iş adamı

Güneydoğu, ocak ayında 777 milyon doların üstünde ihracat gerçekleştirdi
Gittiğiniz o uçakta mutlaka bir Gaziantepli bir ihracatçı veya sanayici iş adamı görürsünüz. Gaziantep günün 24 saati üretiyor, Gaziantepli elindeki ürünleri satabilmek için dünyanın bütün ülkelerini dolaşıyor.
ANFED: Hizmet insanlarına iftiralar had safhada gönüller yıkılıyor, kırılıyor
Bununda 25 derneği ve 9 bin iş adamı üyesi var. Yaklaşık 30 bin şirketi temsil eden bir yapı. Bu yapının esas gayesi iş adamlarımızı dünyalara açmak dünya ticaretini öğretmek ve vizyon sahibi yapmak.
TÜSİAD ve TÜRKONFED Şırnak'ta toplandı
Son bir yıldan beri hükümetle başlatılan barış sürecinin, bizler de iş adamı olarak, sanayiciler olarak iktisadi ayağını oluşturacağız diye TÜSİAD böyle bir misyon üstlendi. TÜSİAD’ın bir raporu vardı, yüzde 7 civarında.
TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Kadooğlu: Biz doğruları söylemeye devam edeceğiz
Mehmet Derviş, Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Çağlı, Cizre Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hafzullah Memduhoğlu ve çok sayıda Cizreli iş adamı katıldı. Yapılan toplantıda katılımcılar bilgi ve birikimlerini Cizreli iş adamlarına anlattı.
Hakan Şükür: İspat edemezseniz namertsiniz
Gazete ayrıca, İstinye Park'a giden Hakan Şükür'ün, Fethullah Gülen'den gelen mesajları iş adamı ve CİNER Medya Grubu'nun sahibi Turgay Ciner'e ilettiğini iddia etmişti."KÜFREDEN DEĞİL, ŞÜKREDEN OLDUK"
KAHİAD üyeleri Nijer ve Burkina Faso'yu gezdi
KIRŞEHİR - Kırşehir Ahi İşadamları Derneği (KAHİAD) üyesi bir grup iş adamı, Afrika’nın Nijer ve Burkina Faso ülkelerine gezi düzenledi. KAHİAD üyeleri, uçakla 7 saat süren yolculuğun ardından Nijer’e ulaştı.
Türk bankacı: Rusya’da kriz beklenmiyor, ancak yatırımcılar karamsar
-Türk İşadamları Birliği’nin (RTİB) merkez ofisinde organize ettiği “Rusya Federasyonu -2014 Ekonomisi ve Piyasa Değerlendirmesi” toplantıya, çoğu Türk iş adamı yaklaşık 70 kişi katıldı. Toplantıda konuşan RTİB Başkanı Naki Karaaslan 2014 yılında Rusya’da ekonomi alanında yaşanacak gelişmeleri Türk iş adamları olarak yakından takip ettiklerini kaydetti.
Cumhurbaşkanı Gül, İtalya’ya geldi
Gül’ün İtalya ziyaretine eşi Hayrünnisa Gül, gazeteci ve çok sayıda iş adamı katılıyor. Ziyarete A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim de iştirak ediyor. Ciampino Askeri Havaalanı’ndan İtalyan polisinin aldığı sıkı güvenlik önlemi altında kalacağı otele geçen Gül’ün Roma’daki temasları yarın başlayacak.
TAGİD, Tanzanya’dan anlaşmalarla döndü
TEKİRDAĞ - Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği (TAGİD), 20 iş adamı ile birlikte Tanzanya’ya iş gezisi düzenledi. Türkiye-Tanzanya İşadamları Derneği (ABITAT) yetkilileri tarafından karşılanan TAGİD üyeleri, Tanzanyalı iş adamlarıyla ikili görüşmelerde bulundu.
İşadamları: Geminin içerisindekilerce batırılacağı akla ve mantığa sığmaz
Olağan Genel Kurulu'na Federasyon'a bağlı 36 iş adamı derneği, 2 iş kadını derneği olmak üzere 19 ilden 275 iş adamı katıldı. Kurul öncesi açıklamalarda bulunan GÜNSİAF Başkanı Kasım Fincan, son dönemde kendilerine yaftalanan ifadelerden dolayı çok kırıldıklarını dile getirdi.
Bilal Çeker: Mevcut Başkan herkesin önünde aday olmayacağını söylemişti
İş adamı Bilal Çeker, Gaziantepspor’da hafta sonu yapılacak genel kurul öncesi mevcut Başkan İbrahim Kızıl’ın tekrar aday olması ile ilgili basın açıklaması yaptı. Kızıl’ın şehrin önde gelen bakanları, Valisi, milletvekilleri, iş adamları önünde aday olmayacağını dile getiren Çeker, yaşanılan süreci anlattı.
Ciliv: Sadece değerlerinizin değil zamanın da insanı olun
Yönetici ve iş adamı olmak arasında fark var. İş adamının en önemli özelliği geleceği iyi okumak ve şirketini ona göre konumlandırmak. Başlattığımız 'İş’te Teknoloji Hamlesi' ile de şirketlerin büyümesini, Türkiye’nin dünya klasmanında bir üst lige atlamasını hedefliyoruz.
Yılın Genç Kız Basketbol Yıldızı Olcay Çakır kupasını aldı
İSTANBUL - Spor ve İş adamı Erkan İçsel adına konulan Yılın Genç Basketbol Yıldızları Kupası'nı kızlarda 2012 yılında kazanan Fenerbahçeli Olcay Çakır kupasını Fenerbahçe- Tarsus Maçından önce törenle aldı.
Ünlü Temiz Eller savcısı, Türkiye’ye “temizlik ve hukuk dersi” verdi
dünyası, adliye ve polisteki kirlenmelere karşı mücadele veren Di Pietro, aralarında başbakan ve bazı bakanların da bulunduğu 300'ün üzerinde siyasetçi, iş adamı, polis ve hakimi mahkum ettirmiş; ancak 1994'te Silvio Berlusconi'nin başbakan olmasıyla birçok engelle karşılaşmıştı.
Kardemir Karabükspor Başkanı Yolbulan: Süper Lig'de kalıcı olmak istiyoruz
5 ay önce yapılan olağanüstü kongre ile kulüp başkanı olan Karabük’lü iş adamı Mustafa Yolbulan ilk yarıyı değerlendirirken, sezon sonuna kadar her şeyin her an değişebileceğini, onun için ilk yarı üst sıralarda bitirildi diye havaya girilmemesinin gerektiğini belirti.
Zengin Fransız senatöre ağır suçlama
PARİS - Fransa'da ünlü iş adamı ve Halk Hareket Birliği (UMP) Senatörü Serge Dassault hakkında, Corbeil-Essonnes Belediye Başkanı olduğu dönemde suç örgütü kurmak suçlamasıyla soruşturma açıldı. Fransa'nın önemli gazetelerinden Le Figaro'nun da sahibi olan iş adamının 19 Şubat'ta Fatah Hou'ya yönelik silahlı saldırının azmettiricisi olduğu iddia edildi
Rüşvet ve yolsuzluk soruşturması Meksika basınında
Jornada Gazetesi ise bakan çocukları, Halkbank müdürü, çok sayıda iş adamı ve bürakratın tutuklandığını vurgulayarak olayın çok büyük boyutlarda olduğunu haber verdi. Jornada, "14 aydır gizlilik içerisinde yürütülen bir araştırma.
TUSKON Sberbank’ın Türk firmaları ile işbirliğine destek veriyor
Rostov’da açılan masa Rostov ve Krasnodar bölgelerinde iş adamı ve yatırımcılarımıza kendi dilimizde hizmet verecek. Kazakistan ve Ukrayna’da da açılan bu masaları önemsiyoruz.” şeklinde konuştu.
Hodorkovski, siyasi mahkumlar için çalışacak
Gelecekle ilgili planları sorulan Hodokovski, iş adamı olarak başarılı olduğunu ve maddi olarak hayatında bir daha çalışmasını gerektirmeyecek kadar iyi durumda olduğunu söyledi.Geleceği ile ilgili henüz çok düşünme fırsatı olmadığını da söyleyen Hodorkovski, bundan sonraki yaşamında Rusya´da bulunan diğer siyasi mahkumlar için de çalışmak
Bahçeli: Hukuki süreç AKP hükümetince engellenmek ve yıpratılmak isteniyor
Hırsızın, uğursuzun, siyasetçi-iş adamı işbirliğiyle tesis edilen yolsuzluk şebekesinin ikinci plana itilip de polislerin hedef tahtasına oturtulmasının edep, haya ve ahlak dışı bir uygulama olduğunu ifade eden Bahçeli, "Namuslu hukukçuların, cesur ve
Meral:STK'lar devletin ulaşamadıkları alanları kapsayarak ekonomiye katkı sağlar
Programın sonunda basına açıklamalarda bulunan İYİD Başkanı Reşit Çulakov açılış töreni için 8 ülkeden çeşitli iş adamı derneklerini misafir ettiklerini söyledi. Çulagov, "Fransa'dan, Belçika'dan, Kazakistan, Kırgızistan ve Gürcistan'dan partner kuruluşları burada amacımız Azerbaycanlı iş adamlarımızı dünyaya açılmasını sağlamak.
TİM Başkanı Büyükekşi: Türkiye'nin inovasyon açığı bulunuyor
Hüseyin Bağcı, DENİB Başkanı Süleyman Kocasert ile çok sayıda iş adamı katıldı.Törende konuşan Kocasert, 107 üye ile kurulan ve ilk yılında 170 milyon dolarlık ihracata imza atan Birliklerinin 20.
TUSİAB üyeleri TUSKON Başkanı Meral'le bir araya geldi
TUSİAB Başkanı Murat Bakır'ın ev sahipliğinde geçen toplantıda Meral, TUSKON'un dünya genelindeki faaliyetleri, iş adamı konfederasyon ve birlikleri ile yaptığı etkileşimler konusunda katılımcılara bilgi verdi.
Benin Cumhurbaşkanı’ndan iş adamlarına vize müjdesi
Çok kalabalık bir İzmirli iş adamı heyetini en kısa sürede ülkemde görmeyi arzu ediyorum. Bizim özel şirketlere, size ihtiyacımız var. Know-how’unuzu, bilginizi, sermayenizi getirip kıtamızı yeniden inşa etmenize yardımcı olmanızı istiyoruz.
Eskişehirli iş adamları EGSİAD Akademi ile dünyaya açılıyor
EGSİAD Akademi Koordinatörü Burak Toprakhisar da iş adamı kursiyerlere dış ticaret ile alakalı olarak iş sağlığı ve güvenliği, iş İngilizcesi, proje yazma ve özel gümrük uygulamaları konularında eğitim verdiklerini kaydetti.
NG Kütahya, Çin pazarında seramik ülkesi İtalya’ya fark atacak
Organize Sanayi Bölgesi’nde temmuz ayında faaliyete geçecek yeni fabrika ile seramik üretiminde yüzde 50 artış sağlayacaklarını ifade eden iş adamı Erkan Güral, "Bu fabrikamızda dünya pazarlarının talebi olan büyük ebatlı seramikler üreteceğiz.
Sivaslı iş adamları Tanzanya’ya iş gezisi düzenledi
10 -16 Aralık tarihleri arasında düzenlenen iş gezisinde büyükelçiliğin desteği ile 100 kişilik iş adamı grubuyla görüşmeler gerçekleştirilecek. ASSİAD Başkanı Zeki Bulut, TUSKON ve KOSGEB’in desteği ile düzenledikleri gezi kapsamında iş adamları ile bir araya gelineceğini ve 100 kişilik bir iş adamı grubuyla değişik
'TUSKON bünyesinde yapılan ülke gezileri meyvelerini veriyor'
DÖGİAD üyesi iş adamı Nuri Günal ise TUSKON aracılığıyla çıktıkları Orta Asya gezisi sayesinde bu anlaşmaya imza attıklarını dile getirdi. Ana hedeflerinin, Orta Asya’ya açılmak olduğunu belirten Günal, “Şu anda Kırgızistan ile bir kontrat imzaladık.
HÜRSİAD'dan Brezilya'ya iş gezisi
HÜRSİAD Başkanı Yusuf Sarıcı ve bir kaç iş adamı Sao Paulo'da aile şirketi olan Folha gazetesi sahibi Maria Cristina Frias ile görüştü. Heyetler iki ülke arasındaki ticari faliyetler ve iş imkanlarını karşılıklı olarak birbirlerine anlattı.
İranlı işadamları Alanya'da araştırma yapıyor
ANTALYA - Antalya'nın Alanya ilçesinde yatırım yapmak amacıyla araştırmaya gelen İranlı bir gurup iş adamı Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin’i ziyaret ederek, ilçenin ekonomik ve sosyal yapısı
GÜNSİAF'tan Siverek Aktif İş Adamları Derneği'ne ziyaret
TUSKON bünyesinde, Türkiye genelinde, 80 ilde 202 iş adamı derneği faaliyet gösteriyor. TUSKON bugün 55 bin kişiyi temsi etmektedir." diye konuştu.
Kahramanmaraş, uluslararası tekstil zirvesine ev sahipliği yaptı
Zirveye yerli ve yabancı birçok iş adamı katıldı. Zirve kapsamında bir araya gelen sektör temsilcileri, tekstilde pazarlama, üretim, teknoloji ve enerji konularında bilgi alış verişinde bulundu. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen zirveye, Vali Şükrü Kocatepe, KSÜ Rektörü Prof.
Hisarcıklıoğlu'nun başkanlığındaki Kudüs Tahkim Merkezi açıldı
Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Çağlar ve Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu'nun yanı sıra çok sayıda İsrailli ve Filistinli iş adamı hazır bulundu. (CİHAN)
Dershaneler sayesinde ünversite kazanan yeni nesil iş dünyası kaygılı
Dershanelerin kapatılma çalışmalarının bu zamana kadar bölgeye yapılan yatırımları boşa çıkaracağını vurgulayan iş adamı Murat Hösükoğlu, şunları kaydetti: "Üniversiteyi kazanmanın mümkün olmadığı meslek lisesi son sınıfında dershaneye gittim.
EGSİAD, gönül elçilerini altın kaplama plaketle ödüllendirdi
Eskişehir Girişimci Sanayiciler ve İşadamları Derneği (EGSİAD), yurt içinde ve yurt dışında yaptıkları sosyal sorumluluk faaliyetlerinden dolayı 21 üye iş adamını ödüllendirdi.EGSİAD’da düzenlenen 'Ticaret Köprülerinden Gönül Köprülerine' adlı programda konuşan EGSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sami Türk, 21.
Barzani Arap ülkeleri turunu tamamladı
Bu çerçevede yakın günlerde Kuveyt’ten kalabalık bir iş adamı heyetinin Kuzey Irak Kürt Bölgesi’ni ziyaret edeceği kayd edildi. Ziyaretini tamamlayan Mesud Barzani ve beraberindeki heyet, dün gece geç saatlerde Erbil'e döndü.
İngiltere'deki "En Başarılı Türkler" ödül töreni gelenekselleşti
En Başarılı İş Adamı: Levent AcıEn Başarılı Şirket: DoğtaşEn Başarılı Profesyonel Yönetici: Olgun HesapçıJüri Özel Ödülü: Mehmet Sağlam
Demirkıran: Parası olan Antep fıstığı stokçuluğuna soyunuyor
GAZİANTEP - Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Şube Müdürü Sait Demirkıran, parası olan doktorun, öğretmenin, iş adamının kısa sürede yüksek gelir elde etmek için hasat sonrası fıstık satın alarak depolama yoluna gittiğini
Kale Grubu’ndan Erzurum’a 5 milyon TL’lik yatırım
Fabrikamızın Erzurum’a kurulmasında arsa tahsisi yapan değerli iş adamımız Taner Ardahanlı’ya ve Şahika Boya’ya teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.ERZURUM'DA YATIRIM İKLİMİ OLUŞTU
Forbes’e göre Putin dünyanın en etkili insanı
) ve Özbek asıllı Rus zengin iş adamı Alişer Usmanov (63.) da yer alıyor. Putin’in ABD Başkanı Barack Obama’yı (2) geçerek listenin başında yer aldığı ifade edildi.Forbes “Dünyanın en etkileyici insanları” reyting sıralamasını yayınladı.
Yüksekova'yı gezen Rizeli işadamaları: Tüm önyargılarımız yıkıldı
Ziyaretlerde kardeşlik, paylaşım, birliktelik ve sevgi temalarının ön plana çıktığını anlatan Ardeşenli iş adamı Özcan Özmısır geziyle birlikte tüm önyargılarının yıkıldığını belirtip, "Yaşım 43 bugüne kadar medyada çıkan haberlerin etkisinde kalarak ordaki insanlara menfi olarak
Ahmet Doğan, Bulgaristan'da en etkili ikinci kişisi
Bu yılki listede 28 siyasetçi, 20 iş adamı ve 2 sivil toplum kuruluşu temsilcisi de yer alıyor. Sıralama, sahip olunan kaynak oranı ve bunları ülkeyi değiştirmek için kullanma seviyesine göre yapılıyor.
Semra Özal, 20 yıl aradan sonra Çankaya Köşkü’nde
Kuvvet komutanlarının da katıldığı Çankaya Köşkü’ndeki resepsiyona bakan ve milletvekilinin yanı sıra dini azınlık cemaati temsilcileri, çok sayıda iş adamı, Şoray Uzun ve Atalay Demirci gibi sanatçılar, gazeteci ve yazarlar, medya kuruluşlarının Ankara temsilcileri ve sporcular katıldı.
Kenya turizmi, kaybettiği güveni arıyor
Dünyaca ünlü İngiliz iş adamı Richard Branson’ın Masaai Mara’da yaptırdığı Safari kamp oteli Mahalli Mzuri’nin açılışında konuşan Kandie, uluslarası kamuoyunda yeniden güven sağlamanın kolay olmayacağını belirtti.
Gürcistan’da Saakaşvili dönemi sona erdi
2012 parlamento seçimlerinde Saakaşvili’nin partisine karşı aday olan milyarder iş adamı Bidzina İvanişvili, başbakan olmuştu. Yıl başında yapılan yasa değişikliği ile gücü önemli ölçüde zayıflatılan Cumhurbaşkanlığı için 23 aday yarıştı.
Çocukluğunda buğday öğüttüğü 150 yıllık değirmeni turizme kazandırdı
KARABÜK - Karabük'ün Safranbolu ilçesinde yaşayan iş adamı Şefik Dizdar, çocukluğunda buğday öğüttüğü 150 yıllık Dereköy Değirmeni'ni restore ettirerek turizme kazandırdı. Dizdar'ın satın aldıktan sonra çevresini yeniden düzenlediği değirmende öğütülen undan yapılan yöresel cevizli börek, gelen yerli ve yabancı turistlere ikram ediliyor.
Nazarbayev'in hayatını anlatan film Hollanda'da gösterildi
AMSTERDAM - Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in hayatını konu alan film Hollanda’da gösterildi.Hollanda Temsilciler Meclisi içerisinde bulunan Nieuwspoort Kongre Merkezi’nde Kazakistan Elçiliği tarafından düzenlenen programda, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan
CHP’li Kart: 60 maddenin 2’li, 3’lü gruplarla yasalaşması yanlış
Haziran 2013 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cevaplaması istemi ile Meclis Başkanlığı’na bir soru önergesini verdiğini, ilgili önergede, Suudi İş Adamı Yasin El Kadı’nın 15 Şubat 2013 tarihinde Ankara’da MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile makamında görüşme yaptığı, görüşmeden sonra İstanbul’a dönen Yasin El Kadı’nın da
Bakü'deki inşaat fuarı ziyaretçilere kapılarını açtı
Cihan Haber Ajansı’na(Cihan)açıklamalarda bulunan iş adamı Mahmut Zafer Kızılkaya, fuara ilginin çok fazla olduğunu söyledi. Kızılkaya firmalarına hem kendi konutunu yaptırmak isteyen hem de proje bazında irtibat kurmak isteyen muadilleri ile görüştüklerini söyledi.
Kırıkkale’de yeni yapılan okullarla öğrenci kapasitesi 7 bin artacak
Daha sonra iş adamı Sadettin Saran, tarafından yapılan Kaletepe Mahallesindeki spor kompleksini ziyaret etti. Kolat, burada yaptığı açıklamada, “Devam eden okullarımızın inşaatını beraber dolaştık.