ıptv

Daha kaliteli yayın ve görüntü için işbirliğine gittiler
İSTANBUL - İletişim sektörünün önde gelen şirketleri Airties, Karel ve TTNET, 'yeni nesil TV platformu' olarak adlandırılan Tivibu için güç birliği yaptı. Üç şirket, Tivibu yayınlarının daha kaliteli seyedilmesine imkan tanıyacak yerli set üstü kutu üretecek.
Türk Telekom‘un grup gelirleri 3,4 milyar lira
İSTANBUL - Türk Telekom’un grup gelirleri, 2013 ikinci çeyrekte geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 6 artarak 3,4 milyar lira oldu. Şirketin fiber müşteri adedi de birinci çeyreğe göre yüzde 31 artarak 361 bin seviyesine geldi.
Türk Telekom Grubu 2012 yılında yüzde 6,4 büyüdü
İSTANBUL - İletişim ve yakınsama teknolojileri grubu Türk Telekom, 2012 yıl sonu finansal sonuçlarını açıkladı. Grubun gelirleri bir önceki yıla oranla yüzde 6,4 artarak 12,7 milyar TL’ye ulaştı.
Öğrenciler canlı yayında spor yapacak
İSTANBUL - Gençlik ve Spor Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı’ndan devraldığı okul sporlarının yayın hakkını ihale ile satışa çıkardı.Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Spor Genel Müdürlüğü, 24 Aralık'ta yapılacak ihaleyle, yaklaşık 600 bin okullu sporcunun 21 farklı branşta kendi aralarındaki
Türk Telekom'dan 9 ayda 1,7 milyar TL'lik yatırım
İSTANBUL - Türk Telekom, 3. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Grubun bu dönemde yaptığı konsolide yatırım tutarı 1,7 milyar TL'yi bulurken; gelirleri 2011’in aynı dönemine göre yüzde 6 artarak 3,2 milyar TL'ye ulaştı.
Yatırımları, 6 ayda 1 milyar lirayı aştı
İSTANBUL - Türk Telekom Grubu, 2012 ikinci çeyrek mali tablolarını açıkladı. Bu dönemde grubun yatırım tutarı ilk çeyreğe göre yüzde 67 artışla 677 milyon lira oldu.
TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz: Bursa internet kullanımında beşinci sırada
BURSA - TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, 2011 sonu itibarıyla yaklaşık 250 bin TTNET ADSL abonesi olan Bursa’nın internet kullanımında 5. sırada yer aldığını, interneti en çok akşam saatlerinde kullanan Bursalıların yüzde 47’sinin video izlediğini söyledi.
Kontv Ankara Bürosu yeni binasına taşındı
ANKARA - Türkiye'nin önemli bölgesel televizyon kanallarından Kontv, Ankara'daki yeni merkezine taşındı. 2005 yılından bu yana Ankara gündemini bölgeyle ve uydu aracılığıyla dünyayla paylaşan Kontv, medya kuruluşlarının adresi haline gelen Balgat'taki yeni merkezindeki kaliteli
Vestel, Smart TV’yi satışa sundu
İZMİR - Vestel’in pazara sunduğu yeni LED televizyon Smart TV, internet ve televizyon içeriğini biraraya getiriyor. Müzik sitelerinden sosyal medyaya, alışveriş ve fırsat sitelerinden video paylaşım kanallarına, bankaların internet şubelerine kadar internet üzerinden ulaşılan birçok farklı
Soyak, Bahçe&Bahçe'nin gördüğü ilgiden memnun
İSTANBUL - Konut sektörünün önde gelen aktörlerinden Soyak’ın Bahçe&Bahçe projesi, 24 Haziran’da yapılan tanıtımından bu yana büyük ilgi görüyor. İstanbul’da bahçeli evin huzurunu ve keyfini tatmak isteyenler, özellikle bahçe teraslı 3+1 dubleksleri tercih ediyor.
Dumankaya’dan akıllı konutlar
İSTANBUL - İnşaat sektörünün önde gelen firmalarından Dumankaya, Modern Vadi projesi için kolları sıvadı. Bahçeşehir’de konumlanacak ve toplam bin 494 daireden oluşacak konut alanı, akıllı evleri ile iddialı.
Türk Telekom Bölge Müdürü Yanbay: Sürdürülebilir yatırımlara önem veriyoruz
SAMSUN - Türk Telekom Bölge Müdürü Ahmet Yanbay, kuşaklar boyu sürdürülebilir yatırımlara önem verdiklerini söyledi. Yanbay, “Çocuklarımıza yaşanabilir bir çevre bırakmak, bizi dünyayla bütünleştirecek imkanlar oluşturmak, değer yaratacak projelerle kuşaklar boyu sürdürülebilir yatırımlar
Dumankaya: 12 Haziran’da tablo değişmeyecek, projeler devam ediyor
İSTANBUL - Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dumankaya, 12 Haziran seçimlerinin ardından tablonun aynı kalacağını belirterek, konut sektörünün de bu durumdan yararlanacağını kaydetti. Dumankaya, kendilerinin seçimlerden çok etkilenmediğini, projelerini devam ettirdiğini dile getirdi.
Soyak Optimus evlerinde elektrikli araba şarj ünitesi bile düşünülmüş
İZMİR - İzmir'in Karşıyaka ilçesi Mavişehir'de yıllar önce yaptığı evlerle adını duyuran Soyak, Optimus evleriyle geri döndü. Gayrimenkul sektöründeki 50.
İzmir’deki hanelerin yüzde 41’i internet kullanıyor
İZMİR - TTNET, İzmir’de düzenlediği basın toplantısında, televizyon yayıncılığında sınırları ortadan kaldıran Tivibu hizmetini tanıttı. TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı İlker Koçak, yeni dönem televizyon yayıncılığının yanısıra Türkiye ve Ege Bölgesi’nin internet kullanım alışkanlıklarına dair bilgiler
İnternet hızı 5 senede 50 kat arttı
İSTANBUL - Türkiye, İnternet Haftası’nı 6,7 milyon ADSL kullanıcısı, VDSL2 teknolojisi ve 50 Mbps ila 100 Mbps’ye kadar çıkan hızlarla kutluyor. Son 5 senede maksimum bağlantı hızını 2 Mbps’den 100 Mbps’ye çıkaran Türk Telekom, 1,5 milyon olan ADSL hattı sayısını 6,7 milyona taşıdı.
TTNET Genel Müdür Yardımcısı Şahin Şen: Tivibu hizmetini 3 ilden 30’a çıkarttık
ADANA - TTNET Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şahin Şen, Adana’da düzenlediği basın toplantısında, televizyon yayıncılığında sınırları ortadan kaldıran Tivibu hizmetini tanıttı. Tüm iletişim hizmetlerini tek elden karşılama vizyonu ile uygulamaya aldıkları IPTV hizmetini anlatan Şen, TTNET’in Tivibu markası özelindeki yeni dönem stratejileri
Vestel, IPTV ürünlerini İngiltere’de görücüye çıkardı
İSTANBUL - Vestel, İngiltere’de tertip edilen teknoloji ve yeni nesil multimedya ürünleri fuarı IP&TV World Forum 2011’e dijital ürünleriyle katıldı. Firma, Android kutusu ve televizyonu, Connected TV, İnteraktif Otel TV, ayrı ülke operatörleri için geliştirilip üretilen IPTV (Internet Protocol TV) ürünleri, videowall
Cihan’la Türk televizyonları dünyanın her yerinden izlenebilecek
İSTANBUL - Cihan Haber Ajansı (Cihan), internet alt yapısını kullanan IPTV teknolojisi ile Türk kanallarını dünyanın dört bir yanında yaşayan Türklere ulaştıracak. Cihan ile IPTV İletişim Holding arasında yapılan anlaşma sayesinde yurt dışında yaşayan Türkler, Türk kanallarını seyredebilecek.
Voleybol maçları internetten yayınlanıyor
ANKARA - Türkiye’de voleybolun geniş bir izleyici kitlesine ulaşması için 1, 2 ve 3. liglerin televizyonlardan yayınlanmasını sağlayan Türkiye Voleybol Federasyonu, yeni bir adımla canlı yayın alanını genişletti.
Türk Telekom'dan jet hızında internet
İSTANBUL (CİHAN)- Türk Telekom, genişbant erişiminde kullanıcıların hızına hız katmaya hazırlanıyor. Türkiye'yi VDSL2 teknolojisiyle 50 Mbps ve 100 Mbps hızlara taşıyacak olan firma, ADSL2+ teknolojisiyle de 16 Mbps'ye kadar hızda genişbant erişime imkan tanıyacak.
Artık TV'den sanal aleme bağlanılıp, Twitter ve Facebook'a girilebilecek
TTNET ürünü yeni nesil TV platformu Iptivibu ile istenilen dizi, film ve belgeseller istenilen zamanda izlenilebilecek. Kullanıcılarına sanal aleme girmesine imkan tanıyan ürün ile e-mailler kontrol edilebilecek, Twitter ve Facebook gibi sosyal paylaşım alanlarına bağlanılabilecek.
TTNET aboneleri gelecek nesil video servislerinden yararlanabilecek
Motorola'nın yeni VIP1002E/F serisi set üstü cihazları ve en yeni uygulama platformu Krea TV, TTNET kullanıcılarının gelecek nesil video servislerinden yararlanmasına imkân tanıyacak. VIP1002E/F, ileri özellikli Digital Video Room'larda (DVR) yer alan 'canlı yayını dondurma' gibi özellikleri içeriyor.
RTÜK: IPTV Yayın ve İzin Yönetmeliği ön denetim içermemektedir
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), IPTV Yayın ve İzin Yönetmeliği ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, Resmi Gazete'de yayımlanan IPTV Yayın Lisans ve İzin Yönetmeliği ile ilgili basın ve yayın organlarında bazı haberlerin yer aldığı belirtildi.
Uydu ve kablolu yayın sektörlerindeki profesyonelleri buluşturacak
Avrasya bölgesinin en önemli iş platformlarından biri olan Broadcast, Cable & Satellite 2010 – a Cebıt event – Fuar ve Konferansı, 6- 10 Ekim 2010 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde yapılacak.
Mardin'de çatılardaki anten görüntüsü tarihe karışıyor
TTNET'in, bilgi toplumu olma yolunda internet erişiminin yaygınlaşması için hayata geçirdiği, 'Evet TTNET Şehrinizde' projesinin Mardin etabı, TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, TTNET Genel Müdür Yardımcıları Murat
Esnaflara, sayısal TV ve internet teknolojileri eğitim semineri düzenlendi
İzmir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği'nin (İESOB) düzenlediği İnternet ve TV yayınlarındaki teknolojik gelişmelerin ele alındığı 'Sayısal TV ve İnternet Teknolojileri Eğitim Semineri' başladı. Seminerin açılışında konuşan İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, katılımcı elektrik teknisyenleri ve elektronikçilerin, son gelişmeleri yakından izleme imkanı bulacaklarını
Türk Telekom Güney II Bölge Müdürü Gezer: İP TV ile yerel televizyonlar ulusallaşacak
Türk Telekom Güney II Bölge Müdürü Ramazan Gezer, İPTV ile yerel televizyonların da ulusallaşacağını söyledi. Adana'da görev yapan yerel ve yaygın basın çalışanlarıyla biraraya gelen Gezer, uydunun tahtını sallayacak WebTV ve İPTV projeleriyle evlerde internet ortamında
Türk Telekom, WebTV ve IPTV projesiyle binalardaki çanak anten görüntüsüne son verecek
Yayıncılık alanında da faaliyete başlayan Türk Telekom, TTNet ile binaların üzerindeki çanak anten görüntüsüne son verecek. Uydunun tahtını sallayacak WebTV ve İPTV projeleriyle evlerde internet ortamında zamanla bütün kanallar izlenebilecek.
Futbol yayın ihalesinde B Paketi'ni TRT, C Paketi'ni ise Türk Telekom aldı
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2010 - 2014 futbol sezonlarının yayıncı kuruluşu için yapmış olduğu ihaleyi 321 milyon dolara Digiturk'ün kazanmasının ardından B Paketi'ni TRT 40 milyon 210 bin Dolar'a, C Paketi'ni
Türk Telekom, internet üzerinden televizyon hizmeti verecek
Türk Telekom, test çalışmalarını sürdürdüğü internet üzerinden televizyon hizmeti olarak bilinen IPTV'yi yakında hizmete sunmayı planlıyor. Amerika ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere bir çok ülkede başlayan IPTV ve isteğe bağlı tv TvoD (TV on Demand) uygulamaları sayesinde izleyicilere kişisel televizyon
Telekomünikasyon ve yayın dünyası Kiev'de bir araya geldi
Ukrayna'nın başkenti Kiev'de, 7. Doğu Avrupa Sergi ve Konferansı (????) 2009 Telekom ve Yayıncılık Fuarı düzenlendi. 21 Ekim'de başlayan ve bugün sona erecek olan fuara uydu şirketlerinin yanı sıra ulusal ve uluslararası çapta birçok TV kanalı ile iletişim teknolojileri şirketleri katılıyor
Yeni nesil televizyonlarını Avrupa'da görücüye çıkardı
Dijital ürün pazarında Avrupa'nın önde gelen üreticilerinden Vestel, tüketici elektroniği ürünlerini yurtdışında görücüye çıkardı. Avrupa'nın tek dijital yayıncılık fuarı Anga Cable'da üstün teknolojili tüketici elektroniği ürünlerini sergileyen şirket, özellikle 3 boyutlu görüntü sunan 3D LCD TV, internet
Medya IPTV'ye göz kırpıyor
Galatasaray Üniversitesi (GSÜ) İletişim Fakültesi Bilişim Anabilimdalı tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen Teknoloji ve İletişim Günleri'nde (TEKİL 05) geleceğin medyası olarak görülen IPTV masaya yatırıldı.
Vestel krize rağmen 600 bin LCD televizyon satmayı hedefliyor
Krize rağmen satışlarını ikiye katladıklarını belirten Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül, dünyanın üçüncü büyük televizyon üreticisi olduklarını ve Avrupa IPTV pazarında da liderliği hedeflediklerini
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Sırbistan Dışişleri Bakanı Vuk Jeremiç ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü'nde kabul edecek. - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim mitinginde Konyalılara hitap edecek.