iş bankası

Satranç turnuvası başladı
Bugün aralarında bulunan Engin Atsür ve Milan Macvan'a da emeği geçen tüm kulüp personeline, Türkiye İş Bankası Kurumsal İletişim Direktörü Suat Gözen'e de teşekkür eden Kalpakçıoğlu, "Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay ve değerli Yönetim Kurulu Üyeleri'ne de
Şirketler Voleybol Ligi sonunda Avea ve Yapı Kredi Bankası şampiyon oldu
Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen kadınlar kategorisinin final maçında ise Yapı Kredi Bankası ve Türkiye İş Bankası şampiyonluk için mücadele etti. Nefesleri kesen maçı 3 - 2 kazanan Yapı Kredi Bankası ilk sezonunda kupayı kaldırdı.
Galatasaray Kulübü Satranç Şubesi kuruldu
Başkanı Gülkız Tülay, Kulüp İdari Direktörü Levent Akın, Galatasaray İlkokulu Müdürü İhsan Zeren, Galatasaray Lisesi Müdür Yardımcısı Çiğdem Böke, Türkiye İş Bankası Kurumsal İletişim Direktörü Suat Sözen, Galatasaray Satranç Takımı Şube Kaptanı Volkan Silivri, Galatasaray Satranç Takımı Baş Antrenörü Yakup Erturan, Galatasaray
İş Bankası'ndan 9 ayda 2,5 milyar TL net kar
İSTANBUL - İş Bankası, dokuz aylık verilerini açıkladı. Banka, yıl basından bu yana gecen zamanda 2 milyar 533 milyon TL net kar elde etti. Aktif toplamı yılsonuna göre yüzde 16,4 artışla 204.
SGK, prim borçlarını artık banka kartları ile tahsil edecek (Özel)
İş Bankası AŞ11- Finansbank AŞ12- T.Garanti Bankası AŞ (CİHAN)
İDÇ Başkanı Şahin: Üretimin geldiği nokta büyük başarı
İzmir Demir Çelik, İş Bankası’ndan devralınışının 8 yılını kutladı. Temelleri atılan ve demir çelik sektöründe birçok ilke imza atan İDÇ ve grup şirketleri için devrin gerçekleştiği 17 Ekim 2005 tarihinin önemli bir değişikliğin de başladığı
Erbil’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı
Konuşmanın sonunda Erbil Başkonsolosu tarafından, Erbil’de faaliyet gösteren Bankasya, Albaraka, İş Bankası, Vakıf ve Ziraat bankalarının müdürlerine ödül verildi. (CİHAN)
Macaristan Milli Günü İstanbul'da kutlandı
İş Bankası Kuleleri Levent İş Sanat Merkezi'nde gerçekleşen programa katılan Macaristan Dışişleri Bakan Yardımcısı Szabolcs Takács burada yaptığı konuşmada birkaç gün önce Türkiye ve İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutladığını
Ressam Şenol Tilki, sergi açacak
Eserleri, Devlet Resim Heykel, DYO, TRT, Esbank, Tarişbank, Türkiye İş Bankası sergilerinde ve uluslararası sergilerde yer aldı. Tilki’nin, 11 Mart Cuma günü saat 17.30’da Sanko Sanat Galerisi’nde açılacak sergisi, 25 Ekim’e kadar her gün 10.
Dedesinden kalan 96 yıllık mirasın peşinde
Cengiz Doğan, 1917 yılında kurulan Türk Osmanlı İtibari Milli Bankası'nda kurucu hisseye sahip dedesi Abdurrahman Doğan’dan alınan, daha sonra Türkiye İş Bankası'na devredilen hisselerinin peşinde. Banka ile mahkemelik olan Doğan, kendi payına düşen ücretin tarafına verilmesini istiyor.
Baykal'ın eski avukatı Erbaşar Özsoy son yolculuğuna uğurlandı
1997 yılında CHP'yi temsilen Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Bir dönem CHP Genel Başkanı olan Deniz Baykal'ın da avukatlığını yapan Erbaşar Özsoy, aynı zamanda CHP'nin Parti Meclisi Üyesi ve hukuk danışmanıydı.
Engelli genç, evinden çalışıyor
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde okuyan Gözalıcı, aynı zamanda Türkiye İş Bankası’nda ‘Home Agent’ olarak çalışıyor. Gözalıcı’nın sosyal hayatı da iyi durumda.
Beşiktaş, Satranç Ligi’nin dokuzuncu turunda lider oldu
İSTANBUL - Türkiye İş Bankası Satranç Ligi’nin 10. turu, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün liderliği ile tamamlandı. Bu yıl Denizli’de gerçekleştirilen ve 13 kulüpten 82'si unvanlı toplam 235 sporcunun çekişmeli mücadelesine sahne olan ligin sonuna yaklaşıldıkça takımların liderlik
Jean Monnet Bursu kazananlar belli oldu
Özel sektör kontenjanından ise en fazla bursiyer gönderen kuruluş Türkiye İş Bankası oldu. 2013-2014 Akademik Yılı Jean Monnet Bursunu almaya hak kazananların listesi www.ab.gov.tr ve www.jeanmonnet.
ATM’de bulduğu bin 250 TL’ye polise teslim etti
Atatürk Caddesi üzerinde bulunan İş Bankası'ndan para yatırmaya giden Yasin Görgel (28), para kabininde bir miktar para olduğunu gördü. Görgel, paranın sahibini bulma ihtimaline karşı bankanın etrafında dolaştı.
Ali Babacan: 49 bankanın 35’inde yabancı hissesi var
Türkiye İş Bankası - 23,94Türkiye Vakıflar Bankası TAO - 20,8Tekstil Bankası A.Ş. - 10,3EN FAZLA ŞUBE ZİRAAT'İN
Zaman eski yazarı Sami Uslu vefat etti
AŞ’de Genel Müdür Yardımcılığı, Türkiye Bankalar Birliği’nde Yönetim Kurulu Üyeliği, Titibank Merkez Şube Müdürlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı ile Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu Üyeliği, Galata Şubesi Müdür Yardımcılığı gibi görevlerde bulundu.
İş Bankası'nın internet sitesi hacklendi
Grubun Facebook sayfasındaki paylaşıma, eylemcilere destek veren Mehmet Ali Alabora'nın oynadığı reklamdan bir resim konularak, altına "İş Bankası'na girilmiyormuş! Acaba neden? Mehmet Ali Alabora karşılasın zararınızı.
'İş Bankası topladığı mevduattan fazlasını kredi olarak dağıttı'
ERZURUM - Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, ülke genelinde topladıkları mevduattan fazlasını kredi olarak kullandırdıklarını ifade etti. 180 milyar dolarlık bilançolarının yüzde 60'dan fazlasını kredi olarak dağıttıklarına değinen Bali bunun da yüzde 70'inin ticari kredi olduğunu kaydetti.
Türk ekonomisinin duayen isimleri Gaziantep’te konuştu
Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Fortune Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Ali Ağaoğlu, Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, Sanko Holding Yönetim Kurulu BaşkanıAbdülkadir Konukoğlu’nu bir araya getiren panelde Gaziantepli iş adamları ve yerel yöneticiler
Kira ödemekten bıkanlar hem fiyatı hem taksiti düşük olan ikinci el eve yöneldi
Fibabanka %0,90 %0,95İş Bankası %0,94 %0,98Vakıfbank %0,94 %0,98Şekerbank %0,99 %0,99* Katılım Bankası Kar Oranı
Zorlu Enerji Yönetim Kurulu’na atama
1980’de Türkiye İş Bankası’nda Uzman Yardımcısı olarak görev alan Kılıçoğlu, bir dönem özel sektörde çalıştıktan sonra, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve F-16 uçak projesinde idari görevlerde bulundu.
İlk 100'e giren Kurumlar Vergisi rekortmenleri açıklandı, bankalar ön planda
2 Türkiye İş Bankası AŞ 1.151.148.519,65 İstanbul 3 Akbank TAŞ 1.112.951.384,95 İstanbul 4 TC Ziraat Bankası AŞ 1.
Van'ın ilk fuarı, Türkçe ve Kürtçe yayınevlerini bir araya getirdi
Can, Timaş, YKY, İletişim, Profil, Nesil ve İş Bankası Yayınları'nın yanı sıra, Kürtçe kitaplar basan bölgenin en önemli yayınevleri Avesta, Aram, Ava, Ronahi ve Lis gibi yayınevleri de aynı fuarda kitaplarını birlikte sergiliyor.
Otopark, cami ve spor sahaları olan ilk modern külliyenin temeli atılıyor
com/ adresinde yer alan Bank Asya, Vakıfbank, Ziraat Bankası, İş Bankası ve PTT hesaplarına havale ve EFT yoluyla yardımlar iletilebiliyor. Vakfa yapılan bağışların tamamı Gelir Vergisi Kanunu’nun 89.
Ailelerin satranc sevgisi, uluslararası madalya olarak dönüyor
Gülkız Tülay İş Bankası’nın satranç projesine verdiği büyük destek ile uluslararası alanda elde edilen başarıların gün geçtikçe arttığını da dile getirdi. Türkiye Satranç Federasyonu’nun 2005 yılından bu yana sponsorluğunu yürüttüklerini anlatan İş Bankası Kurumsal İletişim Bölümü Müdürü Suat Sözen, Milli Eğitim
Sait Faik Abasıyanık Müzesi, kapılarını yeniden ziyaretçilere açtı
Mustafa Farsakoğlu, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri, İş Bankası Kültür Yayınları Genel Müdürü Almet Salcan ve 59. Sait Faik Abasıyanık hikaye armağanını kazanan Yazar Sine Ergün, adalı sanatçılar, Darüşşafakalı öğrenciler ve Sait Faik Abasıyanık severler katıldı.
Erdoğan: İş Bankası ve Sabancı kuleleri benim dönemimde yapılmadı
İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde 15 olan emsali, 3’e kadar düşürdüğünü söyledi. İş Bankası ve Sabancı kulelerinin kendi döneminden önce yapıldığını dile getiren Erdoğan, “Hepsi benden önce kararları verilip yapılmış şeyler.
İş Bankası'ndan 1 milyar 24 milyon TL net kar
İSTANBUL - Yılın ilk üç ayı itibarıyla İş Bankası’nın aktif büyüklüğü 181 milyar TL’ye ulaşırken, özkaynak büyüklüğü 23 milyar TL’yi aştı. Net dönem karı da 1 milyar 24 milyon TL oldu.
İş Bankası İngiltere’de aktif bankacılığa başlıyor
LONDRA - İngiltere’de 30 yıldır hizmet veren Türkiye İş Bankası Londra Şubesi, modern çağın gerektirdiği güncellemelerle birlikte yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Mortgage servisi veren İş Bankası Londra Şubesi yeni dönemde, internet bankacılığından kredi kartı, POS anlaşmaları ve ATM’ye kadar çok yönlü servis sunacak.
Efsane siyasetçi İlyas Kılıç’ın tabutunu Samsunlular taşıdı
1980'den sonra Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Üyesi görevini yürüttü. Üç çocuk lulunan Kılıç'ın çocuklarından biri olan Doktor Sinan Kılıç Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlığı döneminde özel doktorluğunu yaptı.
Samsun'un efsane siyasetçisi İlyas Kılıç hayatını kaybetti
1980'den sonra Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Üyesi görevini yürüttü. Kılıç, evli ve üç çocuk babasıdır. Çocuklarından biri olan Doktor Sinan Kılıç Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlığı döneminde özel doktorluğunu yaptı.
İş Bankası'nda hedef 100 milyar dolar bilanço
MUĞLA - Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, İş Bankası bilançosunun yüzde 61'inin kredilerden oluştuğunu, bu rakamın tarihindeki en yüksek seviye olduğunu belirterek, "100 milyar lirayı aşan mevduat, 100 milyar lirayı
TZOB: Çiftçimiz borcuna sadık
milyar 551 milyon 698 bin lirayla Vakıfbank, 1 milyar 439 milyon 395 bin lirayla Türk Ekonomi Bankası (TEB), 1 milyar 143 milyon 178 bin lirayla Türkiye İş Bankası, 799 milyon 610 bin lirayla Yapı ve Kredi Bankası ve 782 milyon 42 bin lirayla Garanti Bankası izledi.
Denizli'deki işçi eyleminde CHP'li Cihaner polislere müdahale etti
DENİZLİ - Denizli’de 2009 yılında ağırlıklı olarak İş Bankası’ndan kredi kullanarak ödeyemeyen Denizli Basma Boya Fabrikası (DEBA)'ndaki 76. eylemde arbede çıktı.
Müşteri bankalardan memnun değil
sektöründe Anadolu Sigorta, ulusal kargo dağıtımı sektöründe PTT Kargo, zincir marketler sektöründe BİM, bireysel bankacılık sektöründe özel bankalarda İş Bankası, kamu bankalarında ise Ziraat Bankası.
Evcil'le ilgili gerekçeli karar: Bankalardan kredi çekildi ancak geri ödenmedi
Gerekçeli kararda, İş Bankası, Sümerbank, Kentbank, Finansbank, Yaşarbank, İnterbank, Demirbank, Ege Bank, Bank Ekspres, Es Bank şubelerinde görevli bir kısım banka şube müdürleri aracılığı ile yüksek miktarlı birçok kredinin ödeme kabiliyeti
Ersin Özince: 2001 sonrası bankacılık sektörü ciddi büyüdü
İZMİR - İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, tek para kaynağının bankalar olmadığını belirterek, “İş çevreleri ısrarla bankaları eleştiriyor. Tek para kaynağı bankalar değil, hani nerede sermaye piyasanız?
Cihan Haber Ajansı Gündemi
'sında Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince'yi ağırlayacak. (İzmir)DÜNYA-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Londra'daki Yemen’in Dostları Grubu’nun Bakanlar düzeyindeki 5.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
’sında Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince’yi ağırlayacak.SPORUEFA Avrupa Ligi 3.
Kırkpınar için kurumsal ağalık dönemi sinyali
Ağalığın kurumsallaşması gerektiğini hep savunduğunu dile getiren Sedefçi, "Bunun için Doğuş Grubu, Halk Bankası, İş Bankası olabilir. Ülker veya Coca Cola grubu olabilir. Böyle kurumsal grupların bu işe girmesinde fayda var diye düşünüyorum.
Ülkü Adatepe’nin oğlundan turizm şirketine 600 bin liralık dava
Atatürk’ün manevi kızı Adatepe’nin çocuklarının Türkiye İş Bankası ve CHP’ye açtığı tazminat davası ile ilgili de basın mensuplarının soruların cevaplayan Avukat Halit Bozovalı, 1 milyar 788 milyon TL’lik dava açtıklarını söyledi.
Rekabeti ihlal eden 12 bankanın sözlü savunması başladı
Soruşturma heyeti adına konuşan Burcu Can, Akbank, Denizbank, Finansbank, Garanti Bankası, Halk Bankası, HSBC, INC Bank, İş Bankası, TEB, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası ve Ziraat Bankası’nın 2007 ve 2011 yılları arasında, mevduat hizmetlerinde uygulanacak azami faiz oranlarının, kredi hizmetlerine
Hayrünnisa Güli ile Emine Erdoğan arasında büyük yarış
Cem Yılmaz - İş Bankası THY - Kobe Ve Messi Bebekler - Bruno Reklamı Ajda Pekkan - Opet (CİHAN)
Atatürk'ün manevi torunu: Annemi sindirdiler
İSTANBUL - Atatürk’ün manevi torunları Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İş Bankası’na 1 milyar dolarlık dava açtı. Atatürk’ün manevi kızı annesi Ülkü Adatepe’nin Atatürk’ün mirasından gerekli payı alamadığını savunan Ahmet Kemal Doğançay, bazı çevrelerin annesini sindirdiğini ileri sürdü
Bakan Çelik: Müzekartla bir müzeye iki kez girilebilecek
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İş Bankası ve TÜRSAB-MTM ortaklığıyla gerçekleştirilen Maximum kartın müzekart olarak kullanılmasına yönelik yapılan tanıtım toplantısına katıldı.
İşbank Rusya’dan Türkiye’ye 3 dolara havale gönderiyor
MOSKOVA - Bank Sofia’yı 40 milyon dolara satın alarak “CJSC İşbank” adıyla Rusya pazarına giren Türkiye İş Bankası, 14 şubede alt yapı ve IT yatırım çalışmalarına devam ediyor. Rusya pazarında faaliyette bulunan Türk şirketlerinin yanı sıra Rus şirketlere de ticari destek sağlayan banka, 2014’de bireysel hizmetlere de yoğunluk verecek.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
-Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, İş Bankası Maksimum kartların müzekart özelliği kazanmasına ilişkin düzenlenecek törene katılacak. (10.00 - İstanbul)
İş Bankası'ndan 2012'de 3,3 milyar TL'lik net kar
İSTANBUL - İş Bankası, 2012 yılsonu itibarıyla aktif büyüklüğü, krediler ve özkaynaklar bakımından Türkiye’nin en büyük bankası konumunu sürdürdü. Geçen sene 175,4 milyar TL aktif büyüklüğe ulaşan banka, 3,3 milyar TL net kar elde etti.
Atatürk'ün manevi torunları CHP ve İş Bankası'na dava açacak
İSTANBUL - Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe'nin çocuklarının İş Bankası ve CHP’den gereken mirası alamadıkları gerekçesiyle çektikleri ihtarnamenin süresi doldu. İş Bankası ve CHP’nin ihtarnameye cevap vermemeleri üzerine dilekçe hazırlayan Atatürk’ün manevi torunları Pazartesi günü dava açacak.