insanlar

Fikret Orman: Şampiyonluk neden olmasın
İnsanlar kendi aralarında tartışabilir fakat medyanın bunu fazla büyütmemesi lazım. Beşiktaş zor bir süreçten geçiyor.
Yunan adasında peş peşe depremler
ATİNA - Yunanistan'ın İyon Denizi'ndeki Kefalonya Adası'nda 5.7 ve 6.1 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Sabaha karşı vuran depremle insanlar panik içinde sokaklara döküldü.
ANFED: Hizmet insanlarına iftiralar had safhada gönüller yıkılıyor, kırılıyor
mensuplarına iftiraların had safhada olduğunu, bu konuda diyecek söz bulamadığını belirterek, "Söylenen sözleri tekrar dillendirmek istemiyorum ama bizim gibi insanların gönlü yıkılıyor ve gönlü kırılıyor.
TÜSİAD ve TÜRKONFED Şırnak'ta toplandı
Somali'de yatırım yapan insanlar var. Ülkemizin bir parçası olan Güneydoğu'da niye yatırım yapmasınlar. Barış sürecinin sonlanmaya doğru gittiğine inanıyorum.
Ali Palabıyık: Korkulan değil sevilen hakem olmak istiyorum
Tuttukları takımın kazanması için her yolu mubah olarak görebiliyor insanlar. Rakibe ve hakemlere saygı gösterilmediği durumlar oluyor. Oyuncular da bunu körüklüyor maalesef. Umut ediyoruz ki; önümüzdeki yıllarda bu durum değişir.
Telefona taksit sınırlamasının son gününde işler bıçak gibi kesildi
Nakit olmayınca kartlarla insanlar bir şeyler almaya çalışıyor. Bizde alışverişlerimizi taksitle yapıyoruz. Taksit sınırlamadan önce piyasalarımız hareketliydi ama şimdi nasıl olacak merakla bekliyoruz.
Körüstan: Bursaspor'un yıllık 10-12 milyon dolar parası olacak
Körüstan, eski başkan merhum ibrahim Yazıcı ile hala kavga içine sokmaya insanlar bulunduğunu belirterek, "Benim kendisi ile şahsi sorunlarım olabilir ama onun yaptığını hangimiz yapabildik. Kendisini saygıyla anıyorum.
Cumhurbaşkanı Gül, Roma’da Meçhul Asker Anıtı'na çelenk koydu
Bu sırada Venedik Meydanı'nda ve anıt çevresinde alınan geniş güvenlik önlemlerine ve yağan yağmura rağmen anıt etrafında töreni izleyen insanlar olduğu gözlemlendi.Saygı duruşundan sonra anıt önündeki merdivenlerin her iki yanında sırada duran askeri kıtanın komutanı ile tokalaşan Gül, askerleri selamlayarak anıttan ayrıldı
Birinci Dünya Savaşı’nın sebebi başarısız diplomasi
1913 yılında insanlar hayatlarını alışageldiği şekilde yaşamaya devam ediyorlardı. Thomas Mann, 'Sihirli Dağ' kitabını yazmaya başlamış, Franz Kafka uzun zamandır mektup arkadaşlığı yaptığı bayana evlenme teklifinde bulunmuş ve Louis Armstrong eline ilk
Abdullah Kiğılı: Şampiyonluğu konuşmak için 28. haftayı görmemiz şart
Beni etrafımdaki insanlar iyi tanır ben kolay kolay kimseyle kavga etmem. Yardım elini uzatan birlikten beraberlikten sulhten yana olan bir insanım. Benim karakterim böyle.
Romanya'da kar ve fırtına yeniden etkili olmaya başladı
İnsanlar, sert rüzgar nedeniyle yürümekte zorluk çekerken belediye ekiplerinin temizleme çalışmalarında yetersiz kalması sonucu çoğu Romen, evlerinin önündeki karı kendi imkanıyla temizledi.Yetkililer, halka zorunlu kalmadıkça evlerinden çıkmama uyarısı yaptı.
Canik 55 Spor Kulübü’ne Yiğit sahip çıktı
Biz futbola gönül veren insanlar olarak kendi imkanlarımızla ayakta durmaya çalışıyoruz. . Arkamızda hiç bir güç yok. Sadece geçen sezon kulüp binasının tadilatı yönünde Canik Belediyesi bize yardımcı oldu.
Fethullah Gülen Hocaefendi, BBC röportajında net mesajlar verdi
Yolsuzluk operasyonu sonrası birçok insanın görevlerinden alınarak sağa sola savrulduğunu kaydeden Gülen, “Bunların içinde milliyetçilerden insanlar olacaktır, mesela MHP’den insanlar olduğu ortaya çıkacaktır, hakimden, savcıdan, polisten.
HypoVereinsbank 300 şubesini kapatacak
’’ şeklinde konuşan Arslan, insanların internet bankacılığı ile zaman kazanacaklarına işaret etti. Almanca ve internet kullanmasını bilmeyen vatandaşların internet bankacılığını kullanamayacakları için yine şubelere gitmek zorunda kalacaklarını sözlerine ekleyen Arslan
Pakistan’da on binlerce kişi evini terk ediyor
Pakistan’daki Dawn gazetesinin haberinde bombardımanın sadece militanların yuvalarına yapıldığını iddia ederken, bölgedeki insanlar hava saldırılarının uyarı yapılmadan gece bir anda gerçekleştirildiğini belirtti.
Abdullah Kiğılı'dan Galatasaray'a 'Bruma' çıkışı
Bunların hepsi arkadaşlarım, federasyondayken beraber çalıştığım insanlar var. Bende kavga olmaz. Ben kibar centilmen bir adamım. Benim bir kimseyle kavga ettiğimi gördünüz mü?" cevabını verdi.
Kış Romanya'ya bir gecede geldi
İnsanlar rüzgar nedeniyle yürümekte zorluk çekti.Otobanlar sis nedeniyle görüş mesafesinin sıfıra inmesinden dolayı ulaşıma kapandı. Araçlar yollarda kaldı.
'Polise, savcıya güvenilmeyen bir ortamda, şu tape demenin anlamı kalmadı'
Bu noktada kamuoyu vicdanı olan tüm insanlar bunun bir şike davası olmadığını görüyor. Şimdi herkese bir görev düşüyor. Türkiye'de yaşayan herkese bir görev düşüyor.
Almanya’ya Cumhurbaşkanı: Göçün ülkeye çok faydası var
BERLİN - Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, ülkeye göçün olumlu katkıları olduğunu söyledi. İnsanlar üzerinde yabancılardan dolayı korku oluşturulmaması gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Gauck, “Bu iç barış için tehlikelidir.
Davutoğlu ile Zarif arasında Hizbullah tartışması
Zarif, “Siz Şii türbelerini yok edecek insanlar gönderip sonra Şiilerin sessiz kalmasını bekleyemezsiniz.” diye devam etti.Bakan Davutoğlu ise Şam’daki Seyyide Zeynep Türbesi’nin sadece Şiilere değil tüm Müslümanlara ait olduğunu vurguladı.
Davutoğlu: İnsanlık ölürken devlet egemenliğinden bahsedilemez
Devlet insanlar içindir; insanlar devlet için değil. Bütün Suriyelileri öldürecekler, sonra da ‘devlet, bir insandan daha önemlidir’ diyecekler. Bir ülkede insan olmadan niye devlete ihtiyaç duyulsun!
Kalaşnikof’un mektubuna kilisenin cevabı: Masumsun
Yine de, şunu anlamak önemli ki, bunun sorumluluğunu mucit taşımaz, diğer insanlara zarar vermek için uğraşan kötü niyetli insanlar taşır.” ifadeleri yer alıyor.Patrikhanenin Basın Sektereri Volkov, Ortodoks Patriği Kirill’in mektubu ilk gördüğünde, “Kalaşnikof’un Rusya devlet ve toplum yapısındaki problemleri çok iyi
Kimse Yok Mu, Pakistan’da yaraları sarmaya devam ediyor (Özel)
Onlar Pakistanlıların bile gelmeye çekindikleri bu bölgeye gelip yardım yapıyorlar ve bu insanlar yardımların devam etmesini istiyor.” diyerek teşekkürlerini dile getirdi.
'İnşaatın önü açık, kısa ve orta vadede talep düşüklüğü riski yaşanmayacak'
Kentsel dönüşüm deyince insanların zihninde önce rant düşüncesinin geldiğine dikkat çekerek, şunları söyledi: "Ülke ekonomisinin son yıllarda kayda değer bir büyüme göstermesiyle beraber, çaplı projelerin gazete ve televizyonlarda boy göstermesi ve baş döndüren bir hızla
Sarıgül'den sporda revizyon önerisi
İnsanların stres içerisinde cezaevlerinde tutuklanmaları, haksız yere kalmaları, hukuki meslekten yoksun bazı iddiaların ortaya atılmasını da doğru bulmuyorum.” ifadelerini kullandı.
Rusya'nın Sesi radyosu, 17 Aralık süreci ve Türk-Rus ilişkilerini irdeledi
Bunlar genel olarak inançlı, dinine bağlı, geleneksel değerlere; Diyanet İşleri’nin klasik din anlayışına bağlı insanlar. Diğer yanda ise Fethullah Gülen’in Cemaati duruyor. Cemaat, görece olarak daha yeni bir siyasi ve ruhani oluşum.
Ukrayna'da keskin nişancı ateşiyle vurulduğu iddia edilen eylemci öldü
İnsanlar sadece meclise yürümek istiyor. Fakat bırakmıyorlar. Direnişçiler ile kolluk kuvvetleri arasındaki durum halihazırda bundan ibaret.” dedi. MUHALEFET EYLEMLERİ ÜSTLEMİYOR
Aziz Yıldırım: Beni Ergenekon'dan içeri alamadılar, şike davasını uydurdular
Bu mahkemeler neticesinde insanlar itibarsızlaştırılmaya çalışılmış ve hepsine kendi pozisyonlarıyla ilgili operasyonlar yapılmıştır. Bütün bu davalar 2005-2006 tarihlerinde kurulan Özel Yetkili Mahkemeler'de (ÖYM) yürütüldü.
“Lenin bir gün toprağa gömülecek”
Belki bu daha sağlıklı olur, artık o zaman insanlar için 19. ve 20. yüzyılın kahramanlarının mezarının nerede olduğu önem taşımaz.” şeklinde konuştu.
Kanlı Ocak şehitleri Lahey'de anıldı
Programda 20 Ocak 1990 tarihinde Sovyet tanklarının Azatlık Meydanı'nda masum insanların üzerine giderek onların katletmesine şahit olan Azerbaycanlı Türkler de birer konuşma yaptı. Duygulu anların yaşandığı konuşmalarda 20 Ocak Bakü katliamının asla unutulmayacağı ve gelecek nesillere bunun anlatılacağı açıklandı.
Kulüpler Birliği toplantısında şike kavgası
Türk futbolunun adaletli temellere oturtulmasını ve yasaları uygulayacak adaletli insanlar istiyoruz.’’ şeklinde konuştu.
AB Komisyonu üyesi: Bazı ülkeler gereğinden fazla cömert
Burada insanlar gelir gelmez destek alıyorlar.” diyen Reding, bu nedenle oluşan sorunların ilgili ülke tarafından çözülmesi gerektiğini söyledi. Reding’e göre bu durum AB’nin değil, o ülkenin sorunu.
Hollanda'da 20 Ocak şehitleri anıldı
Haklılığımızı buradaki insanlar ile paylaşıyoruz." dedi.Anma programına katılan Hollanda Türk Federasyonu Genel Başkanı Murat Gedik ise "Azerbaycan Türklüğünün sorunları bizim sorunumuz, dertleri bizim derdimiz ve toyları bizim toyumuzdur
Akçay: İlk 6 arasında olabilirsek bu yıl için kendimizi başarılı sayabiliriz
İnsanlar kendilerine verilen mesajı iyi almalılar."Savunma ağırlıklı bir oyun oynattığı eleştirilerine de cevap veren Akçay, bir teknik adamın elinde bulunan oyuncu yapısını dikkate almak zorundu olduğunun altını
Yüze 308 rekor artışla ihraç ettiğimiz patatesi, ithal edeceğiz
İnsanlar para kazanamadığı için 2013 senesinde dikim az oldu. Şuan ihracat çok iyi olabilir ama yakında ithalat yapılırsa şaşırmayın. Patates fiyatı 5 TL'ye yaklaştı.
Mısır’da Müslüman Kardeşler bugün de yürüyüş yaptı
Yürüyüşün güzergahındaki binalarda oturan insanlar da pencerelerinden ve balkonlarından yürüyüşe destek verdi. (CİHAN)
Bakan Özoğuz: Almanya iyi eğitimli göçmenlere daha cazip hale gelmeli
"Özellikle genç ve burada iyi eğitim almış insanlar ülkemiz için büyük kazanımdır. Bu öğrencilerin ileride vasıflı işgücü olarak Almanya'ya sırt dönmemesi için daha belirgin bir şekilde onlara ihtiyacımız olduğunu ve istendiklerini göstermeliyiz.
Başkan Körüstan: Serdar'la uzattık, Sercan'nın bonservisini bekliyoruz
Üzerimde emekleri olan insanlar. 1 yıl daha sözleşmemi uzattım. İnşallah uzun yıllar Bursaspor'da kalıcı olurum. Sonuna kadar Bursaspor'da oynamak istiyorum.
Rusların yarıdan fazlası Sovyetlerin yıkıldığına pişman
Yaşlı insanlar gençlere göre Sovyetler Birliği’ne daha çok özlem duyuyor. 55 yaş üzeri vatandaşların yüzde 86’sı Sovyetlerin dağılmasından pişman olduğunu ifade ederken, 25-39 yaş arası vatandaşların yüzde 37’si Sovyetler Birliği’nin
Almeida: Beşiktaş'ta kalmak istiyorum
Önemli insanlar bunu yapıyordu. Oysa onun hareketleri kazanma arzusunu işine konsantre olduğunu gösteriyor." dedi.
Pakistan’da kutlu doğum heyecanı (Özel)
Işıklar ile "Allah, Muhammed, Maşallah, Kelimei Şehadet’’ lafızlarının yazıldığı sokaklarda insanlar ailelerini alıp sokağa çıkıyor. Caddelerde gençler motosiklet gösterileri yaparak insanları eğlendiriyor.
Kalaşnikof'tan mektup var: İcadımla ölen insanlardan sorumlu muyum?
Kendime şu soruyu soruyorum; Eğer benim silahım insanları öldürmek için kullanıldıysa, bunun anlamı, bir köylü kadının oğlu ve Ortodoks Hristiyan olan 93 yaşındaki Mihail Kalaşnikof, insanların ölümünden -ki o insanlar düşman bile olsa- sorumlu mudur?
Davulcuğlu AGİD üyelerine aile şirketlerini anlattı
Başarılı insanlar ve iş adamları olacaksak, prensiplere uymalıyız." AGİD Yönetim Kurulu Başkanı Onur Kaya, program sonunda katılımlarından dolayı Ramazan Davulcuoğlu’na teşekkür plaketi verdi.
Samet Aybaba: Türk futbolu 3-5 takımın peşine takılmış
ANTALYA - Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, futbolun 3-5 takımın peşine takıldığını, futbolu futbolun dışındaki insanların yönetmeye başlandığını söyledi. Geleneksel olarak düzenlenen TSYD 51.
Taiwo: Ulucami beni çok etkiledi
İnsanlar bize çok samimi ve sıcak davranıyorlar. Beni en çok Ulucami ve Mudanya etkiledi diyebilirim. Çok beğendiğim ve etkilendiğim yerler.
Hajroviç: Türk pasaportuna sahip olmayı isterim
Galatasaray’da çok değerli ve pozitif insanlar var. Yeni bir takıma geldiğim için başkalarıyla kıyaslanma olabilir. Benim için Galatasaray adına ne yapabileceğim önemli.
Avrupa'ya dev dalgalar vuruyor
Dalgaları izlemek için kıyıya gelen bazı insanlar araçlarına binip kaçmaya çalıyor. Porto şehrinde dalgaların caddelere kadar ulaşmasıyla meraklılar panik içinde kaçışıyor. (CİHAN)
Keyfi uygulama mahkemeden döndü, Koza faaliyete devam edecek (Özel)
Bu insanlar mağdur oldu. Burada 470 civarında kişi çalışıyor, dolaylı olarak 5 bine yakın insanı etkiliyor.” şeklinde konuştu.
TSYD 51.Yıl Sporun Zirvesi Semineri başladı
İnsanlar fiziksel açıdan rahatsızlandığı zaman gideceği hastaneler ve doktorlar var. Bütün vatandaşların ve Türkiye’nin ortak değer yargılarından olan bir büyük sektörü ne yazık ki objektif bir şekilde yönetemiyoruz.
Gazze’nin tek kadın fotomuhabiri: Bazen bana uzaylı gibi bakıyorlar
İSTANBUL - “Sevdiğin insanlar orada öylece nefessiz yatıyor. Ve sen deklanşöre basınca o ölü vücudun, birkaç saat önce konuştuğun kişi olduğunu fark ediyorsun. İşte o an ‘keşke ben ölseydim’ diyorsun.