecek yaklaşık 400 kadar sığınmacıya
Destici: Torba Yasa kadar yeni anayasayı önemsemiyorlar
İşletilmesi; Ormanların Korunması ve Geliştirilmesi; Özel Olarak Korunması Gereken Kesimlerin Hakları; Bilgiye Erişim Hakkı ve Bilişim Özgürlüğü; Makul ve İnsanca Hayat Sürdürme Hakkı; Devletleştirme ve Özelleştirme; Tüketicinin Korunması; Yabancı Ülkelerde Yaşayan Vatandaşlar; Sporda Tahkim; Tarım, Hayvancılık ve Bu Üretim
CHP Bursa İl Başkanı Çelik: Ramazan'da ötekileştirmeyelim, kucaklayalım
BURSA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa İl Başkanı Metin Çelik, bereket ayı olan Ramazan'ın, insanca ve hakça bir düzende yaşamaya vesile olması dileğinde bulundu. Çelik, "Ramazan, kötülüklerden arınma, kul hakkını yemekten kaçınma, ötekileştirmeden kucaklaşma, yardımlaşma, dayanışma, hoşgörü ve kucaklaşma ayıdır.
Erdoğan: Biz, 'Ben istiyorum. Öyleyse mutlaka olacak' anlayışında asla değiliz
Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı eylemlerine değinerek "Eğer insani değerlere saygıları varsa insanca, demokratik yollardan, hukuk içerisinde hak ararlar." dedi. (CİHAN)
Takviye Edici Gıdalar Yönetmeliği yargıya taşındı
Devletin kuruluşunun ve işleyişinin kamu yararını ve toplumu oluşturan bireylerin insanca yaşayabilmelerini sağlamaya yönelik olması gereklidir. Bu yüzden Tüm Eczacı İşverenler Sendikası olarak; Anayasamızda güvence altına alınan sağlık hakkını kısıtlayan, insan sağlığına yönelik ciddi ve ağır tehlikeler içeren dava
Erdoğan: Kalekol hikaye, Lice olayının dayandığı yer esrar olayıdır
Vicdanı kurumamış olan herkesten her örgütten bu saldırı karşısında insanca haysiyetli bir duruş bir tavır beklerdim." KABATAŞ'IN FAİLLERİ BULUNACAKKabataş'taki bu olayların faillerini bulacaklarını ve yargıya teslim edeceklerini söyleyen Başbakan Erdoğan, "Ama bu olayların failleri kadar onlara sahip çıkan
Bakan Eker: Provokasyonlara karşı inatla barışa sarılmak zorundayız
İnsanlara insan olduğu için saygı duyulması gerektiğini belirten Çelik, “İnsanca birbirimize saygı duyalım. Medenice saygı duyalım. Ne yanlış yapılmışsa bunları ayağımızın altına alalım. Güzelliklerin peşinde koşalım, kucaklaşalım, kaynaşalım.
Grevimizin amaç açısından Gezi eylemlerinden farkı yok
Gezi Parkı eylemleri ile grevlerinin birbirinden çok fazla ayırmamak gerektiğini ifade eden Ayçin, “Orada verilen mücadele de hak, insanca yaşam mücadelesiydi, buradaki de o şekilde hak kavgasıdır. Tabii ki etkileşim ve kapsam olarak İstanbul’a sonra Türkiye’ye yayılan bir eylem boyutuna ulaştı.
Kıbrıs'taki evlerine dönemeyen aile Türkiye'de sefalet içinde yaşıyor
Biz insanız, kimseyi dolandırmadık, insanca yaşamak istiyoruz. Bir Türk olarak yavru vatanımızda ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmek istemiyoruz.” dedi.Pervin Olha, sözlerine şöyle devam etti: “Burada dilenci gibi oldum, ben milletin yüzüne bakmaya utanıyorum.
Diyarbakır esnafı son 30 yılın en huzurlu günlerini yaşıyor
Hiç yoktan binlerce insanımız öldü, güzel yaşamak varken, insanca yaşamak varken bu kavganın bir anlamı yoktu. Allah’ın izniyle ekonomi canlanacak, esnafın yüzü gülecek, huzur gelecek. Türkiye 30 yıl boyunca çok şeyi kaybetti.
Muğla’nın doğa turizmi master planı çıkarılıyor
Bu güzelliği önce korumak, sonra insan olmanın gereği bu güzelliğe insanca güzellikler katmak hepimizin görevi. Gelecek nesillere, sadece kendi çocuklarımıza değil, dünya insanlarının geleceğine ve tüm dünya çocuklarına sahip olduğumuz zenginlikleri bugün olduğundan çok daha güzel bir
Gezi Parkı, Vali Mutlu'yu uyutmadı
Anlaşsak da anlaşmasak da bizim birbirimizle dertleşmek, birbirimizin gözüne insanca ve adaletle bakmamız şarttır, her fert değerli ve özeldir. Günlerdir Gezi Parkı’nda duran bizim ülkemizin insanları ve gençlerine gecikmiş selamlarlarımızı iletiyorum.
Adanalı sanatçılardan 'sağduyu' çağrısı
İnsanca yaşamak herkesin hakkı. Meşru çerçevede herkes eylem yapabilir."Sanatçı Şoray Uzun da şiddete bulaşmadan, tamamen kazanılmış demokratik haklar çerçevesinde kimin ne talebi varsa, şiddet içermeksizin her platformda dile getirebileceğini vurguladı.
Fethullah Gülen Hocaefendi, Gezi Parkı olaylarını değerlendirdi
Hak davası olsa, bir yerde toplanırlar, duygularını dile getirirler, ifade ederler orada, efendice, insanca, eğitim görmüş insanca, ayrılır giderler. Anlayan anlar, anlamayanlar için bir daha çıkar, derler o meseleleri.
Başakşehirliler sorunlarının giderilmesi için eylem yaptı
Ve diyoruz ki, insanca yaşamak, kardeşçe yaşamak, barış ve huzur içinde yaşamak hepimizin hakkı. Başakşehir Mahallesi hakkını korumak istiyor.
Sürücüye uyarı: Sokak hayvanlarını gör ve koru
SİNOP - Sinop Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği 3. sınıf öğrencileri, 'Topluma Hizmet Uygulamaları' dersi kapsamında 'Sokak Hayvanlarına İnsanca Yaklaşım' konulu proje hazırladı. Projenin final etkinliğinde, 'Sayın Sürücü Lütfen Sokak Hayvanlarını Gör ve Koru' temalı otoyol levhaları, Sinop Belediyesi'nin de desteği ile hazırlanıp, sürücülerin ve
AGED üyeleri, Makedonya ve Kosova'da Osmanlı eserlerini inceledi
Gittiği her yere adalet, kardeşlik, insanca yaşama hakkı götüren Osmanlı o topraklara 550 yıl hamilik yapmış. Osmanlının torunları olan bizleri karşılarında gören yerel halk bizlere son derece sıcak ve bir o kadar da kardeşçe davrandılar.
Pevrul Kavlak: Greve bir adım mesafedeyiz
Her dalı yemiş dolu dünyada insanca yaşamak istediklerini belirten Pevrul Kavlak, "Ama bize günde bir simit parası zammı layık görüyorlar. Emeğimizi, alın terimizi hiçe sayanlar, fedekarlığımızı unutan işverenler bizi duymuyorlar.
Meclis önünde 'çevre' eylemi
Atauz, “Çevre adaletiyle, doğanın ve canlının yaşamın tahrip edilmemesini, iktisadi ataletle, onurlu ve insanca sağlıklı ve sürdürülebilir bir çalışma yaşamını öngörüyor. Oysa bu yasa, bu adalet istemlerinden hiçbirisini karşılamıyor ve çevrenin, büyük devlet projeleri eliyle acımasızca yok edilmesini hızlandırmak ve güçlendirmek istiyor.
Erdoğan: Filistin çözümü olmadan Ortadoğu barışı sözde kalır
İsrail gerçekten barış istiyorsa önce Filistinlilere insanca muamele etmeyi bilmelidir" şeklinde konuştu. (CİHAN)
Erdoğan: Yeni bir dünya düzenine ihtiyaç var
Çünkü adaletin olmadığı, adaletin dışlandığı, adaletin ötelendiği bir yerde insanın kimliğinden sözetmek insanın insanca bir hayat kurabileceğini iddia etmek mümkün değildir. Adalet aslında hakkı teslim etmektir.